10 let Lukostřelecké ligy

Úspěch dnešního světa se zakládá na všestranném a dlouholetém úsilí. Když člověk vynalezl onu nesmrtelnou zbraň; luk a šípy, musel být na sebe neskutečně hrdý. A stejně tak hrdý na sebe musel být v momentě, kdy se s tímto nástrojem vydal na lov, vyčkával, byl trpělivý, učil se a po dnech využil moc onoho štíhlého dřeva a ladného těla šípu a skolil první zvíře. Nasytil tím rodinu nebo hladovějící tlupu. Byl za hrdinu.

Svět se točil dál a tato svatá trojice - luk, šíp a střelec, brázdila historii. Dál patřila mezi hrdiny pověstí a bájí a vyhrávala války mocných. A tento člověk na sebe byl stále hrdý, že má schopnost vládnout něčím takovým, jako je lukostřelba.

Dnes, ve 21. století, i my - každý lukostřelec z nás - můžeme být pyšni na fakt, jakou tradici držíme v rukou. Pravda; už nelovíme kance, ale body. Ovšem změnila se tím naše hrdost? Měříme úspěch něčím jiným, než je počet skolených jelenů, máme Lukostřeleckou ligu. S rokem 2017 mluvíme o deseti letech života rodiny lukostřelců ze všech koutů republiky, která mezi sebou bratrsky soupeří, o rodině, která se tak krásně rozrůstá. Mluvíme o společenství, jež je nádherné ve svých rozmanitostech, a v němž je být členem ohromná čest, protože ať už se zde hraje o body a o střeleckou prestiž nebo ne, každý aktivní střelec (či nastávající střelec) nabízí tomu druhému možnost načerpat pozitivní energii, zkušenosti a prožít skvělé chvíle. S těmito chvílemi jsou spojené turnaje, jak ty “skalní”, tak nejinak i ty nové, vznikající ruku v ruce i s novými kluby. Nic z toho by neexistovalo již od roku 2007, nebýt nadšení pro věc, která se v této branži vyvažuje zlatem. Toto je poděkování všem za to, že nejen pro sebe, ale i pro druhé dělají to, co je baví.

 

10. jubilejní ročník Lukostřelecké ligy dopadl takto:

Vyhlašování Ligy se uskutečnilo v nádherné atmosféře na "dokopné" pod taktovkou Johanky a Lojzíka (i mnohých dalších) na Klepákově Mlýně 7.10.

A ani tímto nemohu opomenout vzdáti mnoho díků Petru Čížkovi, který každého výherce v dospělých kategoriích obdaroval hodnotným poukazem na lukostřelecké vybavení.

Teď, ještě než přejdeme k výčtu vítězných postů letošního roku, bych jen ještě jednou ráda poděkovala všem, kdo si dík zaslouží za svůj podíl a za svou práci v tomto našem společenství. Koneckonců, každý si se svým lukem neseme svou pomyslnou vavřínovou trofej vítězů, protože v boji mezi šípem a terčem stojíme vždy jen my sami proti sobě.

Ať je příští rok stejně úspěsný jako byl tento.

Nechť Vám šípy stále létají vpřed.

Salva

 

VÍTĚZOVÉ LUKOSTŘELECKÉ LIGY 2017

Původní luk

Mistr: Johanka Suchardová - 856

Vicemistr: Jaroslav Zelenka - 796

2.Vicemistr: Stanislav Rataj - 782

 

Tradiční luk

Mistr: Štěpán Pužej - 1033

Vicemistr: Jan Holub - 1017

2.Vicemistr: Miloš Kodýdek - 878

 

Luk s dřevěným šípem

Mistr: Vít Kubelka - 810

Vicemistr: Martin Vosika - 675

2.vicemistr: Aleš Kubelka - 658

 

Lovecký luk

Mistr: Zdeněk Ruda - 1350

Vicemistr: Tomáš Uhlík - 1102

2.Vicemistr: Martin Frélich - 1099

 

Dorost

Mistr: Daniela Kutá - 804

Vicemistr: Pavlína Zavadilová - 771

2.vicemistr: Eva Křišťanová - 707

 

Děti

Mistr: Daniela Kostková - 41

Vicemistr: Jonáš Haala - 36

2.vicemistr: Richard Vavruška - 32