Turnaj Landštejn 2019

Milí lukostřelci, lukostřelkyně a lukostřelčata,

Přihlašování na turnaj je již ukončeno. Zvýšili jsme kapacitu turnaje na 136 borců, tj. 17 skupin po osmi lidech. Prosíme ty, kteří již dnes vědí, že nebudou moci přijet, aby nám dali vědět - máme nějaké čekající náhradníky.

Připomínáme, že se bude střílet na hradě - málo prostoru, samý kámen. Většina disciplín bude ve zdech hradu, a proto se jistě vyplatí opatrnost a vzájemná ohleduplnost. Vezměte si raději víc šípů. Doporučujeme i šípy starší a opotřebovanější. 

Pro větší zájem o ubytování bude spaní rozšířeno z hotýlku Landštejnský dvůr i na blízký Cyklokemp, který patří stejnému majiteli. Zajistili jsme oproti původnímu záměru i možnost večeře v pátek a snídaně v sobotu (viz propozice). Kdo má zájem, dejte vědět, ať se pan hostinský může připravit. Připomínáme, že nedoporučujeme stanování. Pro tento účel se nám nepodařilo zajistit pozemek.

V den závodu bude na 1. nádvoří hradu otevřeno drobné občerstvení s (krytým) posezením a na oběd budete moci postupně od 11 do 15 hodin. Obědy navíc, ostatní jídlo a stejně tak ubytování budete platit přímo obsluze hotýlku. 

Pokud se na střílení obléknete do oděvu, vhodného k hradu nebo vašemu luku, budeme rádi. Taky budeme rádi, když do 15. března zaplatíte startovné. Vše ostatní si můžete přečíst v propozicích k turnaji.

Tak to hlavní bychom měli a teď ještě ty disciplíny: 

Ligová dvacítka 

Ligová padesátka 

Ligová rychlostřelba

Ligový králův ústup

Adamovo beckovské kyvadlo

Soustřel

Grázlova soutěska

Pikartské bojiště

Leopoldův fenik

Landštejnské prakové koule

Buquoyova protizteč

Jindřichův zbrojnoš

Mohyla na pomezí

Zemský sloup

Václavova bestie

Lov v hradní rokli

Tyto disciplíny jsou už jisté, další ještě zvažujeme.

Vaši  Johanka a Lojza