Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dotaz na šípy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 8:49 am    Předmět: Re: Eh Citovat

CAJ napsal:

2. Předpětí je dáno délkou tětivy, která se dá mírně regulovat nakrucováním. Je to vzdálenost tětiva - nejužší bod madla.

Sejmuse nejspíš zmátlo to, že mluvíš o "předpětí". Ve skutečnosti jde o "výšku předpětí" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 6:17 pm    Předmět: Re: Eh Citovat

sejmus napsal:
Trochu moc informací na můj laický mozek Very Happy. Časem se k vyrábění vlastních šípů nejspíše dostanu, a to si projdu témata v příslušné sekci. Kdyžtak bych se obrátil s nějakým podobně hloupým dotazem pak.

Co se týče příspěvku CAJe tak:
1) doporučil byste mi nějakou levnou (opakuji Very Happy) a kvalitní tětivu příslušné délky, nebo je to jedno? Netuším jak se určuje délka tětivy (změřit délku té mojí?)
2) nepochopil jsem ani slovo Very Happy
3) viz výše? Na normální rekreační střílení tyhle lehké šípy stačí, ne?

Díky

No hlavně čti tady na fóru vše o tětivách, šípech etc...

1) doporučil bych Ti tětivu si uplést sám. Je tu na fóru návod, podle kterého jsem to zvládl i já ! Wink
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=59
Stačí si na internetu objednat dacronové vlákno (Kejval, Ceresport ...), omotávku a vosk. Bude toho víc, ale to se Ti neztratí, za chvíli budeš plést novou tětivu.

2. Předpětí je dáno délkou tětivy, která se dá mírně regulovat nakrucováním. Je to vzdálenost tětiva - nejužší bod madla. Zkus vyjít z délky dodané tětivy. Předpětí u LB bývá většinou mezi 16,5-19 cm, ale tenhle se chová nevyzpytatelně a je hrozně dlouhý. Vyzkoušíš si, co Ti vyhovuje nejvíce.

3. Ono jde o to, že příliš lehké šípy poškozují luk.

Ale obecně: stačí v podstatě ohnutý klacek a balicí špagát. Záleží jen a jen na Tobě, s čím už jsi spokojen a s čím ještě ne. Wink [url][/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sejmus
Nováček
Nováček


Registrace: 29.8. 2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 2:48 pm    Předmět: Eh Citovat

Trochu moc informací na můj laický mozek Very Happy. Časem se k vyrábění vlastních šípů nejspíše dostanu, a to si projdu témata v příslušné sekci. Kdyžtak bych se obrátil s nějakým podobně hloupým dotazem pak.

Co se týče příspěvku CAJe tak:
1) doporučil byste mi nějakou levnou (opakuji Very Happy) a kvalitní tětivu příslušné délky, nebo je to jedno? Netuším jak se určuje délka tětivy (změřit délku té mojí?)
2) nepochopil jsem ani slovo Very Happy
3) viz výše? Na normální rekreační střílení tyhle lehké šípy stačí, ne?

Díky
_________________
Beginner
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po říjen 11, 2010 10:23 pm    Předmět: Citovat

http://picasaweb.google.sk/oravec9876/Kusa#5526868193753566898 prečo by sa v paneláku robili šípy blbo? ihlovým pilníkom zárezy, http://picasaweb.google.sk/oravec9876/Kusa#5526866167534653874 lepička pierok z pár doštičiek ,a nalakujem ich na balkóne aby žena nedudrala že v byte smrdí lak Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 11, 2010 7:24 pm    Předmět: Re: Dotaz na šípy Citovat

sejmus napsal:
Dobrý den,
jsem vlastníkem tohoto luku - http://www.lukysipy.cz/detail.php?u=d7817da0515acecef0d1dd6f882c6bb2&id=3 a těch pár šípů k němu už jsem dávno ztratil/zničil. Rozhodl jsem se ho oprášit a nějaké nakoupit, ale problém je, že naprosto netuším které. Ceny se pohybují snad v pětisetkorunovém rozmezí a kde se pohybuje kvalita nedokáži odhadnout. Tímto bych rád poprosil některého zkušeného lukostřelce jestli by mi nedoporučil nějaký šíp, který je nejenže levný ale i spolehlivý (nejsem na tom zas tak finančně dobře). Nebo je úplně jedno jaký šíp si koupím?


No, střílel jsem s tím lukem jednu sezónu. Tak si troufám radit na základě svých pokusů-omylů.

Určitě je nutné, abys:
1. Vyměnil tětivu za dacronovou (nebo možná i lepší?). To co k tomu Lazecký dává je vhodné leda tak na oběšení zoufalého střelce.

2. Aspoň trochu vychytal předpětí - ten luk je děsně dlouhý a má to trochu jinak než běžné 68. A u tohohle chudáčka to udělá velký rozdíl!

3. K těm šípům
- buďto se naučíš určit svůj spin, a pak má cenu kupovat např. od Kejvala a je to samozřejmě nebe a dudy
- nebo, pokud to nechceš či nedokážeš řešit, tak jsou to vyhozené peníze a kup si od Lazeckého s umělými končíky ... a být tebou, tak bych se pokusil s ním vyjednat, že bys koupil levněji šípy bez hrotů a dolepil si hroty sám, nějaké devadesátky. Jeho šípy jsou k tomu luku vcelku OK, ale mají strašně lehké hroty a celkově příliš málo grainů (kolik máš liber? - já měl 37).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po říjen 11, 2010 5:52 pm    Předmět: Citovat

Taky je vyrábím v paneláku, taky jsem začátečník a taky jsem už si vyrobil 2 celkem slušné. Ze začátku mi to nešlo, ale pak je to v poho. Podívej se na vlákno ,,Jak nalepit správně letky k dříku?´´. Je to tady v ,,Šípy´´
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sejmus
Nováček
Nováček


Registrace: 29.8. 2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 4:29 pm    Předmět: Citovat

Díky!
CO se týče výroby, tak jsem se už o něco pokoušel ale bylo s tim tolik práce a výsledek nic moc, takže jsem to zavrh. Přece jenom v paneláku se to vyrábí dost blbě
_________________
Beginner
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 4:20 pm    Předmět: Citovat

není větší radost, než si šípy dělat. Ostatně tak kvalitně ti je skoro nikdo neudělá a pokud ti jde o materiál, ani tak levně.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 3:31 pm    Předmět: sam Citovat

Vyrabat si vlastne sipy sa oplati len ked sa tomu dlhodobejsie venujes a teda potrebujes vela sipov. Ak potrebujes par sipov, je urcite lepsie ich kupit.

Okrem sipov od toho tvojho vyrobcu by som Ti mozno navrhol kvalitnejsie ale trochu drahsie sipy od Alexbow. Tiez som od nich kupil par sad sipov a
su trvacne a celkom lacne.

http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=408
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sejmus
Nováček
Nováček


Registrace: 29.8. 2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 1:48 pm    Předmět: Dotaz na šípy Citovat

Dobrý den,
jsem vlastníkem tohoto luku - http://www.lukysipy.cz/detail.php?u=d7817da0515acecef0d1dd6f882c6bb2&id=3 a těch pár šípů k němu už jsem dávno ztratil/zničil. Rozhodl jsem se ho oprášit a nějaké nakoupit, ale problém je, že naprosto netuším které. Ceny se pohybují snad v pětisetkorunovém rozmezí a kde se pohybuje kvalita nedokáži odhadnout. Tímto bych rád poprosil některého zkušeného lukostřelce jestli by mi nedoporučil nějaký šíp, který je nejenže levný ale i spolehlivý (nejsem na tom zas tak finančně dobře). Nebo je úplně jedno jaký šíp si koupím?

(po odpovědí toho téma klidně smažu)
_________________
Beginner
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.