Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

bowhunting legalni???
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

byli by jste pro, aby u nas byl bowhunting legalni?
ano
52%
 52%  [ 10 ]
ne
47%
 47%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 19

Autor Zpráva
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: po září 17, 2012 12:04 am    Předmět: Citovat

jasně jsem pro..chci vidět jak se myslivci budou učit střílet z luku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 1:04 am    Předmět: Citovat

Diky tulak za vysvetleni situace !!! A vidim ze na loveni lukem se musi jit na Slovensku z jine strany a tak to bude prodelecne ,jasne pracovat pro nekoho a nejakou spolecnost je prodelecne ,kdyz mu daji tolik penez ,ze ma pouze na jidlo , jasne nekdy clovek nema na vyber jako se to stalo u mne jedna company mi platila pouze asi 8 dolaru/hod ze zacatku pozdeji jasne 2x tolik ,ale nizky plat mi nevadil ,meli prece dilnu k diapozici a ja tam tedy zustaval o hodinu pozdeji a delal si ty sve noze atd a ty prodaval a za tu hodinu jsem vydelal vice, nez za cely den ,nu mel jsem dost penez i na nakupovani zlata co tehdy stalo 250 $ za unci . Na Slovensku nemuzete makat na nekoho jako na automobilku atd musite makat na sebe a ze zacatku po praci pro nekoho a pak to prodavat a az se obchod rozvine prejit na plnou miru ,ono ve stanku se necha prodavat cokoliv ,jasne necha se i prekupovat ,ale to spise ze zacatku a ty penize co vydelate zaplatit nejaky ten placeny lov v Madarsku ci na Slovensku a pak zverinu sice mame ztratovou, ale jako pochutku v mrazaku .....Ani tady politici a prezident nechape ,ze penize vydelaji az neco prodaji co vyrobili ,ale pitomci vyrobni kapacitu prodali do komunisticke Ciny a tak je legracni pozorovat ten krach ...

Kdyz jsem bydlel v Bostonu tak tam bylo hodne holek co studovaly ty skoly a ty vzdy rikaly ,ze nebudou na nekoho delat az skonci skolu a jelikoz pochazely s bohatych rodin, tak vzdy jim rodice dali penize do zacatku jasne bylo jich hodne z Evropske smetanky a byly pevne presvedceny ,ze budou makat jen na sebe . Na Slovensku to musite brat jen z druhe strany......
Ja se zastavam nazoru ,ze kazdy muze makat doma ,jako v pred -- industrialni revoluci, kam nas chteji ti experti dostat.....

Ja ted makam na sipech pro sveho sverence ,nebot si zase vylosoval lov na labute ,naposled jej dostal asi pred 3 roky a tak potrebuje asi 30 loveckych sipu......jasne mi se nebavime jestli sip zabije labut ,spise jak strilet ---mirit na hlavu a strilet kdyz pristava a je asi 10 m nad zemi a zasah sipem doprostred tela a labut vlastne dopadne na zem a zabije se padem na zem ,nebot zahyne uz ve vzduchu,nebo jestli moje sipy drevene zabiji prase ,posledni melo 178 liber zive vahy vazili jsme je .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 1:22 pm    Předmět: Citovat

Bol som pri začiatkoch snahy legalizovať lovlukom.
Najviac im tak nejak vadilo, že je luk tichý. Shocked
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 8:28 am    Předmět: Citovat

Inak povedane ... Clovek z robotnickej triedy za tie prachy ktore by zhltlo vsetko to vybavovanie okolo a poplatky naplni mrazak masom (bez sudnych potahovaciek , bez namahy, bez problemu , bez inych vydajov , bez strachu ze ho ludia budu odsudzovat ako nehumanneho hajzla aj ked je to iba o naplneni mrazaku masom) A tu je ten paradox ... Clovek ktory na to ma by naplnil mrazakov aj desat ale lov lukom neberie ako nieco co mu pomoze uzivit sa a usetrit zopar peniazkov za maso .. cize tvoja teoria je v nasich zemepisnych sirkach postavena uplne na hlavu . Smutne ale realne .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 8:05 am    Předmět: Citovat

Alwarez ... kazdy clovek vnima trochu inak lov lukom . Tym ze je v nasich krajinach nelegalny je vlastne jasne ze mozme iba diskutovat v rovine hypotetickej . V rovine hypotez a filozofickych nazorov sa budu objavovat aj nepragmaticke nazory preco nelovit a tak isto nepragmaticke nazory preco lovit. Ale ver ze nikomu sa nechce na sud kvoli tomu ze zastreli 2 bazantov. Nase krajiny su natolko okliestene zakonmi a buzeraciou ludi ze 90 % ludi nema ani chut si cokolvek vybavovat a nie to este polovny listok . Je to otazka penazi ... pozri sa na stranku tej slovenskej bowhunting asociacie . Je niekto clenom kto je vodic nakladaku alebo murar ci sustruznik ? Nie nieje .. Preco nieje ? Lebo musis za vsetko strasne vela solit preto sa na to kazdy taky clovek vyprdne . Tu mame zopar slusne zarabajucich bowhunterov ktory to maju ako relax . Keby ze maju financny problem a nemaju na to prachy tak ti garantujem ze asociaciu nezalozia a nechodievaju lovit do madarska . Ako posuvanie vnimanie lovu lukom je to fajn ale ako porovnavanie bezne vyskytujucich sa lukostrelcov a porovnavanie s tvojim nazorom preco lovit sa to jednoducho neda . Mozno za 30 rokov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 7:09 am    Předmět: Citovat

Dale vetsina techto lidi pise takove nesmysly a ohani se falesnou filosofii jako ja bych lovil kdybych musel ,kdybych hladovel a tak nejak v tomto duchu vazeni milionari a miliardari nemate poneti o tom kdy clovek zeslabne natolik ze nema silu ani chodit a tak tedy loveni musi prijit pred tim, nez nemuzete chodit a nikdo nezna to pravidlo trech ,3 minuty bez kysliku a clovek umira ,3 dny bez vody a clovek umira ,30 dni bez potravy a clovek umira a to tvrzeni ,ze nekdo to vydrzi dele neberu v uvahu nekdo se na opratce houpal 15 minut a stale nebyl mrtvej a tak za stredoveku se mu pribuzni vesely na nohy, aby smrt urychlily ....
Dale ctu hodne jak sa zabiji pro penize sport,penize atd jasne nekdy se to vyskytne jako ve vsem , ale jeste jsem nevidel ze by nekdo dostal pasrnce v lese a nechal jej tam lezet, zatim jsem o to pouze slysel ,zde kdyz nekdo dostane pasrnce tak moc z nej nezustane, vse se spotrebuje ......Filosofie je takova ,ze nepotrebujeme kupovat maso, kdyz jej mame v mrazaku co se stoci na karbanatky a da se do igelitovych pytliku a zmrazi asi na -18 stupnu Cescia .....Tady to co zastrelime nemusime kupovat maso a svoje nuzne fondy muzeme pouzit na neco jineho a jak jsi vzpominam ja jsem vubec nepotreboval utracet penize, nebot potraviny jsme temer nakupovaly a ony stejne moc nebyly a tak fondy se davaly treba do uhli a elektriky atd a ja si vzpominam jak jsem musel chodit do komunisticke prace jinak komunisti mi hrozili koncentrakem jako prizivniku .....Za lonsky rok muj sverenec odrovnal svojim lukem 8 pasrncu tak usetril ,nebot nemusel nic moc kupovat ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2011 2:09 am    Předmět: Citovat

Jiri Janoch: ale na Netu je spousta bláznů, narkomanů, debilů, kreténů a dalších, tak si s tím nedělej hlavu

Tak tohle mi napsal bracha na Skypu .kdyz jsem si stezoval na ty ruzna fora .
Proc nikdo nepise k tematu a kazdy napada moji blbost? Ja o tom vim velmi davno ze jsem blbej ,asi kdyz mi bylo 20 let jsme meli nejakou pisemky z rustiny a ja tenkrat jsem byl zazran do fotografovani a tak jsem casopisy a knizky obfotil s namety a pak jsem to jednoduse opsal ......to by jste se mohli divit kolik tam ucitelka nasla pravopisnych chyb a ja nevim co jeste ,az jsem se divil jak je mozne udelat tolik chyb pri opisovani a tak mi to vrtalo hlavou ,ze jsem tu pisemku sbalil a porovnaval s tou fotkou a pak mi to doslo ,vse co ucitelka napsala jako chybu a tak to nesouhlasilo s orginalem ....Tak mi doslo jak jsem blbej !!!
S brachou vzdy spojim muj NB a on operuje muj NB jako dava tam programy a vymazava ty me nesmysly ,nebot ja tomu vubec nerozumim a jasne mam to jen anglicky ,ale kdyz se koukam na tu sipku jak rychle stim manipuluje nestacim se divit jak vyborne umi anglicky a kdyz jsem se ho na to ptal ,tak rekl at nemam strach statnici z anglictiny by neudelal a jasne neudelal bych ji ani ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2011 11:59 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Tak jsem se hrabal ve starych prispevcich a nikdo nemel pravdu krome Kejvala ,Bowhunting je dnes dovoleno na Slovensku ve zvernicich a od te doby bylo dovoleno v dost statech Evropy a vse co psal Mysa je spatne ....vlastne vsechno ,psal jak je vykoureny a lenivej a nema sanci se merit se svaly divokych zvirat ....rad verim ....a take jsem se smal jak jej otec zmlatil, ze se neco pokusil zastrelit lukem ....proste zpatecnik ze stredoveku kde bily deti jako cokly .....vzpominam si jak kamos mel 3 leteho syna a strileli jsme v lese 3D a najednou skocila seda veverka na zem a tak povzpuzovali jsme jej ve trech letech ,aby ji jasne zastrelil ,ale to nebylo mozne ,nebot jeho slaby luk a nepresnost strelby a ja tehdy jsem cvicil mladika v Bowhunting a jasne dnes nemusim nic rikat za posledni rok dostal lukem asi 8 white tails a spoustu mensich zirat a ja jsem byl v Hickori a tam meli casopis NC -bowhunting a tak jak jsem jej vzal do ruky v kazdem jsem jej nasel a dokonce s mojima sipy a tak mladiku co je mu 18 let zase hrozi jine nebezpeci co jsou verbiri do armady ,ti se okolo techto mladiku motaji a otravuji s militarismem ,nastesti nemaji sanci ,nema zajem aby mu ustrelili ruku ci nohu .....


ja by som este k tomu dodal, alwarezi, skus pouzivat viac jednoduchych viet, podla moznosti holych:-) tie tvoje spletene a nesuvisiace suvetia sa zle citaju... je mi jasne, ze si v cudzine uz moc dlho, ale ked sa chces vyjadrit k niecomu, skus tak, aby to ostatni dokazali precitat a pochopit...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2011 11:42 am    Předmět: Citovat

Alwarezi, pokus se konečně přijmout fakt, že jsi nikdy neměl, nemáš a nebudeš mít patent na pravdu a s vědomím toho usedej k monitoru vždy, když budeš něco někam psát Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 11:12 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se hrabal ve starych prispevcich a nikdo nemel pravdu krome Kejvala ,Bowhunting je dnes dovoleno na Slovensku ve zvernicich a od te doby bylo dovoleno v dost statech Evropy a vse co psal Mysa je spatne ....vlastne vsechno ,psal jak je vykoureny a lenivej a nema sanci se merit se svaly divokych zvirat ....rad verim ....a take jsem se smal jak jej otec zmlatil, ze se neco pokusil zastrelit lukem ....proste zpatecnik ze stredoveku kde bily deti jako cokly .....vzpominam si jak kamos mel 3 leteho syna a strileli jsme v lese 3D a najednou skocila seda veverka na zem a tak povzpuzovali jsme jej ve trech letech ,aby ji jasne zastrelil ,ale to nebylo mozne ,nebot jeho slaby luk a nepresnost strelby a ja tehdy jsem cvicil mladika v Bowhunting a jasne dnes nemusim nic rikat za posledni rok dostal lukem asi 8 white tails a spoustu mensich zirat a ja jsem byl v Hickori a tam meli casopis NC -bowhunting a tak jak jsem jej vzal do ruky v kazdem jsem jej nasel a dokonce s mojima sipy a tak mladiku co je mu 18 let zase hrozi jine nebezpeci co jsou verbiri do armady ,ti se okolo techto mladiku motaji a otravuji s militarismem ,nastesti nemaji sanci ,nema zajem aby mu ustrelili ruku ci nohu .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

Tak to si rozumíme... wave
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 4:44 pm    Předmět: Citovat

hm.Já takhle chodím hovořit se srnčí,co bydlí v mé honitbě.Už si na mne zvykli a jenom se pozorujem.Ještě,je tam pár zajíců,ale to jsou netykavky.S prasátky komunikuji z dálky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 12:51 pm    Předmět: Citovat

Někdy mě napadá, lovuchtiví přátelé, že bysme mohli dát dohromady lučištnickou jízdu a znovu vyjet do Palestiny na lov!
Otázkou asi jen zůstane na čí straně bojovat...?

Vyrazit na lov do přírody? To je asi stejné...


Když jsem jednou tahle začal jezdit do nové práce na kole přes pole a křoví po vyšlapané stezce, narazil jsem občas na bažanty, koroptve a zajíce. Srdce zaplesalo. Vždy když teď jezdím do práce a z práce, zavadí o mne myšlenka: "Jestlipak dnes cestou zase potkám pana Bažanta nebo paní Koroptvovou?"

Nepopírám, že mě touha občas spaluje, po nějakém tom loveckém dobroudružství, ale chybělo by mi štěstí ze setkání, kdybych na svých cestách do práce už pestře oblečený pan Bažant nebyl...
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Držme se při zemi, přátelé! Tohle nám nikdy neprojde... ani v lese, ani na ulici Rolling Eyes Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 8:08 am    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
a byly by k tomu zvlášť pečlivě vybírány ty správné nástroje Twisted Evil
http://www.aftershockarchery.com/products.aspx


hu tak to je ZLO Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po leden 01, 2007 1:38 pm    Předmět: Citovat

a byly by k tomu zvlášť pečlivě vybírány ty správné nástroje Twisted Evil
http://www.aftershockarchery.com/products.aspx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: po leden 01, 2007 12:50 pm    Předmět: Citovat

Něco takovýho jsem taky měl. Zenit, sice jen ráži 300mm! ale fotilo to dobře, než nám zdejší národnostní menšina vykradla firmu.....
...možná že bych se přecijen přiklonil ke zlegalizování lovu lukem-ale jen určitých poddruhů čeledě homo sapiens...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po leden 01, 2007 12:16 pm    Předmět: Citovat

Sice to až tak nesouvisí s tématem, ale nebylo by lepší pořídit si na lov něco v tomto stylu http://gadgets.zive.cz/index.php?q=node/1942. Raději ale na klasickej film než s digitálem, ať je v tom i nějaký adrenalín jestli fotka vyjde. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 11:37 pm    Předmět: Citovat

Tak, tak.... zcela souhlasím. Snažím se začít s 3D soutěžemi, které by defakto měly simulovat lov. Sice máte na každou figurínu jen jednu ránu, a v určité míře neznámou vzdálenost, ale s opravdovým lovem se to asi srovnat nedá... vyjma vybroušené střelecké techniky se nemusíte zabývat
znalostí terénu, chováním zvířat, správným způsobem přibližování se ke zvěři, maskováním...

Taky trávim spoustu času v přírodě. Tady u nás není o zvěř nouze,ale přiblížit se k ní, třeba jen kvůli focení není žádná sranda. ..
Příroda+lukostřelba- z toho mi čímdálvíc vychází 3D. Přesto že se mi zabíjení zvěře protiví, je pro mě střelba na figuríny zvířat v relativně reálném prostředí atraktivní Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 11:24 pm    Předmět: Citovat

Re: Maty: Souhlasím. Mám luky rád, ale tohle by tady nešlo. Kdo chce tzv. "lovit lukem", ať střádá a jede "ven". A článek napiš, myslím že to bude zajímat spoustu lidí.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 9:57 pm    Předmět: Citovat

Nevím jaké kdo máte informace o historických způsobech lovu, ale představa samotného lovce toulajícího se lesy s lukem a lovící zvěř je sice romantická ale neodpovídá skutečnosti. Většina zvěře byla lovena do různých pastí a teprve poté případně dostřelena lukem nebo probodnuta oštěpem. Dalším způsobem lovu bylo uštvání zvěře smečkou psů a opět její doražení. Štvanice za pomocí psů byly nejrozšířenějším způsobem lovu větší zvěře. Drobná zvěř byla většinou chytána do pastí (tluček, líčení ok, nebo sítí). Pokud byla zvěř ulovena individuelním způsobem lovu lukem tak to byla mimořádná událost kterou se prokazovalo lovcovo mimořádné umění ale rozhodně se nejednalo o lov za účelem obživy. Většiny lovů se zůčastňovalo více lovců a spousta honců. Zvěř byla zaháněna na místa kde musela procházet zůženým prostorem nebo přeplavat řeku a zde byla zvěř lovena (mimo jiné i luky). Tyto skutečnosti byly ověřeny u přírodních národů které se ještě v 19 století živily lovem (eskymáci, indiáni, pigmejové, křováci, evenkové atd.)
Lov lukem by byl asi bezva zážitek (to vzrušení a adrenalin), ale bohužel je zakázaný! Já osobně si myslím že je to dobře, protože se spoustě zvěře ušetří utrpení. Bohužel je jednodužší přesně trefit z kulovnice. Ruku na srdce kolik je lidí kteří kdyby mohli lovit lukem legálně by si nezkusili vystřelit na 40m 50m atd. třeba to vyjde. To samé se děje s kulovnicema. No co ono to je 80m z volné ruky, zvěř v pohybu v lese, ale ono to třeba vyjde "bác". Zavolejte barváře. Snaž se na co máš toho psa. Jestli ho najdeš tak dej vědět. To je bohužel realita. Myslíte že lukostřelci jsou jiní? Několik určitě.
Mám rád lukostřelbu. Jsem myslivec. Ale bohužel i realista. Viděl jsem moc ulovené zvěře a sám jsem jí dost ulovil. Vyrostl jsem v podstatě v lesích a značnou část života v lese trávím. Mám ho hned za domem. Né remízek, lesík, loučky, ale les o rozloze mnoha tisíc hektarů.
Možná najdu trochu času a pokud by to někoho zajímalo tak bych o historických způsobech lovu mohl něco napsat. V podstatě k lukostřelbě jsem se dostal přes zájem o historické způsoby lovu a historii loveckých zbraní.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 3:11 pm    Předmět: Citovat

to jo, ale zase medvěda by v dnešní době jen tak někdo neulovil s výbavou ze středověku-ono i tehdy to bylo takové 50 na 50...leda tak medvídka mívala Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 12:20 am    Předmět: Citovat

Luky a kuše používali u nás v( historii)především pytláci takže bych chápal případné předsudky myslivců o těchto zbraních a asi už vubec by se nepodepsali pod souhlas zahrnující tyto zbraně mezi oficiálně lovecké.
Každop. Já bych se podepsal a možná bych potom rozšířil řady myslivců.
Nesouhlasím s takovými technikami jako čidla pohybu ,kamery,i třeba strílení zvěře u návnady.Osobně bych chtěl vidět tváře těch Amíků kdybych jim místo vybavení dal celodřevěný luk.To by ale asi Amíci potom nelovili lukem medvědy ale medvědi by lovili Amíky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bestarcher
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 11:14 am    Předmět: Citovat

no nemyslim si ze by tam byl nejaky rozdil oproti kulovnici, tam taky kdyz lovec netrefi presne, tak dohledava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: ne prosinec 17, 2006 2:19 am    Předmět: Citovat

Když mi přišel kladkovej luk, obchodník mi s ním poslal i DVD s autentickými nahrávkami lovu lukem. Jelen, los, karibu, medvěd..(sice kladkovým, ale obdobně to probíhá i při lovu tradičním lukem). Teorii asi všichni chápeme-střílí se na 15 až40 metrů, z krytu nebo z posedu- ale ta praktická část mě docela zaskočila. Lovec může sice vyrazit sólo, ale většinou chodí ve dvou i více. Když jdou na medvěda, stejně sebou mají kulovnici pro sichr. Běžnou pomůckou je i laserovej dálkoměr, všelijaký spreje na potlačení pachu, masky přes obličej tlumící páru od úst....
Dokonce si ke zvířecím stezkám instalujou automatický infrakamery, který samy vyfotěj zvířata který tam choděj, včetně časů kdy tam choděj.
Holt.. nebyli by to amíci, kdyby si to nějak nezjednodušili. Je to tam fakt masová zábava, takže pořádnej byznys!
Ale jedno je tam stejný jako všude jinde. Ať už používají sebebrutálnější hroty a ty nejsilnější luky, pokud netrefí přímo srdce zvířete, trvá dost dlouho než trefenej kus lehne. Dohledání je téměř vždycky půl až jeden kilometr!!!
Ačkoliv mě lukostřelba naplňuje radostí, a umím si představit ten adrenalin když je nadostřel nějakej kapitální kus, nejsem si jist jestli bych byl schopen vystřelit a pzorovat jak se zvíře se šípem v boku, masivně krvácející, snaží utéct ani neví před čím(protože většinou lovce ani nevidí)
a hledá úkryt, a síly mu docházejí,pomalu pomalu docházejí.... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 9:22 am    Předmět: Citovat

Tak v US může lovit každý kdo si zaplatí lovecký lístek na luk. Lov je povolen pouze ve vzdálenosti (ted nevím přesně jestli to bylo 200 nebo 400metrů)od hranice obce, města atd. Věkový rozdíl tam vůbec není loví lukem i 14 letí hošani. V některých státech US jsou akorát daná omezení například že šíp musí vážit 450 grains nebo že luk musí mít minimálně 45 liber atd. Loví se většinou běloocasí jeleni ale jinak vše co se hýbe. Samozřejmě díky tomu je lukostřelba masovou záležitostí. proto například na soutěžích v 3D se sejde 3500 střelců . 3500 střelců nespletl jsem se. Je pravdou že to jsou už velké národní soutěže.
Samozřejmě pokud chce někdo lovit lukem zvěř tak se k ní většinou musí přiblížit na minimálně 18 metrů. Bližší vzdálenost výhoda. Důvodem je to že zvěř slyší zvuk tětivy a pohne. Takže většinou v US střílí z posedů atd.
No v ČR exituji určitě taky střelci co už střelily lukem nějakou srnku či prase. Věřím že to je těžko popsatelný zážitek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 12:03 pm    Předmět: Citovat

Bowhuntig ano, ale českých zemích s mysliveckou tradicí je to nesmysl. Pochybuji, že by se tím někdo zabýval i v případě, že by to bylo legalizováno zákonem. Američani se to učili od Indiánů, protože v euroatlantické společnosti se ztratily znalosti "jak ulovit zvíře pomocí vlastích smyslů a síly". Vyžaduje to, systematickou přípravu a tréning s nezaručeným výsledkem. Věnovali by se tomu asi lidi, kteří loví kvůli prožitku, a ne kvůli trofejím nebo jako zaměstnání, a lidi, kteří mají vztah k lukostřelbě - dost malý průnik množin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 5:01 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Mě se prostě nelíbí zabíjení čehokoli pro zábavu.Dokud budou myslivci sázet stromečky,sbírat papírky a krmit zvířátka,jsou mi sympatičtí. Jelikož ohrožují nejen sebe navzájem,ale i mě a mou rodinu,a to i na mých pozemcích,jsou ubohou chamradí.S profesionálními zaměstnanci polesí nebývají žádné problémy a lze si s nimi o čemkoli rozumně promluvit,aniž by mi mávali pod nosem nabitou brokovnicí.Narozdíl od místních stranických funkcionářů.Až budu mít hlad a bude to otázkou přežití,budu lovit cokoli jedlého a myslivci budou mít stejnou vážnost jako ochránci práv kedluben.Je to mé právo všežravce.Zatím si mohu koupit flaksu u řezníka a atavismy vybíjet na krabicích s obrázky.Rozhodně bych nerad,aby po zbytcích naší přírody pobíhalo ještě víc hledačů pohyblivých cílů a když nic netrefí,maminka jim doma namaže chleba sádlem.Věřím že lov a sběr pro holé přežití je podstatně komplikovanější než picnout si prasátko na narozky

Pod tohle se taky podepíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 4:41 pm    Předmět: Citovat

bral bych aby byl luk zahrnut jako možnost loveckých zbraní..a že by po složení zkoušek se sám myslivec mohl rozhodnout zda pujde s lukem nebo kulovnicí do lesa...proto jsem hlasoval bownhuntingu ano..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Nathanael
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 4:59 pm    Předmět: Citovat

Já bych byl proti...ééé jsem proti legálnímu bowhuntingu.
Protože většina lidí si jde spíše zastřílet pro zábavu, pro sport, což není až tak super. Být po mém dal bych nabídku lovení nebezpečných věznů Twisted Evil a to aby se lovili mezi sebou, třeba by si přišli na své a bylo by o pár ....míň.
Jinak kdyby se mělo lovit pro potravu, tak ani tak to nevidím růžově, no tak jak tvrdil myslím Maty to byl, že nezkušený člověk může nadělat moc utrpení danému zvířeti, když se trefí špatně a navíc od toho lovu zvěře tu máme přece jiné povolanější osoby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.