Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky KYZL
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2015 7:24 am    Předmět: Citovat

Nikdo neodpovídá, tak já aspoň částečně Smile Myslím, že žádná prodejna není ani u nás, ani na Slovensku. Spíš v Německu, ale to ti asi moc nepomůže Very Happy
Z Ridera jsem střílel u pana Kýzla, je to rychlá, příjemná věcička. Mám krátký nátah (26) takže u mě pohoda, na 30 palcích si myslím, že už bude trošku tuhnout, přece jen je to kraťoučké. Nejlepší je zavolat panu Kýzlovi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tonino
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Modra

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2015 3:09 pm    Předmět: Citovat

Zdravim, ja mam v podstate 2 otazky:
1) ma pan kyzl predajnu aj niekde na slovensku (alebo partnera, co predava jeho luky), najlepsie okolie Bratislavy, pripadne Trnavy?
2)Paci sa mi Rider black (je nadherny). momentalne mam Kaya firefox (hodne kratky, ale tiez jazdecky) a tak som zacal tahat pomocou palca. lenze kym s troma palcami som tahal cca 27'' tak pomocou prstena taham priblizne 30'' - je to vyrazne vecsi natah, lebo ukotvujem az pri uchu. A kedze rider je vlastne jazdecky luk, na aky maximalny natah su tieto luky konstruovane.
Inac na ten prsten som si celkom zvykol a pre instinktivnu strelbu je to super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2015 8:59 am    Předmět: Citovat

mne sa viacej paci geronimo. podla mna jeden z najkrajsich lukov seriovej vyroby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2015 6:06 pm    Předmět: Citovat

45lb mam natah 26 takze to bude pohodička s tětivou FF to bude s karbonama pěkně práskat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Prometheus
Nováček
Nováček


Registrace: 4.7. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Zbiroh

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2015 9:16 pm    Předmět: Citovat

A jak silnej luk jsi si objednal?
_________________
"Není-li to nemožné, musí existovat způsob, jak to udělat."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2015 8:31 pm    Předmět: Citovat

tak dnes jsem objednal cophan black a pan Kyzl je velice ochotný a všechny moje hovadinky co sem si navymejšleš bere v potaz a je velice ochotnej.Na luk se těším jak malej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2015 9:01 pm    Předmět: Citovat

no těším se na něj budu si nechat dělat hodně tmavé dřevo takže bude celej temnej Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2015 7:59 pm    Předmět: Citovat

Prečo by mal, zasa tak zázračné vlastnosti mu nepridá, bude o niečo rýchlejší a karbon ma temer nulovú únavovu krivku(nie je to z mojej hlavy) čiže by nemal strácať časom na libráži, ale laminát nie je na tom tiež zle časom síce nejakú libru stratí ale je to minimum,teda pokiaľ je stále napnutý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2015 4:47 pm    Předmět: Citovat

Ja napsal:
Je to tak 500, opravdu. Já beru curona, zatím není v nabídce, ale je to hybryd.


wau tak to je super.
Dnes jsem měl krátkej telefonát s panem Kýzlem a už sem si chtěl domluvit ale bohužel jsem volal ve špatnou dobu zrovna řídil.Tak později.Já právě čekal že když luk normálně stojí 7900kč tak s karbonem treba 15tis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ja
Nováček
Nováček


Registrace: 14.8. 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2015 8:53 pm    Předmět: Citovat

Je to tak 500, opravdu. Já beru curona, zatím není v nabídce, ale je to hybryd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2015 5:03 pm    Předmět: Citovat

500 nahoru?myslíš spíš 5000kč ne?Jakej bereš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ja
Nováček
Nováček


Registrace: 14.8. 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2015 3:57 pm    Předmět: Citovat

Já teď mám taky objadnanej novej luk od Kýzla a trhám kalendář... U toho karbonu je to cca 500 nahoru, luk bude trochu rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2015 2:22 pm    Předmět: Re: cophan black Citovat

Ja napsal:
Ten luk je perfektní a Kýzl je sázka na jistotu. Otázka je těch 28" nátahu. Cophan je konstruhovanej na kratší nátah, zvážil bych maro black. Ideální je se s mistrem Kýzlem domluvit, zajet k němu a luky vyzkoušet. Domluva je bez problémů a luk potom postaví přímo na míru. Z vlastní zkušenosti vím, že je to super zážitek a luky z jeho dílny nemají chybu.


já si přeměřoval nátah kolik doopravdy tahám na svém luku,je rozdiltoiž kolik sem naměřil bez luku a pak kolik doopravdy taham.Takze taham 26

s panem Kyzlem sem si o luku psal už po mailu je to velice příjemnej člověk a s nátahem 26 mi cophana doporučil.Chci verzi black tmavé dřevo+ta černá.Je nádhernej.Budu k tomu používat karbonové šípy s peřím.Budu brát 45lb takže bych těch 40lb z luku vytáhnul.Ještě mi napsal,že mám zvážit i karbon.Ale vzhledem k tomu ze se nechci prehoupnout pres 8tis tak vezmu bez karbonu páč si myslím,že tam bude razantnější nárust ceny a tosi ted dovolit nemohu.Když připočtu že chci 20šípu po dvou stovkách atd takze i s lukem mě vyjde vše tak na 13tis.
Do teplic to mám z Brna dálku takže to vemu jen po telefonu.Ale na luk se těším jako malej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ja
Nováček
Nováček


Registrace: 14.8. 2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2015 12:41 pm    Předmět: cophan black Citovat

Ten luk je perfektní a Kýzl je sázka na jistotu. Otázka je těch 28" nátahu. Cophan je konstruhovanej na kratší nátah, zvážil bych maro black. Ideální je se s mistrem Kýzlem domluvit, zajet k němu a luky vyzkoušet. Domluva je bez problémů a luk potom postaví přímo na míru. Z vlastní zkušenosti vím, že je to super zážitek a luky z jeho dílny nemají chybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: st září 09, 2015 1:24 pm    Předmět: Citovat

Je tu prosím někdo kdo by mi dokázal něco hezkého napsat o luku COPHAN BLACK a + zaujal mě jak je krásnej.Chci ted koupit nějakej slušnější luk do 10tis a tenhle je krásnej tak zda můžu dostat nějaké info.Nátah mám 28 rád bych střílel karbon s peřím a tětivu FF.díky za info či fotky-videa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 9:52 pm    Předmět: Citovat

pokračujte prosím zde
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=101139#101139
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 6:53 pm    Předmět: Citovat

hekinen napsal:

Jenom bych se chtěl optat je zde nekdo v okolí Severní Moravy kdo by mi třeba ukázal par veci pro začátek? Myslím ze zvládnutí techniky neni uplne nejlepsi a tak bych uvítal kdyby tady byl nekdo v okolí Opavy který by si me vzal na par hodinek pod sva křídla a ukázal mi co a jak, co delam blbe a co se dela jinak atd..
Do různých lukostreleckych klubu bych se taky nebal prihlasit ale mam radši takový ten osobitejsi kontakt Smile
hekinen Smile


Nejblíž jsme asi my - LK Falcon, Rožnov pod Radhoštěm. Tréningy každou středu od 16:30 do 18:30. Už tu jeden začátečník z Opavy za mnou na návštěvě byl.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 6:35 pm    Předmět: Citovat

No, patří to sem jen velmi okrajově, ale když už se ptáš:
lukostřelba je poměrně pestrá, pokud se neomezíš jen na olympijský či "sportovní" přístup. Je tu spousta stylů a pojetí, každému odpovídají určité luky a určité prostředí či situace, v nichž je ten který typ luku a jemu odpovídající styl nejefektivnější.

Např. k lovu je olympijská lukostřelba asi tak stejně užitečná jako umění sestavit excelovou tabulku...

Kýzlovy luky jsou typickými českými představiteli tzv. tradiční lukostřelby, při níž velmi často střelec míří OBĚMA OČIMA, resp. v běžném slova smyslu nemusí mířit vůbec, ale prostě jen soustředěně sleduje cíl za současného vnímání celého prostoru kolem. To je vhodné zejména při jakékoliv dynamické střelbě, např. rychlostřelbě, nebo střelbě na pohyblivý terč, příp. třeba při oblíbené střelbě z valníku taženého traktorem po velmi hrbolaté louce... Laughing
Pak je dominantní oko naprosto fuck.

Jiné to zase je, pokud bys chtěl mířit po šípu, nebo "gapem"...
Z toho, jak vidíš, vyplývá, že bys měl především mít jasno, jak to tobě samému nejlépe vyhovuje, a pak najít "mistra", který je tvé představě co nejblíž.
Nevadí, že by byl daleko, pokud by se ti soustředěně věnoval.
Mně např. v začátcích jeden den s Petrem Mikešem stačil bohatě na čtvrt roku usilovného snažení. Wink

Moje osobní rada: pokud už tak nějak trochu střílíš a plus mínus trefíš na 20m terč třeba 7 z 10 šípů (je jedno, kam jdou, prostě 7 v terči), tak bych jel na nějaký turnaj pořádaný ATL.
Setkáš se tam s celým spektrem stylů a luků, a navíc budeš mít s vysokou pravděpodobností ve skupině aspoň jednoho opravdu dobrého lukostřelce. A půjdeš s ním celý den, můžeš ho sledovat "při práci", stejně jako ostatní ve skupině. A po turnaji Ti kdokoli pokročilejší jistě rád s čímkoli pomůže, nebo zavolá na pomoc ještě zkušenějšího.
Ze všeho nejlepší by samozřejmě pro Tebe bylo přijet na turnaj, kde bude osobně pan Kýzl. Jednak tam budou všechny jeho luky, jednak ti on sám v lecčems poradí a může ti ten luk trochu vyladit, když zrovna bude mít volno.
Třeba na Horehleďovi měli Kýzláci stánek po celou dobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 5:38 pm    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem zbytecne zakládat nove vlákno, když tak at to admin někam přesune, neboť budu mít jeste takový par základních otázek které mi nejsou uplne jasne.

Řešil jsem s panem Kyzlem jestli jsem levak nebo pravak, jsem od narození levak nicméně jak jsem prvne chytl luk do ruky tak jsem ho automaticky držel v levé a napinal tetivu pravou, problem je v tom ze dominantní oko mam rozhodne levé, nicméně přijde mi uplne šilene držet luk v prave a natahovat levou.
Nevim jestli se mam snažit to nejak preučit na leváka nebo se na to vykašlat s střílet jak se mi strili nejlépe, co myslíte?

Panove diky, Ova už je pro mě tak trosku z ruky to bych spíše preferoval tu opavu atd.. Ale když nebude jiná možnost... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 12:50 pm    Předmět: Citovat

Michal dělá historickou lukostřelbu. Tam asi luky od pana Kýzla nebudou úplně vhodné.
My máme na Moravě kluby až spíš u hranic se Slovenskem a z Opavy ,tuším , dva členy
http://www.3darchery.cz/o-nas/o-nas
Ale to už začíná být off topic
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 10:27 am    Předmět: Citovat

hekinen napsal:

Jenom bych se chtěl optat je zde nekdo v okolí Severní Moravy kdo by mi třeba ukázal par veci pro začátek? Myslím ze zvládnutí techniky neni uplne nejlepsi a tak bych uvítal kdyby tady byl nekdo v okolí Opavy který by si me vzal na par hodinek pod sva křídla a ukázal mi co a jak, co delam blbe a co se dela jinak atd..
Do různých lukostreleckych klubu bych se taky nebal prihlasit ale mam radši takový ten osobitejsi kontakt Smile


V Opave se muzes obratit primo na Michala (tady na foru pod nickem Eleazar). Eventuelne si zajed do OVY do marijanek na strelnici http://www.lukostrelba.info/ kde si muzes vzit nejaky ty "lektce" s Danou Masárovou o jejimz osobitem pristupu nemuze byti sporu Wink
_________________
Nikdy nic neni tak jak se zda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2015 12:00 pm    Předmět: Citovat

Zdravim vás panove a dámy,
Pritelkyni jsem na Vanoce koupil obyčejný luk http://www.lukysipy.cz/luky/luky-pro-mladez-a-dospele/luk-rolan-snake
A protože ji znám a vím ze ji kde jaká zábava přejde tak jsem do toho nechtěl moc investovat koupil jsem luk 26lb 6 dtevenych sipu a chráníc predlokti,
Byl jsem mile překvapen když jsem viděl jak ji to bavi a postupně se zlepsovala,
Me osobně se lukostrelba vždy líbila ale nemel jsem moznost si to vyzkoušet, az teď s luken od přítelkyně a zacalo me to bavit, když opomenu modriny na levém předloktí tak to pro mě byla pekna relaxace a odpočinek.

Tak jsem začal pátrat po webu ze bych si na narozeniny udělal taky radost, nejdříve jsem uvažoval o nějakém polarisu atd... Říkal jsem si pro začátek dobry, Jenze moje uchylka v kupovani kvalitních veci me přemohla a tak jsem odpustil od luku za 2-3000 a začal se dívat po lukach pana Kyzla všude na fóru jsem četl same pozitova az mi to prošlo pritazene za vlasy nicméně nikde jsem nečetl žádnou negativní kritiku tak jsem si řekl ano idelam si radost a koupim si poradny luk Uz jenom s toho důvodu ze si myslím ze kvalitním naradim či načinim se dela lepe rychleji a efektivněji.

Jedinou navyhodou u pana Kyzla vidím v tom ze musí mít clovek mobil na nabiječce neboť jak se pan Kyzl rozmluvi je to na dlouho, takze mi poradil ve všem vše mi vysvetlil a já tedy zvolil variantu Geronimo Black 60"/35 lbs
(ramena Jasan, rukojeť Ořech)Koncovky Fenolit,Tětiva FastFlight černá a šípy PowerFlight 500 5ks

Luk se bude teprve ve středu vyrábět takze ja muzu jenom nedockave cekat az bude práce hotova, na druhou stranu mam se na co těšit Smile

Jenom bych se chtěl optat je zde nekdo v okolí Severní Moravy kdo by mi třeba ukázal par veci pro začátek? Myslím ze zvládnutí techniky neni uplne nejlepsi a tak bych uvítal kdyby tady byl nekdo v okolí Opavy který by si me vzal na par hodinek pod sva křídla a ukázal mi co a jak, co delam blbe a co se dela jinak atd..
Do různých lukostreleckych klubu bych se taky nebal prihlasit ale mam radši takový ten osobitejsi kontakt Smile

Tak to by bylo asi tak všechno
Ať se daří
hekinen Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2014 7:56 am    Předmět: Citovat

Střílel jsem z něho, jen na zkoušku pár šípů, takže nemůžu plnohodnotně poreferovat. Bylo to krátké a rychlé Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2014 9:15 pm    Předmět: Citovat

Ništ?Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2014 9:34 pm    Předmět: Citovat

Ľudkovia,zaujímalo by ma pár info ohľadne luku Rider,max. náťah,dostrel,rýchlosť FPS,pri akom náťahu začína tuhnúť,handshock,prípadné neduhy,najlepšie v carbone,ale aj obyčajného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2014 12:51 am    Předmět: Citovat

Tak to už si můžeš koupit rovnou poctivou Lanuru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2014 9:28 am    Předmět: Citovat

Dobře se bude střílet třeba i s Dersu nebo Merlinem, které s dřevěným šípem spadnou do materiálně a konstrukčně mnohem vyrovnanější kategorie dlouhého luku Smile
Merlin navíc třeba v rámci závodů Lukostřelecké ligy ATL patří mezi tradiční, neb nemá střelecké okno. To může být pro začínajícího střelce někdy problém. Ale Dersu okno má a střelba s tím je pohodová.
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Siggi
Nováček
Nováček


Registrace: 24.10. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2014 5:48 am    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Ty luky jsou fajn, přesné, klidné. Pohodlné, user-friendly. Snadno se s tím naučíš něco trefit.

Na druhou stranu, pokud bys chtěl jezdit na turnaje nebo se obecně věnovat tradiční lukostřelbě, tak je třeba Tě vyvést z omylu: tyto luky se za součást tradiční lukostřelby nepovažují.

Momentální pravidla a většinový pohled v české kotlině tyto luky klasifikuje jako víceméně moderní lovecký luk - tj. vlastně spadnou do stejné kategorie jako sportovní náčiní s odmontovanými butony, stabilizátory apod.
Budeš se měřit s "kosmickými" materiály.

Patří k tomu v každém případě karbonové šípy.




Dik za info. 3D sa chcem zucastnovat, ale staci mi rekreacne. Nemam ambicie nahanat body takze byt v kategorii s kozmickymi materialmi mi vadit zrejme nebude. Hlavne ze sa mi bude s tym lukom dobre strielat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2014 10:02 pm    Předmět: Citovat

Ty luky jsou fajn, přesné, klidné. Pohodlné, user-friendly. Snadno se s tím naučíš něco trefit.

Na druhou stranu, pokud bys chtěl jezdit na turnaje nebo se obecně věnovat tradiční lukostřelbě, tak je třeba Tě vyvést z omylu: tyto luky se za součást tradiční lukostřelby nepovažují.

Momentální pravidla a většinový pohled v české kotlině tyto luky klasifikuje jako víceméně moderní lovecký luk - tj. vlastně spadnou do stejné kategorie jako sportovní náčiní s odmontovanými butony, stabilizátory apod.
Budeš se měřit s "kosmickými" materiály.

Patří k tomu v každém případě karbonové šípy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Siggi
Nováček
Nováček


Registrace: 24.10. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2014 7:42 pm    Předmět: Citovat

Zdavím. Som tu nový, nedávno zaregistrovaný, zatiaľ hlavne čítajuci. Zaujal ma luk od p. Kýzla - Maro alebo Cophan. Poprosím tých, čo majú s týmito lukmi skúsenosť, aby mi niečo o nich napísal. Vďaka za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 2 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.