Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Flight
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út srpen 06, 2013 10:13 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
Mysa napsal:
Já na ně koukal ve zbrojnici Topkapi. Ale i normální šípy byly takové pigmejské.
Takové nítěnky bych si vůbec z luku netroufal vystřelit. Ale podkaliberní střelivo připravené mám. Dokonce i s tajným receptem Ivana Hrozného. Jenom nevím, kde to bude mít premiéru. Na Bažantovi to nešlo, k Ajutovi jsem se nedostal......ach jo


boli tenke to ano, boli ale z velmi husteho dreva. pacilo sa mi, ked som v Amasyi videl perzsky luk so sipmy, ktore mali vazne velke cepelove hroty a drevo bolo zabrusene ako sparatko. akurat pred par dnami som prestrelil svoj rozflakany terc a na nejakom kameni sa mi rozrezala cela slachova omotavka pri (tvojom) hrote, tak som to zbrusil uplne do tenka, uvidim, co to bude robit.

ale spat k flajtakom, v muzeu mi hned udrelo do oci, ako starostlivo bolo vyberane drevo. Na niektorych flajtakoch bolo naozaj super huste a vo vacsine pripadov som si takmer isty, ze slo o borovicu, len par driev bolo bledsich a s jemnejsou kresbou, ale predsa zrejme ihlicnany.

Podla koncikov sudim, ze tetivy boli aj na flajt poriadne lana, ziadne tenke sliziky ala moderne tetivy to neboli Wink

Ja som dostal uz 3 pozvanky na flajt, ale bohuzial som musel odmietnut, lebo chcem sa venovat aj rodine Wink Ale na jesen idem do Marcelovej, mozno tam flajt bude, hoci bude mat trochu ine pravidla ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út srpen 06, 2013 10:12 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
CAJ napsal:
1. byli to borci, na které už nemáme

asi tak. boli to ludia, ktori sa cvicili v lukostrelbe od utleho veku. Zrejme im narastli aj inak svaly v detstve aj v puberte Wink aj v dospelosti
Vykony starych tureckych strelcov su casto spochybnovane, hlavne preto, lebo v sucasnosti sme ludia fyzicky slabi, netrenovani a tahame podstatne menej ako oni. Jednotky miery sa spochybnit daju, ale tie sa pouzivali aj inde, a zrejme by mali aj mensie domy a ulice, ak by ta ich dlzkova miera bola v reale 1/2 alebo 1./3 ako mnohi navrhuju.
Co sa vsak neda spochybit je priemerna libraz dochovanych lukov - ta je okolo 120-150lbs. Tato libraz bola jednoducho bezna. Adam Karpowitz na zaklade svojjich vyskumov uvadza beznu libraz bojoveho luku pre jazdca 100-120lbs.
Ja viem, ze sa to tazko prehlta Wink ze my v dnesnej dobe davame ledva tretinove vykony, za ktore by kedysi ani len neuvazovali, ze by nas prijali do tekke.

Je jedina moznost ako si to overit - zopakovat to Wink a aspon sa k slavnym vykonom priblizit a nebodaj ich prekonat. Vo svete sa o to snazi Jozi Monusz, vela ludi ho ale "nemusi" a preto jeho vykony spochybnuju. Pri poslednom jeho vykone som bol, a hoci pred a pocas a po flajte predvadzal fakt ze scenky Very Happy Very Happy Very Happy, jednoducho tolko slahol, tolko sa oficialne odmeralo a hotovo.
Podobne, ked je zname a ked sa seriozne studie venovali dochovanym tureckym zaznamom o flajte a inych streleckych vykonoch, pri ktorych museli byt vzdy svedkovia a ktore mali presne a uzkostlive pravidla, tak preco by som tomu neveril? To mam verit radsej tomu, ze si to vsetko vymysleli a stavali pamatne stlpy len tak pre zabavu? Wink (inak galeria tych stlpov je dolu v linku, co som postoval)

Nepochybujem, ze pocitacovou simulaciou by sme dospeli k uzasnym vysledkom....no ale.....zatial sme nedospeli. Ale to, ze sme nedospeli, este neznamena, ze k tomu nemohli dospiet aj oni.

Takze do toho!, strelci a strelkyne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út srpen 06, 2013 10:01 pm    Předmět: Citovat

Přesunuto:
Dusan napsal:
negativne tazisko je dobre, ked nefuka vietor, alebo ked sa striela po vetre. sip vlastne stale mieri hore a eliminuje sa (ale neviem presne do akej miery) sila hrotu, ktora by ho tahala dolu. pri negativnom tazisku sip v hornych usekoch paraboly viac "plava", ako leti.
normalne tazisko je dobre, ked fuka vietor oproti, lebo pridvihuje hrot, a predlzuje parabolu v hornej casti letu.

zaujimave je, ze priemerna dlzka dochovanych sipov nedosahuje 25''. to nie je bez zaujimavosti, kedze vacsina sucasnych pokusov sa robi so sipmi dlhymi ako natah...alebo s sipmi okolo 25'' ale so siperom. malokto si necha vypustit 25'' sip pri 30'' po holom predlakti Very Happy hoci prave tento sposob sa povazoval za hodny strelca, siper sa povazoval za slabost Wink

mal som moznost vidiet vela sucasnych flajtakov a zaujalo ma, ze ich vacsia dlzka si zrejme vynucovala u svojich tvorcov vselijake jemne doladenia a vychytavky , ktore som na original tureckych flajtakoch nevidel. jedna sa najma o tvar prednej casti hrotu a rozne dodatocne zuzenia v tele sipu, ktore na klasickom starodavnom flajtaku chybaju - je to povacsine stredovo sumerny bikonicky sip s kratkym, "pishrev" operenim, dlhym len nieco cez 1'' (!), slonovinovym hrotom a z ihlicnateho dreva s velmi hustymi letami.


Naposledy upravil zeli dne út srpen 06, 2013 10:17 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út září 04, 2012 11:10 am    Předmět: Citovat

no v podstate som dokončil dva flajťáky a majú len 26g. to je málo, prehnal som to s bikonickým tvarom, pri končíku majú 4mm. nechám na inokedy a na iný luk. musím spraviť nové.....ťažšie a tuhšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
feketesolyom
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2009
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po září 03, 2012 12:05 am    Předmět: Citovat

vyrobil som už velmi vela raždia do kachlí, ale recept na dobrý flajťák ti takto neviem povedať. Treba skúsať a skúšať. Flajťák ktorý je dobrý do môjho luku, tak ten do tvojho nebude prevdepodobne dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 11:12 pm    Předmět: Citovat

tak, ak môžeš, daj recept na ten dobrý Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
feketesolyom
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2009
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 10:54 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
hm hm. to je zaujímavé, tak predpokladáš už apriori, že sa tými flajt pokusmi ten luk zničí Razz
To ma privádza k hlbšiemu obdivu k starodávnym staviteľom flajtových špeciálov, ktoré boli zrejme stále funkčné a ktoré sú i dnes živé a zdravé v Topkapi.....

Nič iné mi nezostáva, než zase prepočítať všetko a dostať sa na bezpečný flajták ale s bleskovou rýchlosťou. Ale nech mením parametre ako chcem, tak pri nepodlezení 6gr na libru sa nikdy nedostanem na rýchlosť, čo mi spraví lepší dostrel....z toho mi vypláva jediné, že treba proste luk, čo vydrží i super ľahký šíp a to je prírodný kompozit, ktorý ešte nikto nemá.....silou mocou zaflajtovať pri riziku poškodenia luku sa mi teda nechce....


Iste nevydrží toľko ako obyčajný luk. šípi ktoré spravím sú vyskúšané najprv s 125 librovým kassai medveďom. Vtedy uvidím či vedia lietať alebo nie a aké úpravy nanich mám ešte spraviť. Podľa mňa na flajt dávno tiež robily inak tie luky.

Netreba ľahký šíp, ale dobrý. dneska som skúšal 35 gramové poloflajťáky a strelil som tých 380-390 metrov. Mám aj dve 54 gramové tzv. bojové šípy s polokovanými hrotmi (14-16 gramov) a liketajú okolo 280- 300 metrov. Na tú váhu je to dosť.
A luk keď sa zlomí? Bude mi iste do plaču, ale za tie metre ktoré som sním zatiaľ nastrielal nebudem ho až tak ľutovať. Dám si spraviť druhý Rolling Eyes .
Videl som už aj kompozit sa zlomiť. Nastalo tam iné ticho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 8:23 pm    Předmět: Citovat

hm hm. to je zaujímavé, tak predpokladáš už apriori, že sa tými flajt pokusmi ten luk zničí Razz
To ma privádza k hlbšiemu obdivu k starodávnym staviteľom flajtových špeciálov, ktoré boli zrejme stále funkčné a ktoré sú i dnes živé a zdravé v Topkapi.....

Nič iné mi nezostáva, než zase prepočítať všetko a dostať sa na bezpečný flajták ale s bleskovou rýchlosťou. Ale nech mením parametre ako chcem, tak pri nepodlezení 6gr na libru sa nikdy nedostanem na rýchlosť, čo mi spraví lepší dostrel....z toho mi vypláva jediné, že treba proste luk, čo vydrží i super ľahký šíp a to je prírodný kompozit, ktorý ešte nikto nemá.....silou mocou zaflajtovať pri riziku poškodenia luku sa mi teda nechce....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
feketesolyom
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2009
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 11:31 am    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
Hmmm, tak tie váhy sú zaujímavé, Peter. A luk máš laminat evidentne....Lajosz sa očividne tiež zlepšuje že ten 83 to vydrží aj s tým silným predpätím tetivy.
Ktorý zo šípov bol ten rekordný? A na koľko si ťahal? Ako som videl tak určite viac ako 28 palcov Wink

Luk nie je kassaiho. Je to výrobca z maďarska menom Molnár, ktorý vyrába luky pod menom Centaur. Luk nebude mať dlhú životnosť, odhad je okolo 3000 výstrelov, možno viac možno menej. Rekordný bol šíp hmotnosti 27 gramov. ťahal som to na 30 palcov. Mohol som to aj na viac (31 palcov a niečo), ale kvôli veľkému protivetru nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 8:38 am    Předmět: Citovat

Hmmm, tak tie váhy sú zaujímavé, Peter. A luk máš laminat evidentne....Lajosz sa očividne tiež zlepšuje že ten 83 to vydrží aj s tým silným predpätím tetivy.
Ktorý zo šípov bol ten rekordný? A na koľko si ťahal? Ako som videl tak určite viac ako 28 palcov Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
feketesolyom
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2009
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 1:20 am    Předmět: Citovat

Ahojte! Ďakujem Elévovi a Dušanovi za dobrý pokec v Rakoviciach.
Napíšem Vám presné mieri mojej flajt výbavy
Luk laminát pri 28" - 83#, šípi som strielal v Turecku priemeru 8,2 - 8,8 - 9,2 v hmotnostiach 25 - 27 - 29 gramov. Celková dlžka šípov bola 83,5 cm. Cez budúci týždeň skúsime odmerať rýchlosť luku a dám hore o ňom aj video ak sa podarí. Na rýchlosť som aj ja veľmi zvedavý.
Pre porovnanie tochto luku s lukom kassaiho som zmeral pri náťahu 10 cm silu. Luk Kassai medveď 117# pri 28" dal pri 10cm 31#
luk čo mám na flajt 83# pri 28" dal pri 10 cm 42#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 12:33 am    Předmět: Citovat

Nemuč ma, Elévko, to by moje srdiečko fakt plakalo..... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 12:17 am    Předmět: Citovat

Daj ešte lahšie, keď sa ti to rozletí (čo by teda takýto laminát mal) tak aspoň ho konečne budeme môcť rozrezať... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2012 12:09 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
30 gramov na 83 lb luk je kurva málo: 5.5 grain na libru
niekde som vyčítal ideálnu váhu šípu na flajt 6.5 gr/lb

akurát som dokončil dva flajťáky (ešte bez pierok). vychádza mi to teraz 5,5grains na libru. si mi nahnal strach....
vážil som ale moje straršie bambusáky a tam to bolo len o niečo viac a strieľal som s nimi dlho....tak teraz neviem.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 5:59 pm    Předmět: Citovat

ale to my máme taky. Hrad Lukov, Lukohořany, Lukovnu, Lukoveček, Lukoviště, ale i Šipín. Taky máme kuřácké hnízda, jako Kouřim ale i etnicky zajímavé lokality. Náš jednatel pan Ishi bydlí v Černošicích.

Ale Turecko jsme, pravda nebyli nikdy i když u Pardubic máme jedny Turkovice Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 5:41 pm    Předmět: Citovat

" ale to je spíš taková Jasova teórie Janičář=slovan" , kamaráde, to nie je moja teória, to je historický fakt. V Srbsku /bolo to aj na Atarne kedysi/ objavili niekoľko dedín a mestečiek s tradíciou výroby skladaných lukov - šípov.Samozrejme žiadne žijúce relikty , ale archeologické nálezy dielní a názvov dedín.
Bov vie či aj množstvo názvov u nás priamo , alebo nepriamo odkazujúcich na lukostreľbu / a je ich plno/ nie je o tom istom.

/Prečítaj si našu slávnu poému " Turčín Poničan" - pochopíš
Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 5:06 pm    Předmět: Citovat

ale to je spíš taková Jasova teórie Janičář=slovan. A jižní Slovensko (severní Maďarsko(dle výkladu)) bylo asi sto let budínský pašalík. A Tozkoparan Iskender působil v druhé polovině 16.stol. takže mohl být klidně z Pacova Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 4:41 pm    Předmět: Citovat

Otoman.... Confused ....to je nejaký gauč, nie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 4:10 pm    Předmět: Citovat

Mišo - čech to určite nebol . Laughing A Slovák je širší význam pre Sloven a to môže byť Srb , chorvát, Slovinec Bulhar, Ukrajinec.... Laughing

Nechci aby som začal rozoberať pôvodné Bizantské obyvateľstvo dnešného Tureckého územia , ktoré "Otomani" len anektovali . Preto sa mi momochodom viac páči názov OTOMAN než Turek. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 3:27 pm    Předmět: Citovat

Mno, ja som niekde zachytil, ako presúvali janičiarov do úplne iných krajín aby im ešte lepšie vymyli mozog. Slovanov takto presúvali do Anatólie a Egypta. Takže to je jeden dôvod prečo som si to myslel. Už neviem, kde je zdroj tejto informácie, ale skúsim dohľadať.
No a druhý dôvod je, že sa na to akosi prišlo v Pacove počas príjemného večera po hlavnom dni, kedy sa viedli hlbokomyseľné a odborné diskusie pod stanom Wink
Takže, ako Elév hovorí, my sme sa tak rozhodli Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 3:17 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
jak jste přišli na to, že Tozkoparan byl slovan?


My sme na to neprišli, My sme sa tak rozhodli... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 3:11 pm    Předmět: Citovat

jak jste přišli na to, že Tozkoparan byl slovan? Mě se to tedy nepodařilo vypátrat. Ačkoli jsem slídil jak Bretschneider, vypátral jsem jenom, že byl z Egypta (jak ostatně značí jeho jméno) silák nad siláky, který udivoval střeleckými výkony a že udělal několik flightových rekordů, které nebyly nikdy překonané (tradičním lukem).
Dokonce i v poměrně podrobném " Turk Okčulugu" jsou o něm zmínky jenom heslovité, ale časté. Takže tato podrobná encyklopedie turecké lukostřelby ví kde působil, hodnost a druh vojska, jak střílel a kdy umřel.
Metin Ateš vypátral jeho pomník v husté zástavbě bývalé Istambulské střelnice.

Myslím, že je obecně problém zjišťovat u janičářů minulost, protože i u těch nejvýznamějších se vedly záznamy až po přestupu na islám a přijetí nového jména.
Turecká říše nevybírala devširme (daň krve) jenom na Slovensku Laughing
Otrokářství bylo veselou zábavou celého Středomoří a Janičářem se mohl stát prakticky jakýkoli otrok
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 2:08 pm    Předmět: Citovat

jo, pravdu máš, veď to jeho meno tuším znamená "madlodrtič"

v Rakoviciach som naťahoval toho 120lbs Kassaia, a musím priznať, že som ho natiahol len tak na 100vku, Peter Bogár ho natiahol na 150lbs Wink

ale to je len cvik Smile to zvládnem Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 2:02 pm    Předmět: Citovat

najprv musíš kamene v hrsti odšťavovať , potom rekordy lámať efendi ! Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 1:55 pm    Předmět: Citovat

hehe, hento olympijské prikladanie tetivy na gesicht a mediteranske vypustanie z asyrskeho luku, no jo, to je experiment Razz

slovanského janičiara Tozkoparana aj tak môže prekonať len slovanský janičiar Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 12:55 pm    Předmět: Citovat

Na flighťák mi šlápnul rozmrzelý Sysel ze msty.

On je Joži strašlivě soutěživý. Když vyhraje, pláče, když prohraje, pláče...
Když to pravidla nezakazují, na každou disciplínu má jiný luk a šípy...Ale na každý závod se zodpovědně připravuje a vyzkouší všechno.
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/1/1036/1036397_b6fb1d4fbf72bdc0eeab82393240c00f/images/319481_406113962757344_2083890566_n.jpg?ver=2
Ale jeho synek objíždí i sporty a jeho žena je šlechtična.

Kdyby Turci věnovali víc pozornosti tréningu a přípravě namísto vyšívání chalátů, asi by byli jinde. Takhle je porazí každý kdo udrží luk. Veliké naděje vkládám do Gokmena. Sice střílí víc z koně, než pěšky, ale přístup má dobrý. Taky Hilmi Arič má zájem i o kvalitu střeleckého vercajku, ale je brejlatej, což ho jako střelce handicapuje.
Ostatně můžete se podívat na výsledky Naadamu 2009, jak střílí Turci a 2010 jak střílí Rumuni. Terčové disciplíny nejsou jejich parketa Crying or Very sad
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 11:05 am    Předmět: Citovat

Jichoču, Jichoču, potešil si ma Smile

Mýšo, tak už dokonca aj siper??? To kvôli tomu zlomennému flajťáku, čo? Wink

Jas, žiadna reklamácia sa konať nebude Wink Spravil som prvý flajťák a podľa výpočtov by mal mať okolo 6gr na libru, čo je dostatočne bezpečné. Mimochodom, keď som bol vtedy u Csabu, tak mi strčili do ruky na skúšanie evidentne ľahké šípy (s tak ľahkými som odvtedy ani nestrieľal). Udivene som sa ich pýtal, či je to bezpečné? Oni že bez problémov, že kľudne strieľaj.

Elév, veru, dúfam, že pokiaľ si to nerozmyslíš, a zorganizuješ Lukobranie aj na budúci rok, tak flajt sa bude musieť začínať z kraja lúky, nech je to aspoň pol kilometra Smile V Maďarsku strieľajú flajt v jednom kuse, tak prečo by sme nemohli my....Lukobranie je zatiaľ jediný sk turnaj na ktorom sa to dá. Mimochodom našiel som jeden nádherný flek na flajt, do ktorého by sa zmestil aj Tozkoparan, aj som rozhodil siete.....ale nebudem predbiehať Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 2:17 am    Předmět: Citovat

No veď to je jasné.Chcel sa stať "kemankéšom", (nepíše mi to prehlasované O-to s dvomi bodkami Evil or Very Mad ) , teda streliť 600 m. A ono nie... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 1:51 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:

Jinak ten dostřel s tímhle lukem , to je teda mazec. Asi přehodnotím názor na lidi , co objíždějí tyhle mezinárodní kostýmované akce Laughing


Tak, tak... a ja asi prehodnotím kategórie a flek na pacovský flajt... no, a pan Mónus bol vraj mimoriadne rozmrzelý... Cool Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so září 01, 2012 1:07 am    Předmět: Citovat

jo, jo ... budeš to mať ďalej pri reklamáciách.Jednomu rumunovy sa rozletel.Dušan to má bližšie.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.