Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

šíp alebo šipky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2015 3:09 am    Předmět: Citovat

alfou a omegou celeho takehoto podujatia by som osobne,teoreticky videl v tom co tu bolo uz predtym spominane..pokial nechcem strielat dialkovo len jednym sipom,tak vybrat z velkeho mnozstva 10 kusov,ktore budu mat vzhladom na seba co najmänsiu vahovu a spinovu odchylku...potom mozno uvazovat o pretacani sipu voci railu vzhladom na orientaciu tuhsieho miesta v trubke..ale malo by platit ze pokial budu technicky vsetky sipy zhodne po kazdej stranke,tak nastavenim ,doladenim optiky budu lietat na jedno miesto..ale ako som pisal predtym,to tuhsie miesto by som ako prvy krok orientoval,licoval spolu so zlabom railu..podstatne vsak asi bude rovnaka orientacia vodiacej letky vzhladom na polohu toho tuhsieho miesta trubky u vsetkych sipoch..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2015 12:30 pm    Předmět: Citovat

pri lukoch je to troska lepsie..dlhy sip sa zastabilizuje lepsie a skôr..pri napr.kratkych sipkach do histor.kusi je to asi najtazsie..pretoze su moc kratke a je dobre pri nich pouzit tazsi hrot..tiez perove letky niesu pre nich to najlepsie,z toho dôvodu je dobre pouzit tvrde materialy ako koza,tvrdy papier..v zadiely o tom vraveli chlapci,ale neviem ako to orientovali,bolo tam vela ludi a preskakovalo sa z temy na temu,bolo toho vela k diskusii..osobne ak by som mal zacat prakticky uskutocnovat tento pokus,tak by som zacal ako prvy krok to,ze urcim to tuhsie miesto a nalepim vodiacu letku do osy vzhladom na tu chrbticu a umiestnim to ako zakladnu,teda bude lezat na zlabe railu..dalsie pretacanie by bolo ak by som tie vysledky nepovazoval za dostatocne..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2015 1:19 am    Předmět: Citovat

Erkos napsal:
............
Teraz zauvažujme, ako má byť situovaná na kuši.
Šíp v rovine kde je slabší sa pri výstrele prehne a začne kmitať. Kde narobí menej škody vo zvislej, alebo v horizontálnej polohe?
pokud má letky nalepené do spirály a začne rotovat tak to zřejmě ví jen bůh Smile , co vím tak ten pomyslný hřbet šípu se řeší pouze u dřevěných šípů z luků střílených prsty, vzhledem k rozdílným vlasnostem dřeva při zatížení z různých směrů na letokruhy to má svou logiku, řešit to u karbonu nebo hliníku asi nemá smysl, ptal jsem se na i sportovních střelců z reflexu, kteří v součastnosti střílejí standard 70 m dříve i 90 m a ti řeší maximálně pouze váhový rozptyl šípu v sadě, před několika lety začala firma Viktory u karbonových šípů ten maximální spin také označovat, ale při testech z luku upevněných na stolice se neprokázal žádný podstatný výsledek takové snahy a vzhledem k tvrdosti (spinu) šípů do kuší i naměřeným hodnotám na tom videu mi to přijde silně nepodstatné, krom toho jsem nezaznamenal v žádných zpomalených záběrech výstřelu z kuše jakékoliv kmitaní šípu, ale pokud si někdo s takovým proměřením dá tu práci a věří, že to má smysl určitě olepovat všechny šípy sady stejně k naměřenému bodu, zvýšení přesnosti zásahu na větší vzdálenost by nemusela být špatná tato inovace http://victoryarchery.com/voodoo
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 11:18 pm    Předmět: Citovat

Ako už tu bolo spomenuté "spinom" u šípu pre luky sa rozumie priehyb šípu. Veľkosť priehybu potrebná k danej libráži luku, bola zistená empiricky a nie je problém si tieto tabuľky nájsť.

Teraz moja úvaha:
Spinom šípu pre kuše sa rozumie "chrbtica" šípu, je to rovina v ktorej je šíp najtvrdší. V prvom videu je to rovina šípu, ktorá sa na vodnej hladine otočila dole - najhmotnejšia. V druhom videu, v strede zaťažený síp sa otáča a meria priehyb. Chrbtica je strana s najmenším priehybom.

Cieľom takéhoto triedenia je, určiť "chrbticu" šípu a vyradiť šípy, ktoré sa výrazne líšia veľkosťou priehybu oproti ostatným šípom. Olepením letkami určíme pozíciu šípu tak, aby chrbtica bola rovnako situovaná na všetkých šípoch.

Teraz zauvažujme, ako má byť situovaná na kuši.
Šíp v rovine kde je slabší sa pri výstrele prehne a začne kmitať. Kde narobí menej škody vo zvislej, alebo v horizontálnej polohe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 5:14 pm    Předmět: Citovat

v podstate je ten priehyb ako taky potrebny pre luky...pri rovnakom type karbonu sa riesia rôzne hrubky stien trubky pre dane libraze..v nasom pripade je to tuhsie miesto cinitelom,ktory ma vplyv na derivaciu sipu...kedze je ten sip roztoceny po opusteni railu a startovaci tlak tetivy pôsobi na os sipu horizontalne...
Koren..len jedna vec ma mrzi ohladom posledneho zrazu..mal som dostatok loveckych hrotov a ani jeden sip som neobetoval na prerazenie nejakej dosky na tych 100m..proste ma to vtedy nenapadlo,a tento pokus by mi bol dal vela..hned by som si bol isty,ci by naklopka ostala na kusi,alebo sla zabalit do skrine...jeden sip som mal obetovat aj s tercovym hrotom..co uz...v prvom rade mi ide o ucinok strely v cieli..na zaklade takychto pokusov by som sa rozhodol ako dalej...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 4:49 pm    Předmět: Citovat

aha takhle to je - průhyb. OK zase jsem o něco chytřejší. Právě že o tom povídali na sraze, tak jsem hledal na fórech a na crossbownation jsem našel různá vlákna, která mě mimojiné navedla na ty měřiče toho spinu...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 3:23 pm    Předmět: Citovat

tak pravdu mate obaja,kazdy svojim spôsobom..pri mechanike sa spine naozaj neriesi spôsobom chrbtica doslovne..chrbtica tu nieje brana ako tuhost,napr.kosti voci tkanivu,ale ako miesto ohybu=priehybu...môzes mat dve tycky o priemere 12mm a jednou budes strielat 50lib lukom,druhu das do warbowa..zalezi to od latkoveho,mineralneho zlozenia a hustoty tkaniva dreva,atd...tecumseh ma v tomto pravdu..ty riesis vlastne vyrobnu abnormalitu,nedokonalost technologie vyroby trubky..t.j.vyrobnym procesom vznikne miesto ktore obsahuje hustejsiu strukturu vlaken,inak chladne a tie tlaky na mm stvorcovy ktore vznikaju vyrobou tiez niesu vsetky vzhladom na seba konstantne..o tejto chbtici vravel z zadiely miro loch aj s kodabowom,dovtedy som to neriesil,teda som o tom nevedel,mal som zato,ze trubka je len trubka a strielal som najviac do 50m..ako vravim,tito dvaja pani sa tymto kedysi zaoberali,tak snad ti tu popisu priebeh a vysledky svojich merani...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 12:52 pm    Předmět: Citovat

Já spine chápu jako nejtlustší místo na šípu, toto místo je po celé délce šípu a připomíná páteř (chrbticu) z anglického spine. Podle toho jak je páteř tlustá a zbytek trubky tenký, tak podle toho se určuje celková tuhost šípu.

"Řeší se to" i u šípů do kuší. Pokud budeš míst 2 stejné šípy ale jinak olepené letkami, tzn. že jednou bude spine ležet v drážce pro založení šípu a podruhé bude třeba kolmo na tento směr, tak při střelbě na velkou vzdálenost budou mít dva stejně těžké šípy špatný soustřel. Takže když najdeš spine na šípu, správně olepíš letky a budeš mít štěstí, že oba šípy budou mít stejnou hmotnost, tak se ti dramaticky zlepší soustřel...

To slovní spojení "řeší se to" jsem dal schválně do uvozovek, protože při střelbě na běžnou (loveckou) vzdálenost to moc nepoznáš...A proto drtivá většina výrobců šípů pro kuše lepí letky halabala.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 9:43 am    Předmět: Citovat

Spine je tuhosť tela šípu, takže nejak nerozumiem tvojej otázke, nevidím dôvod ho riešiť u kuše, pri luku je potrebný priehyb šípu kôli obtekaniu madla.Inak tu nájdeš o spine čo potrebuješ a je tu kopec jednoduchých spinovačiek ak by si ju potreboval http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=104&start=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 10:24 pm    Předmět: Citovat

jinak ještě přidám 2 videa jak změřit spine.

1. pro nezručné Very Happy https://www.youtube.com/watch?v=cSGNVaoz98E podle mě ne moc přesné a kdo ví, co by to dělalo se šípy pro kuše.
2. pro alespoň trochu zručné jedince https://www.youtube.com/watch?v=YWxftRMTqws - s těmi ložisky výborný nápad - osobně bych přidal nad ložiska ještě pogumované kolečko s jemným přítlakem a tímto kolečkem bych otáčel (na šíp by tak působila konstantní síla...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 10:10 pm    Předmět: Citovat

Čím víc přemýšlím nad dálkovou střelbou tím víc mám otázek. Jakmile najdu spine šípu, tak toto místo musí být v drážce railu nebo musí směřovat nahoru? (kvůli umístění letek) - spine musí směřovat dolů že jo?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 2:53 pm    Předmět: Citovat

Jako též to nechápu, že si to někdo kupuje. Zas na tamní poměry peněz je to úplně jinčí cena. Ale i tak. Napadá mě jen jedna výhoda. Člověk s sebou nemusí tahat další natahovák (v případě kuší vybavených nějakým nabíjecím systémem, neumožňujícím vybití kuše) Tak je asi příjemnější založit tento "speciální" šíp do držáku k šípům loveckým. Na druhou stranu auto toho uveze hodně a další natahovák by bylo to nejmenší, co s sebou na lov vzít...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 1:51 pm    Předmět: Citovat

uplny suhlas..az do zhliadnutia tychto odkazov som ani netusil,ze sa zivot da zneprijemnovat aj takouto cestou...je to des a bes..uz len pozera sa natoto tazko... Rolling Eyes
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kamikadze
Nováček
Nováček


Registrace: 14.2. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 1:31 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Ještě tedy jeden dotaz Very Happy

povedla se mi zvláštní věc. Zkoušel jsem soustřel dvou šípů na různé vzdálenosti s kolimátorem. Toto se mi povedlo na 35 metrů. Druhým výstřelem (vrchní šíp) jsem jemně štrejchnul spodní šíp. Slyšel jsem jiný zvuk, tak jsem šel šípy zkontrolovat. Zarazil mne vypadlý končík spodního šípu, který ležel na zemi cca půl metru před terčovnicí, ale není na něm téměř žádná známka po kolizi, jen tak milimetrový otlak.



Otázka tedy zní - dá se s tím šípem ještě střílet? Nebo ho z bezpěčnostních důvodů vyřadit? Zkoušel jsem ho různě kroutit ohýbat a konec šípu mačkat a šíp nevydává žádně zvuky ani nejdou vidět prasklinky.


nalep končík a střílej dál, kuši normálně vybíjim přes natahovák a není žádný problém, to zas oni už neví jak z nás dostat peníze nějakýma pi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 9:41 pm    Předmět: Citovat

jo a k "bezpečnému" vybíjení kladkové kuše se dá pořídit ještě takovýto bazmek https://www.youtube.com/watch?v=46Y4zaf1zyU Very Happy - mají dost
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 9:39 pm    Předmět: Citovat

Ještě tedy jeden dotaz Very Happy

povedla se mi zvláštní věc. Zkoušel jsem soustřel dvou šípů na různé vzdálenosti s kolimátorem. Toto se mi povedlo na 35 metrů. Druhým výstřelem (vrchní šíp) jsem jemně štrejchnul spodní šíp. Slyšel jsem jiný zvuk, tak jsem šel šípy zkontrolovat. Zarazil mne vypadlý končík spodního šípu, který ležel na zemi cca půl metru před terčovnicí, ale není na něm téměř žádná známka po kolizi, jen tak milimetrový otlak.



Otázka tedy zní - dá se s tím šípem ještě střílet? Nebo ho z bezpěčnostních důvodů vyřadit? Zkoušel jsem ho různě kroutit ohýbat a konec šípu mačkat a šíp nevydává žádně zvuky ani nejdou vidět prasklinky.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 9:24 pm    Předmět: Citovat

já si myslím, že ten "zákaz" vybíjení kuše ve stylu reflexních kuší, je kvůli těm kladkám a jejich letoffu. Asi si výrobce myslí, že jakmile by se kladky převalily, tak že by to střelec nečekal a pustil by tětivu a způsobil by tak dryfire. Jiný důvod mě nenapadá.

Jinak příklad těch vybíjecích šípů: https://www.youtube.com/watch?v=RlZYl0MSWHE má to ale šílený recenze. Stojí to peněz jak levná šlapka a po pár výstřelech do země se to rozbije.

To už je lepší volba od tenpointu https://www.youtube.com/watch?v=wEro95IZifA kde je šíp vyroben z bio odbouratelného materiálu. Šíp je tedy na jedno použití a v zemi se rozloží.

Podle mě by to klasickým natahovákem šlo v pohodě vybít - stejně tak jak reflexní kuše. A když už teda lovit a vybít kuši "správným" způsobem, tak si prostě do auta nebo na 4kolku vezmu malou terčovnici, do které šíp s terčovým hrotem prostě vystřelím...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 9:35 pm    Předmět: Citovat

ale kedze su tie kuse poväcsinou vybavene adf systemom,tak tu tretiu moznost snad mozno vylucit...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 9:32 pm    Předmět: Citovat

tiez by ma to zaujimalo erkos...natlacaju sa mi tri moznosti..a teraz budem strielat od pasa.. Laughing ...100 zakaznikov=100 sipov..babka k babce,budu..., prilis pomaly pohyb ma pre pre preklopenie kladiek nepriaznivy vplyv. Very Happy ..nuz a nakoniec,je to ochrana proti expertom ktorych by napadlo vybit kusu systemom dryfire...som zvedavy ci som sa do niektorej z moznosti trafil... Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 9:13 pm    Předmět: Citovat

Zaujíma ma prečo sa nemôžu kladkové kuše vybíjať ako reflexné?
Veď je to podobné ako keď natiahneš kladkový luk a tetivu nepustíš, ale ju rukou pomali spustíš. A toto sa bežne robí a luku to nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 8:40 pm    Předmět: Citovat

myslim,ze to nebude o nic horsie,ako zastavenie sipu adf systemom...a uz vôbec sa to neda porovnat s vystrelom s ultralahkymi sipmi..v podstate je to skoro to iste ako vybijat u reflexou strelu cez natahovak,alebo rukami....hod sem nejaky odkaz na ten vybijaci sip,nech sa kukneme aj ostatni...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 8:18 pm    Předmět: Citovat

Laughing tož nejste od pravdy daleko Laughing

ne šlo mi spíš o tu myšlenku, že se prodávají extra těžké šípy (navíc vepředu s jakýmsi tlumičem) pro kladkové kuše. Slouží jako vypouštěcí šíp (kladkové kuše se totiž nesmí vybíjet tak jak třeba reflexn.) Ono samozřejmě jdou aj ty kladkové, ale věřme výrobci Very Happy

Proto mě zajímalo, jestli ten těžký šíp může něco udělat s rameny, tětivou nebo něčím jiným. Každopádně kupovat ani vyrábět si ho nebudu - bylo to jen teoretizování Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 7:07 pm    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:
KOŘEN čo ideš odpalovať rakety zem-zem Laughing


Laughing Laughing ...ja si zase myslim,ze je vo vystavbe rodinneho domu a nechce sa mu vlacit roxory hore na deku,na armaturu,tak si ich bude takto leteckou postou posielat...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 6:56 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN čo ideš odpalovať rakety zem-zem Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 6:24 pm    Předmět: Citovat

niekde z minulosti mam tu vedomost,ze to ide strielat do 100 gramovych projektilov...moja teoreticka osobna uvaha je,ze to bude fazovo opacne zatazenie ako pri poddimenzovanom sipe...teda po zdvihnuti orecha-zaklapky bude tetiva vystavena väcsiemu "startovaciemu" tlaku ako pri lahkom sipe..ten naopak zatazi viacej tetivu pri konecnej,ustovej faze..môj nazor je,ze ak lahky sip spôsobi roztrhnutie vlaken na tahovej strane lucista,extremne tazky sip bude namahat uchytenie lucista k drziaku lucista,v tej prvej casti miesta ohybu za drziakom a v spoji,teda v skrutke,v zavite,ktorym je luciste spojene z drziakom..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2015 8:26 pm    Předmět: Citovat

Teoretická otázka. Všichni víme, že střílet lehčím šípem než s doporučenou minimální vahou může mít za následek zničení ramen a jiných částí kuše.
Čím těžší šíp, tím lépe pro ramena, protože předají šípu víc své energie. Samozřejmě to nese své úskalí jako rychlejší propad šípu atd. Co ale když použijeme extrémně těžký šíp o váze třeba 3000 grainů? Může takto těžký šíp mít negativní vliv na ramena, tětivu nebo například kladkový mechanizmus?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2015 9:42 am    Předmět: Citovat

Bloodline 144,- jaro podzim 190,- .. infláciea Erkos v tom nebude..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2015 11:44 pm    Předmět: Citovat

Inflácia Very Happy
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2015 1:25 pm    Předmět: Citovat

Můžete mi posím vysvětlit proč se zdražují tak ohromně šípy ?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 2:30 pm    Předmět: Citovat

Ray_001 napsal:
Nie, nechyba. Mam vsetky, len ho neviem identifikovat

To sa ani nedá identifikovať, oceľový hrot je mnohonásobne tvrdší ako hliník, v hliníku sa nepoškodí Smile
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Další
Strana 2 z 33

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.