Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s výrobci luků
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 1:56 pm    Předmět: Citovat

No tak to mne štve. rano jsem ti psal. Neva. Na toho Kolihu mám jenom telefon. On stranky nemá. Bohužel on nemůže prodávat luky které dělá. Může prodávat jen ty které díky nějaké vadě například bublinkami pod laminátem němci nechtějí. takže pokud chceš poslat jeho číslo můžu ti ho poslat. tady máš odkazy na jedny z jeho luků. http://www.bogensport-bodnik.de/cgi-bin/WebObjects.exe/seat1WAWI.woa/1/wo/hE3000di400lQ400Sd/5.10.3

http://www.bogensport-bodnik.de/cgi-bin/WebObjects.exe/seat1WAWI.woa/1/wo/hE3000di400lQ400Sd/7.10.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 11:11 pm    Předmět: Citovat

Jarda Kejval napsal:
Pak tady je Koliha. Jeho luky jsou nejprodávanější v Evropě bohužel je v ČR nekoupíte je to výrobce pro firmu Bodnik. naučila ho technologii, dodává mu materiál a dělá moc hezké luky i po technické stránce. přesto i jeho luky mají několik detailu které by stáli za to dotáhnout do konce. Ale jeho luky bych si koupil dříve něž Kýzluv.[/quote]

Ahoj Jardo: pošli mi nějaký kontakt. Rád se podívám. Ale raději soukromě Very Happy . Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 4:52 pm    Předmět: Citovat

V úprvní řadě si musíš uvědomit jáký luk vlastně chceš a co tím chceš střílet. Buď tradiční celodřevěný nebo s laminátem longbow nebo recurve luk. Případně krátký jezdecký luk.
Longbow 68 palců délka, 35 liber maximum pro začátečníka
Recurve luk 58 palců , taky 35 liber
Jezdecký minimálně 48 palců délka, opět těch 35 liber

Co by měl luk v první řadě mít....nejdůležitější je aby měl luk hladkou nátahovou křivku. Do 28 palců nátahu by to mělo jít hladce natáhnout. 29 - 31 už by měl luk jakoby tvrdnout. Pozná to každý. Jestliže ti luk tvrdne už u 26 palců - je to špatný luk akorát se s ním budeš dřít. Za další pokud má luk střelecké okno - vybrání na luku tak aby se ti při centrální linii luku, tětivy a šípu špička vyhýbala cca 4 - 5 mm. To je důležité pro šípy. Nebudu rozepisovat. V neposlední řadě je potřeba zkontrolovat zda má luk vůbec tiller. To znamená aby horní rameno bylo slabší než to spodní.Změření vzdálenost tětivy na ramenech ve stejné vzdálenosti a její výsledek ti to jasně řekne. Potom to co poznáš až při střílení je to, jestli má luk hand shock. To znamená že ti luk nesmí po výstřelu nepřiměřeně v ruce kopnout. Kopne má to hand shock. Každžý luk má hand shock ale čím menší tim lepší luk.
Před tím než si vůbec začneš vybírat nějaký luk přečti si něco o instinktivní lukostřelbě ať víš co to všechno obnáší. Jediná knížka v ČR ..Instinktivní lukostřelba...www.alexbow.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2006 9:42 am    Předmět: Citovat

Ahoj všem, prosím o nějaké informace/zkušenosti/názory na luky p.Matyáška, konkrétně mě zajímá luk mongolských pastevců, jsem naprostý laik co se lukostřelby týče, ale mám teď půjčený nějaký domorodý 120 cm luk a docela mě to baví,ale je dost " tvrdý a tuhý na nátah" a po odstřílených prvních cca 150 šípů za tři dny mě pěkně bolí loket a hrudník Laughing ,tak bych si rád pořídil vlastní do začátku ale jak říkám nemám zkušenosti a ani v mém okolí není nikdo kdo má, takže prosím o radu, jde mi hlavně o to jaká síla nátahu je pro začátečníka vhodná, jaká délka, jestli se to vůbec dá nějak zobjektivnit. Případně zda náhodou není někdo ochotný kolem Prahy, Nymburka, Kolína, kdo by pomohl s radou a nechal mě třeba nějaký vyzkoušet tak říkajíc on line, dojedu a poprosím Laughing .
Děkuju moc.
P.S.: Už se trefím na 10m pokaždé do matrace 40x60 Razz Laughing Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 8:17 am    Předmět: Citovat

Tak samotný laminát nemá žádnou mez. Pokud jak to píšeš má ten luk rychlý stacking. Luk by se měl lehce - postupně natahovat a každý palec nátahu by měl být nárust o cca 1 libru až do 28 - 29 palců. Od 29 palců by měl být nárust už o 3 libry na palec nátahu. Tomu se říká nátahová křivka luku která dělá rozdíl mezi dobrým a špatným lukem. takže ten luk má zřejmě příliš dlouhý střed vzhledem ke svoji křivce ramen. Díky tomu se ti objeví ten stacking už při tak krátkém nátahu, ztvrdne to proto, že ohyb ramen narazí na odpor který vytvořil ten střed a vytvoří tam místo ohýbání pant. V tomto místě vzniká největší stres a zřejmě se ti tam rozlepí nebo,praskne. Toto se většinou projevuje u luků tak 48" dlouhých které chceš udělat silné. Jak je ten tvůj luk dlouhý?? Změř si jak tlustá silná ramena máš + šířku ramen u kořene středu. Jak silné dýhy a kolik jich luk má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 6:18 pm    Předmět: Citovat

Tak už jsem si luk od pana Hadaše vyzvedl.Bohužel dělá jenom to,na co má kopyta.Vybral jsem si nejkratší,co tam měl, a chtěl to v 70 librové verzi.Teď rozumím,co mu na tom vadilo.Rohovinový kompozit je možné natahovat podle potřeby,ale laminátový zřejmě má mez,úměrnou délce luku.Při nátahu se brutálně zastaví asi o 5 cm dříve,než ukotvím šíp.To přírodní reflexák neudělá.Nevím ,jestli je vhodné si toho nevšímat.Jinak střílí velmi dobře.Rychlá,lehká ramena a na 40 metrů téměř nemusím nadstřelovat.Cena celkem příjemná.Zřejmě s ním budu vyvíjet luk na míru. Zatím mám trochu problém,že natahuji nad hlavou a tady tomu se obtížně přispůsobuji.Ale to je moje chyba.Jinak je super a všechno ostatní dodržel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 4:53 pm    Předmět: Citovat

Přejí všem diskutujícím pěkný den.
Jak vidno, docela rychle se rozjelo vlákno Odkazy na výrobce. Bohužel jsme nuceni z pozice redaktorů portálu www.lukostrelec.cz toto vlákno ukončit a požádat Vás, abyste podobná vlákna nezakládali, nebo alespoň neuváděli kontaktní informace na výrobce a prodejce.
Na žádost některých účastníků jsme pouze vystříhali přímé odkazy a pak jsme příspěvky, které měly kromě odkazu co sdělit, přesunuli (upravené) do tohoto vlákna.

Pokusím se vysvětlit proč - projekt portálu www.lukostrelec.cz provozuje neziskové občanské sdružení Lukostřelec.cz. Veškeré náklady spojené s jeho provozem (náklady na zakoupení a hosting domény a různé další poplatky s tím spojené) jsou momentálně hrazeny přímo členy sdružení, tedy "z vlastního". Tento stav je pochopitelně z dlouhodobé perspektivy neudržitelný, takže portál by měl určitým příjmem z reklamy pokrýt alespoň náklady na svůj provoz.

Neboť jde o poměrně úzce specializovaný projekt, doufáme v nějaké příjmy právě od výrobců a prodejců vybavení pro tento krásný sport. Proto jsme zhotovili určitý ceník služeb, který se v nejbližší době objeví na těchto stránkách a se kterým oslovíme prodejce a výrobce.

Proto prosím - neuvádějte v diskusích přímé kontakty na osoby, které mají prodej či výrobu jako svou živnost - a pokud o někom takovém víte, dejte nám kontakt a my jej oslovíme s naší nabídkou.

Děkujeme za pochopení.

Za redakci Lukostřelec.cz
=-Lucínek->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 4:27 pm    Předmět: Citovat

Ještě aby to nezapadlo tak bych tady uvedl Jardu Kejvala. Jeho luky jsem parkrat držel v ruce a libili se mi. Zatím jsem z nich nestřílel, ale i kdyby jejich kvalitu odpovědně neposoudím. Nicmeně až mi doslouží luk od Peroutky, tak nejspíš vyzkouším něco od něj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 12:59 pm    Předmět: Citovat

Kyzl vyrábí luky už delší dobu a pořád má na lucích stejné chyby a tím jsou jeho středy a potom špatná lepidla. Byl jsem v německu na velkém veletrhu týkající se tradiční lukostřelby. Kyzl nebyl moc dobře hodnocen hodně reklamací i když vím že to je jeden z velkých odborníků v ČR. V jeho lucích je vidět kopie US výrobce. Škoda že je neumí doladit k dokonalosti a odstranit drobné chyby. Přitom si myslým že na to má.
Co se týká Peroutkových luků tak to je podle mého názoru tragedie. Tento lukař vyrábí rychlokvašky za draho. Jeden recurve luk jsem měl možnost zkoušet. Tvrdy stacking už na 25 -26 palcích. Neumí vůbec tillerovat luky a středy jeho luků nestojí za nic neví co to je centrální linie luku a šípu. Jestli má někdo jeho luk napiště jestli se vám objevují prasklinky v úrovni konce středu a ramen. Viditelný pant který dělá příšerný stacking. Vím že jeho longbow luky mu němci vrátily skrz špatnou křivku. Dříve vyráběl pro firmu Bodnik a díky tomu že nedovedl dělat kvalitně se s ním rozloučily. Bublinky pod laminátem se v dnešní době už nenosí. Jinak tyto luky si myslím mají špatnou geometrii ramen, ramena jsou příliš těžká - moc dřeva. Co chcete ale od lukaře který nad tím neumí přemýšlet.
Luky od Matyáška mají "punc" historičnosti. Umí si z lukama pohrát a taky už používá lepší laminát. Používá ale špatná lepidla a jestli používá technologii co používal je to otázka diskuse. Luky co jsem od něj před několika roky držel v ruce měli špatný nebo žádný tiller. Nevím jestli se zlepšil ale tiller je základ. Jinak s prominutím vůči němu chce to více fantazie do luků a snahu o změnu. Výroba luků není žádné tajemství.
Pak tady je Koliha. Jeho luky jsou nejprodávanější v Evropě bohužel je v ČR nekoupíte je to výrobce pro firmu Bodnik. naučila ho technologii, dodává mu materiál a dělá moc hezké luky i po technické stránce. přesto i jeho luky mají několik detailu které by stáli za to dotáhnout do konce. Ale jeho luky bych si koupil dříve něž Kýzluv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne listopad 12, 2006 5:52 pm    Předmět: Citovat

ach jo.Zase nic.Potřebuji prozatimní reflexák historicky věrohodného tvaru,ale když řeknu lukaři své požadavky,padne do kolen.Ty lovecké od Kýzla jsou velmi dobré a rychlé. Bohužel na historických turnajích bych to neukecal. Hadaš se snaží,ale teprve se du kouknout,co mi připravil. Viděl jsem u něj mongola,ale slabého a tvarově podobného jen z boku. Ale luky dělá dobré a i bez okna. I když historickou střelbou pohrdá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: ne listopad 12, 2006 12:21 pm    Předmět: Lanura Citovat

Jak jsem si všiml, většina nabídky od pana Kýzla má ty směšné (alespoň pro mne) zakládky (střelecké okno). Jenom asi dva luky typu Lanura jsou bez této novodobé vymoženosti.
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: ne listopad 12, 2006 12:35 am    Předmět: Zkušenosti s výrobci luků Citovat

Pokud chcete někdo dřevolamitátový luk, tak můžu vřele doporučit luky od p. Kýzla. Jsou precizně zpracované a na rozdíl od řady opticky podobně vypadajích velmi dobře střílí. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.