Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

carbon vs dřevo vs dural
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 7:27 pm    Předmět: Citovat

Ten luk byl postaven přímo na mě, je to takový prototyp reflexu.
Novým rokem budu mít jekyla. Je možné že to vyosení je nulové?
Podle mě je to v přímce. Vláken je tam 12 v té tětivě
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 6:59 pm    Předmět: Citovat

dobře, arni udává sílu při 28". Je to reflex, hazir, jekyll, charon, taté?
Spočti počet vlákem tětivy, založ svůj šíp(30") a podívej se ze zadu, tak aby jsi měl titivu proti středu ramen, a koukni na špičku šípu, o kolik je víc vlevo než končík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 5:41 pm    Předmět: Citovat

né, na mém luku je 35 liber a délka luku (to druhé číslo) je 51 palců.
Luk mám od arniho a je to ,,papose,, a bohužel nevím jakou mám tětivu a ani to vyosení(ani nevým co to je) Very Happy
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 5:30 pm    Předmět: Citovat

takže na tvém luku je napsáno 35liber při 28"?????
Pokud ano, tak při tvém nátahu má luk sílu asi tak 36 až 37 liber.
Udělej si tužkou(fixem) čárku na 29 palcích na šípu měřeno od dna drážky končíku a střílej a sřílej a střílej a občas ať na tebe někdo zboku koukne a řekne ti pokud opravdu natahuješ a to mi potom sem napiš.
Ještě napiš, co to je za luk, jaká je tetiva a jak moc má vyosený šíp doleva přes rovinu tětivy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 4:47 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
no a kolik máš délku nátahu po přední hranu luku?
a kolik liber má tvůj luk při tvém nátahu?
a jak dlouhý chceš mít šíp od zářezu v končíku po místo, kde vpředu končí dřevo a začíná hrot?

Rozumím pouze jedné otázce z těchto tří a to té poslední:
30 palců +-1 palec. Jinak mám 35 lbs luk. Délku nátahu mám 29 palců.
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 10:27 pm    Předmět: Citovat

no a kolik máš délku nátahu po přední hranu luku?
a kolik liber má tvůj luk při tvém nátahu?
a jak dlouhý chceš mít šíp od zářezu v končíku po místo, kde vpředu končí dřevo a začíná hrot?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 9:39 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Jak píše Luďek, faktorů je celá škála a je potřeba zkoušet a umět analyzovat, co se vlastně děje a proč.
Pořád tady trpím, když čtu dogmatické příspěvky o tabulkách a počtech po 5 librách nahoru a dolu. To je jen orientační!

Jinak carbony a dřeva se stejným statickým spinem mají jiný dynamický spine a ten je pro výlet důležitější.
Myslím, že carbony je potřeba mít staticky měkčí než dřeva.
Když to přeženu a budu carbon i dřevo extrémně prohýbat, tak carbon rychleji začne tuhnout, zatímco dřevo je jako "houba" pořád stejné.
Toto se projeví hlavně u mimostředových luků nebo luků bez okna.
Vždy, když jsem měl možnost střílet dřevama, byl jsem překvapen, jak jsou tolerantní k mým chybám(dík "houbovitosti").

Moje zkušenost je i ta, že s rukavicí potřebuji tvrdší šípy než s tabkou, což píše i Luděk(záleží na vypuštění).

Vrátím to na začátek a IMHO na luk 35liber bych se to snažil ladit na hrot 100grs a péra 4 palce.
125 grs 5" péra bych si nechal na luky od 45 nahoru.

A jaký spine?
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 11:16 am    Předmět: Citovat

Frekvence kmitání šípu musí být v souladu s výletovou rychlostí, aby šíp procházel oknem ve správné fázi. Je ti k ničemu pokud bude absolutní velikost průhybu šípu sice správná, ale časově posunutá.
Proto má také změkčování šípu zvyšováním váhy hrotu na daném šípu své meze.
Jarda M se tad touto věcí už zabýval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 10:03 am    Předmět: Citovat

Spine bude vždy jen spine ---hodnota průhybu...je jedno jestli u dřeva nebo hliník nebo uhlík....průhyb šípu (spine ) má vliv na to aby při archers PARADOXU ŠÍPY LÉTALI DO MÍSTA DO KTERÉHO MÍŘÍM a neletali bokem...takže pro luk musí mít šíp optimálni spine je jedno z čeho ten šíp je

DŘEVO BUDE REZONOVAT, má jinou hustotu .. samozřejmě více než hliník nebo uhlík .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: ne listopad 28, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

Jak píše Luďek, faktorů je celá škála a je potřeba zkoušet a umět analyzovat, co se vlastně děje a proč.
Pořád tady trpím, když čtu dogmatické příspěvky o tabulkách a počtech po 5 librách nahoru a dolu. To je jen orientační!

Jinak carbony a dřeva se stejným statickým spinem mají jiný dynamický spine a ten je pro výlet důležitější.
Myslím, že carbony je potřeba mít staticky měkčí než dřeva.
Když to přeženu a budu carbon i dřevo extrémně prohýbat, tak carbon rychleji začne tuhnout, zatímco dřevo je jako "houba" pořád stejné.
Toto se projeví hlavně u mimostředových luků nebo luků bez okna.
Vždy, když jsem měl možnost střílet dřevama, byl jsem překvapen, jak jsou tolerantní k mým chybám(dík "houbovitosti").

Moje zkušenost je i ta, že s rukavicí potřebuji tvrdší šípy než s tabkou, což píše i Luděk(záleží na vypuštění).

Vrátím to na začátek a IMHO na luk 35liber bych se to snažil ladit na hrot 100grs a péra 4 palce.
125 grs 5" péra bych si nechal na luky od 45 nahoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne listopad 28, 2010 11:46 am    Předmět: Citovat

Sysel napsal:
Ludek napsal:
ono jde o to jak se ten spine vlastně měří http://www.3riversarchery.com/Product.asp?c=52&i=4136&p=96&s=8 čím je ten průhyb větší, tím větší spine, a naopak menší libráž luku. Měří se to na 28", 2# závažím. Pruhyb je v ".


Měří se to na 26" je to jasné již podle stupnice - viz video. Existují 2 systémy, viz vlákno spine. Jsi zvyklý na značení na sportovních šípech, kde se udává spine jako průhyb v tisícinách palců na 28 ". Tradiční lukostřelci měří na 26" a přepočítávají rovnou na libry (26"/průhyb["] = spine [lb]

Jo presne tak zpusoby měření jsou 2, z toho ale plyne, ze to je jen hrubý odhad. Jen pro příklad stejný BB luk osazený navíc stabilizátorem potřebuje o stupěň az 2 měkčí šíp. Takže se nedá předem přesně podle sily luku říct jaký spine bude potřeba bez praktické zkoušky. Jemné doladění pak můžu udělat zkracováním šípu, hmotností hrotu, nebo měněním BH. A záleží taky na čistotě vypouštění, kdo pouští čistě může mít měkčí šíp než ten kdo to tzv urve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne listopad 28, 2010 7:30 am    Předmět: Citovat

To je právě ten guláš, že podle jednoho systému je spine "měkkost" a podle druhého systému měření je to "tuhost" šípu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne listopad 28, 2010 4:39 am    Předmět: Citovat

Spine se meri na 28 palcich a kdyz mame spine # 70-75 u carbonovych trubek ,kdy sip nechame dlouhy co je maximalne asi 32-34 palcu a treba tezky hrot muzeme dosahnout toho ,ze jej pohodlne muzeme strilet ze 30 lib luku .
Tohle je technologie doby kamenne ...... Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: ne listopad 28, 2010 1:42 am    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
ono jde o to jak se ten spine vlastně měří http://www.3riversarchery.com/Product.asp?c=52&i=4136&p=96&s=8 čím je ten průhyb větší, tím větší spine, a naopak menší libráž luku. Měří se to na 28", 2# závažím. Pruhyb je v ".


Měří se to na 26" je to jasné již podle stupnice - viz video. Existují 2 systémy, viz vlákno spine. Jsi zvyklý na značení na sportovních šípech, kde se udává spine jako průhyb v tisícinách palců na 28 ". Tradiční lukostřelci měří na 26" a přepočítávají rovnou na libry (26"/průhyb["] = spine [lb]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne listopad 28, 2010 1:08 am    Předmět: Citovat

ono jde o to jak se ten spine vlastně měří http://www.3riversarchery.com/Product.asp?c=52&i=4136&p=96&s=8 čím je ten průhyb větší, tím větší spine, a naopak menší libráž luku. Měří se to na 28", 2# závažím. Pruhyb je v ".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: so listopad 27, 2010 11:24 pm    Předmět: Citovat

a ja myslim ze mluvite o tom samym jinejma slovama.
Kibe ma na mysli zvysujici se cislo spine, ktery se zvysuje s pruhybem
a INMU s Tondou mysli snizujici se libry spinu pri meknuti sipu vlivem
tezsiho hrotu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: so listopad 27, 2010 10:45 pm    Předmět: Citovat

Takhle jsem to myslel a když mám tvrdší šíp tak dám těžší hrot. T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 27, 2010 9:58 pm    Předmět: Citovat

Já si teda taky myslim, že těžší hrot spine šípu snižuje.

Právě že ta vyšší setrvačnost hrotu způsobí, že hrot "stojí" déle, kdežto končík už letí, čili amplituda průhybu musí být větší, ne?
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 27, 2010 9:34 pm    Předmět: Citovat

Zvýší spine, protože síla která na šíp zezadu působí, ho chce tlačit dopředu, ale těžší(mající větší setrvačnost) hrot mu v tomto pohybu brání.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: so listopad 27, 2010 11:20 am    Předmět: Citovat

[quote="Kibe"][quote="JardaM"]

. Délka šípu mění spine, stejně jako těžší hrot, který má vyšší setrvačnost, čímž spine zvyšuje.

Teďko v tom mám guláš. Já měl za to že těžší hrot udělá na šípu nižší spine-tvrdší šíp vlastně změkčí tím že ho vytáhne ?
T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 27, 2010 1:55 am    Předmět: Citovat

JardaM napsal:

2) Poloha těžiště. To zvětšování hnotnosti hrotu či prodlužování délky šípu a naopak působí vlastně tak, že se posouvá těžiště dopředu či dozadu. Takže tím druhým faktorem je podle mne vzdálenost od končíku po těžiště, ta ovlivňuje jeho základní frekvenci danou tím spajnem.
3) Váha šípu jako taková. Vyšší váha šípu při stejném spajnu a stejné poloze těžiště šíp jakoby relativně ztužuje, protože těžší šíp bude mít nižší rychlost, tedy jako bys ho vystřelil slabším lukem.


Ad 2) frekvence by měla být pro většinu luků podobná, aby šíp mohl dobře obeplout luk. Délka šípu mění spine, stejně jako těžší hrot, který má vyšší setrvačnost, čímž spine zvyšuje. To s tím těžištěm se ještě dá upravit ztužením části dříku za hrotem, nebo odlehčením konců(bikoničnost).

Ad 3) může zvýšit i snížit (záleží na konkrétní váze šípu)

To Sysel: řekl bych, že to sedět bude...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 11:09 pm    Předmět: Citovat

To jsem potřeboval slyšet. Smile Základní věci-díky moc Very Happy
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 6:46 pm    Předmět: Citovat

Na to sladění luku a šípu mají podle mne vliv tři faktory, alespoň se mi to jeví takhle:
1) ten spajn dříku
2) Poloha těžiště. To zvětšování hnotnosti hrotu či prodlužování délky šípu a naopak působí vlastně tak, že se posouvá těžiště dopředu či dozadu. Takže tím druhým faktorem je podle mne vzdálenost od končíku po těžiště, ta ovlivňuje jeho základní frekvenci danou tím spajnem.
3) Váha šípu jako taková. Vyšší váha šípu při stejném spajnu a stejné poloze těžiště šíp jakoby relativně ztužuje, protože těžší šíp bude mít nižší rychlost, tedy jako bys ho vystřelil slabším lukem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 5:16 pm    Předmět: Citovat

Co myslíte, když mám sladěny carbonové šípy s lukem a chci udělat odpovídající dřevěné, stačí je udělat se shodným spinem (jsem schopen měřit přesně) a stejně těžkým hrotem? Bude spine sedět (neptám se na dostřel, nebo balistiku, váha bude rozdílná).

Nebo je nějaká další vlastnost, která v tom má roli? Jako třeba dynamické prohnutí carbonu a dřeva se liší a tímpádem statický shodný spine nestačí? Nejsou to zajímavější dotazy do vlákan s takovýmto názvem? A co na to hliník? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 3:18 pm    Předmět: Citovat

Pallo to je jen orientační výpočet.. každý luk může mít naprosto jinou energiii.......přesto +- 5 liber mně to praxe potvrzuje.

jak píši podstatnou roli hraje stejně centralni linie ta rozhodne jestlin ten šíp má být měkší nebo tvrdší
ale určitě nemůže střelec jen si říci že má 35 recurve luk tak si vybere násady 40-45 lbs....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 12:14 pm    Předmět: Citovat

Já tvrdím, že jsou to jen orientační tabulky a tak jak to lidem třeba nevychází podle eastona, tak jim to jen občas vyjde podle tohodle.
Je potřeba s něčím začít a pak to zpřesnit. Není možné takovouto věc vyřešit jen přičítáním a odečítáním.
Spousta lidí(včetně mmě) si nalhává, že má nátah 31". Pak se ukáže, že je to 28, čemuž odpovídá o dost nižší nátahová síla. A je tu najednou chyba jak bejk.
Pro dřevomily je testovací sada šípů v plné délce řešení, jen bych nabízel lacinější výběr 3 spine.
Znovu říkám pokud někdo není schopen si dělat šípy sám, ať si dřevo hodně dobře rozmyslí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 12:00 pm    Předmět: Citovat

ale v knizke je pouzity rozsah:

5 - 15
3 - 5

ak pouzije hornu hodnotu dostanem 60 a viac (35 + 15 + 5 +10)
ak spodnu dostanem 49 (35 + 5 + 3 + 6)...

podla mna je to v knihe nejednoznacne a mna osobne to dost miatlo ked som skusal vyratat spravny spine pre sipy...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 11:49 am    Předmět: Citovat

Pallo ..podle knížky to vychází stejně... spine 60 lbs ...???

Samozřejmě pokud si střelec nebude dávat na šípy lovecké 125 grains hroty a dá si tam 100 grains zase je o pěl liber lehčí. když nebude přehánět a ví že má jen 28,5 nátah a chce 30 " kdž mu stačí 29" zase to je 5 liber.
Zase může dát lehčí hrot ale pak ten šíp rychle ztráci na stabilitě...

také může udělat to že si podloží více boční zakládku a vybočí šíp mimo linii aspoń o 2 cm... a pak může uvažovat o slabším spine....

Testovací sada 5 skupin spine ....po dvou šípech ve shodnem spine .... jeden olep a jeden neolep.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 9:22 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Samozřejmě tady většina zapomíná na tu podstatnou věc a tím je mimostředové uložení šípu.


ale toto je dost neprijemne zovseobecnenie:-) ja na to nezabudam, konstatujem len ze podla vypoctu vo vasej knihe je rozdiel pri vypocte 11lb...

samozrejme nespochybnujem uzitocnost vasej testovaciej sady aj ked mi tam chyba udaj o pocte sipov...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 9:10 am    Předmět: Citovat

Nepletu ten údaj v knížece je myšlen jako plus mínus tedy od 3 do pěti liber

Ten výpočet pro recurve nadsazen podle mne není.

Samozřejmě tady většina zapomíná na tu podstatnou věc a tím je mimostředové uložení šípu. Většina LB luků má podstatně větší mimostřed (archers paradox) než recurve pak samozřejmě tato vzdálenost má vliv na spine.

jak jsem psal nejjednodušší zjištění je testovací sada se stejným spine jak olepeného tak neolepeného. Většina by se divila že mají slabý spine. Pak takový luk je problematické naladit na BH a získat uspokojivý rozptyl na delší vzdálenost než je 25 metrů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.