Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Násady na šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lupiklv
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Jirkov

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 12:05 pm    Předmět: Citovat

Díky za reakce, každopadně z toho vyplyvá že vyrobit šip není až taká prča.
Mno základní principi mi jsou už ted trochu jasnější musím něco vyrobit a pak s vámi tady můžu poreferovat. Rolling Eyes Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 11:48 am    Předmět: Citovat

lupiklv napsal:
Aha, to by vysvětlovalo proč na tom videu neměřil spin(je pravda že jsem to neposlouchal jsem v praci doma na to mrknu jeste jednou), ale určite děkuji za odpovědi hodně mi to pomohlo ty přípravky co jsou na lee valley jsou určite moc moc dobry ale uplně nutny k práci nejsou jen to urychluje čas.
Ted mi zbýva než teoretizovat začít s praxi Děkuji pánové. Wink


On to dolaďuje při dobrušování brusným papírem. Bikonický tvar dává více prostoru sladit všechny tři parametry, protože ubíráním na koncích spine téměř neovlivňuješ, zato váhu a těžiště ano a naopak.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lupiklv
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Jirkov

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 11:43 am    Předmět: Citovat

Aha, to by vysvětlovalo proč na tom videu neměřil spin(je pravda že jsem to neposlouchal jsem v praci doma na to mrknu jeste jednou), ale určite děkuji za odpovědi hodně mi to pomohlo ty přípravky co jsou na lee valley jsou určite moc moc dobry ale uplně nutny k práci nejsou jen to urychluje čas.
Ted mi zbýva než teoretizovat začít s praxi Děkuji pánové. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 11:26 am    Předmět: Citovat

Lupikv, dá sa to ešte ovplyvniť vlepením futky, t.j. kúska ťažšieho dreva do špičky drieku, takto:



...potom sa to ladí o dosť lahšie a z 12tich tyčiek, pri troche pozornosti urobíš min. 10 s (relatívne) výborným sústrelom.
Teraz experimentujem s lepením komplet tyčiek zo štyroch kusov takto:



...ale ešte neviem jak to bude fungovať.
Honzo dík...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:50 am    Předmět: Citovat

Existují na to již hotové přípravky a postup je to opravdu jednoduchý, ale časově náročný na sladění spine váhy i těžiště. Tento borec to má očividně zmáknuté:
http://www.youtube.com/watch?v=4Nve9CetSKg

Ten nástroj lze zakoupit zde: http://www.leevalley.com/us/wood/page.aspx?p=52401&cat=1,180,42288&ap=1 průměr 3/8
Specielně pro Eléva, mrkni na ten tvar a sklon čepele, třeba Ti to pomůže doladit ten Tvůj přípravek. Pro všechny, je třeba vzít tu verzi s nožem do oblouku, jinak obrus bude "chlupatý", ta rovná čepel je na konusy.

Případně zakoupit tuto profiu verzi, kde je ořez dvoufázový za sebou.
http://www.leevalley.com/us/wood/page.aspx?p=42331&cat=1,180,42288&ap=1

Pokud to budete někdo objednávat, tak dejte vědět, vzal bych si taky jeden cutter a jednu náhradní čepel a můžeme se podělit o poštovné. Pro lidi co milují práci se dřevem a všemožné nástroje a přípravky je tu tento nádherný katalog, který mě zabavil na několik dní
http://www.leevalley.com/US/home/OnlineCatalog.aspx?id=68a078a2
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:43 am    Předmět: Citovat

Pokial mas moznost vzdy sa snaz brat tycky z jedneho dreva a jedneho kusu dreva ... bude tam aspon vetsia sanca na podobne parametre drieku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:42 am    Předmět: Citovat

ano da sa to ale musis pochopitelne tym aj mierne zmenit priemer .. po domacky vyrobene sipy si podla mna mozu dovolit priemer s urcitou toleranciou ale bude ti sediet spine .. otazkou je co povazujes za dolezitejsie ? Myslim ze odpoved je jasna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lupiklv
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Jirkov

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:26 am    Předmět: Citovat

Děkuji za velmi rychlé odpovědi, takhle nějak jsem si to představoval Smile

Tulaku píšeš u jedné z těch fotek že se dá upravit tvrdost šípů jemným přebroušením, mám to chápat tak že se sá lehce upravit spin lehkým přebrušováním aniž by se nějak drasticky změnil průměr šípu?

Je mi jasný že na 90# luky nebudu používat nasady o průměru 5/16 ale 11/32..... ale třeba pro příklad dříky průměru 5/16 se dají použít od spinu 25-45# cože je rozsah nejakych 20# a nedokážu si představit že vyrobím 50 tyček a 90% z nich vyhodim protože 90% z nich bude mít jinyý spin.
Právě proto se ptám jěstli je možné to nějak ovlivnit(broušením směrem dolů zřejmně) ale třeba právě výberem dřeva.

Ty čísla prosím berte s rezervou nevím jak moc jsou reálná ještě nemám tolik zkušenosti, ale pracuji na tom Idea
Omlouvám se že kladu pro vás asi jasné a logické věci, ale je to pro mne ujištěni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:58 am    Předmět: Citovat

https://picasaweb.google.com/j.jancovic/VyrobaSipuJednoduchoARelativneRychlo toto je obdobne ako popisal Elév
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:42 am    Předmět: Citovat

Sústruh je na prd, tyčka je pri tej dlžke už moc mäkká a uhýba struhu, takže je to nielen že nepresné, ale aj nebezpečné. Hoblík a ruka je dobrý a nie je to až tak prácne jak sa to zdá. Ja mám na to spravené strúhatko (niečo ako na ceruzky), upnem hranolek do vrtačky a točím proti struhatku, vylezie tyčka s povrchom dosť na hrubo (stále sa mi nechce správne prebrusiť nôž v struhatku), vrtačku aj s tyčkou potom upnem do zveráku a dobrúsim smirkem.
Zvyšné otázky by vyšli na dosť dlhú esej, ale musím ísť robiť šípy... Very Happy ...tak k spinu aspoň takto: vezmeš hranol 50x50 perfektného, rovnomerne rasteného šumavského rezonančného smreku, narežeš na 25 hranolkov 9x9, spravíš z toho 25 šípov a každý bude iný!!!... Confused Very Happy ...je to adrenalínový šport... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lupiklv
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Jirkov

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:15 am    Předmět: Násady na šípy Citovat

Dobrý den pánové,
pročítám toto forum docela už dlouho, ale napadla mě jedna otázka, jak děláte násady na šípy teda pokud si je někdo vyrábí doma? Je mi jasny že se klacek nařeže na potřebnou velikost hranolků, ale co pak? To je děláte na soustruhu(což by bylo nejpřenější), nebo je to berete hoblíkem a pak nejspíš smirglem(což mi přijde hrozně pracné), nebo jsem tuším ny youtube viděl maníka jak hranolek v násadě a protáh ho takovým v podstatě ořezávátkem.
Ještě by mě zajímalo jak řešíte spin? Výběrem použitého dřeva(různé druhy), nebo průměrem(ale to asi není moc dobrej nápad když jsou hroty na ručitý průměr), nebo z určité fošny je spin přibližně stejny(jakože z kraje a ze středu stromu)
Děkuji za odpovědi nějaké idei mám ale zajímá mne jak to děláte vy. Smile děkuji za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.