Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

kompozitní luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 11:34 pm    Předmět: Citovat

no uprimna odpoved preco som pouzil javor je take ze som mal prave javorove lamely ... druha vec je ta ze idealne by bolo mat aj tie 3mm lamely z javoroveho dreva lebo je pruznejsie a sviznejsie ako bukove .. ale kedze ideal existuje iba v knihach a vo filmoch a prave som mal bukove 3mm lamely tak som ich pouzil ale javor ti odporucam ak mas moznost pouzi javor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

Prečo si použil javor a nie niečo inšie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:25 pm    Předmět: Citovat

Takže, asi toto je to, čo uvádzáš v smere od chrbta k bruchu: 0,8 mm laminát + 3 mm buk + 0,6 mm javor a ešte na druhom luku + 0,6 mm javor + 0,8 mm laminát, celková hrúbka 5,2 mm a u druhého luku 5,8 mm.
Šírku máš akú, len pre orientáciu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 7:15 pm    Předmět: Citovat

no u mojho luku som pouzil dve 3mm bukove lamely a dve 0,6mm javorove lamely na prednu a zadnu stranu som pouzil laminat 0,8mm bukove lamely su trosku pomalsie ale bukove drevo sa pouziva tu javorovu lamelu 0,6 som tam dal na zvetsenie sily luk mal nakoniec v tejto konstelacii 35lbs ... moj dalsi kde som pridal este jednu lamelu 0,6 pri rovnakom profile ramien mal uz 40lbs madlo som vyrobil z orechoveho dreva s pistolovou rukovetou stredovu vystuhu som vyrobil z bukoveho dreva a konceky ramien som vyrobil z dreva orechoveho ked bude nalakovany poslem ti link na foto.... ukladal som to nasledovne .predna cast laminat 0,8mm na to isla lamela javoru 0,6mm,lamela buku 3mm potom prislo madlo z orecha potom som rozdelil lamelu z buku na dve casti o hrubke 3mm a jednu nalepil na vrchne a druhu na spodne rameno potom zase javorova lamela 0,6mm tak isto rozdelena na dve jedna na vrchne a druha na spodne rameno a na zaver laminat 0,8mm tak isto rozdeleny na dve casti pre vrchne a spodne rameno vysledok 35lbs priamy longbow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:53 pm    Předmět: Citovat

Je to vcelku jasné, keď sa to ukazuje na fotkách nemusím mať nejaké extra požiadavky; ide mi o to, že správná kombinácia driev a hrúbok je to, čo chcem poznať, keďže prírodné drevo mi to dovoľuje obmedzene a poznať tú najlepšiu kombináciu na ňom je to to majstrovstvo každého lukára, u kejvalovho luku je to len jedna z alternatív a čo ostatný, čo používajú svoje lamináty alebo kompozity, ozvite sa ako je to u toho vášho konkrétneho luku wav , vďaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 2:16 pm    Předmět: Citovat

Vies ono jedna vec je hrubka ramena a druha vec je profil a tvar ramena heslom je vsetko zo vsetkym suvisi . takze ak pouzijes rovnaku hrubku na jednom luku a taku istu na inom a jedine co zmenis bude profil ramena tak sa ti to dost podstate podpise na sile , rychlosti a podobnych veciach .... potom je to uz len na systeme POKUS - OMYL ... teda u mna to tak bolo ... jedine co ti mozem povedat ze mi fungovalo ak som pouzil zaklad ramena rovnaky na dvoch lukoch a jedine co som zmenil bolo ze som na jednom luku este pridal 0,6mm javorovu lamelu ze mi luk pridal na sile priblizne 5lbs ....ak chces robit recurve luk tak nebudes mat az taku hrubku ramien ako na priamom luku cim je to dane je ti urcite jasne je to dvojitym ohnutim ramena co u priameho longbowu nieje a pochopitelne aj sirkou ramien ktore su na recurve lukoch sirsie ako na longbow luku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 8:46 am    Předmět: Citovat

Ešte nejaké informácie o týchto vrstvách by som uvítal, ohľadne kombinácie týchto hrúbok, atď ., vďaka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 10:26 am    Předmět: Citovat

ak mas plan , priestor teda myslim dielnu , naradie , material , formu na reflex deflex a vela trpezlivosti tak neviem o com spekulujes ... ja robim longbow drevolaminat ale iba priamy kedze mi chyba forma uvidis ked vyskusas . Moj prvy luk bola hnusna palica sklbena drevom a laminatom cim dalej tym to bolo lepsie nemozes ocakavat ze urobis reflexno deflexny luk na prvy pokus a bude uzasny .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Infernal
Nováček
Nováček


Registrace: 2.10. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 10:19 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Mas vubec plan? Jaky luk chces vyrobit ? Tento sklo laminat je stavebni laminat ,na luky je treba laminat o tlousce 0,8 mm a 1,2 mm o sirce 35 mm az 45 mm long bow pouziva uzsi laminat , recurve sirsi laminat .
Kompozitni luk je i co ma bambus na hrbete a treba i jine drevo ,proste luk je slepen z nekolika drev atd ......


Jasně že mám plán, přečti si zakládající příspěvěk, možná není nějak přehledný ale je to tam. Jo a ten laminát mají v tlouštce 1,1mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 2:14 am    Předmět: Citovat

Mas vubec plan? Jaky luk chces vyrobit ? Tento sklo laminat je stavebni laminat ,na luky je treba laminat o tlousce 0,8 mm a 1,2 mm o sirce 35 mm az 45 mm long bow pouziva uzsi laminat , recurve sirsi laminat .
Kompozitni luk je i co ma bambus na hrbete a treba i jine drevo ,proste luk je slepen z nekolika drev atd ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Infernal
Nováček
Nováček


Registrace: 2.10. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 11:48 pm    Předmět: Citovat

Nevíte jak vhodný bude tento sklolaminát? http://www.gdpkoral.cz/vysoka-pevnost-nizka-hmotnost/w4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

Very Happy , pochopil si to opačne, to je na prírodnom materiály Wink . Riešim problém, dať dolu prvý 1,5 mm alebo ho tam nechať a nalepiť naň šľachy (je 92,5 cm dlhý luk) to v každom prípade, a potom vziať z brucha nejaký ten 0,9 mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Infernal
Nováček
Nováček


Registrace: 2.10. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 12:01 am    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
To je zaujímavé, no robiť s lamelami a aby som mal celkovú hrúbku len 5,5 mm, to je na lupu Wink.
No a čo tak tento profil 1,5; 1,5; 1,5; 4,5; 0,9; 0,9; 0,9; 0,9; 0,9; 0,9; a je to na striedačku tvrdšie a mekšie drevo.


Haha, vtip?

To rozložení lamel a materiálu mám víceméňě od pana Kejvala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

To je zaujímavé, no robiť s lamelami a aby som mal celkovú hrúbku len 5,5 mm, to je na lupu Wink.
No a čo tak tento profil 1,5; 1,5; 1,5; 4,5; 0,9; 0,9; 0,9; 0,9; 0,9; 0,9; a je to na striedačku tvrdšie a mekšie drevo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 6:25 am    Předmět: Citovat

Infernal napsal:
To jsem měl, bohužel mám velký monitor takže mi to napoprvné nedošlo a až pozdě jsem zjistil že tady na tomto foru nejdou zpětně měnit příspěvky.

nemusíš měnit příspěvek, změň jen obrázek tam, kde sis ho uložil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 1:55 am    Předmět: Citovat

Nezalezi jak jsou barevna a tropicka dreva na luku ,ale jake luk ma fyzicke vlastnosti katapultu . Chtel bych jenom dodat ,ze Kejval vyrobil za 6 let techto luku stovky a mozna i cele jde do tisicu a tak ma dostatecnou praxi ve vyrobe a zacatecnik urcite nebude schopny vyrobit podobny luk a navic recurve je ten slozitejsi typ luku na vyrobu ,melo by se zacit nejakym rovnym long bow a odtud rozsirovat sve dovednosti ...........
vrta mi hlavou, proc vzdy zacatecnici si chteji vyrabet jako prvni pokus ten nejslozitejsi luk.... aha musim si sam odpovedet ,protoze jsou zacatecnici a nic nevi o lucich ...........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 11:10 pm    Předmět: Citovat

No ak ti smiem poradiť tak aspoň jedna ta javor lamela najskorej ta posledna mala byť ku koncom uberaná .Samozrejme to dyhárne nerobia
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Infernal
Nováček
Nováček


Registrace: 2.10. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 10:40 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Klasicky Kejvaluv recurve co se ctenarum Lukostrelce vubec nelibi!!!!!


Ano máš pravdu Smile

ps. máš nějakou hezčí alternativu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 10:22 pm    Předmět: Citovat

Klasicky Kejvaluv recurve co se ctenarum Lukostrelce vubec nelibi!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Infernal
Nováček
Nováček


Registrace: 2.10. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 8:58 pm    Předmět: Citovat

To jsem měl, bohužel mám velký monitor takže mi to napoprvné nedošlo a až pozdě jsem zjistil že tady na tomto foru nejdou zpětně měnit příspěvky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

No já bych to asi dělal taky tak nějak, ale počkej si na opravdové odborníky. Jeden postřeh bych ale měl:
Zmenši ty obrázky minimálně na polovinu, je to příšerně nepřehledné Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Infernal
Nováček
Nováček


Registrace: 2.10. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 7:54 pm    Předmět: kompozitní luk Citovat

Ahoj, dávám dohromady plán jak si udělat laminovaný luk a mám pár dotazů na zdější odborníky.

Udělal jsem si pár hrubých nákresů kterých se chci držet:


a rozložení vrstev




Luk budu dělat tak že si podle vypočítaných rozměrů vyříznu z fošny profil(formu) nenapnutého luku a pak na sebe navrstvím lepidlem ošetřené vrstvy, vše potom přitáhnu do formy (jistící klemy + pevná šňůra) dám do horkovzdušného(ne moc) boxu a počkám 6 hodin, vyndám z boxu a počkám dalších 24 hodin. A můj dotaz je, může se mi tak povést něco co bude aspoň trochu připomínat správný recurve luk? Nejsem idealista a nečekám že se mi podaří nějaké veledílo ale rád bych dostal něco co luk bude. Díky za postřehy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.