Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

carbon vs dřevo vs dural
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 9:07 am    Předmět: Citovat

http://www.cabelas.com/catalog/product.jsp?productId=745003&type=product&WT.tsrc=CSE&WT.mc_id=AdWordsProductListings&WT.z_mc_id1=745003&rid=40&mr:trackingCode=1D7F1990-74A6-DF11-907B-002219318F67&mr:referralID=NA

Na kladkace dnes vsichni pouzivaji carbon a na loveni delsi sip taktez carbon a whisker biscuit ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 8:58 am    Předmět: Citovat

S duralom mám niekolkoročnú dobrú skúsenosť. Používal som ich s kladkáčmi. Musí to byť dobrá zliatina XX75, XX78. Drží tvar a životnosť je vysoká.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá listopad 26, 2010 7:58 am    Předmět: Citovat

Z hlediska presnosti jsou lepsi carbonove sipy a tez duralove pokud nestrelite vedle a do stromu a krivy sip uz nikdo nesrovna ,drevene sipy se daji lehce narovnat a treba u dreva jsou levnejsi.... Laughing take carbonove trubky jsou presne odvazene a drevo je prirodni material a tak se necha jen priplizne odvazit ,ovsem drevo ma zase velikou vyhody pri lovu zvere, nebot se proste lame a tak zlomena nasada a hrot zustava v tele zvirete jako srapnel a jak se zvire pohybuje dokonava svoji ulohu rezanim ,jinak na 3D ja volim vzdy carbon.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 10:48 pm    Předmět: Citovat

Taky si myslím, že je to zbytečně nadsazený výpočet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 9:45 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
recurve luk když má tětivu Dacron tak se počítá k luku 5 lbs pokud FF 10 lbs. Každý 1" delší násada od 28" dalších 5 lbs.

Jekyl recurve luk 35 lbs

35 + 10 (tětiva) + 5 ( hrot těžší než 100 grains) + 10 ( 2 palce nad 28" delku) ....60 lbs


Spine tabulky byly vytvořené v roce ???? k anglickým celodřev lukům. V té době ještě nikdo nevěděl že bude nějaký FF a recurve luk

U LB sklolam je to zase jiné Dacron 0 ...FF + 5 lbs.

LB síla 42 lbs pro 28" délku šípu optimální spine 58 lbs !!!! a šíp lítá bez peří 40 metrů do terče Very Happy

Samozřejmě zde hraje roli ještě jedna podstatná věc a tím je centrální linie luku..tětivy a šípů.... tedy vychílení šípu mimo centrální linii (archers paradox).... čím větší tím musí být spine slabší

Jinak testovací sada http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=480


ale vo svojej knihe v kapitole "Doporučení pro výběr spin dřevěných násad" píšete:

reflex alebo RD longbow s FF: + 5 až 15
sip delsi/kratsi: +/- 3 až 5

v priklade potom ale pocitate s RD longbow +5lb a dlzku znizujete o 3lb
takze to moze byt ak sa nemylim na vasom priklade rozdiel az 11lb... (ak miesto 35 + 10 + 5 + 10 pocitam len 35 + 5 + 3 + 6 dostanem 49lb)... a teda 49lb a 60lb je dost velky rozdiel...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 8:48 pm    Předmět: Citovat

Si zdravý,tu píšeš,že ich používaš ...

Jekyl napsal:
No, to já vím já to totiž v podstatě tak dělaám mám 125 gr. hroty, letky bažantí, 10 cm dlouhé a končík obyčejný. Lítají mi zatím všechny dobře až na můj úplně první vyrobený šíp, který je trochu postížený Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 6:51 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se, že to motám sem, ale nic jiného mě nenapadlo. Okolo 15:00 jsem si byl zastřílet. A co nenajdu-mrtvého bažanta s plným počtem per. Dá se využit k výrobě kormidel? A hlavní otázka Jak se kormidla z pera vyrábí? Very Happy
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 6:34 pm    Předmět: Citovat

recurve luk když má tětivu Dacron tak se počítá k luku 5 lbs pokud FF 10 lbs. Každý 1" delší násada od 28" dalších 5 lbs.

Jekyl recurve luk 35 lbs

35 + 10 (tětiva) + 5 ( hrot těžší než 100 grains) + 10 ( 2 palce nad 28" delku) ....60 lbs


Spine tabulky byly vytvořené v roce ???? k anglickým celodřev lukům. V té době ještě nikdo nevěděl že bude nějaký FF a recurve luk

U LB sklolam je to zase jiné Dacron 0 ...FF + 5 lbs.

LB síla 42 lbs pro 28" délku šípu optimální spine 58 lbs !!!! a šíp lítá bez peří 40 metrů do terče Very Happy

Samozřejmě zde hraje roli ještě jedna podstatná věc a tím je centrální linie luku..tětivy a šípů.... tedy vychílení šípu mimo centrální linii (archers paradox).... čím větší tím musí být spine slabší

Jinak testovací sada http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=480
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 3:25 pm    Předmět: Citovat

staso napsal:
Ja na jeho mieste by som si kúpil tyčky priemeru 5/16, spine 40-45, dal na to 70gr hrot. Dĺžkou šipu by som to pritvrdil aby neboli príliš mäkké.

Takýto šíp nebude vážiť viac ako 400 grain a teda to bude z toho slabého luku aj celkom slušne lietať.


To také zkusím při další várce. Smile
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

Zkusím to co jsi napal alwarezi. Díky moc za typ. Luk mám 35lb a nátah cca 72 cm.
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 12:20 pm    Předmět: Citovat

Ja na jeho mieste by som si kúpil tyčky priemeru 5/16, spine 40-45, dal na to 70gr hrot. Dĺžkou šipu by som to pritvrdil aby neboli príliš mäkké.

Takýto šíp nebude vážiť viac ako 400 grain a teda to bude z toho slabého luku aj celkom slušne lietať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 12:19 pm    Předmět: Re: silne Citovat

staso napsal:
Prečo až 55-60?

Veď má 35lb luk, +5lb kvôli hrotu a +10lb kvôli dĺžke šípu. To mi vychádza max. na 50lb.

Z tohto výpočtu by mi potom vychádzalo, že pre štandardný 50lb recurve potrebujem tyčky 75-80lb. Veď to sa už ani nedá zohnať normálne. Zdá sa mi to byť prehnané...


suhlasim a tiez ma to zaujima...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 12:12 pm    Předmět: silne Citovat

Prečo až 55-60?

Veď má 35lb luk, +5lb kvôli hrotu a +10lb kvôli dĺžke šípu. To mi vychádza max. na 50lb.

Z tohto výpočtu by mi potom vychádzalo, že pre štandardný 50lb recurve potrebujem tyčky 75-80lb. Veď to sa už ani nedá zohnať normálne. Zdá sa mi to byť prehnané...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 10:08 am    Předmět: Citovat

Ty násady budou pro tvůj 35 liberní luk příliš měkké. Tady nevím co to je za typ luku a jaký máš skutečný nátah. jestli tam máš 125 grains hrot tak musíš připočítat 5 liber k požadovanémi spine. Když je chceš nechat ješte v délce 30" tak co palec nad 28" to dalších 5 liber na spine.
takže kdyby jsi měl nátah 28" a luk o síle 35 lbs, recurve a chtěl na šípech hroty 125 grains a šípy dlouhé 30" tak musíš mít násady ve spine nekde 55-60-lbs a to budou asi na hraně já bych doporučil 60-65 lbs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 8:08 am    Předmět: Citovat

Zkus delsi letky asi tak 14 cm to take pomaha do 30 metru .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 7:59 am    Předmět: Citovat

No, to já vím já to totiž v podstatě tak dělaám mám 125 gr. hroty, letky bažantí, 10 cm dlouhé a končík obyčejný. Lítají mi zatím všechny dobře až na můj úplně první vyrobený šíp, který je trochu postížený Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 11:21 pm    Předmět: Citovat

1 až 2 palce je dobrý ale doporučuju s plné délky zkracovat postupně a zkoušet až to létá nejlíp. teprv potom zkracovat další a pořád zkoušet a kontrolovat, že to není náhoda. Je to nevratné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

Já jsi upravím délku dříku podle nátahu a přidám jeden až dva palce. Smile Jenom aby jste věděly jsem začátečník s vlastní výrobou, ale už mám 6 svých a létají lííííííp než všechny ostatní Very Happy
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 3:05 am    Předmět: Citovat

Kdyz je nechas 30-31 palcu dlouhe a 125 grain hrot tak by to melo fungovat ,nebot ty driky jsou na 28 palcich 35- 45 liber spine .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

Takže když si koupím u jasa dřevěné dříky a mám luk 35 liber a dříky jsou označené jako 35-45 liber tak je to dobře nebo špatně?
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 10:45 pm    Předmět: Citovat

Výběr šípů jen zásadní věc...je naprosto jedno čím se střílí je důležité mít šípy dobře vyladěné. U dřeva to je tradiční záležitost a pokud chci preferovat tradiční lukostřelbu je to dřevo...protože v tom je to kouzlo umět si sám dělat šípy hrát si s něma vybírat ladit atd. Dřevěný šíp má podstatně jednodušší možnost doladění než hliník nebo uhlík. samozřejmě musíš mít dobré dřevo nasady tak aby nebyl spine od 10 do 100 liber jak se bežně prodávají strojně tříděné násady. Potom není problém. Hliníkový šípy má stejně jako uhlík veliký rozsah svého spine. K němu máš bud dvě volby nebo tři váhové volby hrotu. Použití hliníkových nebo uhlíkových šípů bude pro střelce pouze dílo náhody ve výběru nesetkal jsem se za svou praxi že by někdo z tabulek hned napoprvé nastřelil spine přesně podle výběru v tabulkách. protože do toho hraje roli spousta aspektů...ty jsou u dřevěných šípů naprosto jednoduše řešitelné.
samozřejmě jak hliník tak uhlík budou mít vždy shodnější rezonanční vlastnosti než dřevo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:27 pm    Předmět: Citovat

Díky moc
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 8:21 am    Předmět: Citovat

Tu fotku musíš mít uloženou někde na dostupném servru. pak do svého příspěvku nakopíruješ ten odkaz na něj, zatáhneš ho myší (vybereš) a klikneš na to tlačítko "Img" nad rámečkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 8:03 am    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď, ale jestli někdo víte:

Jekyl napsal:
Jak se do příspěvku dává fotka?Myslím jako komentář k tématu

_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 12:45 am    Předmět: Citovat

Upřímně si myslím, že je to do určité míry míra osobních preferencí, přičemž, jak psal Cornus, jestliže mne srdce táhne k lukostřelbě s tradičními luky je volba jasná - dřeva nebo nějaký jiný přírodní materiál (bambus vlastně není dřevo, že). Duraly se považovaly za etalon kvalitních šípů, myslím ale (IMHO - nejsem až takový odborník, tak mne nechytejte za slovo) že v dnešní době už to tak jednoznačné není a spíš se projeví kvalita výrobce a jednotlivých typových řad než přímo materiálu. Pokud bych si já měl vybrat mezi hliníkem a karbonem vyberu karbon hlavně proto, že má binární stav - bezvadný nebo totálně zničený šíp (myslím trubku), zatímco u duralů může být mezistav ohnutý.
_________________
A ostatně soudím, že Kartágo... vlastně dálkové disciplíny do tradiční lukostřelby patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

Ak používam drevený luk v zásade inú voľbu ako drevo neriešim. Určite by boli carbóny aj z celodreva presnejšie a trvanlivejšie.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 8:06 pm    Předmět: Citovat

Jak se do příspěvku dává fotka?Myslím jako komentář k tématu
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne listopad 21, 2010 8:04 pm    Předmět: carbon vs dřevo vs dural Citovat

Chtěl bych se zeptat: jestli se vám líp stříly s dřevem nebo karbonem nebo duralem?
Já osobně preferuji dřevěné a střílí se mi s nimi skvěle
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.