Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s výrobci luků
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 11:09 am    Předmět: Citovat

Jestřába má kluk a střílí s ním obstojně,když nemá trému a nevykašle se na to.Ale na kvalitě luku to nemá vliv.Je třeba zajet do Opavy za panem Matyáškem a pokecat si.Má těch luků vícero i skladem,takže je z čeho vybírat,a hlavně má skušenosti,s výrobou a schopen poradit co komu sedne.A tvrdí,že ten jeho jestřáb má lepší vlastnosti jak SkB od Samiku,a cenově se to nedá srovnat vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 11:01 pm    Předmět: Citovat

janv napsal:
Smile a Boskovice zdraví olešnici Smile

A hele! Letovice zdraví Boskovice i Olešnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 10:35 pm    Předmět: Citovat

Smile a Boskovice zdraví olešnici Smile
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 10:22 pm    Předmět: Citovat

Já sice jestřába nemám, ale za to mám luk mongolských pastevců. Je to sice jenom 40 lbs, ale kope to jako sviňa po každým výstřelu to se mnou smékne jak nikdá a šíp mě občas letí někam do pryč. Laughing
No...už sem si na něj jakš takš zvykl.
Takže mongola být tebou tak si radši nekupuju.. Embarassed
No a jinak na jestřába sem zatím slyšel samou chválu Very Happy
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016


Naposledy upravil janv dne ne květen 18, 2008 11:01 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Crocker
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 10:01 pm    Předmět: Citovat

Já teď mám luk od pana Matyáška Typ olympia (150cm přímej placatej 44lbs)
a nemůžu si stěžovat. Ten luk je velice klidnej a skoro vůbec nekope.
Ale to jen tak mimochodem.
Proč píšu: S tímto výrobcem jsem spokojen a chtěl bych skusit něco reflexního, například luk Jestřáb.
Jestli by měl někdo nějakou skušenost s tímto lukem, tak mi prosím napíše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 12:37 am    Předmět: Citovat

Blbá otázka. V záběru je víc než jeden luk a člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 9:42 pm    Předmět: hop Citovat

Nepozná niekto výrobcu tohoto ? (asi blbá otázka) http://www.youtube.com/watch?v=SPb1rnLiMD4&feature=related
Návrat nahoru
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 12:07 pm    Předmět: Citovat

Cool

Naposledy upravil hawkwind dne čt červenec 31, 2008 10:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 11:50 am    Předmět: Citovat

hawkwind napsal:
Je knížka co sis kouil něco o Fita terčové lukostřelbě?
J.


Výhradně o FITA, a hlavně o tom, jak se naučit střílet z luku tak, abych s jistotou zasahoval terč a v příští sezoně mohl co nejefektivněji trápit své oblíbené nepřátele! Very Happy
Jinak co se týká uvedeného termínu "facing", to jsem právě taky viděl prvně, proto jsem si to i zapamatoval. Navíc se mi to zdálo logické, protože "břicho" na straně ke střelci má longbow, dneska už asi spousta lidí nechápe, proč se vnitřní strana luku má jmenovat "břicho" a toto břicho spatřují spíš v olouku luku a pak analogicky přenesou termín "břicho" na vnější stranu lučiště. Ale to je jen moje spekulace, kterou jsem právě nad uvedeným termínem prováděl - proto to mám "živě" v paměti. Pro úplnost uvedu zdroje knížek:

Zde je jedna, kterou mám momentálně "rozečtenou" a jsem si jist, že to tam tak je (myslím ten facing): http://www.amazon.co.uk/Archery-Steps-Success-Kathleen-Haywood/dp/0736055428 - o autorkách jsem nedohledal, odkud jsou - může to být i USA, Kanada apod.

Zde druhá publikace, tu jsem prozatím jenom rychle proběhnul: http://www.foyles.co.uk/display.asp?K=9781861268693&m=12&dc=84&sort=sort_date/d&mw=1&st_01=archery&sf_01=kword_index, Autor bývalý reprezentant Skotska a Velké Británie. Zde si nejsem jist, jak to tam je a můžu zkontrolovat večer.

Mimochodem - obě publikace jsou pro sportovní lukostřelbu takové spíš úplné základy ale v každé jsem zatím našel něco pro mě osobně užitečného, na čem je možné při střelbě pracovat. Příští rok budu určitě střílet oboje i tradiční i sportovní lukostřelbu a protože vím, že budu střídat luky, hledám nějaké cestičky, jak si to zjednodušit.

Co se týká tradiční lukostřelby (pomíjím teď to, že já osobně do ní přenáším prvky sportovní - držení těla, luku apod...) není jednoduché se nějak posunovat. Rady typu - střílíš vlevo, seřiď si zaměřovač, máš měké šípy - seřiď si button - na jasanový flatbow nefungují. Sad Hodně věcí je pak dáno i disciplinami, které střílíme - od terčovek po rychlostřelbu přes střelbu obloukem u dálkovek. Je to hodně členité a u krátkých mířených disciplin záleží hodně na "vystřílenosti" a "sžití" s lukem, zvlášť pokud je tam časový limit, ale základní střelecké chyby jsou tam znát taky hodně. Dálkovky jsou kapitola sama pro sebe....
Ale to už jsem hodně "odjel" od tématu.
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne po listopad 05, 2007 12:28 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 6:54 am    Předmět: Citovat

Cool

Naposledy upravil hawkwind dne čt červenec 31, 2008 10:55 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 12:28 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Embarassed Embarassed Embarassed Furt si to pletu, ale modří vědí. Tak mne to tu rozložilo, až jsem to popletl.


Hele - já tě chápu. Termín belly- břicho je odvozen (jako i mnoho dalších termínů, zvyků, dissciplin apod.) od longbow. Very Happy


Pro placáky se v Anglii normálně používá slovo "facing" a kombinace "backing/facing". To asi, že je ta strana obrácena k obličeji střelce. Do tatarštiny, mongolštiny a korejštiny si to s Gatorem přeložte sami! Já to neumím přeložit ani do češtiny! tard

Jo a ne, že bych to věděl odjakživa, to jsem vyčetl až z chytrostí, co jsem si koupil v říjnu u Foyles, abych se zdokonalil v lukostřelbě! Tongue
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

šlachy se dávají spíše pro předcházení přetržení zádové části luku (back), např. z důvodu délky luku. Nátahovou sílu, nebo švih nijak převratně nezvýší Wink naopak zvyšují choulostivost celého systému na počasí a poněkud komplikují tilerování
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2007 11:53 pm    Předmět: Citovat

Re Ogen: Druhý díl:

eliminace ohnutí "po skončení práce na luku" - není prakticky ani teoreticky možná. Pokud je dřevo ohnuté a musí se rovnat, je potřeba to udělat před tilerováním. Jakékoli další ohýbání po tilerování znamená tilerovat znovu. Za konec práce na luku je pak asi možné považovat povrchovou úpravu, respektive u selfbow napouštění a voskování, eventuelně osazení rukojeti apod. Po těchto úkonech je je už ohýbání přinejmenším riskantní.

"nahřátím madla a ohnutím vzad přiměřeně jako u Apačů" - přesně po tomto úkonu by se asi musel luk přetilerovat, neumím si představit, že by to někdo trefil. No a ta apačská přiměřenost prohnutí není také úplně obvyklá. Např zde jsou nějaké repliky indiánských luků: http://www.nativeartstrading.com/bows.htm
A zde dokonce indián: http://www.kumeyaay.info/indian_bows_arrows.html
Pravda, není to Apač! Ale doporučuji projít celou stránku. Ty fotky a text jsou docela fajn.

"tenčí ramena a jejich vylepšení šlachou po vzoru Asiatů" - šlacha se na backing dává zpravidla z jiného důvodu než tenkost ramen a asijské luky jsou zpravidla luky kompozitní a ani zde bych použití šlachy nebo surové kůže nedával do přímé úměry s tloušťkou ramen. I když - kdo ví?

Konec druhého dílu

Závěr: Rozhodl jsem se dalšími díly nepokračovat. Ne že by nebyl materiál, pracoval jsem pěkně popořadě a nikoli logicky, ale určitě to jako ukázka "problematických a kontroverzních míst" v tvém textu stačilo.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2007 12:45 am    Předmět: Citovat

Re Ogen: Omlouvám se ale nevydržel jsem. Nejsem lukař, z luku střílím, neudělal jsem nikdy ani jeden. Přesto pár drobností o lucích vím (nebo si myslím, že vím) a pokusím se laicky naznačit, co lukařům na tvém příspěvku asi vadí. Je toho hodně, tak to budu brát v sériích po třech. Každý den přidám jednu trojici věcí - třeba se i někdo připojí, zejména pak ve vysvětlování v odpovědích na tvé dotazy, které mi budou asi dělat potíže - viz shora uvedené (střelec ano, lukař nejsem a nebudu). Ber to prosím v dobrém, myslím to celkem normálně, jako vysvětlení, co je asi na tvém příspěvku nejvíce "dráždivé". Takže teď první trojice:

"větev do průměru 5cm x větší průměr" - luky z jednoho kusu dřeva se zpravidla dělají z většího průměru, kmen se rozčtvrtí a z těchto čtvrtek se dělají luky - jsou tady někde v tématu "LUKY" krásné fotky od Cornuse a možná i dalších, jak ty luky vypadaly ještě v těch čtvrtkkách. Z větve o průměru 5 cm jde taky udělat luk ale je trochu problém najít rovný kus se stabilním průměrem - závisí určitě na na typu dřeva - líska, jasan ...

"rozpůlit" ... není jednoduché půlit 5cm větev, zpravidla se kmínky štípají. Dá se asi i rozříznout ale právě u větve riskuješ, že bude zkroucená a rozřežeš leta tak, že z toho už luk nepůjde udělat. Do 5 cm průměru už by se asi dalo pustit rovnou....

"modřín" je opravdu barevně zajímavé dřevo ale s tisem vlastnostmi neporovnatelné. I co se týká vzhledu - tis má bělové dřevo, které pak na backingu luku vytváří tu typicky bílou vrstvu. O funkčnosti ani nehovořím. Navíc je modřín svými vlastnostmi na luk, mírně řečeno, netypické dřevo.

Tolik pro dnešek.
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne so listopad 03, 2007 12:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2007 12:06 am    Předmět: Citovat

Jenda : Srozumitelně napsaný návod můžeš najít tady :

http://www.woodcraft.cz/files/infostudna/hau_kola/deni_veci/luk/luk.php

Nicméně naučit se dělat luk jen podle návodu jde jen velmi obtížně a podle Ogenových nesmyslů ani náhodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 12:48 pm    Předmět: Citovat

Dodatek: Rozřezáním na púlky, jedna se dá použít na klasicky-ohnuta vypouklá, v madle přihnutá, druhá jako zvratný luk.Podle tenší části větve se přidělá od madla silnější část a zbavit se v ramenách letokruhů, o kterých píšu v předcházej. článku-cidlinováním. Protože tento materiál je skoro běžný (větve), není si potřeba lámat hlavu, co když praskne? Dám si zlomeninu do sbírky pro lepší zkušenost a najdu jinou vhodnou větev. Nebát se ani suků, budou to bobré zkušenosti, které se hodí při spracování jiného vhodnějšího materiálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 10:10 am    Předmět: Citovat

Helquist napsal:
Zdravíčko,
našel by se nějaký zasvěcený názor na výrobky p. Matyáška? Konkrétně by mě zajímal jeho luk mongolských pastevců ... evil4


Mám luk od Matyáška a konkrétně toho "Mongola". Je to klasický reflexní luk bez siahů. Střílí dobře a má velmi příjemný a plynulý nátah. Není tak rychlý jako luky od Kýzla. Je to asi tím, že při větších nátahových sílách používá Matyášek více dýhy. Díky tomu ale luk tolik nekope. Můj dojem je že cena je přiměřená a rozhodně to není špatná volba.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Andreas
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2007 9:47 pm    Předmět: Citovat

Níže uvedený dotaz mě taky zajímá. Střílí tady někdo s lukem od p. Matyáška? A co p. Kejval? Docela tu zkritizoval některé výrobce, jaké jsou vlastně jeho luky? Přemýšlím že si od něho jeden objednám, tak by mě docela zajímaly vaše zkušenosti. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Helquist
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 1:10 pm    Předmět: Citovat

Zdravíčko,
našel by se nějaký zasvěcený názor na výrobky p. Matyáška? Konkrétně by mě zajímal jeho luk mongolských pastevců ... evil4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 6:05 pm    Předmět: Citovat

Na nátahovú dlžku na akú bol vyrobený Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 3:43 pm    Předmět: Citovat

A dá se nějak poznat, jak moc jde luk natáhnout, nebo to jde jenom citem a odhadem?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 3:52 pm    Předmět: Citovat

Jaké máte skušenosti s léty, na rukojeď kolmo či rovnoběžně?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 6:39 pm    Předmět: Citovat

Platí to pre dreviny s úzkou belí a širokým jadrom( moruše, boboviny, exoty). U jasanu by si sa jádra nedobral Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 9:55 am    Předmět: Citovat

Dělat obecné závěry o tak různorodém, materiálu jako je dřevo je problém. Řekni o jaké dřevo konkrétně ti jde a pak se dá o něčem bavit. Pravda je, že přímo samotný střed stromu může být problematický a např. pro soustružení se nepoužívá.

Naposledy upravil Jeneš dne út červen 12, 2007 4:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2007 8:16 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Naopak, lepší je to neživé ak je možné sa k nemu dostat Smile
Jádro je pevnejší, odolnejší vlhkosti a lépe vypadá.

Platí to pro většinu dřev? Nemyslím ty s dužinou ( bez, pustoryl....) Střed kmínku bývá docela problematický, třeba u větve je to mega problém.
Jsou tam stresy a rádo to praská.... Crying or Very sad
Já jsem slyšel, že střed kmene není vhodný, tak jak to je? Shocked
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2007 10:07 pm    Předmět: Citovat

Jenda napsal:
Takže čerstvou větev nahrubo vyřezat, poté vysušit a potom konečná úprava, tak se dělá luk?


Pokud by to bylo takhle jednoduché, tak tady nemusí být žádné diskuzní fórum a každý by byl do 5-ti minut lukařem. Pokud se chceš naučit základ, tak se optej Hawkwinda, jestli nepořádá kurz. Já jsem tak taky s dřevěnými luky začal (dva hromadné a jeden soukromý kurz) a pak už jen dělat a dělat a lámat a .......... . Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2007 8:53 pm    Předmět: Citovat

Takže čerstvou větev nahrubo vyřezat, poté vysušit a potom konečná úprava, tak se dělá luk?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2007 8:47 pm    Předmět: Citovat

Naopak, lepší je to neživé ak je možné sa k nemu dostat Smile
Jádro je pevnejší, odolnejší vlhkosti a lépe vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

Někde jsem se dočetl, že střed kmínku (jádro) je neživé, je tedy lepší dělat luk z části blíž ke kůře?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 11:20 am    Předmět: Citovat

Tak to musí být opravdu nádherná zbraň. Já mám klasického Geronima ale dřevo bylo použito ZEBRANO. Střílí ale supr. Chci si pořídit ještě jeden luk a to již historicky věrnou kopii reflexních luků asijského typu. Udělal jsem pár pokusů s vlastní tvorbou ale byly dost tragické. Jeden zatím ještě střílí ale je slabý a pomalý ( 30 lbs/28"). Většinou se mi ale všechno láme. Budu se asi muset obrátit na některého zkušeného výrobce a nechat si jej vyrobit.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.