Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Madarske luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
erze
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 9:38 pm    Předmět: Citovat

Rivan napsal:
A ty dva co od nich od kassaie uvažuju jsou i docela levné, má tam cenu 70euro což mi tak strašné nepřijde. ...

Ktorý typ luku si vybral? U Kassaiho za takúto cenu dostaneš asi len detský luk... V každom prípade jeho luky sú uznávané, podľa mojich skúseností najlepšie vlastnosti majú pri náťahoch nad 30".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rivan
Nováček
Nováček


Registrace: 1.2. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

Jak říkám je to ostuda, vím to. Ale já jsem tak trochu divný co se toho týče, nepraktikuji nějakou střelenou fantazy, jsem spíš zastánce proudu co se trochu blíží pojetí living history. Takze se snazim poridit si co nej vybavení. A tady je ten problém, kde sehnat odpovídající luk. Jak jsem řekl tak dlouhý luky se mi líbí, ale z větší části na to navíc nejsou vhodný, prodírat se s lukem dlouhým 185cm skrz lesy neni to pravý ořechový. V tom se mi právě líbí tyto jezdecké, jsou krátké a skladné oproti LB. A ty dva co od nich od kassaie uvažuju jsou i docela levné, má tam cenu 70euro což mi tak strašné nepřijde. Ale pokud by tě napadla jiná alternativa, čili nějaký krátký luk který chvíli vydrží rád ji uvítám. Když jsem se koukal kupříkladu na JMA tak za stejnou cenu bych dostal něco co se mi ani moc nelíbí ... A navíc určitě s ním nebudu střílet jen na dřevárnách, urcite ho sebou budu brát i na střelnici a kdyz se mi strelba z tohoto typu zalíbí tak si třeba časem koupím silnější. Ale zatím je to nejvhodnější kandidát co jsem našel ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 1:56 pm    Předmět: Citovat

Kassaie na dřevárny? Není to a) škoda, není nejlevnější b) oni ty jeho luky jsou docela rychlé, pro jezedeckou střelbu jak jí praktikují u něj v oddíle používají luky 35-38 lbs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rivan
Nováček
Nováček


Registrace: 1.2. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 10:26 am    Předmět: Citovat

Zdravím, chtěl bych se zeptat na kolik vyjde poštovné od tohoto obchodníka http://felszerelesek.lovasijaszat.hu , Případně jaké s ním máte zkušenosti. Abych upřesnil, je to sice ostuda, to je mi jasné, ale nechci ten luk na terčovou střelbu, tedy aspoň ne primárně. Mám ho v plánu vozit na dřevárny( ano opět se kaju) a proto budu kupovat bud Pony nebo Colt v nátahu do 35lbs. Protože se dřevárna odehrává v lese je velký luk na překážku, takže i když normálně mám radši dlouhé luky uvažuji o pořízení tohoto nádobíčka. A potom bych se rád dozvěděl něco o jejich odolnosti, myslím tim hlavně vlhkost. Ne že bych měl v planu ho nechavat valet v trave aby na něj padla rosa, to chraň bůh, ale pokud člověk spí v podmínkách dve kožešiny, přes sebe deka a celtový přístřešek tak jeden nikdy neví. Dík za odpověď či případné návrhy:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 10:59 pm    Předmět: Citovat

reddie napsal:
tento vikend je sutaz v mosonmagyarovari na hrade. je to taka skvela zabava. je to asi 5 min. od grozera autom. ked chces navstivit grozera musis sa snim dohodnut dopredu telefonicky, lebo sa moze stat ze nebude doma,...


Soutěž je dobrá - nicméně tento víkend nemůžu. Navíc je v Maďarsku pro mne problém s jazykovou bariérou. Dosud mám v živé paměti, jak jsem kdysi v Siofoku na nádraží vysvětloval posunkovou řečí že chci místenku a lůžko do rychlíku do Prahy.

No a u Grozera bych se samozřejmě objednal předem, to jo. Ale domluvím se určitě ještě s Gatorem. Asi to zase nebude takový kvapík, alespoň pro mne. Teď jsem se letos konečně dostal k tomu, abych začal střílet se standardním holým lukem, podzim a zimu ho budu střídat s longbow (doufám) a sezonu 2008 rovněž.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
reddie
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 4:49 pm    Předmět: Citovat

tento vikend je sutaz v mosonmagyarovari na hrade. je to taka skvela zabava. je to asi 5 min. od grozera autom. ked chces navstivit grozera musis sa snim dohodnut dopredu telefonicky, lebo sa moze stat ze nebude doma,alebo ta jednoducho neprijme

Griffin napsal:
Gator napsal:
Teď udělal nového Huna a Maďarský luk. Rychlejší, přesnější. Jestli se mi dá dohromady rameno tak jeden z nich koupím. Ale asi si pro něj dojedu, ...


Hm. Hm. To co jsem viděl u Palivce a u Mikiho mělo příjemně plynulý nátah a žádný stacking. Oba nové luky od Grozera jsou dost dlouhé - cca 63" , to by se dala tětiva tahat normálně prsty. Kdyby to mělo výstřelovou rychlost přes 150 stop, stálo by to za hřích.
No, rameno budeš mít na jaře OK, já budu mít tou dobou víceméně asi střelecky ujasněno "co dál" a budu myslet na luky pro rok 2009. Pokud se dobře dívám do mapy, je to cca 30 km z Bratislavy. To bych se tam jel podívat taky!

_________________
Grozer Flatbow 60# & Szaloky Classic hunter 52#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 1:33 am    Předmět: Citovat

Mohol by si presnejsie opisat kde presne je to vo Frydlante ? to ma celkom zaujima. Nie su niekde na nete fotky ? Smile
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 1:27 am    Předmět: Citovat

Hun skutecne nestackuje, pouzivam ho ted na nacvik natahu s dlouhym sipem k uchu (bojovy natah) prave proto.

Hawkwind se na tenhle typ luku chysta, takze bych se na konstrukcni detaily (material backingu prikladne) ptal spis jeho.

Ad asymetricky design: u puvodniho Kassaiova Huna se mi zdalo, ze na strileni se to neprojevi naprosto vubec. Duvod asymetrie je myslim ten, ze sip pak prochazi stredem luku, u kratsiho luciste se to projevi. Mimochodem symetricke luky s usima jsem videl nariklad ve zbrojnici na Frydlantu. Velmi kraticke, fakt skoro kapesni. Podle me se to horni rameno muselo pri strileni mnohem vic krivit a namahat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 12:52 am    Předmět: Citovat

Gator napsal:
Teď udělal nového Huna a Maďarský luk. Rychlejší, přesnější. Jestli se mi dá dohromady rameno tak jeden z nich koupím. Ale asi si pro něj dojedu, ...


Hm. Hm. To co jsem viděl u Palivce a u Mikiho mělo příjemně plynulý nátah a žádný stacking. Oba nové luky od Grozera jsou dost dlouhé - cca 63" , to by se dala tětiva tahat normálně prsty. Kdyby to mělo výstřelovou rychlost přes 150 stop, stálo by to za hřích.
No, rameno budeš mít na jaře OK, já budu mít tou dobou víceméně asi střelecky ujasněno "co dál" a budu myslet na luky pro rok 2009. Pokud se dobře dívám do mapy, je to cca 30 km z Bratislavy. To bych se tam jel podívat taky!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 12:15 am    Předmět: Citovat

Gator napsal:

Našel jsem článek o matematické modelování účinnosti maďarských luků. Jestli někdo porozumíte alespoň vzorečkům tak budu vděčen za interpretaci.
http://www.honvedelem.hu/hirek/kiadvanyok/kutatas/doktorandusz/horvath_sandor8211kortvelyesi_geza8211legeza_laszlo


Těmi vzorci se nemusíš až tak podrobně zabývat. Podstatná je nátahová křivka - tu si můžeš klidně pro svůj luk sestavit sám - je to v podstatě graf závislosti nátahové síly (N nebo lbs) na délce nátahu (m nebo ") a celá plocha pod křivkou (až k ose X) ti ukazuje potenciální energii uloženou v luku (síla po dráze). Pokud použiješ jednotky SI, tak vyjde v joulech, když v anglosaských, tak se nedopočítáš. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 9:46 pm    Předmět: Citovat

Odesláno! Těším se a předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
reddie
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 9:25 pm    Předmět: Citovat

ked budem mat cas, tak ti to prelozim,len mi to daj do mailu, prosim, mam vela povinnosti a prekladam daco aj mikimu
_________________
Grozer Flatbow 60# & Szaloky Classic hunter 52#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
koba
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 177
Bydliště: někde ...

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 9:14 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:
Našel jsem článek o matematické modelování účinnosti maďarských luků. Jestli někdo porozumíte alespoň vzorečkům tak budu vděčen za interpretaci.
http://www.honvedelem.hu/hirek/kiadvanyok/kutatas/doktorandusz/horvath_sandor8211kortvelyesi_geza8211legeza_laszlo


Pokud bych měl ten text alespoň v angličtině, tak bych to z toho s největší pravděpodobností dal dohromady. Takhle to můžu jen odhadovat jako kartářka při věštění.
_________________
"Moudrá slova jsou jak letící šíp na tvoji hlavu. Co uděláš? Sehneš se!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 8:10 pm    Předmět: Citovat

No Myso, potes panboh ! ty si chcel tahat 70 kg s bambusovym bruchom ! Citim s tebou a zaroven dakujem - o skusenost ktoru som si nemusel odrobit som bohatsi.
Gator : diky za Moshevayu Balku- tuto fotku som este nevidel. V matematike mi to nejde , ale dost by som bo, k tomu skepticky. Madari si muia dost vecsinu informacii cucat z prsta . Z toho co sa naslo na ich a aj nasom uzemi sa da akurat dost fantazirovat. Vychadzal by som skor z histoickych suvislosti a ukrajinskych a ruskych nalezov , pretoze tam, sa urcite naslo po Pecenehoch , ujguroch a dalsich stepnych vacsich ci mensich kmenoch , ktore neskor tvorili "Madarov" viac , ako priamo v Madarsku. Podobne je to aj s Hunami. Huni , alebo Chun - Nu , su velmi dobre znami dokonca doteraz v Cine a bola to (podobne ) ako Madari sucast mnozstva kmenov z Mongolskych stepi , ktory dnes tvoria Dzingisom vytvoreny narod "mongolov". Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

Nejde jenom o ten MB luk, ostatně nebyl jenom jeden. Jeden je v Ermitáži, ale další tuším v Krasnodaru.
Tady je fotka toho Ermitážského.
http://kepek.szip.hu/v/ijak/tradis_ijak/ijformak/moschevaja_balka_menti_ij.jpg.html

Našel jsem článek o matematické modelování účinnosti maďarských luků. Jestli někdo porozumíte alespoň vzorečkům tak budu vděčen za interpretaci.
http://www.honvedelem.hu/hirek/kiadvanyok/kutatas/doktorandusz/horvath_sandor8211kortvelyesi_geza8211legeza_laszlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 6:58 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím. Napínáky jsou vesměs z netrvanlivých materiálů a navíc nejsou nezbytné. Ulehčují nasazování tětivy, zvětšují úhel siahu, tlumí ráz....ale jde to i bez nich. Hornbowy s rovným madlem(např. Afgánské) mají pochopitelně úhel siahu výrazně tupější a luky bez napínáku jsou taky běžné. Ani mongolové ho nemají vždy! Mě spíš mate ten alanský luk, který se zachoval komplet. Mimochodem jsem teď zkoušel bambus na břiše, místo rohoviny a ten tlak ho úplně rozdrtil. Pravda , dělal jsem 140 lbs manču Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 6:27 pm    Předmět: Citovat

Dost casto su vsak mostiky robili z koze , alebo hrubej plste, pripadne boli "nasadzovacie " a potom sa tam nic nemuselo najst.Dodnes mongoli robia -ako to nazvat- "zachytavac tetivy " privezovaci.

Mimochodom u nas sa luky z madarska predavaju juznejsie od Nitry v podstate vsade .Na kazdom vacsom trhu aj zo zeleninou. Nemyslim tym samozrejme tie drahsie s nalepenou rohovinou na okrasu a "TRH" luky , ale ta stredna trieda masovej vyroby je naozaj skoro vsade.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 5:50 pm    Předmět: Citovat

ten úhel je tak malý, že by nepomohl ani můstek. Buďto jsou ty nálezy zmetky a nálezy jsou to proto, že to někdo vyhodil, nebo tomu vůbec nerozumím, neboť je to proti logice siahu Laughing U toho alanského luku se navíc zachoval střed, takže to tak skutečně bylo vyrobeno Rolling Eyes Nebo to udělali ze zvyku a tahle konstrukce je kvůli zklidnění luku v závěrečné fázi výstřelu? Že reflexák nemá můstek není až tak neobvyklé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Re: Griffin - TRH je luk z nějakých nepřírodních materiálů (ptal jsem se Grozera a není to action wood jako má Kassai). Jsou rychlejší než byly původní Grozerovy base luky ( už je ovšem nedělá) , ale pomalejší než ty letošní nové designy.
Maďarský luk je skutečně symetrický. Hunské luky které nabízí jsou asymetrické, a myslím že i ostatní maďarští výrobci pod názvem Hunský luk nabízejí asymetrický design. Teorií proč byly některé luky asymetrické je několik a na ATARNU se kolem toho kdysi dost diskutovalo. Nejznámější teorie je že spodní kratší rameno umožňuje lepší manévrovatelnost s lukem na koni, při absenci třmenů. Ale někdo se též domnívá, že je to umožňuje využit i kratších rohových plátků, které by jinak přišly vniveč. Grozer uvádí, že jeho asymetrické Hunské luky jsou rychlejší než ty symetrické, což dává smysl díky nižší celkové váze ramen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 5:27 pm    Předmět: Citovat

Vítej příteli Palivče, to je dobře žes zde!
Biro Gabor vede na Slovensku pobočku Kassaiovy školy, takže proto prodává jeho luky. Psal jsem si s ním a taky mi ty luky nabízel.
Grozer děla opravdu velkou škálu luků, snaží se je stále vylepšovat. Teď udělal nového Huna a Maďarský luk. Rychlejší, přesnější. Jestli se mi dá dohromady rameno tak jeden z nich koupím. Ale asi si pro něj dojedu, ten nový Hun chce trochu jiný způsob střelby než jeho předchozí modely, což je potřeba zkusit namístě jestli přeškolování stojí za to.

To úhlování je záhada. Jak čínské, tak mongolské luky, které jsou s Hunskými a maďarskými příbuzné, mají siahy více či méně překlopené dopředu, a používají můstky pro tětivu. Současné maďarské luky můstky nemají a tětiva se dotýká luku jen v očkách, takže to pracuje jak psal Mýša. Jenže to nemusí být Fabianův omyl, ani luk z Moščevoj balky můstky neměl, takže tětiva se luku dotýkala také jen v očkách na siahu a ten tak pracuje od začátku nátahu. To v čem se Fabian mýlil, byl odhad grip reflexu a úhlu siahů. Grip reflex byl mnohem větší než se on domníval. Design s větším gripreflexem a ostřejším úhlem siahů uvažoval Fabianův předchůdce Sebastyen Karoly, takový luk je účinnější než dle Fabianova designu. Nicméně i tady nebyly možnosti siahů plně využity, bez můstků musí být úhel siahů omezen (jinak by byla příliš vysoká brace height, má li se tětiva dotýkat jen očka). Ale odpovídá to archeologickým nálezům. Je možné, že se tehdejší konstruktéři z nějakého důvodu vzdálili ideálnímu designu a využili siah jen částečně.
Kéž by se Jeneš do těchto luků pustil, to byly přesné poznatky z první ruky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 5:12 pm    Předmět: Citovat

Re Palivec a Myša: No dobře a co ty asymetrické luky? Ten nový Hun co tam má Grozer na webu vypadá docela dobře, siahy docela tence a mimochodem i ten "Maďar" vypadá dobře. Pochopil jsem dobře, že Maďarský luk je symetrický? Jo a co je to zkratka TRH - viz Hungarian Bow ?
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

osobně jsem taky nejspokojenější s luky od Grozera. Sice jsou drahé (relativně), ale fungují. Koneckonců řada lidí, kteří se to teprve učí dělat ,má ceny stejné. S Maďary je potíž, že dělají většinou velmi těžká ramena a luky tím znehodnocují a mě víc zajímá, jak luk pracuje, než jak vypadá. To jde vždycky nějak zachránit Laughing Maďarský tradiční luk bych si nekupoval v žádném případě. Osobně si myslím, že se jedná o omyl. Jedná se o rekonstrukci archeologicckého nálezu, kde se nezachoval střed a Dr. Julius Fabian osadil tento tvar siahu na luk probraný v madle. Díky tomu siah pracuje po celou dobu nátahu a tím pádem je vcelku zbytečný. Všichni to napodobují , patrně z důvodu národní hrdosti. Koketuji s krymským tatarem, či turkem. Bohužel musím mít stále na zřeteli, kam mě s tím pustí střílet. Grozer má alespoň tu výhodu, že při zachování tradičních forem ,má luk značnou stabilitu, příjemný nátah a dostatečnou výstřelovou rychlost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 12:37 pm    Předmět: Citovat

K tomu Hunovi bych jen dodal jedno, je to sice první kvalitní luk, co jsem měl, a mám ho rád, ale má jednu vadu, a to jsou celkem těžká ramena. Tím pádem není příliš rychlý (myslím tím, že šíp letí pomalu) a docela kope.

Měl jsem letos někdy na přelomu jara a léta v Polsku v ruce jezdecký luk od Grossera, symetrický, backing byl z nějakého materiálu, jehož jmého si nepamatuju, tah asi #70. Byl velmi lehounký, bohužel jsem z něj nedokázal vystřelit, protože jsem měl tehdy ještě velké problémy s bolavou levou rukou (dvakrát mi tehdy při pokusu vystřelit bez varování povolila, velmi nepříjemné, naštěstí už je teď skoro v pořádku a začínám znovu střílet) - ale kamarádi, co z něj stříleli potvrdili mé očekávání, že dík lehkým ramenům je jeho akce krásně hladká.
Detaily ke konstrukci luku ví Hawkwind, který je s majitelem v kontaktu a dělá mu myslím nějaký longbow.

Co jsem viděl dráhu šípu, letěl velmi rychle.

Majitel luku soutěž mimochodem vyhrál. Střílel tuším prsty, ne thumbringem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 11:47 am    Předmět: Citovat

Gator napsal:
Ale střelec jménem Palivec na nějž bohužel nemám kontakt ho snad získal v Čechách na nějaké historické slavnosti kde Maďaři měli svůj stánek. Myslím, že je to Kassaiův luk.


Je to Kassaiův luk, ale zajel jsem si pro něj na Slovensko na statek jednoho pána jménem Biro Gábor, který se věnuje jízdní lukostřelbě. Kontakt už nemám, ale pokud se prokoušeš maďarštinou, někde je nějaký web, a určitě někde najdeš kontakt přímo na Kassaie. Nepamatuji si, že by měli Maďaři někdy stánek tady v Čechách, ale jednou jsem je viděl v Anglii, kde ale prodávali jen luky typu Magyar, ne Hun.

Já osobně, kdybych teď chtěl luk tohoto typu, bych se ale obrátil na Hawkwinda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 8:42 pm    Předmět: Citovat

nicméně jiné zdroje moc nemáme Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 6:16 pm    Předmět: Citovat

PeZ napsal:

Na ilustracích v maciejovské bibli z 13. stol. se nestřílí jinými luky, než krátkými reflexními se siyah se zaúhlením cca 60°, jako mají mongolské luky.


Pozor na ikonografické zdroje, jejich zobrazení mohou být nikoliv podle reality ale podle dřívějších vzorů, zejména byzantských. Píší o tom jak zmiňovaný Bradbury, tak např. Strickland a Hardy v Great Warbow.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Ano , právě na tyto, ale i jiné iluminace jsem narážel. Takže pochop mé utrpení, i když Hejtmana zhruba chápu. Asi jako kdybych já zakázal Rovné Primitivní Dřevěné z důvodu, že nedaleko je jízdárna, takže jenom jezdecké a jejich varianty. Ať ty lidi pozve mailem , nebo jim zavolá a já se nic nedovím a nebudu plakat. Nehledě na to, že co jsem koukal, tak na bitvu tě pustí s čímkoli, co nevypadá vysloveně moderně a není to prda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 9:06 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Historičtí lukostřelci jiné než dřevěné rovné luky neakceptují, i kdybys jim přinesl iluminaci z 15 .stol. na které se drží Angličan s Turkem kolem ramen Crying or Very sad Jsou to religiózní tuponi Evil or Very Mad


Myšo, nebuď zatrpklej, že nemáš funkční longbow. A nedělej ukvapené závěry z jednoho setkání s Hejtmanem. Je to prostě takhle - Ilburk byl vždycky určen jen pro členy SHŠ jako setkání lukostřelců na ukončení sezony - nikdy to nebyl otevřený turnaj. Hejtman vymýšlí restrikce a omezení, kterými se snaží vrátit vývoj zpět do původních kolejí. Před třemi lety, když jsem začínal s původní lukostřelbou nebylo nic, kromě turnajů při bitvách a Ilburk. Pak se SEBU otevřelo na Sychrově lukostřelecké veřejnosti, pak sis objevil ostatní lukostřelce a udělal si vlastní turnaj a sebubáci nasrali Lucínka tak, že si udělal další otevřený turnaj.

Na ilustracích v maciejovské bibli z 13. stol. se nestřílí jinými luky, než krátkými reflexními se siyah se zaúhlením cca 60°, jako mají mongolské luky. Na titulní straně Medieval Archer od Bradburyho je právě ilustrace z téhle bible.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
koba
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 177
Bydliště: někde ...

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 7:23 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem za příspěvky plné nadějě (pro mě Smile).

To Gator - ano je od Grozera, a rovněž se mi nejvíce líbí ;.; Já luky vybírám cca 2 roky (jsem mladý tak jich ještě moc nemám) a nakonec mi překříží cestu ty pravé, které mi sedí a posunou mojí střelbu o kus dál. Čím déle střílím, tím dál odcházím od klasického longbow, k "holému" reflexu a teď se pomalu blížím k "tradičnímu" jezdeckému reflexu, moje cesta už je vybraná. Rád bych se propracoval až ke střelbě ze hřbetu koně, ale to je běh na dlouhou trať.

To Gator 2 - BTW nick nemám podle toho, kdo ho používal, ale podle toho co znamená ;.;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
erze
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 5:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Koba!

ten luk na fotke je najnovší typ hunského luku od Csabu Grozera.
Videl som to u neho asi pred mesiacom. Je to asimetrický luk, špeciálny viacvrstvový "sklolaminát" (asi by som to mal inak nazvať) - niečo čo je podľa neho lepšie ako TRH ... Csaba rozpráva o tom s takým nadšením že nemôžem neuveriť ...
v každom prípade je to veľmi rýchly a presný luk - môžem potvrdiť.
Ak ho naozaj chceš napíš SZ.
S pozdravom
Zoli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.