Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Ochrana zvířat
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 8:51 am    Předmět: Citovat

Je fakt, že u nás na pastvinách by srdce prérijního Indiána zajásalo nad hojností velké zvěře a děkoval by Manitouovi za návrat starých dobrých časů pro statečné lovce. Nicméně sežrat úspěšného sportovního koně si může dovolit jen málokterý gurmán. A navíc jsou to kamarádi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pan Bobeš z Wolfenburku
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 11:49 pm    Předmět: Citovat

to robinhood

teda kdyby tě slyšel soudruh Bursík Very Happy jinak 100%-tní souhlas jak s těma kormoránama tak s tou masovou závislostí - asi mě postihla taky
_________________
Vlkovští střelci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

Pravděpodobně by z nich byly ï letky , ale jíst se to nedá maso to má prý tuhé, a jsou celkem dost ostražití jeden znamej se to snažil trochu hubit brokovnicí, ale zabil tak 2 zase je musel jet za hejnem , leda je nějak odpálit c4 nebo nevím čím, jinak to vyžere ryby a sou strašně vybíravý , třeba kloflou polomtrvou rybu to neee to oni jedou jen do čerstvejch ..

hroty s atomovými hlavicemi na ně ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 11:06 pm    Předmět: Citovat

Já myslim, že tejden bez masa bych nevydržel, asi sem masovej feťák.

Ale střílejte kormorány, jsou to svině ničej pstruhový revíry a ty hejna sou i o 500 kusech, ale ochranáři si je furt chráněj a co takhle, že by se zajímali i o ty ryby no myslim, že mrtvej kormorán dobrej kormorán Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 9:37 pm    Předmět: Citovat

A co,až Láďa zjistí,že mu lovíš koně?Nebo budeš lovit jenom toho svého?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 5:34 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem asi rok a půl nejedl maso kromě ryb a to zrovna v době kdy jsem hodně trénoval a byl jsem dost v pohodě. Maso jsem začal jíst, když jsem začal cestovat, to se prostě nedalo. Navíc se musím přiznat, že mi dost chutná.
Možná bych králíky mohl pustit mezi koně, založit divokou kolonii a občas některého ulovit, ale obávám se, že by to naši psi poměrně rychle vyřešili po svém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

Komtur: králici sú mršky podhrabávajú ohradu a prchajú alebo dostávajú králičí nemoci Smile
Sonik: vyzeráš tam fakt orientálne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pan Bobeš z Wolfenburku
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

omlouvám se - možná trochu off-topic ale zvířátka sou tam taky

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007020102
_________________
Vlkovští střelci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soník
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 604
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 12:26 pm    Předmět: Citovat

Komtur: To s těma králíkama je fakt dobrý Very Happy Trochu mi to pobavilo, ale jo, je to dobrý nápad. Já si teda představila takovou velkou ohradu jako na koně, kde volně pobíhají králíci, občas třeba stávkují s transparenty "pusťte bratry domů", mají své odbory, apod. Laughing

Máš pravdu, že dneska ty zvířata nemaj na výběr, prostě žijou někde zavřený a pak je prostě ženou hromadně na jatka Evil or Very Mad No a my spotřebitelé si pak jen v klídku koupíme v celofánu zabalený flák masa. Já jsem z tohodle důvodu byla taky svého času vegetarián (jojo, chudák rostlinky mi neutekly Smile ). Jenže jsem to tehdy neuměla a pak jsem měla zdravotní problémy. Dneska jím vlastně skoro všechno, ale je pravda, že to s masem nijak nepřeháním.

Mysa: No já nijak štíhlá nejsem, tlustá teda taky ne, ale taková normální česká holka Laughing A pak ten chleba pořádně máznutej máslem má možná víc kalorií než kus masa Laughing

Cornus: Jo jo, to na té fotce jsem já. Loni jsme byli s manželem na úžasné dovče v Egyptě - ty orientální šatičky mám odtamtud.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 5:43 pm    Předmět: Citovat

Já bych si klidně choval na pastvině divoký krávy a občas bych nějakou slovil. Jenomže to byste nevěřili u nás si nemůžeš na vlastním pozemku ulovit vlastní krávu, jen na jatka. To bych řekl, že je pro tu krávu mnohem větší trauma. Přemýšlím o větším loveckém výběhu pro svobodné králíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 5:05 pm    Předmět: Citovat

Bodejť by Soník nebyla tak štíhlá,když jí hlad zažene chleba s máslem.Já potřebuju pořádný stejk!Jinak trpím jako zvíře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 5:02 pm    Předmět: Citovat

A na co se vrháš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 2:37 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Komturem. kdo chce jíst maso měl by být schopen aktu zabití zvířete.

Jinak vegetariani jsou ti zbabělci co se vrhají na nevinné rostlinky které jim nemůžou utect. Smile Sám jsem téměř vegetarián.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 2:33 pm    Předmět: Citovat

Za zbytočné trápenie by som tiež trestal, ale štvú ma takí čo sú zásadne proti zabíjaniu a zároveň sa denne cpú masom.
Soník na fotke si ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 2:25 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem toho názoru, že ten kdo chce jíst maso by měl být schopný aktu zabití. Spousta lidí si dnes už ani neuvědomuje, co je vlastně ta hmota ve vakuovém balíčku, kterou vyklopí na pánev a jak vzniká. Ulovené zvíře žije svůj svobodný život a pak potká predátora, jeho život prostě najednou končí a jiný díky tomu pokračuje, to je přirozený běh věcí. Velkovýkrmny a nedůstojný, nesvobodný, determinovaný život zvířat v nich mi je dost proti srsti. Když to musí být ať je to aspoň bez utrpení. Když chceme jejich maso ať si do té doby žijou jak prasata v žitě, klidně jim na to připlatím. Ať je to trochu luxus cpát se masem, životní úroveň na to máme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soník
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 604
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 1:38 pm    Předmět: Citovat

Mysa: Když máš hlad, tak je dobrý se najíst ... třeba chleba ti taky dobře zažene hlad, ne? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soník
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 604
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 1:36 pm    Předmět: Citovat

Ono nejde o citlivost k zabíjení zvířat jako takovému, ale o citlivost ke zbytečnému zabíjení či týrání zvířat.

Bohužel dneska se zabíjí spousty zvířat naprosto zbytečně ... zabíjení slonů v Africe jen kvůli jejich klům, apod. Vůbec dnešní moderní společnost hrozně moc plýtvá naprosto vším, včetně masa. Stejně tak zabíjení jen pro zábavu ... to mi přijde jako dost dětinský a smutný Sad

No a pokusy na zvířatech? To je podle mne už naprostý vrchol ... navíc, když se jedná o krémy, saponáty či prací prášky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 1:28 pm    Předmět: Citovat

Jak,netrápit zvířátka.Když mám hlad,tak taky trpím.Sežrat!A na zvířátka žádnou kosmetiku nemažu.Ani ji nekupuji Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 1:18 pm    Předmět: Citovat

Tu som našiel jeden perfektný bow kill na ukážku.

http://www.rossarchery.com/flandyutahelk2.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 1:14 pm    Předmět: Citovat

Kto jí maso je lovec len si zaplatí aby mu to zabil niekto iný Smile
Celé lidstvo prežilo ťažké a chladné obdobia na živočíšnych zdrojoch.
Niektoré druhy zvierat sme v Europe zožrali kompletne Sad
Ešte môj dedo mal hospodárstvo kde si sám vypestoval a vlastnoručne zabil stovky kusov domácich zvierat pre potrebu svojej rodiny a bol to dobrý človek. Len v poslednej dobe sme sa stali nejak moc citlivý na zabíjanie keď to už nemusíme robiť sami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s Komturem. Jinak bych dodal že i rostliny jsou živé. Takže na tomto světě se bez zabíjení neobejdeme.

Naposledy upravil pet.ar.kay dne út březen 27, 2007 1:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 11:18 am    Předmět: Citovat

Zabíjet je třeba jen z nutnosti ne pro zábavu a nezpůsobovat zbytečné utrpení živým tvorům, kteří si to nezaslouží. Podle toho bych hledal hranici mezi zdravým a úchylným chováním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soník
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 604
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 10:32 am    Předmět: Citovat

Nooo, když už teda zabít nějaké zvířátko, tak ho rozhodně netrápit Wink

Ale fakt nevím jestli bych já sama vůbec zvládla nějaké zvíře zabít. Kvůli sobě asi ne, to bych radši hledala v zemi kořínky Laughing Ale co já vím, co bych dokázala udělat třeba kvůli rodině ... Chlebík by mi kořínky asi určitě nejedl Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 8:58 pm    Předmět: Citovat

Netrápte zvieratká, používajte primerane veľké a riadne ostré hroty Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soník
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 604
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 3:22 pm    Předmět: Ochrana zvířat Citovat

Ahojky,
tohle je doopravdy nelukostřelecké téma, ale je to podle mne dost důležité.
Nedávno mi přišel e-mail s odkazem na šílené obrázky trpících zvířátek, na kterých nejrůznější kosmetické firmy zkouší své úžasné novinky. Budete se možná divit, ale jedná se o spousty významných firem jako například Nivea, Unilever, Garnier, a další. Bylo mi z toho vážně smutno Crying or Very sad
Ač nejsem vegetarián a dokážu pochopit některé testy na zvířatech (v případě léků), tak testování kosmetiky ???!!! to je fakt zvrhlost. Bohužel si to spousta lidí při nákupu kosmetiky vůbec neuvědomí Sad
Přikládám odkaz na jeden článek k tomuto tématu: http://www.ochranazvirat.cz/221/czech/clanek/-b-kosmetika---testovani-na-zviratech-b-/

Možná by stálo zato se zamyslet nad tím, co máme v koupelně ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.