Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Napasování hrotu na šíp

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 12:46 pm    Předmět: Citovat

Alwarez:
Mazání určitě pomáhá. Osobně dávám přednost silikonu před mýdlem, které tuhne v mrazu ještě víc než terče. Ale to není ten problém.

Jaroslav Kejval:
Myslím, že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Tohle rozhodně vyzkouším. Děkuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 12:33 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Hynku ty borovicove sipy od Kejvala jsou relativne tezke sipy a v zime 3D gumo-pena na tech zviratech tuhne a tak diky svoji vaze sipy maji velkou pruraznost a v zime clovek s nima zapasi a tudiz musime je mazat pred vystrelem ,ne sice pred kazdym vystrelem ,ale velmi casto a tak sebou nos to nejlacinejsi mydlo a maz spicky a nasadu mydlem . Znacne se tim zmirni treni driku pri vytahovani sipu a nejen v zime. Laughing

_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 12:14 pm    Předmět: Citovat

Ano hroty jsou z konickým otvorem se závitem, průměr 11/32. Sám jsem je kupoval a sám je používám. Je pravda že mi sem tam přijdou nepatrně širší než šíp, ale nebylo to nijak dramatické většinou jsem to neřešil.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:50 am    Předmět: Citovat

Hynku to máš určitě 3D hroty z konickým otvorem a se závitem. A máš to určitě hroty velikosti nasad ?? Tedy 11/32" !! Jestli ano tak si změř jestli ti konusy dosedly na spodek hrotu protože většinou to neni dotaženo do konce .... ty konické zavity dělají problém..u konických by měla byt spodni část násady cca 5 mm být jakoby upravena do valce protože ty hroty maji na dně už válcový náběh aby se to lépe vystředilo. Když ne tak vem smirek a ten náběh tak v 5 cm srovnej. Tomu se nic tak zásadního nestane....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 12:48 am    Předmět: Citovat

No pokud ten přechod vzniká ořezávátkem tak by mělo stačit ten kužel trochu zkrátit , třeba zabroušením ať se hrot po našroubování napasuje na šíp až za odebranou hmotu. Pokud tedy lepidlo dovolí ty hroty ještě sundat.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 12:11 am    Předmět: Citovat

vypadají jako tyhle:
http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=392, ale mají závit. Takže ano 3D hroty.
Epoxyd vypadá jako dobrý nápad, zkusím to.
Jinak momentálně v zimě nejvíc střílím 3D zvířátka, ale chci samozřejmě střílet i terčovku a trénuju na téhle terčovnici: http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=25. Ať tak či onak bude pro ně zdravější, když s tím něco udělám. Ono to sice není úplně dramatické, protože průměr dříku a hrotu je stejný, ale je tam přechod vzniklý od ořezávátka a na Kokoříně šly dost špatně vyndavat, protože luk, se kterým střílím je dost rychlý a tak končí tyhle relativně těžké šípy dost hluboko. (Konečně jsem docenil Sane, proč neustále říkáš, jak švihá - švihá pořádně... Shocked )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 7:51 pm    Předmět: Citovat

Hynku,jestli jsou to ty 3D hroty , tak já jsem namíchal trochu dvousložkového epoxidu a po vytvrdnutí obrousil do ztracena a nabarvil. Ono se to časem stírá-záleží na tom jak často a do čeho střílíš ale nedá to moc práce opravit když to chceš mít tip ťop. Měj se TS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 6:52 pm    Předmět: Citovat

A další otázka. Pokud ho máš u hrotu, nesetře se, když šíp vytahuješ z terče?
Vysvětlím, o co mi jde. Třeba mi poradíš líp. Nebo někdo jiný. Mám teď prakticky perfektně vyladěné dřevěné šípy pro svůj luk. Jsou to nějaké borovice kupované už vyspinované od Kejvala. Mají jediný nedostatek. Koupil jsem je bez hrotů, že potřebuju doladit délku a případně polaborovat váhu hrotu. Hroty 100grainové perfektně sedly na váhu, ale na přechodu mezi hrotem a dříkem je nepěkný schod, který drhne při vytahování. Tak mne napadlo, že tam udělám barevný proužek z laku - srovná přechod do hladka a bude to vypadat jako schválně. Smile Ale nerad bych aby mi výrazně změnil vlastnosti a taky bych nerad, aby zmizel po prvním vytažení. Obnovovat ho řekněme dvakrát do roka mi nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.