Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

"Jezdecký" luk do 5000?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 11:09 pm    Předmět: Re: KONEC Citovat

Radas napsal:
To je slovo do pranice! Už pomalu začni a když to dobře půjde, za dva roky máš vlastní luk. A budeš z něho nadšenej.

už studuju ale až to zařadim do tý řady věcí co se ted snažim ovládnout tak mi to dopadne na nějakých pět let spíš..

Palivec napsal:
hwarang

po tom jsem samozřejmě vrhal očko ale 500$ není úplně v mejch možnostech..
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 10:39 pm    Předmět: Re: KONEC Citovat

marigold napsal:
Ruply mi nervy a objednal jsem 52" 60# KAYA KTB.

To nevypadá špatně, akorát sis možná mohl objednat rovnou jeden z těch hwarangů, co se tu před lety řešily - střílel jsem z toho a dobrý, někde je tu ještě na to thread.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 7:13 pm    Předmět: Citovat

To je slovo do pranice! Už pomalu začni a když to dobře půjde, za dva roky máš vlastní luk. A budeš z něho nadšenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 5:47 pm    Předmět: KONEC Citovat

Po přečtení všech možných postů na československých a anglických fórech, shlédnutí desítek videí a celkově desítek hodin po nocích prosezených u netu si sypu popel na hlavu. Ruply mi nervy a objednal jsem 52" 60# KAYA KTB. Až budu chtít kompozit z přírodních materiálů tak nepůjdu do bioline od grozera ani nedám 2000€ do saluki ale půjdu cestou trnitou a vyrobím si ho.
A na závěr ke komunikaci s paní Nikolettou ...

_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misiak
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2012
Příspěvky: 68
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2014 11:01 pm    Předmět: Citovat

marigold napsal:
Dík za objasnění..

Na ten tvar madla jsem se ptal protože mě zaujal grozer hungarian bow of the middle ages. Nemáte s ním někdo zkušenost?
Přiznám se že jsem nějak podlehnul Grozerovi, ty jeho luky jsou mi tak nějak sympatický..
Nevim proč mě vábí třeba ten crimean-tartar base bow, tak jsem mu psal mail s dotazem na použitý materiály a nějaký informace v porovnání s ostatními base luky a slečna Nikoletta mi stručně odpověděla, cituji:
Dear Adam,
We will have Nomad series next time in 3 weeks, please contact us at that time again.
Thank you!
takže o mnoho moudřejší nejsem. Nemá snad ani cenu zminovat že jsem se ptal na víc věcí, třeba jaká je čekací doba v případě objednávky luku.. Dá se u něj objednávat? Nebo prostě něco vyrobí a pak to prodává?


slecna nikoleta je v poslednej dobe v komunikacii takato. Lepsie je si tam zavolat a po anglicky alebo madarsky sa opytat na veci ktore ta zaujimaju. S base lukmi mam skusenost s 50 lbs bashkir a s nim som bol spokojny a skusal som aj 56 librovy turecky base luk ale ten prijemny veru nebol... dost tvrdol a nemal vobec taky plynuly natah ako jeho kratka biokompozit verzia Wink ta je mimochodom super ale nad rozpocet daleko... vovseobecnosti base je base. Je to zaklad ale strielaju celkom dobre a neznicia sa nejako rychlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2014 6:33 pm    Předmět: Re: "Jezdecký" luk do 5000? Citovat

marigold napsal:
Zdavím,
nebudu to protahovat, máte někdo zkušenost s base řadou od Grozera nebo luky od Kassaie a to v síle 70lbs a vyšší?


#70 je už docela slušnej tah, máš vyzkoušeno, že v pohodě dokážeš střílet z takovýho luku?
Jinak Kassaie mám cca #40 a má velice těžký ramena a ta kůže na nich se mi zdá docela tlustá, ten luk nestřílí moc rychle, ale poměrně konzistentně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2014 6:28 pm    Předmět: Citovat

Dík za objasnění..

Na ten tvar madla jsem se ptal protože mě zaujal grozer hungarian bow of the middle ages. Nemáte s ním někdo zkušenost?
Přiznám se že jsem nějak podlehnul Grozerovi, ty jeho luky jsou mi tak nějak sympatický..
Nevim proč mě vábí třeba ten crimean-tartar base bow, tak jsem mu psal mail s dotazem na použitý materiály a nějaký informace v porovnání s ostatními base luky a slečna Nikoletta mi stručně odpověděla, cituji:
Dear Adam,
We will have Nomad series next time in 3 weeks, please contact us at that time again.
Thank you!
takže o mnoho moudřejší nejsem. Nemá snad ani cenu zminovat že jsem se ptal na víc věcí, třeba jaká je čekací doba v případě objednávky luku.. Dá se u něj objednávat? Nebo prostě něco vyrobí a pak to prodává?
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2014 2:44 pm    Předmět: Citovat

Misiak napsal:
Asymetricky luk je pri vystrele kludny, tie nerovnake ramena nejako redukuju silu handshock-u cize je to dost prijemne.


To je inak jeden z dovodov, preco je yumi taky aky je - umiestnenim "madla" mimo stred, kde luk najviak kope, eliminovali tento efekt.
Ja si skor myslim, ze asyetricke luky vznikli z potrieb jadcov na konoch, ale zas ked toto povazuju za ofiko dovod majstri vyroby yumi, tak na tom moze byt nieco pravdy.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misiak
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2012
Příspěvky: 68
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2014 2:34 pm    Předmět: Citovat

Velky reflex v madle - niektorym to vadi, vraj robi luk pri vystrele nestabilnejsi, ale z mojich skusenosti to tak nie je. Vsetky luky strielaju dobre, akurat reflex vie v zavislosti od kontrukcie dat luku vacsie predpatie a mozno aj lepsi svih.

Asymetricke luky su celkom zaujimava vec Smile skusal som grozerov Hunsky kompozit asymetricky a aj Centaur nejaky hunsky ci aky... Asymetricky luk je pri vystrele kludny, tie nerovnake ramena nejako redukuju silu handshock-u cize je to dost prijemne. Inak je to ako kazdy iny luk len s tym, ze pri natahu je treba trosku ohnut v zapasti ruku, ktora drzi luk dopredu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2014 8:43 am    Předmět: Citovat

nijak Wink len asi tym ze to inak drzis a to potom ovplyvni teba
hento je nejaky amik, ten Centaur.
Centaur co ja hovorim je toto: http://centaurijak.hu/kepgaleria/ijaim-magyar-iii
Nagy reflexaky nerobi, robi len bambusove super rychle longbowy,.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2014 1:10 am    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
co sa tyka libraze, cez vikend sme merali mojho turka a na 28 mal presne to, co udaval Grozer - 73lbs .....pri 29 palcoch bol znacny narast na 80lbs

ted´ jsem sem se o tom dočetl na jeho stránkách: "It is obvious though if somebody pulls the bow longer than 28" it is going to be stronger"



A jak to hoši vidíte s tím výrazným zakřivením rukujeti např u Grozerovo hunských a madarských fiberglass luků? Jak tohle zakřviení ovlivnuje střelbu obecně Question
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2014 12:12 am    Předmět: Citovat

co sa tyka libraze, cez vikend sme merali mojho turka a na 28 mal presne to, co udaval Grozer - 73lbs .....pri 29 palcoch bol znacny narast na 80lbs
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2014 11:59 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověd kluci, takže...

Vason napsal:
Je pravda ze ty luky nad 28" tuhnou a libry rapidne narustaji s kazdym pretazenim.

Tak jak je to, když koupim grozera s udávanou silou 70lbs tak to je při nátahu na 28" nebo to dělá až na plným nátahu?



Dusan napsal:
zas vsetci co sme tu Grozera ani Kassaia nezatracujeme Wink

Cenovy rozdiel oproti rade biokompozit nie je az taka velky

Centaur....

Nagy...

treba prist a vyskusat[/b].


já to myslel samozřejmě obrazně, když nadávám na to že mercedes rezne taky tim nemám na mysli fräulein Mercédès Jellinek ale mergly obecně.

K těm cenám.. já teda nevim jak u vás na slovensku ale v mym okolí je 200€ nebo 300€ patrnej rozdíl.

Na toho centaura mi to vyhazuje tohle http://www.centaurarchery.com to je ono?

Nagyho jsem našel na netu jen takovimhle formátu http://nagy-longbow.com ,dělá i tradiční recurve luky?

No a k tomu prist a vyskusat ke Grozerovi tak to by mě stálo něco kolem 2000 českých na což jsem moc "rozumnej"..



Mysa napsal:
každý luk má handshock. Jinak by nestřílel.
Všechno je otázka pocitu, vkusu a zvyku.
U některých luků může nepříjemný pocit taky znamenat, že jsou dělané na jiný nátah, nabo konstrukce je nevhodná pro danou nátahovou sílu

Díky, chytrému napověz, co?



Misiak napsal:

Vegh
Asymetricky je fajn Wink

Kassai bear

Skusal som aj 90librovy asyrsky biokompozit A rychly je ako cert Wink

Rada base je od neho v pohode ale pri priamom porovnani tureckeho luku base 56 a biokompozitu 62 je base na natahu menej prijemny a viac kope.


No Végh má dost povedený stránky, fotky taky hezký ale stock prázdnej a info o lucích téměř žádný..
Ty asymetrický jsou dost choulostivý že?

ad. kassai bear.. tak nějak jsem tušil že to nebude ono, ty luky od něj ke mě nějak nepromlouvaj.

90lib zní fakt pěkně ale až budu chtít warbow začnu přemýšlet třeba o Sa vz.58

Hele a jak jeto s materiálem u base řady? Třeba u toho krym-tatara kterej mě dost zaujal.. Někdo tu někde psal(Jas tuším) že tu base řadu z laminátu odlévá, tak mě zajímá jestli si dělal pr.. ehm, legraci, nebo to myslel vážně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misiak
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2012
Příspěvky: 68
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: so červen 21, 2014 9:18 am    Předmět: Citovat

Podla mojich vedomosti Vegh robi standardne v sile do 55 libier cca ale da sa s nim dohodnut aj na silnejsom luku myslim. Skusal som 45 a 40 turecky laminat a za tu cenu jednoznacne fantasticky luk s dobrou rychlostou Wink

Centaur je kvalitny vyrobca a luky ktore som mal moznost vyskusat od neho boli ozaj rychle aj ked zavisi od modelu. Asymetricky je fajn Wink

Kassai bear je podla mojho nazoru aj podla inych neznicitelny luk na posilovanie ale rychlostou nejako nedisponuje ale je oblubeny kolj moznosti vysokych librazi. S inymi lukmi od neho som prisiel do styku len v malych librazach.

Od grozera som kupil nedavno turecky kratky biokompozit 62 lbs. A podla pocitov doterajsich je to fajn luk.
Celkom rychly, presny s pomerne malym handshockom. Skusal som aj 90librovy asyrsky biokompozit ale aj ked sa to hanbim priznat nenatiahol som ho lebo narat sily je ozaj iny ako na 100 lbs longbowe ktory natiahnem v pohode. A rychly je ako cert Wink

Rada base je od neho v pohode ale pri priamom porovnani tureckeho luku base 56 a biokompozitu 62 je base na natahu menej prijemny a viac kope.

Vseobecne handshock je vec konstrukcie a sily presne ako hovori Mysa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2014 6:48 pm    Předmět: Citovat

každý luk má handshock. Jinak by nestřílel.
Všechno je otázka pocitu, vkusu a zvyku.
U některých luků může nepříjemný pocit taky znamenat, že jsou dělané na jiný nátah, nabo konstrukce je nevhodná pro danou nátahovou sílu
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2014 3:38 pm    Předmět: Citovat

zas vsetci co sme tu Grozera ani Kassaia nezatracujeme Wink ja teda urcite nie, mam uctu voci ludom, co dokazali to co oni, hlavne ked to porovnam s tym, co som dokazal na tomto poli ja Very Happy

Kassai luky i base od Grozera su luky co vydrzia aj otrasne zaobchadzanie a pritom strielaju.

Grozer ma aj radu TRH - co je nejaka jeho specialna laminovacia technologia. Su to naozaj velmi rychle luky. Mal som turka 75lbs ale v tejto sile to bolo asi na hrane, lebo sa vrchna strana zacala na rohoch jemne praskat. Bolo to minimalne, ale predsa som to reklamoval az som ho nakoniec vratil, priplatil a odisiel domov s fantastickym biokompozitom predoslej rady, ktoru uz nerobi.

Cenovy rozdiel oproti rade biokompozit nie je az taka velky - napriklad base luky kratke turecke stoja okolo 200-220 EUR. Pricom biocomposit okolo 300-350 EUR, pricom je to urcite lepsi luk a kope minimalne.

Vegh robi kvalitne laminaty, ale o triedu (alebo o niekolko) lepsi je vyrobca Centaur.....ale tak to su laminaty. Potom je tu aj Nagy, ten robi bambusove super rychle laminaty (longbowy) - kvalitne remeselne prevedenie, profi tiler.

To s tym kopanim to je tiez casto "public legend". To treba vyskusat, casto sa hovori ze Grozer kope, ale hovori sa o lukoch, co robil pred 7mimi rokmi.

Inak Kassai a Grozer kedysi zacinali spolu, takze tie ich base rady su asi fakt podobne Wink Kassai ma na to malu tovaren, kde chrli odolne, cenovo dostupne laminaty po mnohych kusoch. Grozer je stale vo svojej dielni, ma vacsiu variabilitu, ale co sa tyka dostupnosti lukov, ked nieco zavesi na net, vacsinou je to hned predane takze treba prist a vyskusat.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2014 2:11 pm    Předmět: grozer Citovat

Kolega ma base mongola od Grozera, myslim 80lib a spokojenost. Je pravda ze ty luky nad 28" tuhnou a libry rapidne narustaji s kazdym pretazenim. ale za tu cenu paradni kousek, chodi dobre a kope jako vsechny luky tohohle typu a druhu. Wink
_________________
Nikdy nic neni tak jak se zda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2014 2:50 am    Předmět: "Jezdecký" luk do 5000? Citovat

Zdavím,
nebudu to protahovat, máte někdo zkušenost s base řadou od Grozera nebo luky od Kassaie a to v síle 70lbs a vyšší?

Kassai je zde zatracován především kvůli neúměrným shiyas a údajné nepoužitelnosti jinde než při jízdní lukostřelbě, pak kvůli kůží potaženým ramenům luku a prohnutí rukojeti který je u laminátu prý zbytečné a působí nestabilně při střelbě. Mě konkrétně zajímaj luky 70lbs a výš, tím pádem mongolský luky od něj(nejsou potažený kůží) a maďarský "medvěd".

Grozerovu řadu Base zatracujete všeobecně, nicméně nikde jsem se toho moc nedočetl, když tu píšete o lucích od něj tak je jim vyčítán stacking, což jste se ale asi bavili o vyšších řadách, dále píšete že Grozer uvádí sílu už v 28" zatímco Kassai až ve třiceti, takže z toho mám vyvodit že Grozer dělá silnější luky? Myslím ovšem že se opět bavíte o lucích nad 250€. Celkově ta Base ředa mi dost připomíná Kassaie jen jsou takové uhlazenější, něčím jsou potažený snad všechny, a nemá téměř žádný skladem.. A že to prej kope.

Zkoušel jsem na internetech vyšťourat další výrobce ale nenašel jsem k nim (např. Hadúr, Végh) žádný československý uživatelský recenze(natož nějaký rozumný eshopy) a korejský celolamináty mě nelákaj.
Snažil jsem se udělat si obrázek z toho co se tu už napsalo ale většina toho je datována 2007-2012 a ty informace jsou dost kusé, rozeseté a zanesené různými OT, třeba diskuse Grozer vs Kassai kde jméno Kassai padne asi desetkrát..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.