Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vyroba vlastniho luku - zacatecnik
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt leden 23, 2014 12:35 am    Předmět: Citovat

Klidně dej vědět i když se nepodaří, ať se prošlapávači slepých cest poučí. Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 11:59 pm    Předmět: Citovat

Už to vidím Smile
Zkusím to a pak kdyžtak v případě úzpěchu řeknu a ukážu jak jsem dopadl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 10:29 pm    Předmět: Citovat

Arrow napsal:
Prhlíže jsem jejich stránky a našel jsem pouze skelné rohože nebo skelné tkaniny. Vzhledem k tomu že s těmito materiály jsem už dělal, vím že lepidlo přes ně prosákne (což je dobré když opravuji loď) ale nepříjde mi to jako vhodné pro povrch ramen luku vzhledem k tomu, že mají být pohledové. Jediné co mě napadá ve spojitosti s tkaninou je, dát na přední a zadní stranu luku (pohedové části ramen) ještě tenkou vrstvu dýhy která překryje sice pružnou a pevnou, nicméně nevzhlednou skelnou tkaninu.



Hledals málo, zřejmě jen na www.koral.biz. Koral Tišnov prodává i laminátové pásy. Koukni na www.gdpkoral.cz
Taky jsem s nimi kdysi začínal. Jsou podstatně levnější a pro začátečnické pokusy stačí. Ale kvalita je bídná ve srovnání s dražším lukařským laminátem např od Alexbow.
Překrývat laminát vrstvou dýhy nedoporučuju, časem popraská
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 8:29 pm    Předmět: Citovat

To sice ano, ale jak už jsem psal dříve. cca 1000,- jen za lepidlo a dalších 750-1000,- za sklolaminát mi příjde dost. Spíš je to takový trik jak lidem naznačit že výroba je dražší než si luk koupit ale příjde mi že tyhle materiály se dají sehnat mnohem levněji a tudíž se vlastní výroba vyplatí. Jediné co mi chybí, je ten laminát, nebo carbon, nebo cokoliv co bych mohl takto účinně použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 8:21 pm    Předmět: Citovat

Co takhle zkusit stránky www.alexbow.cz , možná tam najdete informace i materiály vhodné pro stavbu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 7:48 pm    Předmět: Citovat

Prhlíže jsem jejich stránky a našel jsem pouze skelné rohože nebo skelné tkaniny. Vzhledem k tomu že s těmito materiály jsem už dělal, vím že lepidlo přes ně prosákne (což je dobré když opravuji loď) ale nepříjde mi to jako vhodné pro povrch ramen luku vzhledem k tomu, že mají být pohledové. Jediné co mě napadá ve spojitosti s tkaninou je, dát na přední a zadní stranu luku (pohedové části ramen) ještě tenkou vrstvu dýhy která překryje sice pružnou a pevnou, nicméně nevzhlednou skelnou tkaninu.

A nebo mám někde ve výrobní procesu chybu a myslím si to blbě, tak či tak, kdykoli když se dívám na jakýkoli tutoriál na internetu tak mi nepříjde že by používali tkaninu, spíš to vypadá jako nějaký druh skelné folie (ikdyž takový jsem ještě nesehnal kromě originálů na lukostřeleckých portálech a tam mi příjde 260,- za takový pásek trochu moc).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petrs
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 5:25 pm    Předmět: Citovat

Laminátové pásky prodává Koral Tišnov mají v sortimentu i lepidla na první luk to bude určitě dostačující materiál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 3:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem.
Prošel jsem tady na diskuzi hodně článků a kro toho že se člověk musí mnohdy prokousat hromadou nesmyslů které s tématem jednotlivé diskuze nemají pranic společného, jsem našel pár dobrých informací o výrobě kompozitního luku a o systému laminování (sám už o tom pár věcí vím ale chtěl jsem ještě nachytat rozumy tady). Co jsem však nikde nenašel je, aby někde jednoduše napsal - Vezmeme dřevo (to už mám) pak vezmeme lepidlo (nejlépe epoxid, těch jsem tu našel několik takže se z toho dá něco vybrat ale že by jste se shodli na jednom nebo dvou nejlepších to jsem tu nenašel) a pak laminát (jaký laminát, jakou tloušťku zhruba, jak se jmenuje (protože označení laminát je asi tak konkrétní jako když příjdu do pneuservisu a řeknu že chci gumy na auto, oni se zeptají "a jaké by to měly být?" a já odpovím "gumy na auto"...) taky kde by se dal takový laminát popřípadě sehnat, jaké druhy se dají použít, co se dá eventuelně použít místo laminátu atd...) a pak to budete skládat tak a tak na sebe podle nezpočtu videí které jsou třeba na youtube, které jsem sice názorné ale chybí tam dokumentace o tipech materiálů...

Ps: Pracuji jako truhlář takže práce se dřevem a ohledně dřeva mi není cizí, ani absencí prostor a nářadí netrpím takže nepotřebuji rady tipu " proč si ho raději nekoupíš, vždyť to nemáš ani kde opracovat...".

Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 6:57 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Dalsi zahada jsou znacky na MR lucich co jsou asi 2 palce pod stredem luku a dohady jsou, ze lukostrelci posunovali ruku dolu ...

Co když tak mířili a místo strinkvolkingu používali bouvolking?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 3:29 am    Předmět: Citovat

To Ogen : pochybuji ,ze ve stredoveku byla nouze o kravske rohy ,tenkrat dobytek nebyl geneticky" vycisten " od svych rohu jako je tomu dnes. Anglie na konci stredoveku mela asi neco malo pres 4 miliony lidi a o 300 let pozdeji kdy vladla celemu svetu mela 10 mil .lidi a 120 000 vojaky ovladala 400 milionu lidi kolem sveta. Dalsi zahada jsou znacky na MR lucich co jsou asi 2 palce pod stredem luku a dohady jsou, ze lukostrelci posunovali ruku dolu aby se na kratkou vzdalenost jeste zvysit tah luku ,nebot se z luku vytvari neco podobneho Yumi. Tak tohle bych potreboval zjistit kdo ma long-bow s eliptickym tillerem jestli se vubec necha takto zvysit tah luku a o kolik . Totiz indiani meli hodne dva zarezy na hornim rameni a ten spodni zarez zvysoval tah luku asi o 5 liber .
Dalsi Tvrzeni o techto znackach je ,ze to byly osobni znacky lukaru .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 8:48 pm    Předmět: Citovat

No, mať túto informáciu skôr, nemusel som robiť na končíkoch obidva zarezy, ale len jeden. A bolo by to v norme, ale myslim, ze to robili kvôli materialu z rohoviny, bud nemali dostatocnu hrubku rohoviny alebo to robili tradicne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

Urcite se tohle pouzivalo i nekde na lucich pred MR ,ale pri zkoumani historie musime mit nejake dukazy a dokud je nemame ,tak jsme bez argumentu. Nekdy se stava, ze neco objevime a potom zjistime ,ze to je daleko starsi, nez jsme si mysleli. Ja jsem nasel dokumenty o kaseinovem, klihu ktery byl vyraben a vymyslen nekdy po roce 1600. No a mame luky z Anglie co jsou timto klihem slepovane po r 1700. Co byly tehdy uz sportovni luky tah max.60 liber. Jenze pak jsem se dozvedel ,ze kaseinove lepidlo je zname uz 1000let a tak Anglicani v dobe sve slavy silnych luku mohli luky lepit ,ale zatim nejsou dukazy ,ze by to tak delali.
Jedine co Anglicani obkopirovali z Asie tak reflex/deflex na svych lucich ,tim ze konce tisoveho luku naparili ci uvarili ve vode a v pripravku na ohybani jej ohybaji zpet a deflex se otvori sam . Pri studiu historie nesmi byt clovek dogmaticky ,nebot se bude vzdy nachazet neco noveho co je po staleti zapomenuto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

O indiánských lukoch to viem, ale u ELB to je niečo iné, ale zase je to z MR a to sa museli teda používať už pred MR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 2:24 am    Předmět: Citovat

Nezalezi na rozmerech luku co byly vyrobeny z dnes uz neexistujiciho tisu, myslim z tak kvalitniho tisu i kdyz stale lidi si mysli, ze roste nejaky 600 lety tis na luky. Neroste, byl jsem tam dost dlouho a zadne takove stromy tam neexistuji a jestli tam nejaky tis je, tak jako vsude ve stredni Evrope.
Jinak stranove konciky u luku se objevuji u nekterych indianskych luku a nekdy pouze na jednom konci luku ci nekdy na obou koncich luku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 3:44 pm    Předmět: Citovat

No Alwarez, je to dobrá informácia, luky z MR majú zárez na tetivu z boku. Nejak sa mi to nezdalo, a hovoril som si, že to je nejaký divný malý zárez.
Pokiaľ by som mal lepšie fotografie k dispozícii, zistil by som to tiež ako tamtý z muzea. A špička-končík je priemer 12,5 mm na 40mm to je redukčný pomer 0,3125. Čiže, keď bude napr. priemer končíku 15 mm x 0,3125 = tak dĺžka tohoto končíku má byť 46,875 mm +- 5mm toto pridávám kvôli nevedomosti ďaľších lukov z MR.
Škoda, že nemám informácie o šírkách a hrúbkách luku z MR po určitých dieloch na ramene pre ujasnenie si výroby luku z tisu.
Ale to som tu na začiatku chcel vedieť a nikdo toto nemal k dispozícii Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 3:17 pm    Předmět: Citovat

Vratim sa k tomu biokompozitu. Tiez som v rukach drzal tuto variantu madara. Ak su to slachy , tak to je strasna skoda materialu... Crying or Very sad ktory sa tak blbo zhana. Su urcite lepene epoxidom a nemaju tam potom ziaden vyznam. Cele je to neuveritelny patvar. To uz je naozaj lepsi cisty drevolaminat (U Grozera TRH) ,navyse je o 2/3 lacnejsi.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

Zase kecáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 4:26 am    Předmět: Citovat

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.alanesq.com/longbow/sidenock/Galloway-2s.jpg&imgrefurl=http://www.alanesq.com/sidenock.htm&usg=__ro6aI1x8HaXgUL0f1oDcklaSE1Q=&h=500&w=479&sz=34&hl=en&start=14&tbnid=_NPstinzty-PuM:&tbnh=130&tbnw=125&prev=/images%3Fq%3Dpaleoplanet-forum%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26hl%3Den%26sa%3DN
jak to vypada i Anglicani meli stranovy zarez na tetivu jako indiani ,nebot tez prisli na to jaka je vyhoda mit tetivu mimo stred luku..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 3:46 pm    Předmět: Citovat

To jo, ale moc toho volného času nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lbuffalo
Nováček
Nováček


Registrace: 3.1. 2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Všestary(hk)

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 2:57 pm    Předmět: Citovat

Moc pěkný Cornus. Asi na tom strávíš každou volnou chvíli co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 11:09 am    Předmět: Citovat

Přesně tak. Mě osobně se to tedy nelíbilo vůbec. Ale třeba si to kupce najde ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 9:57 am    Předmět: Citovat

Měl jsem to v ruce a viděl jsem i propagační video. Jsou to šlachy, ovšem nejsou nacupované a lepené klihem, jak je to obvyklé. Je to pruh suchých šlach, před zpracováním, něco jako kdybys tam nalepil pásek surové kůže.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 9:24 am    Předmět: Citovat

Jas, držal som ten luk v ruke. Vypadalo to na skutočné šlachy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 3:26 am    Předmět: Citovat

Indianske luky obr. 11 tak tam se podivejte jak ti chovanci ustavu znova privazali tetivu luku pod zakrivenim konce .Tyhle chyby se vyskytuji v amer. museich vytvorene belochy co tehdy vubec nerozumeli lukum a mnohe indianske recurve uz jsou obracene napjate 100 let .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 11:43 pm    Předmět: Citovat

Tak som sa ti prekutral vo foto a objavil som pod hlavickou - Castrum 09- , ze tam mas foto Grozerovho biokompozitu. Takze ak ma niekto zaujem pozriet si tu neuveritelne nepodarenu a drahu vec - je tam. Je to ten biely luk s farebnym madlom . Akasi napodobenina korejca.Na drevolaminat je nalepena rohovinova lamela a cosi co ma vyzerat ako slachy...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

Pozri si obrázky mojich lukov.
http://picasaweb.google.com/cornus2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lbuffalo
Nováček
Nováček


Registrace: 3.1. 2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Všestary(hk)

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

A můžete zkritizovat i ty dva další luky co tam jsou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lbuffalo
Nováček
Nováček


Registrace: 3.1. 2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Všestary(hk)

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Přesně to jsem chtěl vědět.Takže je špatně a takovej luk moc nevydrží. Zkoušel jsem to srovnat , ale nešlo mi to. Jak to mám tedy vyřešit když už ten kmínek je takhle prohlej , můžu to tam nakreslit našikmo tak jak to je (vidět) na fotce? na tom špalku
http://lbuffalo.rajce.idnes.cz/nastenka/#album
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

Ibuffalo- predstav si luk ako písmeno S, ale len mierne vrchné a spodné rameno do vlnovky, polož si otázku, čo bude najviac namáhané na luku, ktorá časť. A to je ideálný-krivenec Tetivu si prispôsobíš mierným ohnutím luku do strany teplom z plynového plameňa a je to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

Ako chces mat madlo mimo stred ? Mozes ho mat pod uhlom , ale tetiva by mala precadzat jeho stredom.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.