Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Spin X uložení šípu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2015 8:01 pm    Předmět: Citovat

Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat Imagovi, za to, že se mi osobně věnoval a osvětlil spoustu důležitých informací o ladění luku a lukostřelbě vůbec. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 10:28 pm    Předmět: Citovat

Řečkovice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 10:25 pm    Předmět: Citovat

z které části Brna jsi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 9:52 pm    Předmět: Citovat

OK. To by bylo super. Střílím si sám, nebo s dětma - když je zvednu od počítače Very Happy . Zítra ti brnknu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 9:37 pm    Předmět: Citovat

Jasný, to je tím, že nemáš button. ten šíp je moc blízko madla a nemůže být opřený o ten šroubek. Ramínko zakládky nemá přesahovat doleva od šípu. Jestli chceš, zavolej mi zítra na 602 542 316, můžeme to zkusit poladit. Střílíš si sám pro sebe nebo chodíš někam s někým? Nechodíš na Vlárskou do haly? Vyzkoušíme to s buttonem (půjčím na testování, ale ne domů) a jestli to pomůže, tak si buď koupíš nějakej levnej nebo to někdo nahrazuje třeba kouskem pěnové pryže.
Radek Sedlák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 2:34 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že mám kormidla. Střílí snad někdo bez nich (mimo testování a nastavování luku a šípů samozřejmě) Very Happy .
Plastové zakládky nepraskaly, prostě se v místě zlomu (na konci směrem od luku) postupně jakoby přeřezaly.
Jak budu doma, vyfotím a dodám.
Díky za odpovědi.
P.S. Škoda, že nebyla fora, když jsem se před 20 lety učil střílet z pistole.
Ale zase jsem měl skvělého učitele. (Ale jeden člověk nikdy nemůže vědět všechno. Jak se říká: Více hlav - více zelí Laughing )



http://ulozto.cz/xs1AiZug/otisk-jpg
http://uloz.to/xq4gkor9/ulozeni-jpg
http://uloz.to/x52z9TXT/zakladka-jpg
Na spodních křidýlkách je vidět černá šmouha od plastové zakládky.
Doufám, že se ty obrázky nahrají, nikdy jsem to nedělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 9:16 am    Předmět: Citovat

Tam je divných víc věcí. Jakto, že se ti zničily plastové zakládky? Kde přesně praskaly? Neměly by se ničit. Už tady kdysi byla situace, že se sáhodlouze řešil problém odpadávajících kormidel a borec měl plastovou zakládku nalepenou na madlo svisle. Tím neříkám, že je to tvůj případ. Ty šípy by s danou sílou luku nemusely být problém. Já tahám z luku 40# a šípy mám 600. Otázka je, když máš magnetickou zakládku, čím si vymezuješ správné odsazení šípu od madla luku, protože plastová tam na to má aspoň takovou "chlopeň", u magnetické tu funkci plní právě button. Založ třeba šíp, vyfoť to v místě zakládky a pošli fotku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 6:48 am    Předmět: Citovat

Ahoj, kdysi jsem takové problémy taky řešil, ale už si to přesně nevybavuji. To co popisuješ znamená, že se končík šípu asi dostává do kontaktu s madlem a odráží se doleva. To by svědčilo na měkký šíp.
Jenže podobné triky mi dělala kdysi i šípy příliš tvrdé, zvláště, když je dost tím buttonem nevystředíš. Ty tvrdé šípy lítaly tak, že se nevlnily kolem dvou bodů, jak to má být, ale jen se kývaly kolem hrotu. Tím se ale ten pravolevý náklon v terči měnil se vzdáleností. (máš tam vůbec kormidla? Rolling Eyes )
Chce to pozorovat a zkoušet, definitivní radu ti asi nikdo nedá...
Nejlíp je půjčit si či pořídit šíp měkčí a tvrdší a porovnávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 12:17 am    Předmět: Spin X uložení šípu Citovat

Upozorňuji, že jsem začátečník. (prostudováno mám však už strašně moc Very Happy ). Mám tento problém: Šípy se zabodávají do terče pod úhlem, jako bych střílel z bodu cca 5 metrů vedle mě - vlevo (stříleno z 20 metrové vzdálenosti, podobný výsledek je však z jakékoliv vzdálenosti). Za letu se přitom dost "mrskají". Mám špatný spin šípů (podle všeho asi měkké) nebo je to špatným umístěním - centrováním (moc blízko středu luku) uložení šípu? Nemám Button. Chtěl jsem mít luk zcela holý, bez jakýchkoliv zbytečností. Mám jen magnetickou zakládku (předešlé tři plastové se postupně zničily - umístění šípů bylo shodné jako nyní).
Luk SF Optimo+, 70" 34lb. Při mém nátahu přes 31" však naměřeno 41lb nátahové síly.
Šípy Beman Carbon Flash - spin 570, 31"
a CrossX Ambition - spin 600, 31"
Prosím o radu. Přinejhorším button přikoupím, ale nechtěl jsem ho Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.