Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nová lukostřelnice v Kolíně

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ugofon
Nováček
Nováček


Registrace: 3.4. 2013
Příspěvky: 64
Bydliště: Lékařova Lhota

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 6:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj zdravím také z Jihu... V podstatě souhlasím s ostatními Jižany. Životnost projektu bude stát určitě na množství aktivních lidí z okolí Kolína. Bez toho to nepůjde. Jinak pokud se projekt uskuteční, určitě bych přijel pomoci v začátcích a jednou nebo dvakrát do roka při provozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2015 9:49 pm    Předmět: Citovat

Pardon, všiml jsem si celé věci až nyní.
Reaguji tedy se zpožděním. Rolling Eyes

Projekt je to samozřejmě slibný a umožnil by opakované konání turnajů typu Lukohrátky na jednom fleku, klidně s rotací pořadatelů. Rovněž by se ATL v souvislosti s tím transformovala v úctyhodnou instituci vlastnící majetek, pozemek, etc...
Zkrátka krok od nějaké míry amatérismu a improvizace ke stálému a "trvale udržitelnému" modelu.

Problém z mého pohledu vidím v tom, že:

1. pro Jihočecha je to sice "kousek od Prahy", ale reálně trvá cesta hodinu tam a hodinu zpátky, tedy když to v Praze dobře jede. To je (alespoň pro mne, nemohu jistě mluvit za všechny) pro využití na pravidelný tréning během pracovního týdne nereálné. Včetně např. i takové drobnosti jako jsou náklady na benzín za dvě hodiny cesty. Zcela realisticky: na libichovské miniturnájky jsem to měl max. do 40 minut, a byl jsem tam za ty roky asi pětkrát ... U Peroutky na hale jsem také dvakrát byl, v zimním období a v dešti jistě fajn, ale ... pokud by to bylo do půl hodiny cesty, jinak v týdnu pravidelně NE.

2. tréningově střílet o víkendech máme kde a vcelku si troufnu pronést obecnou tezi, že to pro většinu zdejších střelců není zas až takový problém. Pokud už je s tím nezbytně spojena cesta autem hodinu tam a hodinu zpátky, tak to si opravdu lze zastřílet leckde.

3. Údržba. S bídou stíháme posekat vlastní trávu. Víkendový program je tak nabitý, že už takhle volím mezi lukostřeleckými akcemi, předovkami, konferencemi, a dalšími akcemi, z nichž řada je pevně dána. Jistě si dovedu představit jednou za rok kombinovaný turnaj den střílení/den nějaká brigáda, ale spíš půjdu někomu pomoci se stavěním turnaje než o víkendu jet klučit nálety, kterých mám milion sám na vlastní zahradě.

4. Lidi. Zkrátka jedná se vzdáleností etc. o areál vhodný na víkendové turnaje a občasné celodenní tréningy, což jistě vzhledem k pravděpodobnosti utužujících se právních okolností není zanedbatelné. Dříve nebo později bude problém turnaje jak je známe pořádat. Tady by se to jednou schválilo a bylo by po problému.
Domnívám se, že máme určitý precedens v 3D lukostřelbě a pozvolném vznikání parkurových areálů. Původně se také u nás stavělo jen nárazově a jinak nebyla možnost si 3D vůbec ani zatrénovat. Pak se v inspiraci z ciziny objevily první parkury a jistě nejsou poslední. Touhle cestou bych viděl schůdnou variantu.
Někdo se o to musí starat a ten někdo si za to něco řekne. Třeba formou startovného nebo členských poplatků ATL. Pokud by to mělo být pro veřejnost, tak samozřejmě vstupné. Poohlédněme se po 3D areálech i cenově.
Kdo chodí střílet z palných zbraní tak ví, že tak to chodí na každé střelnici, vstup něco stojí. Kdo hraje tenis, tak to zná z každého slušného kurtu. Musí tam být bouda na lajnovačku, sítě ... tedy v našem případě terčovnice, terče, mety, pásmo na měření vzdáleností, nějaká pořádná sekačka..
Pokud tam u toho nebude "místní děda", který si občas vystřelí a je tam pro pár korun večer na pivo a pro pobyt ve společnosti, kterou má rád, tak to pro veřejnost podle mne nelze otevřít pro pravidelný provoz ani o víkendech a bude to vlastně jen taková louka pro opakovaně stavěné turnaje, bez zázemí a bez "správce". Pak mi to smysl nedává.
Musí tam být "správce".
Jeden konkrétní, který se o to bude starat... a bude bydlet v lokalitě.
Pokud má zkušenost a paměť sahá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tommy321
Nováček
Nováček


Registrace: 15.4. 2014
Příspěvky: 60
Bydliště: Žitnoostrovská step / Šumavské louky

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2015 8:24 am    Předmět: Citovat

zeli napsal:

Shoduju se s ostatními Jihovjetvany, pro nás je to daleko a vyvíjíme zde vlastní jižní aktivity.

Ahoj, tak jak pro ostatní Jihovjetvany, i pro mne by byl Kolín daleko... Max zpestření když bych byl na návštěvě u známých max 1x do roka. A to by bylo taky spíš střílecí než udržovací.
_________________
A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

Kassai - Agár (45 lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 10:06 pm    Předmět: Citovat

To je samozřejmě pravda. Je ale otázka, jak chceme, aby areál vypadal...

1. Tyršák
2. vaše pěkná střelnice v Solopiskách
3. nebo spíš jako louka v Libušíně

Doposud jsem to viděl spíše na bod 3 a s případným pravidelným užíváním místního průběžně vznikajícího "klubu" se některé části mohou dostat na úroveň 2.
Jinak Situaci kolem střelců v Kolíně neznám, jen vím, že Rexbow sídlí ve Starém Kolíně, ale předpokládám, že větší část střelců bude pravděpodobně z Kolína Question

Každopádně komunikaci s Rexbow bychom zkusit měli.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 8:48 pm    Předmět: Citovat

Střelnice (klub) je mocným stmelovacím prvkem. Ale taky vám mohu popsat co její pořízení a provoz stojí času a peněz.

PVIQ60 budovaly střelnice dvě. První byla rekonstrukce pistolové střelnice, druhá vyčištění a oplocení pozemku plus vybudování zázemí.

A to jsme v podstatě fanatici a až na jednoho řemeslníci. Ten jeden obchoduje se zemědělskou chemií, takže zbavil pozemek veškerých rostlin a tím pádem nemusíme sekat- velice prozíravé.

Nějaká střecha a zamykatelný prostor jsou naprosto nezbytné- jinak je výhodnější chodit střílet k někomu.

Pokud máte trávník, při vlhkém počasí ho musíte sekat každý týden, jinak nenajdete šípy mimo terč.

Pokud je střelnice veřejná, obávám se, že je potřeba ji jako střelnici pro zbraně kategorieD zkolaudovat
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 6:51 pm    Předmět: Citovat

Jestli von to Mysa netrefil na hlavičku. Kdo v Kolíně a okolí chce střílet, asi chodí k Bohoušovi.
Jináč už jsem se víc než dost vyjadřoval v uzavřené diskuzi Rady. Tak jen stručně aby veřejnost věděla.
Shoduju se s ostatními Jihovjetvany, pro nás je to daleko a vyvíjíme zde vlastní jižní aktivity. Takže já též bych mohl přiložit ruku k dílu max. pří počátečním zvelebení a pak max. jednou do roka.
Vidím to poněkud vlažně, myslím že ATL jako celek není momentálně schopna úspěšně spravovat nemovitý majetek (členové jsou příliš rozptýleni a většinou zatím pasivní). Tak jedině snad nějaká ta místní sekce...
Jestli by nebylo dobrý udělat nějakou poradu s Bohoušem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 11:46 am    Předmět: Citovat

Jestli není problém v tom, že v Kolíně už klub má Bohumil Peroutka
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 11:31 am    Předmět: Citovat

seifgard napsal:
Podporuju a nabízím svojí nezanedbatelnou biť neškolenou pracovní sílu. Wink

já též Wink

Navíc případně vzniklému klubu nabízím sebe "jako osobu zodpovědnou za odborný dohled", aby mohl ofiko existovat, nebo pokud by případný nový klub měl chuť dělat i 3D, pracovat s dětmi, ...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2015 10:38 pm    Předmět: Citovat

Krásný večer všem ... tak zatím není zájem zase tak výrazný, jak bychom s ohledem na možnosti, které se tímto naskýtají, očekávali.
Více ohlasů a vyplněných anketních lístků máme od Vjetví jihu nebo Netolických střelců než od lidí z Prahy, Kolína a "blízkého" okolí.

Tato šance je do značné míry unikátní a ATL se už nikdy k ničemu podobnému nemusí dostat. Tedy nejen nemusí, ale asi ani nedostane.

Proto prosím všechny, kteří by se nějakým způsobem mohli zapojit, aby se k tématu vyjádřili.

Děkuji!
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jonathan
Nováček
Nováček


Registrace: 18.4. 2009
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 7:14 pm    Předmět: Citovat

Za sebe můžu říct, že se do obnovy pustím s vervou podpořenou i určitým strojovým a nářaďovým parkem. To máme: motorová pila, strunový vyžínač, několik sekyr, krumpáč, lopaty, hrábě, ... Takže kdo by za překážku považoval nedostatek vlastního náčiní, může se na mě směle obrátit. Very Happy
Jinak souhlasím s Johankou, že místní klub lukostřelců-správců je nezbytnost. Považuji se za člena již teď, tak doufám, že se přidají i další.
_________________
Zkrocená mysl = poslušné šípy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Máta
Nováček
Nováček


Registrace: 17.2. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 6:49 pm    Předmět: Citovat

Tak předchozí příspěvek byl od Martina - Macek,zase jsem dostala za uši že píšu iným jménem Smile Máta prej bude makat a poslouchat mě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Máta
Nováček
Nováček


Registrace: 17.2. 2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 6:47 pm    Předmět: Citovat

Snad budu moci svým umem taky přispět!Nemám techniku,ale mohu vám do toho alespoň kecat!!! hello1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
johanka suchardová
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 10.10. 2011
Příspěvky: 152
Bydliště: VELKÝ JENÍKOV 2

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2015 6:41 pm    Předmět: Citovat

Přeji hezký zimní večer, vyplněnou anketu jsem právě odeslala. Myslím, že můj názor je celkem zbytečné psát, neboť Kolín je od nás tak vzdálen, že s mojí návštěvností a pomocí nelze počítat více než jednou do roka. Od té doby co střílíme a jezdíme na turnaje, nestíháme pomalu posekat vlastní louky. Nicméně pokud bude rozhodnuto a pozemek ATL získá, uděláme z jihu výpravu a pomůžeme s odstraněním překážejících přírodnin.
Zdůrazňuji, že je třeba získat co nejvíce místních střelců a založit KOLÍNSKOU SEKCI ATL, jinak se mi zdá, že není reálné udržet střelnici v provozu. Johanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 2:51 pm    Předmět: Citovat

Podporuju a nabízím svojí nezanedbatelnou biť neškolenou pracovní sílu. Wink
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 11:11 pm    Předmět: Nová lukostřelnice v Kolíně Citovat

Dobrý den všem,
ATL se naskytla možnost získat prostor bývalé myslivecké střelnice pro vybudování lukostřelnice v prostorách cca 3km od Kolína.
Článek, který popisuje detailní informace a obsahuje odkaz na anketu, najdete zde.
Prosím, diskutujte, ptejte se, podporujte, rozmlouvejte.
Díky všem!
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.