Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

triggertech spúšťový mechanizmus
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2015 10:16 am    Předmět: Citovat

Origo Matrix spúšť má odpor 3 lb u všetých modelov?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 11:09 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN: moc díky za odpověď.... Tělo brousit nebudu, to bych si to radši objednal s tou červenou spouští... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 4:36 pm    Předmět: Citovat

Zaujímavé je na tom to,že pre Matrix 355-405 majú iný a pre pre 310-330 + staršie modely majú iný vyzerá,že by to asi nemuselo robiť dobrotu dať trebárs tú 380 na 330 žeby to už bolo pri tej slabšej libráži dosť na hrane a ten odpor by sa ešte zmenšil, terbárs by mal len 1,3-1,4 lb Rolling Eyes Hm napísť by bolo asi najlepšie, keby niekto znalý reči sa na to podujal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 1:59 pm    Předmět: Citovat

Než TriggerTech změnil asi před dvěma měsícama (možno ještě dřív) svoje internetové stránky, tak tam nabízely tyto mnou už zmíněné modely PLUS dvoupolohový 1,5 lb pro Matrix 380. Do té doby to také ještě nabízeli jejich dealeři na svých eshopech. Proto uživatel Matrix 380 (ne moc dobře zvolený nick Very Happy ) má doma dvoupolohový 1,5 lb pro svého Matrixa 380. Jak jsem už říkal, psal jsem do TT mail, proč tomu tak je, ale neodpověděli mi. Musím si založit nějakou emailovou adresu ...@gmail.com a pak možná odpoví.

Podle mě ti skopčáci to mají ještě v nabídce, protože objednali větší množství a leží jim to skladem. Možno by nebylo od věci napsat i do jejich eshopu a poptat se jich na to.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 1:35 pm    Předmět: Citovat

Anciáša a tí nemčúri čo to tam majú teda tie 1,5lb pre Matrixy šak aj tie niekdo hádam vyrobil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 12:46 pm    Předmět: Citovat

beckett napsal:
Díky za odpověď, myslel jsem si že moje angličtina je hrozná, ale ono je to ještě horší... Very Happy Very Happy takže pro starší modely nic..??


Samozřejmě že se dělá i pro starší modely. Jen musíš vybrat správný model. Velikost spoušťového mechanizmu (krabičky) je dle mého shodná a liší se jen střevama...

1) Dvoupolohová spoušť
*Model Hunter 2.5 lb a Target 1.5 lb je pro všechny starší modely kuší excalibur
*Model Matrix Hunter 2.5 - navrhnutý pro sérii Matrix a Micro

2) Jednopolohová spoušť
* Single Stage 2.5 lb pro všechny modely kuší

Prodejce (http://www.wyverncreations.com/) na svých stránkách ve zkratce uvádí následující:

* Dvoupolohový TT 2,5 lb je navržen tak, aby vypustil tětivu pod zátěží 2,5 liber, ale pouze v případě že síla nátahu kuše je 200 liber. Pokud je to víc, tak odpor spouště bude vyšší a obráceně.
* Dvoupolohový TT 2,5 lb pro Matrix je vyroben tak, aby vypustil tětivu pod zátěží 2,5 liber, ale pouze pro Matrix 380. I zde zase platí, že čím více liber na nátahu, tím více liber na spoušti a obráceně. Když dáš na Micro 2,5lb spoušť pro předchozí modely, bude mít spoušť odpor cca 2,6-2,7 lb, ale když tam dáš 2,5 lb spoušť pro Matrix 380, tak bude mít spoušť odpor cca 2,3-2,4 lb.

*Dále uvádí, že modely Vortex, Equinox a Ibex mají občas problémy s tím, že původní páčka spouště drhne o tělo kuše. Buď máš trochu obrousit tělo kuše (plast) nebo koupit tu červenou TT páčku.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 11:55 am    Předmět: Citovat

Jak jsem psal, docela mě chod originálu mile překvapil, ale červík vrtá... Nebyl byl však problém na závodech, když mají minimální odpor 1,3 kg, údajně kvůli bezpečnosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 11:52 am    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, myslel jsem si že moje angličtina je hrozná, ale ono je to ještě horší... Very Happy Very Happy takže pro starší modely nic..??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 11:00 am    Předmět: Citovat

beckett napsal:
...že pro starší modely je třeba pouze vyměnit stojinu spouště...

Co máš na mysli pod pojmem "stojinu spouště"?
beckett napsal:
...ale mám spíš pocit jestli tu spoušť není třeba ještě dokoupit navíc k TT.. Tedy pro model Equinox apod. .......

Pokud pojmem "spoušť" myslíš tu páčku, tak to je jen volitelné. Můžeš si tam nechat tu původní černou, no červená je tvarově trošku jiná a vypadá prostě lépe Very Happy - jsou dvě rozdílné páčky. Každá je pro jiný typ pažby.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 11:25 pm    Předmět: Citovat

Musím tedy říct že jsem se spouští u svého Equinoxu zatím spokojen, a to mi bylo pořád říkáno, jak je tvrdá.. Moje závodní puška má sice spoušť na dotek, ale čekal jsem něco horšího... Nemám zatím k originálu výhrady.... Samozřejmě že na lepší se vždycky lépe a rychleji zvyká... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 11:18 pm    Předmět: Citovat

Můžu mít otázku.? Podle toho co sem dal Kořen jsem pátral na jejich stránkách a zjistil, nevím jestli dobrě, že pro starší modely je třeba pouze vyměnit stojinu spouště... Přijde mi to divné, moje angličtina není vůbec dobrá, ale mám spíš pocit jestli tu spoušť není třeba ještě dokoupit navíc k TT.. Tedy pro model Equinox apod. .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 10:12 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
to by mě také zajímalo, protože na US fórech jsou dvě frakce. Jedna početnější, která nedá na TriggerTech dopustit a považují ho za enormní zlepšení oproti originálu. A Druhá méně početnější, která tvrdí, že TT není zas takové zlepšení a že jejich spoušť na kuších Excalibur jim plně vyhovuje a nic proti ní nemají...


...môžem ťa ubezpečiť, že obe frakcie majú v zásade pravdu, pretože spúšte excalibur - aspoň tá moja určite - sú veľmi dobré a dá sa s nimi naučiť odpaľovať bez strhávania rany; a TT sú či to niekto chce alebo nechce uznať - ešte lepšie; ja osobne som veľmi rád, že som šiel do TT, aj keď prvé skúsenosti neboli o pocite výrazného rozdielu; ten rozdieľ tam ale je a ja by som už nechcel ísť s5;
a to, že sa spúšť TT vracia po prerušení odpalu do východiskovej polohy je čerešnička na torte ktorú ocenia hlavne lovci - tí rozvážni...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 10:02 am    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
http://www.eaglearchery.com/TriggerTech-Crossbow-Triggers-Matrix-Target-15/ tu ho mají taky, ale na oficiální stránce TriggerTechu už nenabízejí Target 1,5 pro matrixa...

http://www.wyverncreations.com/index.php?main_page=product_info&cPath=133&products_id=575 tady třeba píšou, že Target model pasuje pouze na starší modely kuší - nefunguje na sérii Matrix a Micro.

Tak teď babo raď... Confused

Hmm to je zaujímavé na tej nemeckej stránke je pre staršie modely kuší + Matrix 310-330 zvlášť a pre Matrix 350-405 zvlášť, nakoniec je to ich oficiálny dealer tak hádam vedia čo predávajú Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 9:49 am    Předmět: Citovat

Hladké,jemné vypustenie je základ pre presnú streľbu, navyše som už dosť starý na to, aby som vedel či ma niečo prestane baviť, alebo nie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robin
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2013
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 9:28 am    Předmět: Citovat

Jsi takový znalec, že potřebuješ tuto spoušť. Koupil bych to tak za rok až dva. Až se mi kuše trochu omrzí. Pak ti to zase vrátí tu radost ze střelby. Je to takzvaná nová krev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 9:28 pm    Předmět: Citovat

http://www.eaglearchery.com/TriggerTech-Crossbow-Triggers-Matrix-Target-15/ tu ho mají taky, ale na oficiální stránce TriggerTechu už nenabízejí Target 1,5 pro matrixa...

http://www.wyverncreations.com/index.php?main_page=product_info&cPath=133&products_id=575 tady třeba píšou, že Target model pasuje pouze na starší modely kuší - nefunguje na sérii Matrix a Micro.

Tak teď babo raď... Confused
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 8:21 pm    Předmět: Citovat

Tu som našiel je tam aj pre silnejšie libráže aj pre slabšie 1,5 aj 2,5 lb http://armbrustmarkt.de/produkte/triggertech/85/triggertech-matrix-target-1.5 ešte vedieť to odtiaľ objednať ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 7:03 pm    Předmět: Citovat

to by mě také zajímalo, protože na US fórech jsou dvě frakce. Jedna početnější, která nedá na TriggerTech dopustit a považují ho za enormní zlepšení oproti originálu. A Druhá méně početnější, která tvrdí, že TT není zas takové zlepšení a že jejich spoušť na kuších Excalibur jim plně vyhovuje a nic proti ní nemají. Kdo ví jak to je Very Happy

Mě spíš se*e, že už není v nabídce dvoupolohový TT 1,5 target pro matrixy 380...A zajímalo by mě proč. A taky by mě zajímalo, kdy konečně udělají e-shop na vlastních stránkách...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 4:59 pm    Předmět: Citovat

Zajímalo by ma, či tá 2,5 lb spúšť má znateľne ľahší chod oproti origo spúšti Matrixu nemáte niekdo znalosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2015 9:47 pm    Předmět: Citovat

Všimli jste si, že Triggertech už nenabízí spoušťový mechanizmus Matrix Target 1,5? Nevíte proč tomu tak je?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2015 12:33 pm    Předmět: Citovat

dávam do pozornosti, že na stránke www.egan.de je ponuka do dražieb 10 ks spúští triggertech na matrixa, target 1,5 lb - presne také ako mám ja

http://www.egun.de/market/list_items.php?mode=qry&plusdescr=off&wheremode=and&query=triggertech&quick=1

neviem ako presne to tam funguje, treba overiť, ale ak som dobre pochopil, v tomto prípade je cena pevná, nedraží sa a tá cena je veľmi dobrá; rozhodne sa oplatí pokiaľ nebude treba platiť ešte nejaké vysoké poplatky navyše
zaujímavé to je preto že dostať to z Nemecka by mohlo byť teoreticky jednoduchšie ako zpoza mláky... treba zistiť
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2014 7:27 pm    Předmět: Citovat

dobrá otázka, to zaujímalo aj mňa
na pohľad vypadali v triggertechu širšie, ale bol to len optický klam - keďže sú svetlé na rozdiel od tmavých matrixových

osobne som mal názor, že by mohli byť už aj u matrixa v origináli širšie, ale meranie šublérou a pohľad z iného uhla ako keď je spúšť vmontovaná v tele kuše ma viedlo k zmene názoru; ono totiž každý ten háčik má 3mm, 6 mm opory je celkom dosť

ani hrubšie háčiky by neodstránili problém s namáhaním v mieste ohybu tetivy (pokiaľ by niekto nevymyslel megahrubé s patričným plynulým zakryvením Wink )
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2014 1:03 pm    Předmět: Citovat

Ještě bych se zeptal na jednu věc. Jak jsou na tom ty háčky, které drží tětivu při nabitém stavu? Jsou širší, užší nebo stejně tlusté oproti originálu?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: út prosinec 23, 2014 9:37 pm    Předmět: Citovat

http://www.kuse.cz/kuse/eshop/0/0/5/146-uprava-spouste-Excalibur

každá bežná spúšť sa dá ladiť, ale nie každý pokus je šťastný; vedieť správne vyladiť spúšte chce aj nejaké skúsenosti alebo aspoň dobré rady od toho kto už tie skúsenosti má; alebo cesta pokus- omyl, ktorá ale nie je veľmi bezpečná - z vlastnej skúsenosti - malinká chybička pri leštení inkriminovaného miesta v spúšti a zlamovacia zbraň mi odpálila sama pri zaklapnutí hlavne; nie je to veda, len treba veľkú trpezlivosť a radšej vedieť ako len skúšať; samoodpal nie je žiadna sranda, ako viete, stalo sa to už aj matrixom 405 na original neupravených spúštiach

pri spúštiach fungujúcich na princípe trenia dielov o seba sa pri snahe vyladiť stáva ľahko z bezpečnej zbrane nebezpečná
na triggertechu je geniálne to, že pre bezpečné fungovanie nepotrebuje riešiť trenie, nakoľko súčiastky sa navzájom posúvajú nie prostredníctvom trenia, ale vďaka odvaľovaniu sa valčeka - trenie je teda prakticky nulové, odpor sa ladí silou pružiny a nie veľkosťou trenia a konštrukcia spúšte je úplne bezpečná z hľadiska nechceného samoodpalu
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út prosinec 23, 2014 7:27 pm    Předmět: Citovat

Keď už sme u tej spúšte,skúšal niekto upraviť origoš spúšť od Matrixu,nájde sa tu zopár šikovných chlapov,dosť by so sa čudoval,keby to niekto neskúsil,myslím,že by to nemal byť až taký problém,síce to musí byť predcízna práca,ale myslím,že zvládnuteľná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út prosinec 23, 2014 2:49 pm    Předmět: Citovat

nu asi uděláme nějakou velkou objednávku...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út prosinec 23, 2014 8:38 am    Předmět: Citovat

supr - díky. Když tak zkus udělat nějaké foto. Já právě taky dost váhám, jestli vzít jednopolohovou 2,5 lb nebo dvoupolohovou 1,5 lb. Každopádně na rozmýšlení ale bude ještě čas, po koupi Matrixa teď prostě nejsou zlaťáky.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: po prosinec 22, 2014 11:12 pm    Předmět: Citovat

ešte niečo - pôvodne som uvažoval o prevedení Single Stage, ktorá nemá žiaden volný chod a rovno odpaľuje ako pri napináčiku; avšak robia ju len s 2,5 lb odporom spúšte, čo teda nepripomína jemný napináčik na ktorý som inak zvyknutý, tak som radšej volil dvojkrokovú, ale zato skoro o polovicu jemnejšiu spúšť; ktovie, keby som mal možnosť najprv vyskúšať, možno by som volil inak, ale to sa už asi nedozviem, iba žeby si dakedy v budúcnosti kúpil aj syn a zvolil by single alternatívu... Wink
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: po prosinec 22, 2014 10:54 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Paráda Matrix 380, velmi přínosné. Zeptám se ještě na pár věcí.

1) Jak dlouhý je krok spouště před výstřelem?

2) Jak je to řešeno s tou silou potřebnou k výstřelu? Počas propadu spouště je například 0,5 liber a těsně před výstřelem se to zvýší na 1,5 liber? Nebo je to nějak konstantní?

3) Na US fórech jsem četl, že někteří střelci měli po instalaci problém, že jim lučík dřel o bok těla a tak museli to tělo trochu obrousit. Co ty? Vše OK?

4) Nechal sis matrixovu spošť nebo sis koupil tu červenou triggertech?

5) Odkud si objednával?


dík

ad 1) a 2) - nemeral som na spúšti nejakou mierkou, ale mal som pocit, že volný chod je pravdepodobne rovnako dlhý a rovnako ľahký ako pri matrixovom, určite omnoho jemnejší ako 1,5lb; ten nárast na 1,5 je jasne identifikovateľný avšak tak ľahko prekonateľný, že odpal napriek očakávaniu prekvapí, je citeľne jemnejší ako matrixov a to ten môj pôvodný bol dosť jemný

ad 3) pôvodný mechanizmus bol osadený natesno, nechcel vôbec von a ja som nechcel páčiť nejakým skrutkovačom ani búchať kladivkom; po párminútovom zápase tlačením prstami to zrazu povolilo; no potom šlo rovnako ťažko založiť triggertech až zrazu vkĺzol dnu; charakterizoval by som to ako veľmi presné precízne osadenie, rovnako pôvodné ako aj triggertech; výsledok bezvadný, aj písmenká krásne vidno na rozdiel od niektorých ilustračných záberov z internetu

ad 4) kúpil som si tú červenú triggertech spúšť napriek tomu, že sa mi na obrázkoch z internetu nepáčila; netreba to, ale som rád že som ju vzal - je krásna - tá farba je naživo super a pri tej cene mechanizmu už na tej spúšti nič neušetríš; ešte raz - je krásna a patrí to k tomu, má aj trochu lepší tvar jazýčka

ad 5) Wink priamo z triggertech prostredníctvom človeka žijúceho v Kanade...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po prosinec 22, 2014 10:21 pm    Předmět: Citovat

Paráda Matrix 380, velmi přínosné. Zeptám se ještě na pár věcí.

1) Jak dlouhý je krok spouště před výstřelem?

2) Jak je to řešeno s tou silou potřebnou k výstřelu? Počas propadu spouště je například 0,5 liber a těsně před výstřelem se to zvýší na 1,5 liber? Nebo je to nějak konstantní?

3) Na US fórech jsem četl, že někteří střelci měli po instalaci problém, že jim lučík dřel o bok těla a tak museli to tělo trochu obrousit. Co ty? Vše OK?

4) Nechal sis matrixovu spošť nebo sis koupil tu červenou triggertech?

5) Odkud si objednával?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.