Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Optika pre kuse.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 1:47 am    Předmět: Citovat

no Vortex Viper mám na odstřelovačce a spokojenost velká...
http://serzovo.wordpress.com/2014/05/28/ve-stopch-zajceva/
tak že bych mu pořídil menšího brášku? Smile
na tom TactZone mi ale vyhovuje právě ta osnova pro kuše...žádný přepočty... Smile
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2015 11:30 pm    Předmět: Citovat

Záleží jaký máš rozpočet. Pokud ti nevadí klikat na optice tak bych zvážil koupi optiky Falcon 4-14x44 FFP. Sám po ní už delší dobu pokukuji. (seženeš v Anglii za dobrý peníz). Dej si pozor na velké a těžké optiky (už i ten Falcon je dost těžký), protože Excalibur má fakt blbě vymyšlený uchycení montážní lišty na spoušťovém mechanizmu. Drží to 4 malinké šroubky, které se rády povolují. A s lepidlem na závity bych byl opatrný...

Další možnosti jsou optiky značky Vortex (Hojně doporučované na cizích fórech jako TOP pro kuše). Asi nejvíc doporučují Vortex Viper PST 2.5-10x32 FFP. Jedná se o puškohled se stavitelnou paralaxou (výhoda na střelbu do větší vzdálenosti) má kříž v první fokální rovině = že se kříž se zvětšením mění a dálkoměrné prvky tak můžeš používat při jakémkoliv přiblížení. Cena je u nás ale hodně vysoká, takže radši objednat z ciziny.

Vortex dělá i speciální optiku pro kuše. Model nese označení Vortex Viper XBR 2.5-10x44 XBR-1. "Nevýhodou" je pevná paralaxa nastavená od 68m.

Tyto 3 modely mne velice zaujaly, protože jsem hledal a hledám optiku s taktickými komínky, nebo alespoň taktickým komínkem pro výškovou korekci. V takovýchto cenách existují daleko lepší skla, co se optických parametrů týče, ale už mi nevyhovovaly buď osnovou nebo již zmíněnými točítky bez nějakého značení.

Jedna z nejlevnějších variant pro střelbu na 100 m je náklopná montáž. Vlastním a tudíž můžu doporučit HHA speed dial optimizer (popsáno v příslušném vlákně). Ještě jsem přesně neměřil maximum, na které se dostanu s M380, ale přibližně je to 90-95 yardů při míření na nejvyšší bod v tact-zone. Pak můžeš dál pokračovat odhadem + klikání.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2015 7:31 pm    Předmět: nad 60m Citovat

mám na Matrixu 380 to orig kukátko (tactzone?)
do 60m je to ok
http://serzovo.wordpress.com/2015/05/02/tak-mm-zase-o-p-mn/
chtěl bych ale střílet na 100m
nějaké tipy?
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dudo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 31.10. 2012
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 11:42 pm    Předmět: Citovat

tak. shadow zone doma. teraz som v nočnej, zajtra nastreľujem. ináč zákaznícky servis 0 bodov, vo walmarte mali shadow zone za 112 dolárov, kamoš mi ho kúpil a poslal po návšteve. baterky mi kúpila ženuška, joj, tak sa teším domov ráno, 2 mesiace som nestrieľal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2015 7:25 pm    Předmět: Citovat

http://www.dalekohledy-fomei.cz/puskohled-fomei-2510x50-beater-red-smc-irsf-_dalekohledy_fomei_-123.html

Tak nová optika namontována a nastřelena.. Smile zatím pocit dobrý, daleko lepší než optika s několika násobnou osnovou... Vystřeleno cca 50 ran a drží. Pokud to ustojí, tak to bude super za ty prachy a jinak záruka 5 let. měla by ustát .300 WIN Magnum, takže to snad vyjde.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 9:22 am    Předmět: Citovat

Souhlasím, asi jsem se špatně vyjádřil... Stalo se mi na závodech že odhad vzdálenosti jsem měl super, výstřel bych označil jako povedený, ale přesto jsem zásah měl třeba o 5 cm vpravo, nebo vlevo... Přisuzuju to nejen rukám, ale i naklopením kuše napravo, nebo nalevo.. Alespoň mi to tak říkali ostřílení borci... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 12:29 am    Předmět: Citovat

Wink ja za "poriadne mierenie" nepovažujem dlhé mierenie; lovecká streľba ma naučila vystihnúť a neprepásť ten správny okamžik a preto cez puškohľad sledujem a čakám na ten správny okamžik, no keď nastane, zamierenie je úplne krátke a nasleduje rýchly odpal; pri terči na žiaden okamžik netreba čakať, krátke zamierenie vedie často k lepším výsledkom ako dlhé mierenie výsledkom ktorého sú nielen roztrasené ruky, ale aj rozhádzaná psychika...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 12:27 pm    Předmět: Citovat

S tím mířením máš pravdu, ale já na závodech nemám moc času mířit, protože většinou jdu ve skupině v 5-ti a 4 mají luky, takže jsou rádi když nikdo nezdržuje a střílí se celkem rychle... Alespoň si myslím že by mi ta libela mohla trošku pomoct... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2015 11:18 pm    Předmět: Citovat

je to jedno kam ju dáš, pokiaľ budeš vedieť pri začiatku mierenia krátkym pohľadom skontrolovať správnosť držania kuše; pri strelbe na bežné vzdialenosti zo stoja či sedu to ani nepotrebuješ overovať, pokiaľ nemáš problémy s orientáciou; je to dobré pri mierení zo zložitých pozícií a pri dlhších vzdialenostiach

sú optiky, ktoré majú vodováhu integrovanú vo vnútri tak, že pri mierení ju vidíš pod zámernou osnovou (napr. niektoré konuspro), ale pre použitie na kuši sú príliš veľké a podľa mňa je zbytočné sa príliš zaoberať vodováhou miesto poriadneho mierenia...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2015 1:24 am    Předmět: Citovat

Tak díky.. Okouknul jsem to a jasná volba... Mezi montážemi mám místa dost.... Dám ji na tubus optiky, vyosenou.... To by mohlo být dobré... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 7:43 pm    Předmět: Citovat

Já osobně bych ji dal na lištu, bohužel se mi k tact zone nevejde - musel bych mít vyšší montáž a to rozhodně ne. Na tubus se mi to taky nevejde Very Happy takže budu ji dávat dopředu na lučiště.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2015 7:32 pm    Předmět: Citovat

Díky, ale má otázka zněla jinak.. Wink dát libelu na lištu, nebo tubus optiky..?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kamikadze
Nováček
Nováček


Registrace: 14.2. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 4:20 pm    Předmět: Citovat

na kuse.cz sem koupil libelu za 160,- .... to samé jak excalibur za 600,-...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Robin
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2013
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 8:50 am    Předmět: Citovat

http://archery.cz/kuse-a-prislusenstvi/doplnky-ke-kusim/vodovaha-excalibur-1150
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 8:37 am    Předmět: Citovat

Zdar chlapci, asi budu za blba, ale používáte někdo na kuši libelu..? Někde jsem to tu zahlédl, ale za boha to už nemůžu najít... Sad pokud ano, jakou lépe..? Na rail nebo na optiku..? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kamikadze
Nováček
Nováček


Registrace: 14.2. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 8:10 pm    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:
Dosť zaujímavo vyzerá toto http://www.amazon.com/Trinity-Force-3-9x42-Redcon-1-SP4S3942RGBH/dp/B00M7YJZ1C/ref=pd_sim_sbs_sg_1?ie=UTF8&refRID=12TFDRQ9SB2ZZQF0PZ37



kolimator nad optikou..... nevim no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 7:44 pm    Předmět: Citovat

Dosť zaujímavo vyzerá toto http://www.amazon.com/Trinity-Force-3-9x42-Redcon-1-SP4S3942RGBH/dp/B00M7YJZ1C/ref=pd_sim_sbs_sg_1?ie=UTF8&refRID=12TFDRQ9SB2ZZQF0PZ37
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 4:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, pokud jsi četl poslední můj příspěvek na vláknu Ultramax, tak by jsi tam našel, že jsem ho vrátil... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Robin
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2013
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 3:51 pm    Předmět: Citovat

Maximální nátahová síla je 190 lbs. Rychlost šípu vystřeleného z kuše nesmí přesáhnout 330 FPS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Robin
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2013
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2015 3:40 pm    Předmět: Citovat

beckett napsal:
KOŘEN: díky, neplánuju střílet dál než na 55 m, pořídil jsem si kuši na 3D závody a včera jsem na závodech zjistí že zvětšení 4x je málo. Není na těch 50 metrů už vidět na zvířeti dobrě zóna zásahu... Tak proto se ptám... Naopak pro mě je jeden kříž super a odhadnutou vzdálenost si nastavím na náklopu... Very Happy


Upřesni nám prosím kde u nás lze střílet 3D závody s Ultramaxe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 3:55 pm    Předmět: Citovat

Však jasné, jde mi o pořádné zvětšení, ale nesmí začínat víc jak na 4x.... Za sniperhled od Meopty se mi nechce dávat takovou raketu... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 1:26 pm    Předmět: Citovat

pokud plánuješ střílet do takové vzdálenosti, tak je zbytečné mít dělenou osnovu Smile
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 1:05 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN: díky, neplánuju střílet dál než na 55 m, pořídil jsem si kuši na 3D závody a včera jsem na závodech zjistí že zvětšení 4x je málo. Není na těch 50 metrů už vidět na zvířeti dobrě zóna zásahu... Tak proto se ptám... Naopak pro mě je jeden kříž super a odhadnutou vzdálenost si nastavím na náklopu... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 12:22 pm    Předmět: Citovat

Pokud máš náklop, a plánuješ střílet do jeho funkční vzdálenosti, tak se nezdá být špatný. Zjisti si jakou výškovou korekci lze naklikat, ať víš, kolik metrů se ještě dostaneš se střelbou za možnost náklopu. Má totiž jen jeden záměrný bod. Včera jsem totiž zkoušel, kam mě HHA pustí. No dostal jsem se na 95 yardů s tím, že jsem mířil pořád na první záměrný bod při max. zvětšení. Upevnil jsem si polohu kuše a otočil ze zvědavosti HHA do nulové polohy. Na vzdálenost těch 95 yardů bych musel s Tact-Zone mířit úplně na spodní okraj optiky bez naklikání výškové korekce na optice. Téměř jsem už neviděl cíl.

Takže pokud plánuješ střílet na větší vzdálenosti, než co ti náklop povolí, tak bych doporučoval dělenou osnovu, nejlépe až ke spodnímu okraji optiky Smile
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
beckett
Nováček
Nováček


Registrace: 21.3. 2010
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2015 11:45 am    Předmět: Citovat

Zdar chlapi, co říkáte na tenhle puškohled, mám náklopnou montáž a tenhle se mi docela líbí, včetně 5-ti leté záruky...

http://www.dalekohledy-fomei.cz/puskohled-fomei-2510x50-beater-red-smc-irsf-_dalekohledy_fomei_-123.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dudo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 31.10. 2012
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2015 10:08 pm    Předmět: Citovat

tak excalibur ako firma sklamal. mailoval som, žiadna odpoved. 2x, 3x a nič.poprosil som kamoša v usa. mailoval on a zase nič...tak tam volal, nejaká ženská to vzala, vysvetlil jej o čom je reč, vraj to pošle technikom...čaká na mail...a zase nič. tak tam volal ešte raz, urobil cirkus a nakoniec, nech to tam teda pošle a pozrú sa na to. ale musí to vraj poslať on, z americkej adresy, nie z europy...takže fúzia neprospela a customer service jedna katastrofa....držím palce ostatným, treba dúfať, že som výnimka...už mesiac nestrieľam, aspoň mám výhovorku na zraz, že to bude lietať hore-dole Smile ak vôbec nejaký "kuker" budem mat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kamikadze
Nováček
Nováček


Registrace: 14.2. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 9:13 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Nepřipomíná vám ten tvar optiky něco? Laughing https://www.youtube.com/watch?v=0DMk7dNSmGM


aji jo:D že by ten a samej.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 8:15 pm    Předmět: Citovat

Nepřipomíná vám ten tvar optiky něco? Laughing https://www.youtube.com/watch?v=0DMk7dNSmGM
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2015 9:33 pm    Předmět: Citovat

Máte někdo zkušenosti s rychlo-upínacími montážemi na optiku? Drží to nástřel po sundání a nahození?

_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dudo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 31.10. 2012
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 8:35 pm    Předmět: Citovat

excalibur sa zatial neozval, do ružomberku som volal, nech to pošlem a pozrú sa na to, ak sa bude dat opravit za normálne prachy tak ok. ak nie, tak na amazone majú tactzone za 150 dolárov. uff,držte palce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
Strana 3 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.