Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Terčovnice z Mirelonu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: po duben 13, 2015 8:16 pm    Předmět: Citovat

Ja som "sendvičovú" terčovnicu robil (máme 4 na lukostrelnici). Na kraje som kvôli úspore materiálu dal polystyrén v hrúbke 2x8cm (PS) + 2x8cm(ĽS). Dostal som sa na šírku 83cm a na výšku som to narezal na 80cm, hrúbka je 30 cm, teraz by som dal 35cm. Samotného mirelonu som pred stlačením použil cca 60cm na šírku (ľahko vyrátaš koľko pásov ti treba podľa hrúbky materiálu), po stiahnutí sa to dostalo na uvedené hodnoty. Ešte som použil pri "sťahovaní" aj gurtňu z račňou cez stred, inak to bude mierne do vajíčka. Vajíčkovosť "Na funkci nemá vliv". Akurát som použil menej hustý materiál, odporúčam pozerať niečo v hustote ako písal Sysel.
Na tie kraje odporúčam použiť nejaký tvrdší materiál (v mojom prípade polystyrén). Ak by si to robil v takej šírke iba z mirelonu, terčovnica ti bude hrať ako "harmonika", vlastná skúsenosť.
Ten neduh, o ktorom písal Lucínek, sa naozaj deje. Takže sa budeš musieť zmieriť, že občas takto prídeš o šíp. Nuž, ale ako hovoria skúsení strelci, treba sa naučiť triafať Laughing .
P.S.: S tým slnkom nemám negatívnu skúsenosť. Jednu z terčovníc tam máme od leta minulého roku (aj cez zimu bola vonku) a zatiaľ nebadám nejakú degradáciu materiálu. Myslím, že skôr to vystrieľame ako sa to rozpadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po duben 13, 2015 5:15 pm    Předmět: Citovat

Výhodou té motané je hmotnost a také se tam nezničí šípy o závitové tyče. Pro stacionární terčovnici to použitelné je, ale nesmí se nechávat na slunci, takže se musí minimálně zakrývat něčím, co to uchrání přes slunečním zářením.
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MartinJanousek
Nováček
Nováček


Registrace: 19.4. 2012
Příspěvky: 8
Bydliště: Reading (UK), Praha

PříspěvekZaslal: po duben 13, 2015 4:14 pm    Předmět: Citovat

Zkusil nekdo ctvrecovou alternativu, tedy narezat Mirelon na pasky v delce sirky tercovnice, naskladat je na sebe, nahoru a dolu prilozit drevene ramy a stahnout to (bud zavitovymi tycemi nebo popruhy)?
Ja takovou tercovnici pouzivam, ale nedelal jsem ji, je koupena. Neni z Mirelonu, ale z jakychsi "Ethafoam sheets", ktere mi prijdou jako o trochu hustsi material nez Mirelon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Honza
Nováček
Nováček


Registrace: 20.3. 2015
Příspěvky: 4
Bydliště: Jindřichovice pod Smrkem

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2015 2:40 pm    Předmět: Terčovnice z Mirelonu Citovat

Ahoj, sám jsem také namotal terčovnici z Mirelonu. Koupil jsem dvě role. Jedna role měla 50 m a ta druhá měla 100 m délky, 100 cm šířky a 2 mm tloušťky každou roli jsem rozdělil na tři kusy. Průměr terčovnice mě pak
vyšel na 98 cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 3:49 pm    Předmět: Citovat

2mm je žlutý, 3mm je modrý. Ten je lepší - líp se s ním pracuje.
Silnější jsou už blbé kvůli tomu, že šíp s větší pravděpodobností naruší materiál, místo aby bez jeho porušení jen "zajel" mezi závity => tedy se rychleji opotřebuje.
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MartinJanousek
Nováček
Nováček


Registrace: 19.4. 2012
Příspěvky: 8
Bydliště: Reading (UK), Praha

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 2:05 pm    Předmět: Citovat

Pekne. Jaka tloustka Miralonu je pro tyhle ucely nejlepsi? 2mm, 5mm nebo vic?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tonino
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Modra

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 12:20 pm    Předmět: Citovat

este je mozne trosku zasiahnut do vyrobneho procesu. ked je uz tercovnica namotana a stiahnuta, je dobre prilozit z predu (a nasledne aj zo zadu)papier na pecenie a jemne prezehlit (papier preto, aby sme nezasrali zehlicku od tej umeliny - po zazehleni ide papier v pohode otrhnut). dosiahneme tym v predu a aaj v zadu rovnu plochu (odstrania sa herovnosti sposobene postupnym namotavanim) a celna hrana sa tvari viac ako suvisla vrstva.

Ale aj tak pekna tercovnica.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2015 2:29 pm    Předmět: Terčovnice z Mirelonu Citovat

Takže jak jsem již včera psal. 1 role Mirelonu (315 Kč) rozřezaná na 1/3. Tedy tloušťka terčovnice 33,7 mm + vzadu vrstva zátěžového koberce, předek pro krásu kus staré karimatky. Přitočeny asi 3 staré karimatky. Zátěžový koberec jako podklad pod stahováky. Celkově průměr 60 cm. Staženo 4 mi stahováky (pár za cca 60 Kč). Krytí přilepeno Silikonem (cca 70 Kč x 2). To je vše. Celkem náklady asi 700 - 800 Kč. Stará terčovnice udělaná podobným způsobem je po roce používání - mnoho tisíc ran, stále plně funkční. Jen byla tenká (20 cm) a vhodná pro slabší luky. Zátěžový koberec se velmi osvědčil i na přední stranu. Bohužel došel. Silikon není úplná bomba, na karimatce ani mirelonu moc nedrží. Příště zkusím jiné lepidlo. Snažil jsem se zvolit nejlevnější variantu. Chemopren by byl jistě lepší, ale piksle je za cca 315 Kč.
Nyní pár obrázků z prac. postupu:






Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.