Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Terčovnice pro luk 30lbs

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 6:54 pm    Předmět: aaa Citovat

tie pytle su ok,daju sa zohnat na stavbach nap.pri zateplovačkach niektore firmy ich použivaju,kupiš pol litra vodky a dovrav sa z chalanmy ktory tam robia zradostou ti zodva daju nik ich nepočíta hadžu do nich odpad polistyrem sklenu vatu atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 10:57 am    Předmět: Citovat

Mě se před pár lety dostalo do rukou pár těchto pytlů:
http://s.topkontakt.cz/images//img_product/200/01923/01923615_foto_200_9cf49f496a.jpg
rozřízl jsem je v protilehlých rozích a ručně sešil do dvou pytlů - buď tvaru obdélníkového nebo čtvercového polštáře, nacpal použitou strečkou a už dlouho do nich střílím a trvanlivost jak té tkaniny tak i náplně, se zdá být nekonečná. Mám na tom nahoře popruh a dá se to i pohodlně přenést přes rameno kamkoliv, i s tím popocházet a přenášet jako kostku v přírodě. Ta tkanina je mnohem pevnější než u obyč. pytlů. Kromě toho mám domácí hobrovou terčovnici 210 x 120 cm a do té střílím už asi šest let bez údržby a bez problémů. Některá hobra je tvrdá, se zvýšeným množstvím lepidla, já měl štěstí na takovou střední. Ta je dost pevná, ale nenapéká se na šípy ani neškodí dřevěným šípům. Tuto terčovnici mám v kůlni pod střechou a je velmi dobrá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tonino
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Modra

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 8:56 am    Předmět: Citovat

No neviem, ale ja by som sa toho trosku bal. konkretne toho, ze sa to svinstvo zapece na sip, no a potom strielat s pogumovanym sipom? neviem, ale asi nie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jericho667
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2013
Příspěvky: 12
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so září 05, 2015 10:39 pm    Předmět: Citovat

tak me napadlo pretrit tu pytlovinu nejakym pruznym naterem, ktery by ty vlakna drzel vic pohromade jako napr. gumoasfalt... Vedeli byste o necem takovem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jericho
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2014
Příspěvky: 4
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2015 8:53 pm    Předmět: Citovat

http://jericho667.rajce.idnes.cz/Tercovnice/#terc2.jpg
http://jericho667.rajce.idnes.cz/Tercovnice/#terc.jpg
nevím, jak vložit obrázek, tak aspoň tak. ta krabice má rozměr 40x40x25cm a vydrží stát i bez zapření
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jericho
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2014
Příspěvky: 4
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2015 8:04 pm    Předmět: Citovat

[img]http://jericho667.rajce.idnes.cz/Tercovnice/#terc.jpg[/img]
40x40x25
[img]http://jericho667.rajce.idnes.cz/Tercovnice/#terc2.jpg[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jericho667
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2013
Příspěvky: 12
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2015 11:30 pm    Předmět: Citovat

bandita1988 napsal:
Jericho667 napsal:
Po- te, co se mi osvedcil pytel naplneny obalovaci folii, jsem vyrobil tercovnici z kartonove krabice naplnene strečkou. Kvuli vlhkosti a pevnosti to cele obalene tou folii. Takto cele zabaleno do presiteho PP pytle na obili. Samotna papirova krabice toho samozrejme moc nevydrzi, je tam spise kvuli tvaru. Krome pytle, ktery stal 13 Kc, je vse vytazeno z popelnice.
Po tydnu strileni ( do jedne strany) 30lb lukem je stred znatelne vystrileny, ale sipy zastavuje porad stejne, pytel jen lehce ponicen.
Tercovnice se skvele prenasi a vydrzi pevne stat i na vyssi trave bez zapreni.
Pozdeji zkusim vyrobit terc jen z ,,vjetnamske" tasky naplnene strečkou. Na prvni pohled vypada, ze je vyrobena ze stejneho materialu, jako ten pytel...


dělám to stejně material mě stojí 0 kč
vemu si krabici dle rozměrů který chci vecpu strečku ale v tlustejch vrstvách to do krabice nacpu až to skoro nejde zavrit pak to cele omotam brutalni vrstvou izolačky a udelam asi 20 omotavek strečkou.Vydrží to neskutečně moc výstřelu a 34lb luk neprojde šíp ani do pulky z 10m.Mám to dost festovní a spokojenost a stojí mě to 5min času


jak pytel, tak tu krabici mam nacpanou jen lehce. sip vystreleny ze vzdalenosti 10m se zabodne max. do 15 cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2015 11:26 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Rozdíl v terčovnicích poznáš především při vytahování šípů. Z tohoto důvodu nedoporučuji motanou terčovnici ze slámy (balík jo, ten je super) a hobru. Motanej mirelon a polimixi jsou super. PUR pěna je na hovno, vystřílí se hned a rozvrstvení je velmi nerovnoměrné. Pytel nebo krabice s oblečením se dá, jenže furt musíš opravovat obal. Takže asi spíš záleží na tom, jestli chceš stále něco spravovat, nebo raději střílet.


já už jich mám tolik,že neopravuju jen střílím ale už to nemám kam dávat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2015 11:24 pm    Předmět: Citovat

Jericho667 napsal:
Po- te, co se mi osvedcil pytel naplneny obalovaci folii, jsem vyrobil tercovnici z kartonove krabice naplnene strečkou. Kvuli vlhkosti a pevnosti to cele obalene tou folii. Takto cele zabaleno do presiteho PP pytle na obili. Samotna papirova krabice toho samozrejme moc nevydrzi, je tam spise kvuli tvaru. Krome pytle, ktery stal 13 Kc, je vse vytazeno z popelnice.
Po tydnu strileni ( do jedne strany) 30lb lukem je stred znatelne vystrileny, ale sipy zastavuje porad stejne, pytel jen lehce ponicen.
Tercovnice se skvele prenasi a vydrzi pevne stat i na vyssi trave bez zapreni.
Pozdeji zkusim vyrobit terc jen z ,,vjetnamske" tasky naplnene strečkou. Na prvni pohled vypada, ze je vyrobena ze stejneho materialu, jako ten pytel...


dělám to stejně material mě stojí 0 kč
vemu si krabici dle rozměrů který chci vecpu strečku ale v tlustejch vrstvách to do krabice nacpu až to skoro nejde zavrit pak to cele omotam brutalni vrstvou izolačky a udelam asi 20 omotavek strečkou.Vydrží to neskutečně moc výstřelu a 34lb luk neprojde šíp ani do pulky z 10m.Mám to dost festovní a spokojenost a stojí mě to 5min času
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jericho667
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2013
Příspěvky: 12
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2015 9:34 pm    Předmět: Citovat

Po- te, co se mi osvedcil pytel naplneny obalovaci folii, jsem vyrobil tercovnici z kartonove krabice naplnene strečkou. Kvuli vlhkosti a pevnosti to cele obalene tou folii. Takto cele zabaleno do presiteho PP pytle na obili. Samotna papirova krabice toho samozrejme moc nevydrzi, je tam spise kvuli tvaru. Krome pytle, ktery stal 13 Kc, je vse vytazeno z popelnice.
Po tydnu strileni ( do jedne strany) 30lb lukem je stred znatelne vystrileny, ale sipy zastavuje porad stejne, pytel jen lehce ponicen.
Tercovnice se skvele prenasi a vydrzi pevne stat i na vyssi trave bez zapreni.
Pozdeji zkusim vyrobit terc jen z ,,vjetnamske" tasky naplnene strečkou. Na prvni pohled vypada, ze je vyrobena ze stejneho materialu, jako ten pytel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2015 9:08 am    Předmět: Citovat

Terčovnice si vyrábam sám už roky a nielen pre seba. Pár mojich rád:
1. najjednoduchšia tečovnica: molitanový matrac zo starej sedačky či postele obalený látkou. Tento matrac zabalte do použitej obalovacej fólie - streč folia-. Pre dlhšiu životnosť nahrejte obalovaciu f=oliu teplovzdušnou pištolou. Fóliu nájdete ju v každom obchode, obalujú do nej palety s tovarom. Nebude vás to stáť nič a materiálu je vždy dosť. Pre jedneho strelca vydrží doma cca jednu sezónu.

2. terčovnica zo samej obalovacej fólie: na rovnom stole si roztiahnite streč foliu, teplovzdušnou pištolou ju nahrievajte a prekladajte fóliu na fóliu. Čím viacej budete foliu zahrievať a stláčať, tým bude terčovnica tvrdšia. Stačí vám hrúbka terčovnice 10 cm. Potom si kupte najlacnejšiu karimatku a ňou za pomoci teplovzdušnej pištolu , olepte terčovnicu. Takáto terčovnica je nezničiteľná. Dá sa donekonečna opravovať. Nevýhodou je, že sa vám na hrotoch šípov budú zadržiavať drobné vlásočky zfolie.
Z obalovacej fólie sa dajú vyrábať neskutočné tvary, zvieratá, jedným slovom všetko. Treba len trocha fantázie.

3.
Terčovnice ELEVEN sú dobré. Tu doporučujem kupovať terčovnice od "CSUMI" Attila Szabó zo Zlatnej na Ostrove pri Komárne. Vyrába vôzne veľkosti a tvary. Cena je "najsamfasa". Aj terčovnice z polifoamu sa dajú opravovať. Treba si kupovať terčovnice s vymeniteľným stredom. Ak si rozstrielate stred terčovnice, vyberiete ho, vsuniete nový stred a máte opäť plnohodnotnú terčovnicu.

Peter B.
HH3D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 8:42 pm    Předmět: Citovat

Rozdíl v terčovnicích poznáš především při vytahování šípů. Z tohoto důvodu nedoporučuji motanou terčovnici ze slámy (balík jo, ten je super) a hobru. Motanej mirelon a polimixi jsou super. PUR pěna je na hovno, vystřílí se hned a rozvrstvení je velmi nerovnoměrné. Pytel nebo krabice s oblečením se dá, jenže furt musíš opravovat obal. Takže asi spíš záleží na tom, jestli chceš stále něco spravovat, nebo raději střílet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ark
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 9:12 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za rady.
Very Happy To by jeden nevěřil.21.století,věk kosmických hmot a nanovláken a nakonec je nejlepší krabice v tom staré hadry, terčovnice ze slámy,starý koberec ve více vrstvách a motaný Mirelon. Very Happy
Postupně vyzkouším asi všechno,co dům dá a situace dovolí.Ono dojde i na tu desku z Elevenu,jednak se to musí vyzkoušet a jako začátečníkovi mi ani nehrozí,že bych vystřílel díru v jednou místě.To spíš tam budu muset udělat nějakou dírku tužkou jak na vojně při střelbách.Prozatím koupím tu terčovnici ze slámy ať můžu začít střílet a pak bude dost času na výrobu nějaké jiné terčovnice ať se dají používat na střídačku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tonino
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Modra

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 3:35 pm    Předmět: Citovat

pri tercovnici je velmi dolezita hlavne sila luku a potreba prenosu. Napriklad kamos si chcel dat etrcovnicu na zahradu (nebolo treba prenasat) tak sme zohnali staru stavebnu paletu (bola jemne poskodena - takze bola zadara), na to sme dali par balikov slamy (ta paleta suzila, aby slama od spodu nevlhla) a cez baliky slamy sme prehodili stary vyradeny koberec (tiez zadara) takze lacna neprenosna tercovnica za par supu. A pri luku do 30 lbs to v pohode staci. Prinajhorsom, ked sa koerec trochu vystriela, tak sa otoci, ale inak fajn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kosmi
Nováček
Nováček


Registrace: 15.6. 2013
Příspěvky: 45
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2015 9:43 pm    Předmět: Citovat

já používám kartonovou krabici cca 80x60cm o tloustce kolem 12cm.
vnitřek je vystříkaný PUR pěnou. padly na to 3 plechovky celkem za 250kč.
vyřízl jsem do krabice okno 70x50cm, vnitřní obvodove steny jsem vyplnil pur, až to zatvrdlo tak jsem to pokropil trochou vody a vystříkal tam všechen zbytek pur a přiklopil na to ten vyřízlý kus kartonu jako dekl. navrch jsem dal osb desku a na ni závaží asi 30kg aby se to nezvedlo. druhý den to bylo tvrdý, moc to nenakynulo tak to zustalo uvnitr pekne hustý.
luk má 20 až 22 liber, dřevěný šíp 5/16 tím skoro neprojde, hliníkáč je tenký a zajede tak do 1/4 až 1/3. tak jsem na zadní stěnu dal 8 vrstev geotextilie (200gr/m) a omotal černou streč folií. ted uz tím nic neprojde ta geotextilie to spolehlive zastavi. vystřílený střed se dá kdykoli vyříznout a vyplnit PUR.
hlavně je to velice lehký na přenášení.
_________________
ajťák Michal www.mikicomp.cz www.megazone.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miuek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2015 1:14 pm    Předmět: Citovat

Z osobnej skúsenosti by som odporúčal slamenú terčovnicu.Napr.http://www.lukysipy.cz/tercovnice-pro-luky/slamena-tercovnice-80-8 alebo pre silnejšie luky http://www.lukysipy.cz/tercovnice-pro-luky/slamena-tercovnice-80-13.Mne vydrzala cca 3 roky než som rozstrielal stred.Teraz povesim pred stred krabicu so streckou a používam ju aj nadalej.Tieto umelohmotne terčovnice su sice fajn,lahke a prenosne ale velmi skoro sa zničia a ich oprava je problematicka.Tak asi tolko z mojich osobnych skusenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ark
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2015 9:55 am    Předmět: Citovat

Nemáte někdo praktické zkušenosti s terčovnici Eleven?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orwell_farm
Nováček
Nováček


Registrace: 18.3. 2015
Příspěvky: 3
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: so květen 02, 2015 10:56 pm    Předmět: Citovat

Jsem začátečník v lukostřelbě ale umotal jsem si terčovnici z modrého 3 mm miralonu a smrštovací folie. Zepředu karimatku starou a zezadu koberec a omotal jsem to ve finále duckpáskou. Mám to zavěšené mezi stromama na gumicuku. Ten určitě část energie šípu taky absorbuj.Luk mám 40# a šíp vystřelený z 10 m do toho leze tak na 15 cm. Hlavně se to moc dobře vytahuje. Když to vemu na cenu tak cca 300 kč Miralon, smršťovačka sice stála okolo 250 kč ale použil jsem tak možná jen 10 metrů. Kousek špagátu na očka pro zavěšení. A duckpáska co byla v Lídlu za 70 kč. Takže cena tak okolo 400 kč plus práce. Kámoš střílí karbonové šípy, já duralové šípy. Myslím, že to byla dobrá investice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 02, 2015 8:55 pm    Předmět: Citovat

Co se týče gumových pásů, tak ty se dají použít jako zástěna za terčovnici - když se netrefíš. Nedají se použít jako terčovnice. Pro dřevěné šípy však budou patrně likvidační. Karbony to vydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ark
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: so květen 02, 2015 2:26 pm    Předmět: Terčovnice pro luk 30lbs Citovat

Ahoj,
jako všichni začátečníci i já řeším nějakou vhodnou terčovnici.Luk budu kupovat do 30lbs.Mám zahradu a terčovnice tam může být umístěná nastálo nebo se nemusí přenášet moc daleko.Pročetl jsem tuto sekci několikrát a prozatím bych nechtěl terčovnici vyrábět.Z kupovaných se mi zamlouvají terčovnice z Polimixu tady bych volil rozměr 80x80x20 nebo jsem narazil na terčovnici na Ebay ,pokud s ní má někdo zkušenosti?
Mám na zahradě pár starších gumových pásů z dopravníku,které jsou dříve nebo později určeny k vyhození.Daly by se použít,než je ponesu do sběrného dvora,jako terčovnice nebo ochranná stěna za terčovnici? Pás je silný asi 1cm a mohl bych ho dát ve více vrstvách za sebou.Jen mám strach,aby to nebylo moc tvrdé a aby to nebylo likvidační pro šípy.Šípy bych chtěl používat převážně dřevěné a karbonové.

Dík za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.