Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vybírám první luk
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Scim se da strilet presneji
Kladka
81%
 81%  [ 22 ]
reflexni
18%
 18%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 27

Autor Zpráva
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: ne září 11, 2016 10:33 pm    Předmět: Re: Nový luk Citovat

slapyd napsal:
Ahoj, rád bych se zeptal na nějaký tip pro reflexní luk na terčovou střelbu do začátku. Rád bych něco s čím se trochu naučím a budu schopen s ním vyrazit i na nějaký závod ( nepočítám s nějakým umístěním, ale třeba jen pro tu výzvu Smile, samozřejmě až se trochu vystřílím. Prostě něco co po půl roce nehodím do koše. Jestli máte někdo tip na střed, ramena, šípy (popř. další příslušenství). Rád bych něco kolem 10-13.000 jestli je to reálné ( max do těch 14-15 s nějakým mířidlem a stabilizátorem. S tím aby se případně dalo upgradovat. Díky



Ahoj já bych ti doporučil sf optimo 30-35lb luk tě přijde na pár korun a když tě to přestane bavit tak tě nebudou mrzet peníze. Když tě to bude hodně bavit začneš se o to více zajímat a shánět informace a sám si koupíš to lepší. Projed si celé fórum a uvidíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
slapyd
Nováček
Nováček


Registrace: 13.9. 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne září 11, 2016 8:45 pm    Předmět: Nový luk Citovat

Ahoj, rád bych se zeptal na nějaký tip pro reflexní luk na terčovou střelbu do začátku. Rád bych něco s čím se trochu naučím a budu schopen s ním vyrazit i na nějaký závod ( nepočítám s nějakým umístěním, ale třeba jen pro tu výzvu Smile, samozřejmě až se trochu vystřílím. Prostě něco co po půl roce nehodím do koše. Jestli máte někdo tip na střed, ramena, šípy (popř. další příslušenství). Rád bych něco kolem 10-13.000 jestli je to reálné ( max do těch 14-15 s nějakým mířidlem a stabilizátorem. S tím aby se případně dalo upgradovat. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PePe
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2016 1:06 pm    Předmět: Citovat

Být tebou asi bych zajel 24. 09. 2016 na Sychrov, kde má být velká akce 3D, LL a omlympie. Tam tu určitě poradí a pravděpodobně tam budeš mít šanci si i něco osahat.
Já nemusel spěchat a mohl jsem si občas něco zkusit. Nakonec mám Samika Optimuse na pokusy. Vyždímat se z něj dá hodně, ale taky mě hodně rozčiluje. K tomu jsem si za stejnou cenu koupil šípy tabku za 100, chránič a terčovnici udělal ...
Hlavně si najdi někoho kdo tě zasvětí.
Kladka za 5000 mi přijde jako fata-morgána.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
golfista
Nováček
Nováček


Registrace: 2.11. 2013
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2016 8:45 am    Předmět: Citovat

Už několik let chci zkusit střelbu z luku. Ale až teď jsem se odhodlal zeptat na to, co si pořídit. Mám podobné požadavky jako zakladatel tohoto vlákna a chci vše nové, na začátek však za rozumnou cenu (5000) pro seznámení se s lukostřelbou. Pročetl jsem to celé a teď něco vybrat. Je tady spousta odkazů a spousta věcí k lukům, o kterých vlastně nic nevím. Proto bych prosil o nějaký "nástřel" s odkazy co bych mohl zvládnout při své výšce 185cm a váze 95kg. Sílu nátahu bych volil slabší, není mi už 20 let.
Ještě dotaz. Jsem z Dobrušky, to je mezi Náchodem a Novým městem n/Metují, pod Orlickými horami. Není někdo z Vás v mém okolí, co by mi pomohl s výběrem a vysvětlil co a jak?
Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2015 5:30 pm    Předmět: Citovat

bandita1988 napsal:
tak dneska jsem zastrilel pouze hodinku a pul a je to lepší už aji jak včera.Na 10m mám vše krásně šíp na šíp a natrhnul jsem si křídlo tka nevím zda ho zalepit nebo co stím.

Bud ho nech tak jak je a strilej s nim, nebo ho strhni a nalep novy. (a aby to bylo presne strhni vsechny 3 a v lepicce nalep vsechny 3 novy.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2015 10:45 pm    Předmět: Citovat

tak dneska jsem zastrilel pouze hodinku a pul a je to lepší už aji jak včera.Na 10m mám vše krásně šíp na šíp a natrhnul jsem si křídlo tka nevím zda ho zalepit nebo co stím.Udělal jsem si lůžko na tětivě tak mi to líta konečně furt stejně.ted laboruju s mířením nejpřesnější jsem když si vrazím šíp až skoro do oka a ruku mam oprenou jakoby v koutku oka.Predtim sem miril z boku šípu ale to tak přesný nebylo.No a už trénuju i vetší vzdálenosti.Na 25-30 se do terce trefím ale je to rozlítaný všude.Takze trenuju zpusobem vystrelim sip na 10m couvnu dva kroky vystrelím dalsí a zas couvnu.Abych dostal do oka kolik nadmirit treba na 30m ale pripada mi to ze zas tolik nadmerovat nemusim pri plnym natahu to leti pekne.Jen se mi parkrat stalo ze sip vyletel a jakoby se rozházel do stran ale asi to bylo zbrknutím pri výstřelu [myslim to tak ze neletel rovne a nepadal ale vyletel a zatrepal se ze strany na stranu jako dost a pak se zapichl bokem ostatni pak rovně.No mám v plánu trénovat minimálně 5x týdně at se někam posunu.Snažím se střílet na co nejmenší cíl.Dneska opet krabicka cigaret a ta sla na první šíp.

zatim mě vyhovuje zpusob míření GAP proste se dívám po linii šípu a odhadnu jak nadsadit či podsadit jako u střílení s puškou jen nevim zda mit ty tri prsty tesne pod koncikem nebo o kousek dal jelikoz nejpresnejsi jsem kdyz si nadmiruju to mi jde nejlip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2015 3:47 pm    Předmět: Citovat

díky pánové
snažil sem se od oka to zakladat furt stejně ale občas mě povyjel končík nahoru a letělo to naprd Very Happy ja si vyzkouším ten sklon kterej mě vyhovuje a budu se drzet toho ze ma byt par mm končík víš jak základka .Dneska půjdu třetí den a těším se na to už od včerejška jak sem došel dom Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2015 12:55 am    Předmět: Citovat

Ta omotávka tětivy by měla být delší ke spodnímu ramenu, výhoda kroužku je v tom, že dáš jeden,šíp založíš pod něj a zespoda přitlačíš ukazováčkem při stilu tři pod. Kroužkem se dá posouvat nahoru a dolů jeho šroubováním po omotávce před konečným zmáčknutím po seřízení jeho polohy.Posouvá se nahoru od kolmé polohy tak dlouho, až šíp létá rovně ve svislé rovině(neplave výškově).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2015 12:41 am    Předmět: Citovat

Provizorní lůžko si můžeš vyrobit jak chceš, třeba i tak jak zamýšlíš, důležité je, abys šíp zakládal pořád stejně. Vlastně ti stačí jen jeden kroužek a šíp budeš zakládat pod něj (znám snad i víc lidí, kteří mají jen jeden, než-li dva).

Co se mého luku týče, vršek končíku zakládám 14 mm nad kolmici k zakládce. Možná je to až příliš, ale mně to vyhovuje. Zase co luk, to jiný míry.

Vrch a spodek tětivy lze poznat vcelku snadno, dej ji tak, abys měl více omotávky pod lůžekm šípu, než-li nad lůžkem, respektive ti pak do chrániče naráží omotaná tětiva, tudíž se samotná méně opotřebovává. Nad lůžkem té omotávky tolik nepotřebuješ.
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2015 11:57 pm    Předmět: Citovat

A jelikož ješě nemám vyznačené lůžko na šíp na tětivě a kroužky budu kupovat jak budu objednávat šípy tak vemu i náhradní tětivu a na tu už dám kroužky tak mě napadlo vzít si nit třeba žluté barvy a udělat nekolik omotavek a označit si tak vršek lůžka přiložit končík a hned pod něj udlěat další omotávku jako spodek toho lůžka takže šíp se vloží vzdy na stejné místo a nebude nikde cestovat.A zakápnout vteřinákem?A jeste vím že síp nemá být uplně rovně ale jak vysoko má to lůžko být na netu sem našel rozdilné názory tak nevím
taky sem zjistil ze nepoznam na te tětivě kde je vršek a kde spodek protože mi připadá uplně stejná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2015 10:35 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Jsem začátečník, takže bude lepší, když se domluvíš s některým z trenérů na Pálavě. Sám dělám spoustu věcí špatně. Shodou okolností bydlím v Brně a pracuju v Hustopečích . FB není problém: Ondřej Havlíček (dr.Dlaha )



stím počítám,že tam určitě za nima zajedu a domluvím se Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2015 10:34 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem byl dneska zase střílet celkově druhý den ze dvou dní co mám luk a jsem nadšen.
Vzal jsem si k srdci rady tady od pistolnika ,včera do noci jsem si četl o lukostřelbě o míření .zkoukal videa atd a dneska to převáděl do praxe.
Upravil jsem postoj,netaham to rukou ale lopatkama takze me dnes neboli ani prava ruka Very Happy levou ruku madlo nedrzim krecovite ani pevne nesviram ale jen lehce drzim a drzi mi to natah a nejvetsi a nejlepsi zmena je ze sem si nasel bok kotveni coz mam z boku brady no neumim to popsat ale vim kde to je Very Happy a mam tri prsty pod sipem.A je to poznat.Samozrejme ze to neni jak u vytrenovanych strelcu a mam co trenovat ale presnost je o moooc lepsi na 10-15 se trefuju plus minus kam chci na 20m mam este furt vetsi rozptyl ale i tak jsem spokojenej.Strilel sem 3hodiny a vyhnala me akorat tma Very Happy zitra po praci jdu zase Very Happy
No a jelikoz rad strilim na male predmety a na to co se nema Very Happy tak jsem zkousel na krabicku cigaret z 15m

https://www.youtube.com/watch?v=ZeA_fedlqF0&feature=em-upload_owner#action=share

vím,že to není pro ostatní asi žádnej šok a trefí to asi každej střelec ale já mám radost drzel sem to po druhe Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2015 10:28 pm    Předmět: Citovat

Jsem začátečník, takže bude lepší, když se domluvíš s některým z trenérů na Pálavě. Sám dělám spoustu věcí špatně. Shodou okolností bydlím v Brně a pracuju v Hustopečích 😄. FB není problém: Ondřej Havlíček (dr.Dlaha 😄)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2015 7:01 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Stav se někdy v neděli dopoledne do Ivaně. Mrkni na www.odreagujse.cz. Píšu z mobilu a je to docela hokna. Jinak podle techniky bys byl buď TRRB (tradiční reflex) nebo barebow (holý luk, míření po šípu, tři prsty pod šípem, string walking) .


no pokud se mi podaří mít volnou neděli tak určitě.Ale poslední volnou neděli sem měl tak před půl rokem takže když potřebuju volno musím si to naplánovta 2 tydny predem.Jinak mam proste klasika dva dny v tydnu volno a ranni ci odpoledni takze na trenink mam casu dost horsi uz to bude dat dohromady s nekym.Ale od 8 srpna mam dovcu a par dni v cer urcite budu hodil bych echo a muzeme se domluvit.Mas treba FB ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2015 6:17 pm    Předmět: Citovat

Stav se někdy v neděli dopoledne do Ivaně. Mrkni na www.odreagujse.cz. Píšu z mobilu a je to docela hokna. Jinak podle techniky bys byl buď TRRB (tradiční reflex) nebo barebow (holý luk, míření po šípu, tři prsty pod šípem, string walking) .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 11:42 pm    Předmět: Citovat

bandita1988 napsal:
Pistolník napsal:
Jajaj bandito. Krásnej luk, super kérky, velmi špatná technika. Proto ti to lítá doleva a šípy nejsou všechny rovnoběžně. Zajdi si co nejdřív k někomu, kdo ti poradí, ať si to nazafixuješ blbě. K tomu uložení šípu. U Optima by to mělo být kolem 5-8 mm nad kolmicí se zakládkou a až 15 mm bez zakládky (počítá se horní okraj končíku. Samozřejmě je to velmi zhruba a je třeba to odzkoušet. Nedrž ten luk jako lopatu. Jen zlehoučka jedním, dvěma prstíky přidržuj, aby ti nevyletěl kupředu Smile (luk samozřejmě, šíp tam musí Smile) . A tahat zádama, ne prackama Smile. Jo a ještě popřemýšlej nad kotvením pravou rukou. Záleží na tom, jakej stel chceš střílet, ale momentálně jsi tak na půlce mezi bare bow (míření po šípu - tři prsty pod) a mediteran. Většinou se (nestřílíš li olympijskej luk) kotví 3 prst do koutku úst (neber to však jako striktní pravidlo).


no asi me vyhovuje mirit po sipu takze to drzet pod koncikem?a v tom mojim postoji atd je chyba kde?zitra chci celej den strilet Very Happy
díky Smile


a do jake kategorie by byl muj luk zarazenej?miridla a podobne prkotiny nechci .Chci az budu trosku umet zacit objizdet 3d
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 11:34 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Jajaj bandito. Krásnej luk, super kérky, velmi špatná technika. Proto ti to lítá doleva a šípy nejsou všechny rovnoběžně. Zajdi si co nejdřív k někomu, kdo ti poradí, ať si to nazafixuješ blbě. K tomu uložení šípu. U Optima by to mělo být kolem 5-8 mm nad kolmicí se zakládkou a až 15 mm bez zakládky (počítá se horní okraj končíku. Samozřejmě je to velmi zhruba a je třeba to odzkoušet. Nedrž ten luk jako lopatu. Jen zlehoučka jedním, dvěma prstíky přidržuj, aby ti nevyletěl kupředu Smile (luk samozřejmě, šíp tam musí Smile) . A tahat zádama, ne prackama Smile. Jo a ještě popřemýšlej nad kotvením pravou rukou. Záleží na tom, jakej stel chceš střílet, ale momentálně jsi tak na půlce mezi bare bow (míření po šípu - tři prsty pod) a mediteran. Většinou se (nestřílíš li olympijskej luk) kotví 3 prst do koutku úst (neber to však jako striktní pravidlo).


no asi me vyhovuje mirit po sipu takze to drzet pod koncikem v cem je rozdil pokud to drzim pod nebo mezi ?a v tom mojim postoji atd je chyba kde?zitra chci celej den strilet Very Happy
díky Smile


Naposledy upravil bandita1988 dne so červenec 18, 2015 12:13 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 11:02 pm    Předmět: Citovat

Jajaj bandito. Krásnej luk, super kérky, velmi špatná technika. Proto ti to lítá doleva a šípy nejsou všechny rovnoběžně. Zajdi si co nejdřív k někomu, kdo ti poradí, ať si to nazafixuješ blbě. K tomu uložení šípu. U Optima by to mělo být kolem 5-8 mm nad kolmicí se zakládkou a až 15 mm bez zakládky (počítá se horní okraj končíku. Samozřejmě je to velmi zhruba a je třeba to odzkoušet. Nedrž ten luk jako lopatu. Jen zlehoučka jedním, dvěma prstíky přidržuj, aby ti nevyletěl kupředu Smile (luk samozřejmě, šíp tam musí Smile) . A tahat zádama, ne prackama Smile. Jo a ještě popřemýšlej nad kotvením pravou rukou. Záleží na tom, jakej stel chceš střílet, ale momentálně jsi tak na půlce mezi bare bow (míření po šípu - tři prsty pod) a mediteran. Většinou se (nestřílíš li olympijskej luk) kotví 3 prst do koutku úst (neber to však jako striktní pravidlo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 9:41 pm    Předmět: Citovat

http://martinlebeda.rajce.idnes.cz/Lukostrelba/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 8:46 pm    Předmět: Citovat

Tak mam odstrileno vyhnalo mě počasí silnej vítr a deštík
Můj pocit?Naprosto nadšenej a spokojenej.Baví mě to víc jak z pušky.Co jsem zjistil nedělá mi problém odhad vzdálenosti střílel jsem na 12m a na 25m a trefoval se strilim do mirnejsiho kopce takovej clenitej hrbolatej teren.Jediny co jsem zpozoroval krom toho ze mam velice pekne soustrely tak vse posílám na levou stranu.Jednou to slo krasne na stred zbytek mam po hromadkach vlevo obcas neco ulitlo ale mam z toho moc dobrej pocit.Zitra chci jit na par hodin zjistit pricinu strileni nalevo nahoru.Bud spatne mirim pres sip nebo pri plnem natahu jak pustim nejsem plynulej.Uvidim zitra jak mi to pujde ale dneska jsem naprosto nadsenej a o co vic mam vetsi radost ze si moje pritelkyne vyzkousela coz ji to litalo vpravo ona je levak ja pravak ale chtel to zkusit a bavilo ji to tak objedname luk i pro ni Very Happy
hodim na rajce fotky a dam to sem

jak trosku neco odstrilim najdu si trenera at mi pomuze s technikou.Všem moc děkuju za pomoc a trpelivost.Myslim ze to dost novackum pomuze.dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 6:12 pm    Předmět: Citovat

Leslie739 napsal:
Na tětivu se dává jeden nebo dva nocky (kovové kroužky), šíp není nikdy přímo rovně, je pod mírným úhlem s končíkem výš (přesný úhel psát nebudu, akorát bych šířila jen nepravdy), šíp ti pak drží na jednom místě a střílíš pořád ze stejné pozice.

Které rameno je dolní či horní, to většinou poznáš podle nálepky na rameni (teda u těch cvičných reflexů to tak bývá), někdy je to tam i napsané, tuším že lower a upper.

Ten tlustej kus plastu se dává mezi ukazováček a prostředníček, resp. ti tvoří pořád stejnou mezeru, která je kolem končíku šípu (předpokládá se, že ukazováček máš nad šípem a prostředníček s prsteníčkem pod šípem). Do díry se samozřejmě dává prostředníček.



děkuju moc za vysvětlení.Já jak tam vlepovla tu základku tak si říkám sakra to musí být na milimetr rovně a pak sem si uvědomil,že jak dám šíp na tětivu tak si změním jakoby uhel.No ten střed na tu tětivu pak udělám.za chvilku du vypustit prvnich pár šípů ale i ta střelba v baraku na 2 metry to byl uzasnej pocit.Jinak děkuji moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 6:06 pm    Předmět: Citovat

Na tětivu se dává jeden nebo dva nocky (kovové kroužky), šíp není nikdy přímo rovně, je pod mírným úhlem s končíkem výš (přesný úhel psát nebudu, akorát bych šířila jen nepravdy), šíp ti pak drží na jednom místě a střílíš pořád ze stejné pozice.

Které rameno je dolní či horní, to většinou poznáš podle nálepky na rameni (teda u těch cvičných reflexů to tak bývá), někdy je to tam i napsané, tuším že lower a upper.

Ten tlustej kus plastu se dává mezi ukazováček a prostředníček, resp. ti tvoří pořád stejnou mezeru, která je kolem končíku šípu (předpokládá se, že ukazováček máš nad šípem a prostředníček s prsteníčkem pod šípem). Do díry se samozřejmě dává prostředníček.
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 1:06 pm    Předmět: Citovat

a jeste sem neprisel na co je v tom chranicu prstu ten tlustej plast nevim asi su hloupej ale jak se to pouziva Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 1:01 pm    Předmět: Citovat

Tak mám luk doma

jedu se někam s mladou koupat takže vyzkouším pořádně až večer.
Ale luk sem vybalil a složil asi 10min se trápil s nasazením tětivy přemýšlel který rameno je spodní a který vrchní jak nasadit tetivu zda jsou stejny na obouch koncich apod.Tetivu sem nasadil a zjistil ze tam neni nalepena zakladka.Tak sem na to par minut koukal a premyslel jak ju dat rovne.Ted ju mam nalepenou mela by byt rovne.Zkouska natahu se sipem.No 34lb utahnu ale je to celkem dost teda Very Happy trosku se mi pri plnym natahu a kdyz 8 vterin zameruju trosku klepe leva ruka co drzi madlo ale to se podá nikdy sem nestrilel.No a uz sem si trikrat vystrelil asi na 2 metry doma.Jak sem si vyrabel tercovnice tak sem si vyrobil panáka figurínu z materialu co sem delal i tercovnici ale zesilil to i kuzi apod.Dostal to ze dvou metru na hrudnik a dobry.Vecer vse vyzkousim.

Mate nejak oznacenou tetivu kam presne zalozit sip aby byl rovne?Trva mi celkem dlouho nez si to na ni posunu aby byl rovne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2015 8:57 pm    Předmět: Citovat

tak objednávku jsem zrusil
Objednaval jsem v nedeli v pondeli se nic nedelo dneska rano jsem volal ze jsem nedostal zadnou odpoved na objednavku a az v odpolednich hodinach mi bylo receno ze je nemaji ze budou az pristi tyden.Stacilo me to rict uz minulej tyden pri komunikaci ze nejsou.Tak sem objednavku zrusil a objednal jinde a po telefonu se primo dohodnul a zitra me zasilka bude odeslana takze super snad to do patku dojde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2015 10:40 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Zcela jistě jde o kompletní šípy.



paráda už nemám strach Very Happy


no jen su nervozní přišel mi potvrzovací mail objednávky a čekal sem ,že mi dnes příjde mail o odeslání a nic Sad doufám,že mi to příjde do čtvrtka mám dva dny volna a chci oba trénovat.Terčovnic sem vyrobil dost.Doma materiálu na dalších několik terčovnic takže nadrženej jako ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2015 4:24 pm    Předmět: Citovat

Zcela jistě jde o kompletní šípy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2015 12:45 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
bandita1988 napsal:
...a jeste posledni dotaz k tem sipum co mam vybrano bude to osazeno jakoze kompletní šíp?aby mě dom nedošla jen hůlka Very Happy

Proč se ptáš nás tady? Nebylo by lepší zeptat se toho, kdo ti to prodává?


nechám se už překvapit .Dotazu sem jim položil dost než sem odeslal objednávku a na tohle sem se zapoměl zeptat.To je jedno kdyztak budu muset prikoupit ale myslim ze je to kompletní : Šípy Inspiré on firmy Easton jsou náhradou za šípy Beman Carbon Flash jen jsou dotažené k dokonalosti, kdy už končík a hrot nikde nepřečnívají přes dřík a jsou zasunuty uvnitř dříku.
Nedochází tedy k níčení terčovnic. Věnujte pozornost tabulce opět jsou různé velikosti končíků a hrotů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2015 12:29 am    Předmět: Citovat

bandita1988 napsal:
...a jeste posledni dotaz k tem sipum co mam vybrano bude to osazeno jakoze kompletní šíp?aby mě dom nedošla jen hůlka Very Happy

Proč se ptáš nás tady? Nebylo by lepší zeptat se toho, kdo ti to prodává?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2015 1:24 pm    Předmět: Citovat

tak už mám objednáno a budu se jen těšit i s poštou základní vybavení 3883 udělal sem si pár změn a přidal terče.Tak su na to zvědavej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.