Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Velký problém s vypouštěním, potřebuji pomoc

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2015 12:51 am    Předmět: Citovat

To co pomaha me je: nemirit, Jen "cumet" na terc
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZoeVečernice
Nováček
Nováček


Registrace: 12.10. 2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 8:33 pm    Předmět: Citovat

Ano. Už si začínám počítat a aspoň ukotvuju. Není to žádná sláva. Ale trenér mi aspoň vyšel velmi vstříc v tom, že mi posunul terč na 7 metrů a sundal terčovnici. Ale stejně to chce spoustu práce a velkou vůli. Ale začínám zase reagovat na počítání od druhého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2015 11:47 am    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Proč nefunguje počítání? Nechápu? Neudržíš tětivu kvůli síle luku? Natáhnu, počítám si v duchu třeba do tří (ale je to celkem fuk, jen pokaždé stejně) a na číslo tři postupně za stálého tahu zádových svalů posunuji loket dozadu a tětiva vypadne. Když se přece rozhodnu, že vydržím třeba na padesát, tak prostě pustím na padesát (pokud mám teda sílu to udržet) (neberte mě prosím za slovo, 50 je obrazně řečeno Smile)


Jak se jednou ten žluťák vyvine a zafixuje, tak to fakt není sranda se toho zbavit, pak opravdu nefunguje hned ani to počítání. Je to pak reflex mimo vědomou kontrolu. Ještě tak když si střílíš sám nebo mimo terč. Ale jak pak přijdeš na závody a mezi lidi, tak pohroma.
Ale zbavit se toho dá. Jen to chce vědomou, soustavnou a trpělivou práci. A taky prevenci. Když trénuju nováčky v oddíle, u řady z nich už to zachytávám v zárodku. Trenéři z Chimery už od začátku dělají u nováčků preventivní kroky během tréninků, taky se s tím osobně museli vypořádávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 8:26 pm    Předmět: Citovat

Proč nefunguje počítání? Nechápu? Neudržíš tětivu kvůli síle luku? Natáhnu, počítám si v duchu třeba do tří (ale je to celkem fuk, jen pokaždé stejně) a na číslo tři postupně za stálého tahu zádových svalů posunuji loket dozadu a tětiva vypadne. Když se přece rozhodnu, že vydržím třeba na padesát, tak prostě pustím na padesát (pokud mám teda sílu to udržet) (neberte mě prosím za slovo, 50 je obrazně řečeno Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZoeVečernice
Nováček
Nováček


Registrace: 12.10. 2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 7:58 pm    Předmět: Citovat

Dobře, zatím za všechny rady a odpovědi děkuji. Budu se snažit a zkoušet různě. Akorát nevím jak to udělám s tou léčbou, která je popsaná v té práci. Jelikož je tam potřebná výroba vlastního "luku" tak to bude složitější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 5:24 pm    Předmět: Re: Velký problém s vypouštěním, potřebuji pomoc Citovat

ZoeVečernice napsal:
imago napsal:

Jak dlouho tím předčasným vypouštěním už trpíš? Je potřeba to začít řešit hned a nefixovat si to víc a víc dalšími tréninky, při kterých se to děje dále.


Bohužel už tak něják dva měsíce. Od té doby co jsem se vrátila k lukostřelbě. Přibližně před rokem jsem střílela celé prázdniny a kousek podzimu. Napřed holý luk, hodně mě chválili, že prý mám talent, tak jsem dostala nový luk s mířidlem. Poté jsem z osobních důvodů přestala a znovu na konci srpna tohoto roku zase začala. Problém byl už předtím, ale teď je to znovu a čím dál víc se to zhoršuje. Já jsem prohlásila, že nechci mířidlo a tak mě trenéři moc neřeší, vědí o tom problému, řeknou mi ať počítám a neřeší to. Takže 2 měsíce je to u mě určitě. Jsou i světlé chvilky, ale ty se hned kazí.

To máš ještě dobrý, horší je, když se to fixuje roky, o tom bych mohl vykládat. Zkus to podle toho návodu, co sem dal fedosteve, ale chce to poctivě a dlouho dodržovat. Je dobrý provádět i to počítání, důležitý je nemířit během nátahu, raději zavřít nebo hodně přivřít oči, nebo se dívat trochu jinam. Až teprve zakotvíš a srovnáš se, pak teprve začít mířit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2015 4:16 pm    Předmět: Citovat

napisem ti co pomohlo mne - netvrdim, ze to pomoze tebe, ale mozes to vyskusat.

Sustred sa na vypustanie v tom zmysle, ze ked natiahnes, uz nemier - telo a oci uz zameralo - ale presun pozornost na prsty drziace tetivu a pozoruj, ako ju pustia. Skor ako by si to pustala vedome, pozoruj, ako tie prsty pustia tetivu.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZoeVečernice
Nováček
Nováček


Registrace: 12.10. 2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2015 7:37 pm    Předmět: Re: Velký problém s vypouštěním, potřebuji pomoc Citovat

imago napsal:

Jak dlouho tím předčasným vypouštěním už trpíš? Je potřeba to začít řešit hned a nefixovat si to víc a víc dalšími tréninky, při kterých se to děje dále.


Bohužel už tak něják dva měsíce. Od té doby co jsem se vrátila k lukostřelbě. Přibližně před rokem jsem střílela celé prázdniny a kousek podzimu. Napřed holý luk, hodně mě chválili, že prý mám talent, tak jsem dostala nový luk s mířidlem. Poté jsem z osobních důvodů přestala a znovu na konci srpna tohoto roku zase začala. Problém byl už předtím, ale teď je to znovu a čím dál víc se to zhoršuje. Já jsem prohlásila, že nechci mířidlo a tak mě trenéři moc neřeší, vědí o tom problému, řeknou mi ať počítám a neřeší to. Takže 2 měsíce je to u mě určitě. Jsou i světlé chvilky, ale ty se hned kazí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2015 6:35 pm    Předmět: Re: Velký problém s vypouštěním, potřebuji pomoc Citovat

ZoeVečernice napsal:
Dobrý den, mám problém narůstající do obrovských rozměrů.
Začnu s tím jak střílím. Mám holý luk, půjčený z klubu. Chodím na tréninky 2x týdně a jednou navíc cvičím na zahradě u babičky. Tětivu natahuju do bodu, kdy jsem ukazováčkem v koutku úst. Jeden prst nad šípem, dva pod ním. Nechci střílet s mířidlem a žádnými "moderními" věcmi. Můj problém přetrvává bez ohledu na libry. Měla jsem luk ze začátku 22 lbs, moc lehučký. Pak jsem dostala 24 lbs. A minulý týden jsem dostala 31 liber. Avšak problém se nemění. Když natáhnu, často ani nedotáhnu a pouštím. Když dotáhnu, okamžitě pouštím. Vypouštěním extrémně rychle. Na začátku pomáhalo počítání, ale už nereaguju ani na to. A to mi musel počítat někdo druhý. Trenéři to neřeší, protože opovrhují holým lukem a tvrdí, že to není pořádné střílení, avšak měla jsem minulých pár týdnů lepší výsledky na 10 metrech než kolegyně s mířidlem. Jenže co si mám počít? Už netuším jak dál a to lukostřelbu mám velmi ráda. Chci pokračovat, ale ne tímto způsobem. Poradil by mi někdo prosím?

Jak dlouho tím předčasným vypouštěním už trpíš? Je potřeba to začít řešit hned a nefixovat si to víc a víc dalšími tréninky, při kterých se to děje dále.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Telescopic
Nováček
Nováček


Registrace: 17.9. 2012
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2015 12:04 pm    Předmět: Citovat

ZoeVečernice: tohle je typická žlutá panika. Úplně běžná věc. Prostuduj si tu příručku, na kterou odkazuje fedosteve. Je to tam hezky popsaný a jsou tam různé cvičení jak se žlutou panikou bojovat. Já měl úplně stejný problém, jenže pak jsem přešel (z jiných důvodů) na vypouštění palcem s prstenem - střílím s krátkými jezdeckými luky a úplně mi ten problém vymizel. Palcový zámek je velmi silný a nepociťuju nutkání předčasně vypustit...
_________________
"Zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2015 9:47 am    Předmět: Citovat

Všetko je v hlave, nemysli na nič, nesústreduj sa na to, že musíč trafiť, proste len vidíš terč, Ty si šip, ktorý vyletí z tetivy a letíš tam kam chceš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2015 7:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj, pozri si túto prácu. Hádam ti to lepšie vysvetlí čo sa s tebou deje a čo s tým.
https://picasaweb.google.com/103340660224287329415/TargetPanic?authkey=Gv1sRgCPCZqKyPhIuZ5AE#5710029567668595250
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ZoeVečernice
Nováček
Nováček


Registrace: 12.10. 2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2015 11:24 pm    Předmět: Velký problém s vypouštěním, potřebuji pomoc Citovat

Dobrý den, mám problém narůstající do obrovských rozměrů.
Začnu s tím jak střílím. Mám holý luk, půjčený z klubu. Chodím na tréninky 2x týdně a jednou navíc cvičím na zahradě u babičky. Tětivu natahuju do bodu, kdy jsem ukazováčkem v koutku úst. Jeden prst nad šípem, dva pod ním. Nechci střílet s mířidlem a žádnými "moderními" věcmi. Můj problém přetrvává bez ohledu na libry. Měla jsem luk ze začátku 22 lbs, moc lehučký. Pak jsem dostala 24 lbs. A minulý týden jsem dostala 31 liber. Avšak problém se nemění. Když natáhnu, často ani nedotáhnu a pouštím. Když dotáhnu, okamžitě pouštím. Vypouštěním extrémně rychle. Na začátku pomáhalo počítání, ale už nereaguju ani na to. A to mi musel počítat někdo druhý. Trenéři to neřeší, protože opovrhují holým lukem a tvrdí, že to není pořádné střílení, avšak měla jsem minulých pár týdnů lepší výsledky na 10 metrech než kolegyně s mířidlem. Jenže co si mám počít? Už netuším jak dál a to lukostřelbu mám velmi ráda. Chci pokračovat, ale ne tímto způsobem. Poradil by mi někdo prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.