Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kuše Tenpoint
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 1:42 pm    Předmět: Citovat

Jak už jsem psal v jiném vlákně - otestoval jsem (samozřejmě neúmyslně) pojistku proti nechtěnému výstřelu. Opět se výstřel bez šípů stal, když jsem nevěnoval plnou pozornost střelbě. Selektoval jsem šípy, takže pozornost byla věnována jim.

Průběh výstřelu bez šípu byl úplně jiný než u kuše Matrix 380. Tam jde cítit jak sebou kuše trochu cukne a zvuk je celkem nepříjemný, takový jakoby tupý dlouho doznívající výstřel. Zde je slyšet pouze cvaknutí spoušťového mechanizmu, kuše téměř nezavibruje a neudělá skoro žádný zvuk.

Princip obou anti dry fire mechanizmů je na chlup stejný, ale zde díky let-offu je zvuk zachycení tětivy téměř neslyšitelný. Středovka je na tom po výstřelu dobře, šlo vidět kde chytil háček tětivu, ale dá se použít normálně dál - to bylo ale i u Matrixa.

Takže pro oba výrobce palec nahoru za mechanizmus, který zabrání destrukci ramen a jiných dílů Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2015 11:16 pm    Předmět: Citovat

Na podzim se v listnatých lesích ta pažba úplně ztratí - zbytek ale pořádně razí, to je pravda Very Happy


_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 10:30 pm    Předmět: Citovat

Jak mám namontované ty tlumiče tětivy SDS, tak jsem se ptal na US fóru, kde se dají sehnat ty náhradní gumy (zkušenost s Excaliburem) - lidi mi psali, že neměli potřebu měnit gumy a jestli mám já, tak mám zavolat na zákaznickou podporu tenpointu, že mi určitě pošlou náhradní. (pravda drtivá většina lidí tam tu kuši používá jako lovecký nástroj, ale najdou se i tací, kteří s ní praktikují terčovou střelbu)

Proto mě překvapila následující reakce. Odpověděl mi tam přímo zástupce Tenpointu, že ještě neviděl gumy, které by byly opotřebované a sám neví, jaká je jejich životnost. Já mám odstříleno přes 100 střel s tlumiči a jsou stále jako nové, žádné otlačky.

Jo a na seznam NEVÝHOD kladkové kuše přibyla další.
V pátek jsem si byl zastřílet ve větru. Lehce padal sníh, ale tím nárazovým větrem lítal vodorovně. Co jsem ale zaznamenal, že jak to má ty široká ramena a v nabitém stavu skoro rovnoběžné s railem, tak vítr s kuší hezky mává při střelbě ve stoje a udržet záměrný bod na cíli je tedy dost obtížné.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2015 9:40 pm    Předmět: Citovat

Je to tady ten:


Doporučuje to výrobce, tak jsem to zkusil. Stačí prý jednu kapku rozetřít na rail a další aplikovat až po 100 výstřelech (no nevím) 50 možná. Měl by mít nějaký extra nízký koeficient tření.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2015 9:22 pm    Předmět: Citovat

Čistý rail, základ úspechu Very Happy , čo si tam dal za zázračný olejček ak sa smiem spýtať jak to teda nie je tajné Mr. Green ,ja zvyknem pretrieť rail lekárskou vazelínou, fičí to potom jak blesk Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2015 8:46 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem vyčistil rail (tam kde jezdí lanovody) od zbytečného maziva, trochu prodloužil tětivu na správnou vzdálenost os kladek, namazal jsem rail speciálním olejem a následně prohnal šíp chronama. Nu hele - najednou už nestřílím rychlostí 319 FPS ale 329 FPS s 425 grainovým šípem (Energie 137J). Padlo 10 výstřelů - odchylka byla +- 1 FPS.
Zkoušel jsem nejtěžší šíp, co jsem doma našel - 485 grainů - a rychlost byla na hodnotě 310 FPS, což je energie 142 J. Střílel jsem 2 metry od prvního fotorezistoru.
Do budoucna bych chtěl změřit dopadovou rychlost šípů na loveckých vzdálenostech 20-50 metrů s krokem 5 metrů. Dokud není sníh, tak by se to dalo změřit, až bude, tak si nechci ničit hradla.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2015 3:19 pm    Předmět: Citovat

Takovej vánoční stromek no Very Happy
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2015 10:19 am    Předmět: Citovat

Hezky osazená kuše Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2015 10:10 am    Předmět: Citovat

Ahoj, jojo jsem s ní stále spokojený Smile Jakože jo, ten reflex je lehčí na údržbu - o tom žádná, ale kladka není o moc složitější. Nadpoloviční většina zdejších členů má kuše Excalibur, jsou s nimi spokojeni, ale hlavně své zbraně opečovávají jako oko v hlavě (včetně mě). Navíc se zajímají o své nářadí, nemají ho jen doma vyvěšené na stěně. Tudíž podle mého názoru by se s kladkou určitě sžili.

Časování kladek není žádná věda. Je to jen o nakroucení lanovodů a třeba já mám v návodu napsáno (je to napsáno i u nové tětivy a lanovodů), kolikrát máš nakroutit tětivu, kolikrát nakroutit lanovod a kolikrát horní a spodní yoke na lanovodu. Pak to jen přeměříš a je hotovo (maximálně přidáš nebo ubereš někde otáčku). Pak je jen omezující faktor bowpress. Čím dražší a lepší lis, tím rychlejší výměna tětivy, popř. lanovodů.

U kladky by měla ale středová omotávka vydržet déle, než u stejně silného reflexu, takže výměna není zas tak častá. Problém by mohl být s omotávkou na kladkách v největším ohybu, tam se můžou jednotlivé závity omotávky rozvolnit. Prý to nevadí, ale dle mého je lepší, když je vše v pořádku. Stejně jak origo tětivy od Excalibru, tak i Tenpointu nedosahují kvalit ručně dělaných tětiv na zakázku. Někteří američtí výrobci dokonce deklarují to, že se ti ta omotávka na kladkách prostě nerozjede, a pokud náhodou ano, tak máš nárok na bezplatnou výměnu.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hanyking
Nováček
Nováček


Registrace: 15.8. 2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Sudety

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2015 1:40 am    Předmět: Citovat

Ahoj super kuše. Vždy jsem všude četl, že jedině reflex a jedině excalibur. A ta kladka se mi líbí víc. Ale mě zastrašovalo stále opakované dogma, že kladka je jen na lov a má životnost 100 - 1000 výstřelů. Pak rozčasování kladek a konec. Excalibur reflex 100 000 výstřelů a žádný problém atd. A jak to čtu tak to zdaleka není realita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 10:32 pm    Předmět: Citovat

Jo a tak jsem chtěl napsat jejich nevýhody, až jsem to nenapsal.

Obrovská nevýhoda je, že se musí celá konstrukce tlumičů sundat, když chce člověk vyměnit lanovody, nebo sundat lučiště (zlatej excalibur Laughing )

Oproti Excalibru jsou těžší, protože se nemontují do lučiště, ale do drážky v railu, kde se pohybují lanovody (nevážil jsem - možná jindy...)

_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 9:01 pm    Předmět: Citovat

Jojo, původně jsem chtěl ještě tunit nějakou distanční gumou dotek mezi nášlapem a rameny (přitom nášlap je zalitý v tvrdé gumě) ale po namontování BowJaxů již není slyšet slabý drnčící zvuk.

O optice jsem napsal pár řádků ve vlákně o optikách pro kuše Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 8:52 pm    Předmět: Citovat

Fíha to vyzerá dosť dobre, na tých videách je vidieť, že je to riadny rozdiel, to utlmenie zvuku tiež fajne, myslím, že z riadnym meračom hluku by to bolo výrazne vyššie číslo, ale pre predstavu to stačí ani by som nečakal, že to bude taký rozdiel.Inak pozerám, že optika už je na kuši ako si s ňou spokojný ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 8:28 pm    Předmět: Citovat

Nasadil jsem na Tenpointa tlumiče tětivy SDS a tlumiče vibrací od firmy BowJax. Musím říct, že až takové zklidnění střelby jsem nečekal. Jistým způsobem mě přesvědčilo reklamní video výrobce Tenpoint. (už to tu možná bylo v jiném vlákně)
Střelba bez SDS a BowJax: https://www.youtube.com/watch?v=fz9V8EKXe74
Střelba s namontovanými SDS a BowJax: https://www.youtube.com/watch?v=l6Ud6AhJGQM
Video ukazuje poměrně dramatické snížení kmitání tětivy po výstřelu.

Ono člověk si neuvědomí, co dělala zbraň před tím, než namontuje něco nového, ale když cítí ten rozdíl tak si hned řekne, že to před tím dost vibrovalo. Nyní mám pocit, jak kdyby se jen tětiva posunula dopředu a nic se nedělo. Až někdo vymyslí jiné a lepší tlumiče, tak bych rád vyzkoušel. Zajímalo by mě, jaký příjemný průběh střelby by měla kuše potom.



Zkoušel jsem měřit i hlučnost. No, spíš „měřit“, protož způsob jakým jsem to dělal, byl následující: Nainstaloval jsem do telefonu apku na měření zvuku. Telefon jsem položil asi metr vysoko od země a asi metr daleko od kuše. 3x Jsem vystřelil a zprůměroval hodnoty. Vyšlo mi nějakých 69 dB bez namontovaných tlumičů. Poté jsem namontoval SDS i BowJax a znovu 3x vystřelil a zprůměroval hodnoty. Vyšlo mi nějakých 61 dB.
Ano je to měření o ničem, protože mikrofon od telefonu nemůže dát přesné výsledky, ale určitá představa tam je. Reálné hodnoty budou podle mého minimálně tak o 15 dB vyšší.

Výhody tlumičů jsou jasné asi každému. Ty SDS mají ještě jednu výhodu, respektive dobré konstrukční řešení. Jelikož jsou to univerzální tlumiče na více modelů kuší tenpoint a každá kuše má jinou vzdálenost tětivy od lučiště, tak nastavení probíhá následujícím způsobem:
Povolí se 2 červíky zabraňující protáčení tlumičů. Jelikož je na ocelových stopkách tlumičů závit, tak stačí točit se stopkou v požadovaném směru a nastavit si tak potřebnou vzdálenost. Díky celkem nízkému stoupání závitu je ladění poměrně přesné.

X
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 12:53 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
kebyze som nemal popri kusiach a shurikenoch dalsiu uchylku,tak by som si asi zadovazil barnett ghost prevdepodobne,alebo nieco z TP,ale takto to jednoznacne vyhrala a do arzenalu pribudla perkusna gulovnica... Laughing

Laughing Laughing Laughing tomuto veľmi dobre rozumiem, aj keď som už dávno "zatiahol ručnú", stále ešte podľahnem novej veci a tak mi tých želiez a príslušnej techniky zas pribudlo... Wink
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 9:57 pm    Předmět: Citovat

Erkos napsal:
Najlepšia bude od Spitamena Very Happy


Samozrejme ze ano,brat Erkos.. Laughing ..ale nie,vazne teraz...to dost pochybujem..tie originaly budu urcite lepsie,ja o tom vôbec nepochybujem..vidim podla fota,ze je to kvalitna praca,oko vidi,oko nieje 3.14ca..Laughing ..toto tu robi team,ktoremu natom zalezi..nie ludia za dva dolare na den..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 9:45 pm    Předmět: Citovat

Najlepšia bude od Spitamena Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 9:31 pm    Předmět: Citovat

jojo cena je 75 USD za komplet (tětiva a kábly). Teď jsem se schválně podíval na oficiální stránku tenpointu a za tětivu chcou 25 USD a za kábly 52 USD = 77 USD - poprvé kdy vidím, že custom tětiva a kábly stojí méně, než originální Very Happy teď otázka, co bude mít lepší kvalitu, protože originální tětivy mají dost vysoké hodnocení.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 9:16 pm    Předmět: Citovat

diki za odkaz,pozriem nanho az sa dostanem k pc,alebo aspon k tabletu..tu cez mobilzobraknet mi to nejako divne ukazuje,a este je to vsetko v eng,vidim tam nejake balicky?75 eur+cable,to bude asi cena za tetivu spolu s kablami?este tam vidim nieco za 16eur,tetiva,ci co?snad budem mudrejsi z pc pohladu,pokial ma moja anglictina na urovni prvaka z prveho stupna zakladnej skoly pusti dalej... Laughing ...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 8:44 pm    Předmět: Citovat

Tecumseh>> no počkej si ještě měsíc na nějaká negativa, která se objeví Very Happy - jakože zatím tam mám ten tubusový kolimátor s nulovým přiblížením za cenu dvou posezení s přáteli u piva, a normálně čumím, jaké soustřely se mi daří. Zatím střelba max na 40 metrů v sedě bez opory.

Spitamen>> tady jsou nějaké custom tětivy a lana na tenpointy http://www.60xcustomstrings.com/ready-to-ship-ten-point-custom-crossbow-string-cable-package/ vpravo si vyber v políčku "rts ten point:" model kuše (Stealth, Turbo XLT...) a jsou tam uvedené rozměry v palcích. Délka káblů sedí, ale ta tětiva je jakási krátká. Jinak mrkni na cenu a napiš mi tvoji Laughing
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 7:51 pm    Předmět: Citovat

mna ta dlzka kablov zaujimala z cirej zvedavosti..pretoze s udajmi o ich dlzka som nikde nevidel(ale urcite som nevidel vsetko)..vsade je uvedena len dlzka tetivy..tak ma to zaujima,ci je to napr.viac ako 150cm..a tak no... Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 7:45 pm    Předmět: Citovat

Pekne ,pekne priateľu, fajn raport, som zvedavý až dojde optika a opáčiš diaľkovú streľbu, normálne som dostal silné nutkanie zadovážiť si tiež voľaku kladku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 7:40 pm    Předmět: Citovat

Spitamen>> hele tětiva je dlouhá cca 81 cm a káble cca 50 cm (od konce jedné smyčky po konec těch dvou smyček). Tu rozvolněnou omotávku pak odfotím, ale dala by se opravit - je tam ale dost tenká šňůra (tenčí než dáváš ty). Není to špatná omotávka na oku ale ta část, co jezdí po kladce.
Optiku očekávám Vortex Viper XBR 2.5-10X44. Prosím nerozvádějte debatu v tomto vlákně. Až dojde tak bude opět recenze a prostor pro diskuzi v patřičném vlákně Wink

Erkos>> Díky, snad u už s třetí kuší budu spokojený Smile Jo energie to má dostatek, jde mi spíš o tu dálkovou střelbu - vyšší FPS by mělo plošší křivku letu, ale aspoň uvidím pěkný oblouk Very Happy
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 7:13 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN - vďaka za recenziu. Vybral si si dobre.

Udávaná rýchlosť 327 FPS s 425 gn šípem je porovnateľná s Exomaxom, takže nie je dôvod smútiť, kľudne môžeš ísť na slona Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 6:47 pm    Předmět: Citovat

z fotky nevidim to narusene miesto,ale ako vravis,ktovie kolko maju tie snury za sebou...inak kolko cca dlzky maju tie nove kable,ktore mas este v zasobe?tie fps by ti mali postacovat,alebo mas pochybnosti vzhladom na tu optiku ktoru ocakavas?
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 5:32 pm    Předmět: Citovat

No nevím kolik má za sebou tětiva a káble, ale pořád vypadají celkem v pohodě. Sice na jedné kladce, tam kde se to nejvíc ohýbá už jsou rozvolněné jednotlivé závity, ale pořád to není nic hrozného. Každopádně ke kuši byly přibaleny funglové káble a tětiva a ty vypadají velice dobře udělané. No chrona nemám, takže nejspíš až na sraze. Oficiální údaje tvrdí rychlost 345 FPS s 370 gn šípem a 327 FPS rychlost s 425 gn šípem. Já plánuji střílet s druhou variantou. Počítám, že rychlost bude ještě o chlup nižší. Není to teda nic extra v měřítku dnešních kuší, ale hádám že mi FPS budou pro moji potřebu stačit.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 5:25 pm    Předmět: Citovat

kebyze som nemal popri kusiach a shurikenoch dalsiu uchylku,tak by som si asi zadovazil barnett ghost prevdepodobne,alebo nieco z TP,ale takto to jednoznacne vyhrala a do arzenalu pribudla perkusna gulovnica... Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 4:57 pm    Předmět: Citovat

parada..vyzera skvelo..nema ani tu geriatricku pazbu,ktora je taka priznacna pre kl.kuse...a od ktorej ma trasie,nech je vonku hoci aj 40 nad nulou..super volba,gratulujem..co moje oko potesilo,su kable a tetiva..vyzeraju velmi kvalitne urobene,konecne nieco naco sa da s radostou spocinut pohladom...este pomerat rychlosti cez chrono a bude to...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2015 4:13 pm    Předmět: Kuše Tenpoint Citovat

Tak došlo tedy ke koupi nové kuše. Po prodeji Matrixa jsem plánoval pořídit kladkový luk, protože se mi tak jako u kuší líbí ta „svoboda“ střelby. Po kladkáčích pokukuji až minimálně 4 roky, ale pokaždé jsem radši koupil kuši. Pořád jsem se nemohl rozhodnout, do jakého modelu jít a čím déle jsem byl bez kuše, tím více mi chyběla. Proto pak došlo na sepsání seznamu PRO a PROTI kladkový luk vs. kuše. Na seznam jsem každým dnem něco připisoval. Po pár dnech vedla kuše a já měl pocit, že už víc pro a proti nedokážu vymyslet. Dal jsem proto papír na pár dní stranou, aby se ty myšlenky pořádně utřídily. Za tu dobu jsem se ještě více utvrdil v tom, že kuše ke mně prostě patří a já si musím pořídit další Very Happy.

Nastala otázka, jestli reflex nebo kladku. Díky známému, který si pořídil kladku a nemohl si ji vynachválit jsem se také rozhodl pro koupi kladky. Sotva jsem si odpověděl jednu otázku, vyskočila druhá – jakého výrobce zvolit. Po doporučení pár výrobců jsem se zaměřil na fóra a něco si početl o daných značkách a zkušeností zákazníků. Jednoznačně vyhrála značka Tenpoint.

Co se výběru modelu týče, tak kvůli cenovému limitu jsem se rozhodoval mezi Shadow Ultra Lite a Turbo XLT II. Dělají ještě levnější, osvědčený model Titan. Ten jsem však nechtěl, kvůli širším ramenům. Ty dvě výše zmiňované kuše se od sebe příliš neliší. Parametrově (rychlost a síla nátahu) jsou téměř shodné, liší se především v pažbě. Shadow Ultra Lite je vyrobená především pro kompaktnost, je krátká a lehká (nejlehčí z kuší tenpoint). Turbo XLT II má delší pažbu, paradoxně o 2,5 mm kratší nátah a je o cca čtvrt kila těžší. Šířka ramen je u obou kuší stejná. Po těžkém rozhodování jsem se rozhodl pro Turbo XLT II a to především z důvodu delší pažby, protože chci kuši především na střelbu do velké vzdálenosti, tak se delší pažba bude hodit. Během víkendu jsem tedy hledal na českých, evropských ale i amerických eshopech nejlepší cenu. Nejlevněji by kuše vycházela z německého arrowinapple.com. Nakonec vše skončilo úplně jinak, protože se na bazaru objevila přesně ta samé kuše ještě s drobným příslušenstvím za solidní peníz. S nákupem mi pomohla zdejší dobrá duše. Ještě jednou díky Wink

Teď už konečně ke kuši. Samozřejmě, že jsem měl shlédnuté veškeré videa na webu minimálně 3x Very Happy ale i přes to mě po vybalení kuše neskutečně překvapilo, jak jsou ramena malá. Nenamontovaná na kuši vypadají jako součást dětské hračky, namontovaná nevypadají o moc lépe Smile . Takhle na netu, když vidím ty obrázky a videa to člověku prostě ani tak nepřijde, ale opravdu ta kuše nevypadá jako kuše, ztratila své kouzlo – nevím jak jinak to popsat. Dole obrázky pro srovnání Nenabitá kuše X nabitá kuše X nabitá kuše a přes ramena položen 20‘‘ šíp.

X X

Montáž – tu bych se trošku zastavil. Překvapila mě neskutečná přesnost. Lučiště se nasazuje na ofrézovaný rail do vyfrézovaného otvoru v lučišti. Šroubuje se zepředu pouze jedním šroubem. Tyto dva díly na sebe doléhají s takovou přesností, že si myslím, kdybych nyní odšrouboval hlavní šroub, kuši natáhl a následně vystřelil, tak by prostě to lučiště z kuše nespadlo (zkoušet to ale nebudu). Sám jsem zkoušel vymontovat šroub a lučiště sundat rukama, ale prostě mi to nešlo. Musel jsem dát nohu do nášlapu a potáhnout za pažbu.
Hlavní šroub je ještě jištěn červíkem, takže není ani potřeba lepidlo.
Ve srovnání s Excaliburem se mi moc nelíbí montáž nášlapu. Asi je to bezpečné, protože si na to asi žádný zákazník zatím nestěžoval, ale osobně více bych věřil stylu Excaliburu. Tady se ten nášlap (je to jen pozohýbaná kulatina zalitá v plastu nebo gumě) nasadí do předvrtaných otvorů v lučišti a zajistí se červíkama. Proto radši věřím závitu na Excaliburu (i když se povolí), než tření u Tenpointu. Na druhou stranu se mi více líbí tvar nášlapu. Ten je velice dobrý pro menší nohu nebo velkou botu. Díky tomu zahnutí, které je zobrazeno na obrázku, se nemusí noha zarazit až tolik do nášlapu.



Celkové zpracování – zde bych asi ani neměl co vytknout. Pažba má na předpažbí a rukojeti jemné drážkování (teď nevím, jak se tomu říká – rybina? – prostě takové ty vyřezávané kosočtverce, aby zbraň neklouzala). Je to jen výlisek, takže žádná dřina na výrobu. Je jemná, nijak agresivní, ale jistotu úchopu provádí dobře. Zde zase záleží na preferencích daného střelce, jestli má radši toto nebo pogumování nebo „šmirgl“.
Jinak vše přesně lícuje a nikde nic nehrká.
Oproti excaliburu, který používá na své pažby bílý polymer, tak Tenpoint používá tmavě šedý až černý, takže případné oděrky camo nástřiku nejsou tak zřetelné jako na Excaliburu – opět zase jen detail.

Nabíjení zbraně – toto si zaslouží taky svou kapitolku, jelikož je kuše vybavená systémem AcuDraw50. Jedná se o systém, jenž je připevněn vzadu na pažbě. Je to klasický natahovák s háčky pouze s rozdílem, že lanka jsou upevněná na pružince, která vždy způsobí to, že se háčky s rukojetí vždy vrátí na své místo na pažbě. K fixaci na pažbě (aby nehrkaly) slouží 2 silné neodymové magnety. Osobně jsem si před koupí říkal, že je to zbytečná věc, že to akorát bude přidávat váhu na kuši a je to další věc, která se může podělat. Stačilo asi prvních 5 nabití kuše a úplně jsem změnil názor. Je to dobrá vychytávka. Při míření a manipulaci to vůbec nezavazí a váha navíc zas tak nevadí, protože leží v zadu u střelce, takže částečně pomáhá balancovat předek. Zatím jedinou věc co bych vytknul je, že natahovací lanka jsou každá zbytečně o cca 6 cm delší. Budu si je muset zkrátit. Jde o to, že se sice dají krásně zaháknout za tětivu a síla pružiny v mechanizmu způsobuje to, že háčky nevypadnou, ale při natahování kuše se musí zbytečně ještě odmotat těch 6 cm šňůry a celkové natažení kuše má zbytečně dlouhou trasu. Mně to ani nevadí, ale když jsem kuši půjčil jedinci menšího vzrůstu než já (cca 175 cm) tak už měl problém docvaknout do nabitého stavu.
Super věc je, že se automaticky kuše zajistí po nabití. Je to i jednak ukazatel, že už je kuše nabitá, ale odpadá ta starost s bezpečností – pravda, dělá mi to pořád problém. Po nabití vždy sahám na pojistku a chci kuši zajistit. Naštěstí teda sahám do míst, kde měl pojistku excalibur Very Happy

Střelba – zde by stačilo asi jediné a to smajlík s výrazem Shocked . Nechci tu používat superlativy, ale asi budu muset. Pořád si pamatuju, když jsem přešel ze spouště Jandao na spoušť Matrix. Bylo to rozdílné jak masturbace a první sex Very Happy – když to přeženu, tak první výstřel z Matrixa byl ve stylu, že prostě jen čumíte s otevřenou pusou a nechápete, co se děje Very Happy. Neříkám, že rozdíl mezi spouští u Tenpointu a Matrixu je stejně propastná, ale opravdu jde cítit, že Tenpoint drží daleko méně kilo při nabitém stavu a může si dovolit udělat takovou libovou spoušť. Jinak jazýček spouště má opačné zdrsnění (drážkování) než Excalibur. Tenpoint má drážky vertikální a Excalibur drážky horizontální.
Průběh střelby je víceméně shodný. Kuše je tišší a to dost. Jediné, co dělá zvuk vibrací po výstřelu je rezonance nášlapu o uložení ramen (to budu muset trochu potunit). No a samozřejmě pružina v nabíjecím systému, ale nic hrozného to není. Slyší to pouze střelec a to z důvodu, že to má přímo u hlavy.
Jinak balanc kuše je příjemný. Čekal jsem daleko větší váhu vepředu. Nyní mám nainstalován pouze dočasně tubusový kolimátor a HHA. Během týdne ke mně doletí optika, tak pak se těžiště přesune ještě více ke mně.
Co ale považuju za perličku, tak je předpažbí. Dá se chytnout klasicky, kdy prsty směřují nahoru. Je tam ale možnost ještě jednoho úchopu a to že prsty směřují dopředu kuše – tak jak je ukázáno na obrázku (při držení oběma rukama směřují prsty ještě více dopředu a výřez v předpažbí se krásně zasekne do jamky mezi palcem a ukazováčkem). Vsedě je tato střelba velice příjemná.



Více foto a detailů až s optikou a lepším foťákem…
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.