Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nátahová křivka reflexního luku tradičního a sportovního

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2016 10:12 am    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:
Touché. Smile


Musel jsem si to najít Very Happy díky za obohacení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2016 9:00 am    Předmět: Citovat

Touché. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2016 8:34 pm    Předmět: Citovat

Tak. A k tomuto příspěvku došlo díky vtipným silvestrovským vstupům, které jsou , kromě zviditelnění autora, prakticky nahovno.

O rychlosti luku zde byla řeč z důvodu otázky, jaká jsou omezení na soutěžích.
Jelikož se ve světě sportu a lovu objevují mechanické zbraně které s lukem mají společné jenom to, že někde uvnitř se ohýbá pružný materiál, došlo k omezení výstřelové rychlosti na 300 fps.

Pan Misiak si z celé diskuze (která se mimochodešm od původního tématu velmi odchýlila) přečetl jenom slovo "rychlost"

Je celkem pumpička jak toho dosáhneš, ale když si pořadatel přinese rychloměr a nechá tě vystřelit skrz hradla, nesmí rychlost překročit 300 fps.

Jiný než kladkový luk nikoho ani nenapadne měřit z jiných důvodů, než zvědavost, případně reklama


S nátahovou křivkou tradičního či sportovního reflexního luku to nemá společného nic- je to vytrženo z reakce na příspěvek z 20.12. kde pisatel oznamuje, že pro kladkový luk nejsou soutěže. Vytrženo z kontextu je celé povídání off topic
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Misiak
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2012
Příspěvky: 68
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2016 3:23 pm    Předmět: Citovat

Porovnanie rýchlosti lukov je možné urobiť objektívne len vtedy ak používame rovnako ťažký šíp v porovnávaných lukoch. Ak sa berú do úvahy výsledky z internetu kde si vygooglim, že kaya ktb ma rýchlosť 260fps tak sa treba divat na to či bol použitý šíp 14g karbónový alebo naozajstný, s ktorým by človek aj naozaj strieľal.

Ps. To akú má luk s nejakým šípom rýchlosť je relatívny pojem. IMHO pomalší luk vie byť dobrý na naučenie sa správnej techniky výstrelu pretože človek má "čas" vnímať priebeh výstrelu. "Rýchle" luky niektoré chyby vedia skryť.

Zbytočne lavírovať nad fps lukov je pri bežnom strieľaní na vzdialenosti do cca 30-40m pomerne zbytočné. Význam to začína naberať pri streľbe na dlhšie vzdialenosti kde je výhodné strieľať rýchlym lukom a ťažším strelivom aby mal šíp stabilitu a dobrú balistickú krivku. Alebo strieľaš flight, v ktorom ale ani rýchlosť nie je najdôležitejší faktor.

Každý nech si vyberie čo mu sedí. Samotné fps ešte z nikoho lepšieho strelca neurobilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2016 10:41 pm    Předmět: Citovat

je to jednoducho zauzivane hovorit o rychlosti luku. co je to za blbost pouzivta termin rychlost sipu? to chcete pre kazdy jeden sip zmerat rychlost so vstkymi lukmi?

je to jednoducho terminus technicus. charakterizuje luk ako taky, aby bola nejaka zakladna predstava ako luky porovnat, napr. s tym istym sipom.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2016 9:29 pm    Předmět: Citovat

Tak já nevím, zkouším doma měřit tu rychlost šípu a on se ne a ne pohnout. Asi je potřeba ho nějak vyplašit, aby se rozběhnul.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2016 1:18 pm    Předmět: Citovat

...a co jezdecké luky? Ty přece musejí mít nějakou rychlost, ne? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tonino
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Modra

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2016 10:51 am    Předmět: Citovat

no neviem, ale kedze luk nedrzime pevne v ruke a obcas sa moze stat, ze sa pretrhne tetiva (mne sa to stalo zatial raz), tak vtedy ma aj luk svoju rychlost. A dokonca v takom momente vela nechyba, aby malo svoju rychlost aj cosi hnede, kvoli comu je treba nasledne menit trencle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2016 7:11 am    Předmět: Citovat

Ale vždyť má Jíra pravdu!
Rychlost má střela (šíp) a ne zbraň (luk či houfnice) Laughing
Ta otázka není "jak máš rychlý ten šíp?" (tak se ptáme na něco živého, třeba koně) ale "jakou rychlost má ten šíp?"
Termín "...kladkové luky s výstřelovou rychlostí pod 300 fps ..." je jenom zjednodušující zkratka, správně má být "kladkové luky s výstřelovou rychlostí šípu pod 300 fps " Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2016 11:33 pm    Předmět: Citovat

No Jíro, já ti nevím, ještě jsem u nás ani v zahraničí neslyšel, že by se nějaký lukostřelec ptal: "jak máš rychlý šíp?" Very Happy Ale, také jsem pochopil, kam tím míříš, snad.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2016 11:03 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
......Na 3D soutěžích jsou povoleny všechny kladkové luky s výstřelovou rychlostí pod 300 fps http://www.3darchery.cz/

výstřelová rychlost luku to by sice nemusel být takový fyzikální nesmysl jako ten luk bez hand shocku, ale netuším z čeho by se dal ten luk vystřelit ani k čemu by bylo Smile
samozřejmě jsem pochopil co tím autor myslel, ale nebylo lepší držet se správnějšího termínu rychlost šípu dává to smysl nejen z hlediska fyziky, ale i lukostřelby Smile
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 1:21 pm    Předmět: Citovat

George napsal:
Díky, no to co napsal Jeneš mě nabudilo pro tradiční luk, já měl Samick Polaris a vždycky to tak brnklo, kdyby byl luk tichý tak to by se mi líbilo. A je dobré koupit luk, který má okno? Jinak já silně uvažuju o tom, že bych si koupil od p. Kýzla luk Old Shooter, jen ještě nevím, jestli mi bude vyhovovat longbow, slyšel jsem že má větší handshock než reflex. A taky nevím jestli s oknem nebo bez - bral bych co je přesnější.

Jště jsem taky uvažoval o hitech kladkáči, ale tu mě odrazuje že v něm nejsou soutěže.

Ještě se chci zeptat, na soutěžích s holým lukem míříte přes šíp, nebo máte obě oči otevřené a střílíte instinktnivně?

Luk bez handshocku je fyzikální nesmysl. Dokonce ho mají všechny střelné zbraně a to nejen mechanické.
Některé víc, některé míň, ale nějaký mají všechny. Jde do značné míry eliminovat konstrukcí, doplňky luku, nebo technikou střelby.

Taky se ty doplňky občas regulují pravidly, aby střelec s výběrem luku přijal i jeho nevýhody, typické pro kategorii.

Je samozřejmé, že luky tradiční a jejich varianty jsou o něco méně přesné a mají různé neduhy které luky moderní nemají (jinak by nikdo ani neměl potřebu moderní luky vyrábět).

Hitech kladkovými luky jsou zřejmě míněny terčové kladkové luky používané v terčových soutěžích. Soutěže pro ně se samozřejmě pořádají. Je potřeba se podívat na pravidla různých federací a zjistit kam se svým lukem můžu.
Samozřejmě je nesmysl hledat kladkáče na soutěžích tradiční lukostřelby, nebo různých historizujících setkáních

Na 3D soutěžích jsou povoleny všechny kladkové luky s výstřelovou rychlostí pod 300 fps http://www.3darchery.cz/

soutěže jsou na jaře a na podzim prakticky každý víkend. Pokud jsi ochotný zajet i do sousedních zemí, budeš mít každý víkend nabídek dokonce několik.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tonino
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Modra

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 10:47 am    Předmět: Citovat

Hlavne si treba vedomit, ze kazdemu trva pomerne dlho kym najde to svoje. Napriklad ja som zacinal s OL (ale bez tykadiel a mieridiel). bolo to len take funy strielanie, a aj ma to bavilo, ale nieco tomu chybalo. potom som kupil kayu (neskutocne zihadlo, bolo to fajne, ale este stale mi tam nieco chybalo).

Nasledne som zacal strielat pomocou prstena a obomi ocami na ciel (instinktivne| a vobec si nevsimam sip. Netvrdim, ze vysledky su dobre, ale ja sa pri strielani neskutocne uvolnim a zrekreujem. Proste teraz mi strielanie prinasa pohodu a spokojnost.

Takze zabudni na to, ze niekto ti nieco odporuci a tebe to sadne. Kym budes spokojny sa este dost naskusas. To je ako s laskou (napriklad k jedlu) - skusis to a vies, ze teraz to sadlo. A o tom je cela lukostrelba. spytaj sa desiatych strelcov a ziskas 10 odpovedi na najlepsi luk. Jeden chce kladkac, druhy OL, dalsi primitiva, iny primitiva, ale moze byt z kozmickzyh materialov (karbon...) - teda kolko ludi, Tolko chuti.

Tak teda vela stastia s stastne a vesele
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PePe
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2015 12:54 pm    Předmět: Citovat

Chápu to dobře, žes chtěl vybírat luk podle nátahové křivky? Já žiju v domnění že každý model ji má jinou. U některých modelů i každý kus.

George napsal:
Díky, no to co napsal Jeneš mě nabudilo pro tradiční luk, já měl Samick Polaris a vždycky to tak brnklo, kdyby byl luk tichý tak to by se mi líbilo. A je dobré koupit luk, který má okno?


Polarise teď střílím. Ano drnčí hrozně. Ale nic co by nespravilo kousek gumy pod tětivou či jiný tlumič. A jako zpětná vazba o výstřelu asi taky použitelný Very Happy Jo a ještě ti neřekly, že jsou brutálně křivý, ale co bys prý chtěl za 2500kč.

George napsal:
Jinak já silně uvažuju o tom, že bych si koupil od p. Kýzla luk Old Shooter, jen ještě nevím, jestli mi bude vyhovovat longbow, slyšel jsem že má větší handshock než reflex. A taky nevím jestli s oknem nebo bez - bral bych co je přesnější.


Arni se chlubí tím že dělá LB "bez" handshocku. Jestli to je pravda se musíš ptát jinde, ale bylo to i na videu:)

George napsal:
Ještě se chci zeptat, na soutěžích s holým lukem míříte přes šíp, nebo máte obě oči otevřené a střílíte instinktnivně?


BB míří přes hrot šípu, skoro vždy jen jedním okem. (Jedno oko má větší hloubku ostrosti než dvě, takže líp vidíš hrot a terč).


Proč má pocit, že brutálně nevíš co chceš, ještě víc než já Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2015 12:00 pm    Předmět: Citovat

Radas napsal:
Myslím že to nemusí být hned přírodní kompozit z rohů a šlach, bohatě postačí jakejkoliv typ luku Kaya, ten už tu má dost lidí.


Prirodny kompozit z rohov a sliach by som rozhodne zaiatocnikovi neodporucil, ani by som mu ho nedal do ruk. K tomu, aby takyto luk niekto vobec spravne natiahol a na prvy pokus ho nepokazil, natoz aby si ho vychutnal, treba dorast Wink

Na zaciatocnicke porovnanie kludne staci vyskusat Kayu a nejaky olympijsky luk...
...a co tak drevo? Jednoduchy drevenny luk, to si skusal, George?

Chod na nejake preteky...nemam presne prehlad, ake preteky su v CR, ale urcite ti niekto poradi.....a ked nestihnes v zime, chod na 1.Jarny sip - budu tam vsetci "blazni" Wink a lukov vsetkych moznych typov.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2015 12:08 am    Předmět: Citovat

George napsal:


Jště jsem taky uvažoval o hitech kladkáči, ale tu mě odrazuje že v něm nejsou soutěže.

Jaktožene? A co 3D ? www.3darchery.cz

Jináč teda ale rozptyl zájmu máš hodně velkej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 1:08 pm    Předmět: Citovat

Možná by bylo nejlepší, když by jsi dorazil na nějakou akci a rovnou jsi si nějaké luky vyzkoušel. Lukostřelci jsou přátelská a vstřícná komunita, takže by to neměl být problém. Ono je těžké vymyslet to po internetu, protože je to hodně o pocitech a osobním naladění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2015 10:04 am    Předmět: Citovat

Díky, no to co napsal Jeneš mě nabudilo pro tradiční luk, já měl Samick Polaris a vždycky to tak brnklo, kdyby byl luk tichý tak to by se mi líbilo. A je dobré koupit luk, který má okno? Jinak já silně uvažuju o tom, že bych si koupil od p. Kýzla luk Old Shooter, jen ještě nevím, jestli mi bude vyhovovat longbow, slyšel jsem že má větší handshock než reflex. A taky nevím jestli s oknem nebo bez - bral bych co je přesnější.

Jště jsem taky uvažoval o hitech kladkáči, ale tu mě odrazuje že v něm nejsou soutěže.

Ještě se chci zeptat, na soutěžích s holým lukem míříte přes šíp, nebo máte obě oči otevřené a střílíte instinktnivně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 9:03 pm    Předmět: Citovat

Jeneš to vystihl velice přesně.
Jestli s tím nespěcháš jako s dárkem pro sebe na vánoce Smile
tak si to napřed někde vyzkoušej.
K tomu sportovnímu luku je snadný se dostat v každým lukostřeleckým oddíle. A když napíšeš odkud jsi, věřím, že se dá domluvit i vyzkoušení toho druhýho luku. Myslím že to nemusí být hned přírodní kompozit z rohů a šlach, bohatě postačí jakejkoliv typ luku Kaya, ten už tu má dost lidí.
Ten rozdíl je obrovskej a tipnul bych si, že si oblíbíš tu Kayu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 12:01 pm    Předmět: Citovat

Zkusím to bez "vraj". Smile Olympijský luk je vhodný pro terčovou lukostřelbu v moderním pojetí. Mířidla na něm můžou a nemusí být použity - dá se mířit například přes hrot šípu (kategorie barbow). Šípy se s ním používají karbonové popř. duralové. Má těžký střed a je přesný. Při střílení vydává drnčivý zvuk a nebavilo mě s ním střílet.
Kompozitní luky z přírodních materiálů jsou podstatně lehčí (váhově, nikoliv nátahovou silou) a střílí obvykle tiše. Používá se zpravidla s dřevěnými šípy a pochopitelně je méně přesný. Výstřelová rychlost je vysoká, hodí se pro tradiční lukostřelbu a je silně návykový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
juraj589
Nováček
Nováček


Registrace: 11.10. 2013
Příspěvky: 109
Bydliště: Topolčianky, okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 1:38 am    Předmět: Citovat

na presnejsiu strelbu. Kombinacia oboch zahnuti ramiem je asi najvyhodnejsia. Rozhodni sa dobre, je taky luk, na cely zivor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
juraj589
Nováček
Nováček


Registrace: 11.10. 2013
Příspěvky: 109
Bydliště: Topolčianky, okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 1:36 am    Předmět: Citovat

pokial viem, reflex ma dobry svich, rychlost, a ma predpnutie. Je vraj horsi na presnu strelbu, naproti tomu deflex je vhodny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2015 8:59 pm    Předmět: Citovat

Olympijský luk - znouzectnost to určitě není, navíc slovo reflexní je nesprávně přeloženo, v originále je to recurve, což není totéž. Stručně řečeno je to optimální kombinace výhod reflexního a deflexního luku.
Dalo by se to obsáhle rozebrat, bohužel pomalu píšu a nemám moc času. Snad se někdo najde a rozepíše se podrobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
juraj589
Nováček
Nováček


Registrace: 11.10. 2013
Příspěvky: 109
Bydliště: Topolčianky, okres Nitra

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2015 1:04 am    Předmět: presna strelba Citovat

a potrebujes luk na sportovnu strelbu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2015 7:21 am    Předmět: Re: Nátahová křivka reflexního luku tradičního a sportovního Citovat

George napsal:
Ahoj, mám dotaz na to, jak jestli je olympijský reflexní luk znouzectnost (z důvodu uchycení mířidel, základky a dalších věcí) oproti tradičnímu reflexnímu, třeba korejského typu¨, který bez tětivy je v podstatě takřka zahnut do písmene C.

Jde mi o nátahovou křivku:



Pokukuju po nějakém luku, a poněvadž bych střílel bez mířidel tak si říkám, jestli je v tom přípdku vůbec vhodné kupovat moderní reflex s madlem a rameny, nebo jestli nezkusit nějaký klasičtější.

nazdar, strielam uz dlhsie, ak by som si vyberal ja tak berem korejcana ( nie koly tomu ze uz jedneho mam), je to maly pekny rychly luk. Strielanie cez mieridla ma omrzelo cca po hodine Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 6:57 pm    Předmět: Nátahová křivka reflexního luku tradičního a sportovního Citovat

Ahoj, mám dotaz na to, jak jestli je olympijský reflexní luk znouzectnost (z důvodu uchycení mířidel, základky a dalších věcí) oproti tradičnímu reflexnímu, třeba korejského typu¨, který bez tětivy je v podstatě takřka zahnut do písmene C.

Jde mi o nátahovou křivku:



Pokukuju po nějakém luku, a poněvadž bych střílel bez mířidel tak si říkám, jestli je v tom přípdku vůbec vhodné kupovat moderní reflex s madlem a rameny, nebo jestli nezkusit nějaký klasičtější.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.