Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vyroba sipu z bambusovych tycek
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 10:47 pm    Předmět: Citovat

Tak je mi líto, ale z bambusových šípů nic nebude. Poslal jsem je zpátky, bylo mezi nima příliš nepoužitelných kusů. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2016 10:38 pm    Předmět: Citovat

Ja bych bral 50-55 spine, dlzka 29 palcov, 20ks minimalne. Ak by bola dobra cena (pod 2 eura za ks). tak by som zobral aj viac.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2016 8:16 pm    Předmět: Citovat

Je to aktuální. Délky budou dvě 100 cm a 115 cm. Cenu zatím nevím přesně, bude záležet na proclení. Kratší by měly být někde okolo ceny cedrových týbel, delší asi o 20-25 % víc. Ještě dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2016 12:53 am    Předmět: Citovat

Zajímavá nabídka, jak to bude vycházet cenově a jaká je délka týbel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2016 11:18 pm    Předmět: Citovat

este je to aktualne?
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2016 10:02 pm    Předmět: Citovat

Fajn píšu si. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2016 8:48 pm    Předmět: Citovat

Tak to já se hlásím, zatím bych potřeboval 40/45 a 50/55.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2016 1:31 pm    Předmět: Citovat

Můj dodavatel bambusu mě ukecal, abych od něj vzal bambusová týbla na šípy. Vemu jich o dost víc, než sám spotřebuju, takže pokud budete mít zájem, tak mi dejte vědět - zejména s ohledem na požadovaný spine.
Budou tříděná jak podle spinu, tak i podle hmotnosti a údajně v nejvyšší kvalitě - uvidíme, bambus pro jádra luku má vynikající.
V případě zájmu můžu udělat různě pokročilé fáze polotovaru šípu nebo celý šíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dawsa
Nováček
Nováček


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2015 2:57 pm    Předmět: Citovat

První bambusové tyčky z Číny jsem objednával před třemi lety, kdy jsem začínal s bambusovými šípy. Kvalita byla strašná (kupováno přes ebay), jichoč tehdy z 50 tyček obtížně vybral 12 a postavil mi jednu sadu. Pak jsem objevil bambusové lepené (hexashafts), taky blbý, byly strašně těžké a měkké. Už jsem čínské pak nekoupil, jako tyčky k rajčatům to bylo dost drahé. Nakonec kupuju v Německu vytříděné drahé tyčky (6 Eur za kus..) ale ty jsou 110 cm na moje japonce, řeším váhu a těžiště, ne spine. Obyčejné jsou kolem 2 Eur za kus a mají to i podle spinu, kvalita stále jen průměrná, ale nejlepší co jsem zatím kde objevil. Z tuctu tyček je jich půlka fajn, čtvrtina se dá použít a čtvrtinu dám k rajčatům. Končíky kupuju rohovinové s dříkem (1.7 Eur/kus), odvrtám bambus a vlepím. Ale taky prasknou i když míň než kostěné, které se taky prodávají, ale stojí 2.7 Eur. Prodávají se už se zářezem na tětivu, ale já kupuju bez zářezu, protože ten hotový je často špatně udělaný. Radši si to dodělávám sám i když je to dost pracné. Taky se prodávají rohovinové destičky, vlepíš do bambusu a pilníkem uděláš zářez, taková variace na selfnock. Hroty se pro vaše účely dají použít klasické bearpaw nasouvací, ale musíš je přilepit nejpevnějším epoxidem co na trhu je (UHU 300). Dodací lhůty jsou dlouhé , klidně čekám 3 týdny, poštovné je minimálně 20 EUR, takže nakupuju tak 2 x za rok.
odkaz na obchod zde
http://www.bambusschaft.de/shop/
na ebay je v anglii
http://www.ebay.co.uk/itm/One-dozen-33-inch-Tonkin-Bamboo-Arrow-Shafts-95-100-/200860631609?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2ec43a0239
zboží má fajn,kupoval jsem od něj hroty, končíky a bambusové kolíčky do dříků, když to chceš zpevnit, samotné tyčky jsem od něj nekupoval, jsou na mě krátké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 6:39 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
jj
to je Steven Tiger z Ciny, tycky vybornej kvality. Isiel by som do toho....problem je ale v tomto - postovne dava casto zdarma, ale plati sa vstupna dan do EU. Ked si kupime velky pakel, dan zaplatime. Ked kupime viac malych na viac ludi, nemusime to platit.


no ta vstupní daň je ale od 22eur takže tu zaplatíme tak jako tak ne? Jsem na tuhle ehm..nepříjemnost.. úplně zapoměl.
K tomu poštovnému- jsou tam inzeráty od jiných prodejců a ty maj freeshiping ale zrovna tyčky od stmmrr1968 jsou uvedený s poštovným Confused

Nicméně i tak bych byl na přijatelné částce na tyčku. No kdybyste někdo do toho šel se mnou tak se projevte!
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 4:16 pm    Předmět: Citovat

jj
to je Steven Tiger z Ciny, tycky vybornej kvality. Isiel by som do toho....problem je ale v tomto - postovne dava casto zdarma, ale plati sa vstupna dan do EU. Ked si kupime velky pakel, dan zaplatime. Ked kupime viac malych na viac ludi, nemusime to platit.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2015 3:10 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:

Tak by sme sa mohli dohodnut viaceri - taki 10ti po 100ks Smile
Dusan

tak co, už jsi sehnal nějaké spolu objednavatele?
Já bych potřeboval 65-70# spin

Přemejšlím nad touhle nabídkou, nechcete někdo 50 kousků že bysme se rozdělili?
http://www.ebay.com/itm/100-Bamboo-arrow-shafts39-4-65-70-shafts-only-/380637981308?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item589fcaaa7c
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st leden 08, 2014 10:14 am    Předmět: Citovat

len priznám sa nikdy som také šípy nezostavoval kedže je bambus dutý mám celkom hrôzu z osadzovania končíka a hrotu..

vie niekto poradiť?

Já to dělám tak ,že oba konce dutiny vyčistím od té měkčí části vrtáčkem a vlepím do ní duvilaxem nebo epoxydem na těsno přiměřeně dlouhou bambusovou štěpinu. Dá se to pak opracovat pro nasazení hrotu i na plastový končík nebo vypilovat drážku na tětivu přímo a před ní ovázat proti rozštípnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st leden 08, 2014 8:18 am    Předmět: Citovat

Přesun z nově založeného vlákna:
bowhunter123 napsal:
ahojte!

máte niekto skúsenosti s bambusom?

chcel by som objednať z bearpaw ale priznám sa vôbec neviem ako.. išlo by o šípy pre ženu má to byť prekvapko.. striela z longbowu.. bambus ešte stále splna súťažné pravidlo drevených šípov pri kategorii TRLB len má vlastnosti karbonu..

doteraz som šípy pre nu vyrábal ja, smrek, borovica.. premýšlal som žeby som ešte šiel do cedru ale cena za bambus je rovnaká a myslím že vlastnosti bambusu sú lepšie ako cedru...

len priznám sa nikdy som také šípy nezostavoval kedže je bambus dutý mám celkom hrôzu z osadzovania končíka a hrotu..

vie niekto poradiť?

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 10:20 am    Předmět: Citovat

Bambusy se dají u nás pěstovat doopravdy, rozdělují se na výběžkaté a trsnaté. Fargesia - Bambus horský - Rákosovec - Fargesia fungosa. Ale mezi bambusy se řadí taktéž Rody SASA, pseudosasa, Arundinaria, Bashania, Brachystachyum, Hibanobambusa, Himalayacalamus, Chimonobambusa, Indocalamus, Phyllostachys, Pleioblastus, Sasaella, Semiarundinaria
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 3:10 am    Předmět: Citovat

Jeste jsem si vzpomnel jak tu Cornus daval jakou maji pruraznost sipy z river cane a bird points ze 40 liberniho luku co vlastne indiani delali od nepameti ,nezapomente tady se nachazeji indianske vesnice asi 6 km v mori jak tenkrat ledovec vazal tolik vody ,ze tam byla pred asi 6000lety sucha zem .......tak river cane neni nic noveho .....nejstarsi indianska vesnice co byla v NC objevena je 12 000 let stara .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2012 2:54 am    Předmět: Citovat

Skoro bych vam veril Laughing
To co mate a vydrzi -20 C neni bambus ,ale river cane co vypada jako bambus ....bylo ji desitku druhu v minylosti ,ale mnoho ji bylo za ty staleti zniceno je to zde puvodni rostlina jako tabak a brambory a zacina rust okolo Mason-dixie line tedy severni hranice Virginie co je zhruba Washington DC a ja to tam mam asi 400 mil......River cane se pouziva na sipy od pradavna a nasli vykopavky stare asi 2000let , sip neni vubec lehky, ale naopak obycejny sip ma asi 700 grains jinak ten skutecny bambus zacina rust az ve stredni a jizni Americe stejne jako kafe .....river cane se pouziva na backing lepenych luku a skutecne takovy luk vydrzi ,misto pestovani bambusu v evropskych podminkach se soustredte na pestovani river cane.....lepeny luk v kombinaci osage orange a river cane tvori velmi dobry luk ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Marth
Nováček
Nováček


Registrace: 10.5. 2011
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 10:33 pm    Předmět: Citovat

Bambus pěstuji již několik let poměrně úspěšně bez nějaké zvláštní péče.
Nejdelší stvoly mají délku až 6 m a v pohodě přežijíi -30.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 9:56 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Bambus vyzaduje temer tropicke klima


Blbost, bambus roste v Číně v podhůří nejvyšších hor, kde teplota není tropická. Je ale pravda, že to v našich podmínkách není běžný druh, nicméně různí "výzkumníci" to zde rozšíří a protože je to plevel, tak dŕíve než Čína nás ovládne bambus...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: út prosinec 06, 2011 11:51 pm    Předmět: Citovat

Typický doutník na konci stonku má orobinec , latinsky typha. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soli
Nováček
Nováček


Registrace: 30.11. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út prosinec 06, 2011 11:26 pm    Předmět: Citovat

Také jsem provedl průzkum, jak asi river cane (rákosovec) vypadá - u nás v okolí jsem ho zatím nikde neviděl (Slánsko). Když už u vody něco podobného objevím, tak je to obyčejný rákos, s typickým doutníkem na vrcholu stébla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út prosinec 06, 2011 9:52 am    Předmět: Citovat

Bambus vyzaduje temer tropicke klima ,lepsi ve stredni Evrope by bylo pestovat rostlinu co je zde domaci a jmenuje se river cane ,je to druh bambusu---- sipy z nej jsou tezke obycejne sip vazi 700 grain roste jeste asi 70 mil ode mne na severu a tam je dost zima a indiani ji pouzivaji na sipy tisice let zde roste u potoku a bych nezapomel sip je pevny a river cane se stipala a pletly se z toho kosiky, nebo se z toho delali foukacky a napr ,Cerokezove to pouzivali na lov drobne zvere a takoveho holuba to zabije jiste ,bohuzel neni zde v prirode efektivni jed a ten zacina az ve Stredni Americe .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01, 2011 12:04 am    Předmět: Citovat

Jestli by to po jednom neměli třeba spíš v nějakym květinářství nebo zahrádkářskejch potřebách
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soli
Nováček
Nováček


Registrace: 30.11. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2011 9:39 pm    Předmět: Citovat

Stránky, které zmiňuješ, jsem našel. Opravdu vypadá, že se jí u nás spíše nedaří.
Zatím jsem odkázán na tyčky z bau-xyz. Za 4 tyčky chtějí 30 Kč.
Navíc je mají fyzicky spojené po 4 kusech, takže žádné vybírání podobných po jednom...Přebíráním jsem tam strávil mládí.

Doufám, že narazím na bau/obi, kde by prodávali jednotlivé kusy.

Co člověk neudělá pro kus bambusu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soli
Nováček
Nováček


Registrace: 30.11. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2011 9:39 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
jelikož mě zajímá výroba šípů z bambusu, tak mě napadlo...
zkusil jste někdo vypěstovat přímo šípový bambus v našich podmínkách? (Pseudosasa Japonica)
Mrazuvzdorný by měl být dost, horší už je to s odolností stébel v zimě, aby dostatečně vyzrála (měla by se sklízet 2-3 roky stará).

Pokud máte někdo s pěstováním zkušenosti (i negativní), prosím, podělte se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 12:39 am    Předmět: Citovat

Ahojte,
tak som docital cele toto vlakno - uff, mam sa este co ucit. Jichoc, skvela praca, nadhera, to zdobenie je az prehnane, ale vidiet, ze sa venujes svojej vasni s vasnou Smile
Vyrabal som sipy z Baumax bambusov - to bola haluz!, potom z Baumax bukovych tyciek - tie su tvrde jak fras, parada, a poslednu varku som vyrabal z tyciek od stiven tigera http://myworld.ebay.com/stmmrr1968?ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1181 z Ciny. Skvela kvalita, tycky su naspinovane, vaha pomerne presne sedi a zo sady 50ks, ktoru prenasali dlhe tri tyzdne dzunkami z ciny do afriky, karavanami cez pust, neskor ktovieakymi cestami az ku mne do slovenskeho mestecka, sa (asi) prevozom, rozstiepilo na konci snad 5 (typkovi som poradil, nech tie konce obali bublinkovym igelitom, nech mam co od nervozity pukat). To je ale v pohode, lebo z tyciek 1m dlhych robim 32'' sipy, takze materialova rezerva bola akurat.
Tycky ponuka naspinovane v rozmedzi 5#. Ja chcem kupit tycky 75-80#. Pisal som mu, tycky s takymito tuhymi spines ma viac.
Snazil som sa chalana uvarit na lepsiu cenu, a ponukol mi 1100ks za 1000USD, pricom to posle DHL a odpusti mi postovne. To tu bude hned nie ako predtym, ked bolo postovne 0USD ale slo to fakt pommmaaaalllyyyy. To je dobry deal (podla mna), ta fakt kvalitna bambusova tycka vyjde pod jeden dolar.
Lenze, tolkymi dolarmi z rodinneho rozpoctu na moje detske hratky nedisponujem Smile
Tak by sme sa mohli dohodnut viaceri - taki 10ti po 100ks Smile
Dusan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2011 11:45 pm    Předmět: Citovat

chano napsal:
Jak je to se štípáním bambusu, štípe se dobře? Neláme se to v kolenech, neujíždí to bokem? Jaký druh bambusu je nejvhodnější na šípy ze štípaného bambusu? Jak se chová bambusový šíp oproti dřevěnému?


Řekl bych to asi takto... Je to ten nejblbější způsob výroby šípů. Samozřejmě všechno, co píšeš o kolenech, vybočování atd. platí. Proto já jsem to dělal tak, že jsem volil relativně velkou rezervu a pak to dobrušoval. V tomto provedení ten plný bambus je odolnější, avšak toto již nebudu opakovat, protože bych při tom vyrostl. Nicméně toto provedení je fakt neskutečně odolné. Na druhou stranu se takové šípy hůř ladí, protože tam vstupuje do hry tvrdost té vnější vrstvy a samozřejmě kolena. Proto jsem já volil bambus s tloušťkou stěny myslím 13mm. Pak je tam ale tolik materiálu, že se z toho jeden může po..rat. I přesto všechno jsem to chtěl zkusit, protože pro slabší luk jsem takové šípy odladil a v Indonésii a Malajsii jsou takové šípy běžné. Oni se s tím ale tolik nehrají.

Druhy bambusu... Nevím který druh je nejlepší. Já jsem volil takový, co jsem sehnal a to z Indonésie od výrobce bambusového nábytku.

Vlastnosti šípů z bambusu... Já mám pro bambus úchylku, proto toleruji některé negativní vlastnosti. Homogenita bambusu proti dřevu je určitě horší a možná i rozdíl ve SPINE. Nicméně obdivuji korejskou lukostrelbu a tam prostě bambus patří. Když to řeknu na rovinu, tak střílení z luku korejského typu s bambusovými šípy má všechny možné nedostatky - mimostředový luk, krátký a méně stabilní, šípy s problémem je vyladit. O to ale více potěší, když se někdy i něco podaří trefit...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 4:52 pm    Předmět: Citovat

Patrik11 napsal:
Ide to rýchlejšie ako z drevenými?


Ide, ak máš hotové tyčky! Ak robíš všetko sakumprásk tak je to jedno, alebo možno aj horšie. A moje boli nakoniec vždy nespolahlivejšie ako drevo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Patrik11
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2010
Příspěvky: 159
Bydliště: Levice

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 4:33 pm    Předmět: Citovat

jchocz, koľko ti asi tak zabere výroba jedného bambusového šípu? Ide to rýchlejšie ako z drevenými? Tiež sa pridávam Tecumsehovi, velmi pekná práca...ale to je už asi samozrejmosť u teba Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 12:51 pm    Předmět: Citovat

Robíš nádherné šípy Thumbs Up
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Strana 1 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.