Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

kladkový luk
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 10:02 am    Předmět: Citovat

Teraz kukam ze Surge je single cam, neviem jak sa tam nastavuje synchro kladiek a ci vobec take nieco na singlecame je. Inak postup by mal byt asi rovnaký...akurat snychro tusim uplne odpada..ale neviem mal som v rukach len hybrid/twin camy aby som ti zle neporadil.

Inak mrkni na toto , ma to asi 7 stran a je to hodne na lovecke zatazene ale principy su identicke aj s tercovým a je tam viacmenej slusne know how o kladkacoch a viacmenej vsetko vysvetlene.Aj ked treba sa trosku obrnit voci subjektivite s ktorou su niektore veci pisane. Autorove pojednanie o odpuštavosti lukov je trosku poriadne mimo Very Happy http://www.huntersfriend.com/compound_bow_selection_guide.html

niekde som tu raz daval link aj na nieco podobne, kompletne zalozene na sipoch a ich principoch a vsetkom co k tomu suvisi, neviem sa k tomu dopgooglit, ale niekde tu na fore som to tusim uz raz daval.

inak mrkni aj na fora:

http://www.archeryinterchange.com/

http://www.archerytalk.com/vb/

su narvane know-how o lukoch

a samozrejme davam do popredia skvely slovenský projekt z ruk nasich lukostrelcov:

http://www.rcherz.com/

slovenský, avsak medzinarodne pouzivaný scoring system, vsetky sutaze v okoli a omnoho viac, maju aj appku do mobilu na scoring aj sutazi aj treningov, calculatory, vyhodnocovace strelby atd atd... odporucam
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 9:53 am    Předmět: Citovat

a ten peep este som zabudol.....ked mas hento vsetko hotove...tak si luk normalne prilicis ako ked strielas, ale robis to vsetko zo zavretými ocami.A ked si v pozici z akej strielas, tak len otvor oko...a tam ma byt. Nove tetivy vacsinou chodia uz s takou šnurkou na tom mieste, ktora oddeluje jednotlive pramene od seba...ked mas luk v bowpresse(povolna tetiva) tak ho tam vlož,a ked tak priviaz len po obvodovej drážke aby mohol chodit hore a dole...a ked zistis uplne presnu poziciu,jak som pisal na zaciatku, tak potom tetivu prikrutis,odtocis tak aby bol kolmo na oko nech to nemusis pritacat pred kazdým výstrelom. S tým prikrucanim a odkrucanim tetivy len tak jak je nutne..skracovanie a predlzovanie tetivy vie dost zmenit spravanie sa luku na WALLe,(v plnom natahu)
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2016 9:48 am    Předmět: Citovat

Za prepokladu ze ma tetiva omotávku, co by mala mat..treba si dobre vsetko premerat nez das dole staru, potom si najdi k tmu luku tech sheet na PSE stranke sa k tomu da dostat(downoalds,alebo pod). zmeraj si vsetky veci:ATA dlzky káblov, dlzku tetivi.idealne si zaznac niekde na luku fixkou alebo niecim kde bolo co povodne(pre kontrolu). Samozrejme ze za predpokladu ze ten luk mal niekto skusený. das luk na bow press, vymen veci a premeraj, podla potreby si prikrut, odkrut kable/tetivy, ked vsetko sedi +-, tak nasyncheronizuj kladky. a na zaver este raz premeraj tetivu a ostatne. veci..hlavne ATA , ak je zakladka spravne tak tam býva taka dierka z boku na luku a zhruba v nej by mal byt sip vidiet ked je zalozený spravne. tam capnes tzv. Téčko (bowsquare) a spravis si značku na tetive. To téčko by ti malo simulovat sip,cize spodok je položený tam kde by lezal sip a je to pricvaknute na tetive...zalozis si sip a spravis si spodne . lozko.Ja si robim len spodne a zhora to drzi uz len dloop. Samotný D loop si mrkni jak sa robi na youtube, chce to cvik a d loopoveho lanka si kup urcite do rezrvy, asi to nepojde hned na prvý krat idealne Smile a bacha na opalovanie a tetivu, ak sa da, nech tio tam niekto nieco pridrzi pre ochranu nech si neopalis tetivu....ako ona znese ale bacha Very Happy , pekne si ho nastrapkaj na koncoch aby ti spravil tie "zátky"no a potom nejak paper test a uvidis jak si na tom, drobne rozdiely vo vertikale mozes doriesit zakladkou,Vacsie treba posunut ložko. Inak ked si aj tu vymenu tetiv aj hladanie a robenie lozka das v anglictine do youtube tak urcite nieco najdes, kde je vsetko vidiet, mozno aj lepsi sposob nez som ti ja povedal.
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 6:33 pm    Předmět: Citovat

No v česku je to jedno, v jakém počtu to bereš. V USA je to o něčem jiném. Jako doufám, že mě to moc nechytne Very Happy protože se mi do toho nechou cpát prachy Very Happy Pořád se raději dívám na terč skrz optiku než skrz průhled v tětivě Very Happy

Jedna věc oproti kuši, dokonce i kladkové, je ta, že je to neskutečně tiché. Daleko víc jde slyšet zabodnutí šípu do terčovnice, než samotný výstřel. Toto mě při každém výstřelu dostává.

Ještě jedna otázečka:
Když budu dávat na novou tětivu peepsight, jak zjistím přesné místo, kam to mám dát? Popřípadě jak zjistím přesné místo, kam uvázat D-loop? Na to je takovej ten podivnej nástroj, který se přicvakne na tětivu (bow square?)?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 1:10 pm    Předmět: Citovat

zvyknu sa predavqat po tuctoch, cize tucet trubiek, tucet hrotov tucet koncikov atd. Malo by to aj stat menej ked beries po tuctoch, ale to je aj o predajcovi..ak ti to narata ako kusovky tak je to jedno.
Tie tabulky co som ti poslal su ale na tercové sipy,pri loveckých je to asi inak...okrem pocitu bezpečia v dome inak nevidim dovod na lovecke hroty Smile a ono 100J v sipe tercovom funguje v pripade nutnosti urcite dostatocne Smile
vzhladopm na tercovnicu, manipulaciu a vsetko je asi najvhodnejsie ist do tercových sipov, Ked si zacnes buchat vlastne sipy v tercovnici bude lepsie ked to schytaju tercovým hrotom.,ak pouzijes pinove koncovky tak vacsinou aj slusneho robinhooda preziju bez vacsej ujmy a vymenis len plastový nock za par centov
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 11:19 pm    Předmět: Citovat

právě - no zrovna včera se mi povedlo rozstřelit jeden hliníkáč- ale kdyby přes končík...vystřelil jsem první šíp, terčovnice se pootočila na sněhu a druhým šípem jsem vzal tělo šípu, takže se solidně prohnul Very Happy
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 7:28 pm    Předmět: Citovat

PowerFlight sú dosť odolné šípy, požíval som ich k recurve luku zrovna tie 400-ovky, pokiaľ si ho nerozstrelíš vydrží hodne, jo 10 kusov by mohlo stačiť, neoplatí sa kúpiť 2-3 a potom behať jak ocas hore dolu k terčovnici Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 4:37 pm    Předmět: Citovat

No asi nakonec půjdu do prvních šípů Easton PowerFlight 400 o délce 28'', myslel jsem že vezmu 30'' abych mohl používat lovecké hroty s velkým průměrem, ale kašlu na to. Ta čtyřstovka spin už vychází na tu libráž, při tom zkrácení trubky.

Naučím se s nima střílet a pak bych šel do něčeho lepšího, pokud mě to nadšení ze střelby bude držet.

Díky andy za ten odkaz, hledal jsem to všude možně, ale nemohl jsem se dohledat. Vždy jsem našel pouze obrázky, ale bez povídání atd...Angličtina není problém.

Kolik tak šípů vzít do začátku? Jak moc se ničí? 10 bude stačit?

Jinak k luku bych se po nějaké době vyjádřil s mini recenzí, ale jako lajk to nebude moc přínosná recenze, zvlášť když je to 2 roky starý model. Každopádně pojmu ji spíš ve stylu "nákup prvního kladkáče" takže to snad ocení budoucí zájemci o kolotočařinu.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 11:31 am    Předmět: Citovat

To si mrkni podla tzv. Arrow selection chart, pripadne shaft chart..kazda znacka sipov ma trosku iný rebricek spinov, zavisi to aj od iných veci, vaha hrotu atd...ale ak si v tom neni zbehly, nehaj si nejake postavit v predajni alebo v klube....

http://www.eastonarchery.com/downloads/selection-charts

pozri si toto, malo by ta to vniest do temy,anglictina nutna

Inak zacall by som tercovnicou slusnou, inak to bude uplne jedno ake kupis ked budu jednorazoveee. Inak radovo to vidim na nieco okolo 400-350 u eastonu.v karbone, carbon/hlinik. Samotný hlinik by som na tvojom mieste vobec neriesil.

Tiež si treba zvazit na aku vzdialenosť chces strielat, aký mas zameriavac, ak mas whisker zakladku a chces to tak nehat tak tipujem ze to ma byt tak do 30 max 50metrov a lovecký zameriavac. Ak chces davat terc na 50-70 mozno 90m tak potom nieco od Easton Carbon one a vyssie ale to uz chce inu zakladku a ine zameriavace.Treba si aj zhodnotit na kolko ho budes mat nastaveny...ked raz posatvis sip tak sa uz da len ztvrdzovať(skracovanim) cize ak si raz kupis sip nastavený na 60lb a potom budes chciet podladit na 52-54 tak uz bude problem ho zmakcit(mozno tazsi hrot,ale ludia vacsinou daju najtazsi mozný uz hned v povodnom zostaveni)

Inak gratulujem ku kupe, PSE su fajn stroje, dufam ze bude dlho sluzit a ze ho predchadzajuci majitel moc netýral Smile
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 1:35 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec pořídil jetý, ale minimálně střílený PSE Surge 2014. Mohl by mi někdo poradit se šípy?

Nátah 60 liber a délka nátahu 29,5 palce.

K luku mám nějaké hliníkové Easton XX75 tribute 1916 (31'') a jeden nějakej karbonovej Easton spin 400 (trochu kratší) - ten jsem právě zaryl do kompostu a nechce se mi v něm hrabat, bo je ještě zmrzlý Very Happy

Dnes jsem dělal papírový tuning, ale přijde mi to zbytečný to nastavovat na nevhodné šípy - ty hliníkové jsou podle mého měkké protože i po různým štelování to trhalo tak 5 cm papíru. Ten karbon jsem naladil téměř přesně "na mercedes", akorát bych musel o kousek posunout d-loop, bo mám štětinovku a tam nejde štelování po svislé ose....

Byl bych rád, kdyby někdo poradil, jaké šípy zvolit, popřípadě mě odkázal na nějaký web, kde se to dá nějak vypočítat.

Díky Smile
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
andy
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2016 8:45 pm    Předmět: Citovat

nema tu niekto doma nahodou uz nove PSE Expression?
_________________
Hoyt Podium X 40" - na ceste Smile
Doinker Elite Fatty + Fatty 12 1/4"+4"extender
Easton Carbon One
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2015 7:48 pm    Předmět: Citovat

Díky kluci za rady. Cením si jich. No luk jsem nakonec nepořídil. Rozhodoval jsem se mezi ním a kladkovou kuší a po sepsání A4 pro a proti u mě vyhrála kuše. Rozhodování trvalo více jak týden. Poté jsem to nechal ještě pár dní uležet, jestli se náhodou názor nezmění a nezměnil, ba naopak jsem se ještě utvrdil v tom, že kuše ke mě asi patří. Snad už s třetí budu spokojený Razz

Jinak co se mrazu a ramen týče - u reflexní kuše jsem vypozoroval pravý opak. Mráz ramenům vůbec nevadil (bavím se o nějakých -15°C ) ale vysoká teplota a přímý sluneční svit jim vadí extrémně. přičemž extrémně = destrukce ramene při klasickém výstřelu s předimenzovaným šípem oproti optimální váze. Ale opět bavím se o 260 lb nátahu, takže luk je si myslím v klidu i za parných dní.

Nyní spíš budu pokukovat po bazarech a pokud se tam objeví nějaký kladkáč za solidní cenu, tak bych vzal radši jetý, než nový...Ale to nebude tak brzy
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2015 5:08 pm    Předmět: Citovat

Bowtech Infinity Edge mam a z dane kategorie (stelovatelny luk ve velkem rozsahu librazi a natahu je to asi to nejlepsi co muzes koupit) Pro seriozno strileni vymena zamerovace a zakladky nutna. Na zacatek to to ale chvili poslouzi.

Dalsi odpovedi v textu.

KOŘEN napsal:


Teď tedy pár obecných dotazů:
1) Mění se s nastavením jiné délky nátahu i Brace Height? Asi ne že? A jak je tomu u změny libráže?

Ne brace Height je stale stejny (je dany delkou tetivy a lan)

2) Dočetl jsem, že různé systém kladek jsou různě náročné na časování. KDyž kupím nový luk, budou kladky správně načasované? Kolik střel vydrží luk, než se mu rozčasují kladky? Záleží to pouze na tětivě popřípadě lanovodech?

To zatim vubec resit nemusis. Existuje x druhu kladkovych systemu, nektere na casovani nejsou nachylne vubec (binary cam system)
Neco si o tom muzes precist tady:

http://www.huntersfriend.com/compound_bow_selection_guide_page4.html
3) Jaká je zhruba životnost tětivy? Samozřejmě že kus od kusu a výrobce od výrobce, ale existuje nějaký průměr? Co se na tětivě nejčastěji kazí? Je to omotávka, která jezdí po kladkách?

Na tetive se kazi tetiva, trepi se a praskaji jednotliva vlakna - vetsinou na luzku sipu, tedy pod omotavkou. Omotavka se da vymenit. Nejvic je namahana ve vyhybce.

4) Je něco, co se na luku opotřebovává a je nutno to časem vyměnit? (nepočítám tětivu a lanovody). Nejspíš tlumiče tětivy že? Nebo ještě něco jiného?

Az tohle zacnes resit tak si koupis cely novy luk.

5) Jak je to se střelbou v zimě (venku)? S kuší mě zatím nejvíc bavila zimní střelba (protože na to mám nejvíc času). Je možné střílet i s lukem v zimě? Vadí luku sníh/déšť?

Dest luku jako takovemu nevadi, ale ocelove casti muzou korodovat, Ramenum by teoreticky mohl vadit extremni mraz, ale toho bych se nebal. (paklize tedy nehodlas jet na pol lovit ledni medvedy

_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
smelina
Nováček
Nováček


Registrace: 19.3. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2015 5:07 pm    Předmět: Citovat

Fifa napsal:
KOŘEN napsal:
Jojo Jíro, o tom nátahu vím. Myslím, že koupě modulů se týkala především starších luků. No já jsem třeba i ze stránek od výrobce pochopil, že vyrábějí luk pouze v daných librážích. Například firma Bear má u svojich luků napsáno 50/60/70lb. Možná tam bude nějakých +-3lb kvůli změně nátahu (snad tady neplácám). http://www.beararchery.com/bows/compound

Rozmezí 50-60, 60-70 dělá především firma HOYT.


Ne, ne tech 50/60/70 znamena TOP libraz (ne jednu nemenou)- povolit jdou snad vsechny luky zhruba o tech 10lb.

10 liber je standard, ale existují luky, které mají rozmezí mnohem větší např. i 40-70 liber. Jsou to často modely nižší kategorie pro začátečníky. A nové modely od Bearu mají teď např. možnost regulace o 15 liber.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2015 4:58 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:


Měl jsem plnou A4 dotazů. No zeptal jsem se ještě na dva.
1) Jestli se může něco pokazit na luku při normální střelbě (prý ne, pokud nebudu střílet bez šípu), tak se ptám, jestli ani kladky nebude potřeba seštelovat/doladit/načasovat - očividně slyšel tuto otázku poprvé, protože se tak jednak tvářil a odpověděl nejistě - Ne-e nic se neštěluje
2) Otázka na kterou sám nevím odpověď. Co vše se voskuje, jestli jen tětiva tam kde jezdí na kladkách, nebo i uprostřed, kam se zachytává release. Řekl mi že se maže kompletně celá tětiva i lanovody - podle mě kravina

.

1) Pokazit se muze cokoliv kladkac je stroj, stejne jako treba kolobezka.
2) Voskuje se vsechno, cela tetiva i lanovody. Release se ale nezachytava do tetivy ale do ocka (D-loop) Ten ja osobne mazu taky.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2015 4:55 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Jojo Jíro, o tom nátahu vím. Myslím, že koupě modulů se týkala především starších luků. No já jsem třeba i ze stránek od výrobce pochopil, že vyrábějí luk pouze v daných librážích. Například firma Bear má u svojich luků napsáno 50/60/70lb. Možná tam bude nějakých +-3lb kvůli změně nátahu (snad tady neplácám). http://www.beararchery.com/bows/compound

Rozmezí 50-60, 60-70 dělá především firma HOYT.


Ne, ne tech 50/60/70 znamena TOP libraz (ne jednu nemenou)- povolit jdou snad vsechny luky zhruba o tech 10lb.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
smelina
Nováček
Nováček


Registrace: 19.3. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 3:46 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Jojo Jíro, o tom nátahu vím. Myslím, že koupě modulů se týkala především starších luků. No já jsem třeba i ze stránek od výrobce pochopil, že vyrábějí luk pouze v daných librážích. Například firma Bear má u svojich luků napsáno 50/60/70lb. Možná tam bude nějakých +-3lb kvůli změně nátahu (snad tady neplácám). http://www.beararchery.com/bows/compound

Rozmezí 50-60, 60-70 dělá především firma HOYT.

Hoj,
už jsi něco pořídíl? Jestli bys potřeboval poradit, tam mi napiš a řeknu ti, co jsem jako kladkový začátečník zjistil já... petr.spiller@gmail.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 10:09 pm    Předmět: Citovat

Jojo Jíro, o tom nátahu vím. Myslím, že koupě modulů se týkala především starších luků. No já jsem třeba i ze stránek od výrobce pochopil, že vyrábějí luk pouze v daných librážích. Například firma Bear má u svojich luků napsáno 50/60/70lb. Možná tam bude nějakých +-3lb kvůli změně nátahu (snad tady neplácám). http://www.beararchery.com/bows/compound

Rozmezí 50-60, 60-70 dělá především firma HOYT.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 9:23 pm    Předmět: Re: aaa Citovat

KOŘEN napsal:
alexs napsal:
no ani sa necudujem ako si dopadol,takýto predajcovia nemaju o tom ani šajnu,ja som bol priamo u autorizovaneho predajcu a kladky nevedel nacasovat nehovorím o zameriavači ten bol úplne zošikma.No chod do variabylu ten CRUZER no neviem neviem myslím si že BOWTECH či DIAMOND PSE v podobných špecifikaciach budu výkonnejšie 1-BH sa ti nemeni zmeni sa vtom pripade...


moc díky alexsi za informace. Já si ještě zkusím najít nějaké uživatelské recenze v zahraničí, mezitím zkusím najít někoho kdo by mi půjčil natáhnout si 60 lb luk a podle toho se pak rozhodnu, jestli jít rovnou do pevné libráže, nebo variáblu.

nevím o kladkovém luku, který by měl pevnou libráž, ale je možné, že existuje ty co znám mají stavitelné rozmezí minimálně okolo deseti liber např 50-60, co, ale mají některé kladky pevné je délka nátahu změníš ho pouze výměnou modulů, valná část má kladky stavitelné minimálně v rosahu několika palců a na to si je potřeba dát pozor
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 9:01 pm    Předmět: Re: aaa Citovat

alexs napsal:
no ani sa necudujem ako si dopadol,takýto predajcovia nemaju o tom ani šajnu,ja som bol priamo u autorizovaneho predajcu a kladky nevedel nacasovat nehovorím o zameriavači ten bol úplne zošikma.No chod do variabylu ten CRUZER no neviem neviem myslím si že BOWTECH či DIAMOND PSE v podobných špecifikaciach budu výkonnejšie 1-BH sa ti nemeni zmeni sa vtom pripade...


moc díky alexsi za informace. Já si ještě zkusím najít nějaké uživatelské recenze v zahraničí, mezitím zkusím najít někoho kdo by mi půjčil natáhnout si 60 lb luk a podle toho se pak rozhodnu, jestli jít rovnou do pevné libráže, nebo variáblu.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 8:56 pm    Předmět: Citovat

ImbraK napsal:
Mno, milý Kořene, něco ti k tomu řeknu...


No milý ImbraKu. Děkuji ti za tvůj výlev, který si sem napsal, ale bohužel jsi úplně mimo mísu. Toto vlákno je o sportovních lucích ne o tom, jestli je prodejce nebo já ňouma. Můj příspěvek s prodejcem má alespoň hodnotu pro ty, kteří si budou chtít jít do ostravské prodejny něco nechat vysvětlit (můžou si udělat představu o tom, co od prodejce očekávat).

Pokud je někdo ve zkušebce, tak by u něho snad měl být zkušený dozor. Pokud mu čerstvě skončila zkušebka a je tam na to sám a ví o svém zboží (ne jen luky, otázky padly i na šípy a vědomosti snad ještě horší) s prominutím hovno, tak takový člověk nemá právo pracovat v mé prodejně - tak to vidím já.

Jestli jsi opravdu obchodníček, tak se mnou budeš souhlasit, že dnešní doba je kvůli konkurenci taková, že aby si prodal zboží, musíš ho vychválit do nebe a zákazníkovi prodat to, na čem máš největší marži. Drtivá většina obchodníků jsou jen sprostí židi, kteří výše napsanou větu ještě umocňují na druhou. Tento důvod donutí rozumného člověka si přečíst o dané problematice co nejvíc, aby ho prodejce neoje*al. V životě jsem kladkový luk na živo neviděl, natož tak držel v ruce - takže můj přístup byl si myslím vhodný.

Příště prosím neplevel vlákno svým výtokem srovnatelným s řídkým produktem vycházejícího z anusu. A když už máš potřebu to napsat, tak piš danému člověku do zpráv. Dál toto nerozvádím. Rolling Eyes

HOWGH!
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 8:12 pm    Předmět: Citovat

Človeče šak ten maník nemá ani základné znalosti o kladkáčoch, sorry,ale taký človek tam nemá čo robiť, čudujem sa,že ho tam niekto zamestnal bez zakladnej znalosti problematiky a henten argument, že keď potenciálny zákazník nemá šajnu o lukoch,alebo lepšie povedané o tovare čo chce kúpiť, tak sa k nemu treba chovať povýšenecky a pritom sám je blb ktorý hovno vie tak na to len violent1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ImbraK
Nováček
Nováček


Registrace: 24.3. 2015
Příspěvky: 19
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 1:51 pm    Předmět: Citovat

Mno, milý Kořene, něco ti k tomu řeknu. Já sice luky neprodávám a bohužel o kladkových vím jen jedno - nesmím vystřelit na prázdno...Ale prodávám něco jiného a o prodeji jako takovém něco vím, měl bych tedy pro tebe pár připomínek, pokud dovolíš.

Samozřejmě nikdo zkušený z nebe nespadl - víš jak je ten prodejce na krámě dlouho? - ani já po třech letech na své prodejně nejsem schopný znát každý detail každého výrobku co nabízíme. Už jich znám většinu, ale byl bych bláhový, kdybych řekl, že všechny...Ale pokud je tam třeba jen 3 měsíce ještě ve zkušebce, nečekej od něj zázraky...(i když uznávám, že v některých pasážích tvého textu, byť mi prodejce bylo líto, jsem se dobře bavil Smile )

Co když je jeho specializace prodejce úplně jiná než kladkové luky. (za předpokladu, že to je prodejna s více věcmi než jen luky a příslušenstvím).

Ale jde mi hlavně o jednu věc - pokud o těch kladkáčích něco víš, tak před prodejcem nedělej naprostýho hlupáka, co neví, co znamená slovo tětiva a jakou libráž si zvolit. Protože podle toho si tě prodejce zaškatulkuje a bude tak s tebou jednat. Znovu zmíním, že žádný zkušený z nebe nespadl, ale když to tady čtu, tak tvoje znalosti a i zkušenosti jsou mnohem vyšší, než toho prodejce - ale i přesto, přijdeš jako nějakej Jarda z Tramtárie co slyšel před 10 lety slovo luk a přišel si podívat co to vlastně je...Takže i kdyby ten člověk ti uměl pomoct, neudělá to, protože si myslí o tobě své.

Kdyby jsi se zajímal o ty své dotazy přímo na prodejně - prodejce by ti měl říct jednu věc - že na ně odpověď bohužel nezná, ale zjistí ti je.

Doufám, že ti zde borci, co s kladkáči žijí již delší dobu budou schopni tvé dotazy zodpovědět Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 12:04 am    Předmět: aaa Citovat

no ani sa necudujem ako si dopadol,takýto predajcovia nemaju o tom ani šajnu,ja som bol priamo u autorizovaneho predajcu a kladky nevedel nacasovat nehovorím o zameriavači ten bol úplne zošikma.No chod do variabylu ten CRUZER no neviem neviem myslím si že BOWTECH či DIAMOND PSE v podobných špecifikaciach budu výkonnejšie 1-BH sa ti nemeni zmeni sa vtom pripade ak bude tetiva kable už finito opotrebovane natiahnute sa zmeni aj AXLE to AXLE 2- nemusia byt načasovane treba si všetko skontrolovat pre istotu. Všeobecne nove luky maju tovarenske kable tetiva no kvalita minus.prv sa opotrebuju pretahnu atd.pošlem ti link kde zoženieš kvalitne kable aj stetivou ......luk treba strelit okolo 60-100 ran aby sa to všetko ustalilo potom všetko prekontrolovat popripade ak je treba upravit ten bow pres budeš potrebovat ako sol sam vidiš aka tu je situacia ak si nezrobýš sám nemaš, alebo budeš čakat večnost a len starosti ono to zasa nieje taka veda ako to vyzera časom postupne pochopiš a lavou zadnou si urobýš vetko sam.....3- tetivu je dobre menit každý rok max dva najčastejšie u týchto tov.tetiv sa uvolnuje omotavka pod kladkamy a vmiestach nap.na kabloch v miestach ostreho záhybu nebral som to za nejaku tragedyu strielal som aj tak teraz po dvoch rokov budem všetko menit jeto už finito zmenilo to axl to axle BH a vlakna su vela ošuchane už nestrielat hnet menit! 4-dva roky som strielal luk a opravdu vela všetko je ok okrem tetivi kablov....5- ja som strielal za každého počasia luk som vyutieral handrou trochu kable tetivu a hotovo....skontroloval by som aj kladky či sú súmerne z tetivou aj tiler
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 7:24 pm    Předmět: Citovat

No pořád nad tím přemýšlím. Nevím, jestli risknout nějaký kladkáč s pevnou libráží, a nebo jít do nějakého variabilního. Jelikož to bude první stroj, tak by asi bylo vhodné vzít ten variabilní co? Do hry se dostal ještě jeden model - BEAR CRUZER. Je to něco jak Ten bowtech diamond infinte edge, akorát má vyšší řadu příslušenství.

Buď teda ještě někoho v brzké době najdu a ukecám ho, aby mi půjčil luk s libráží 50 nebo 60 jinak budu muset koupit nějaký stavitelný.

Teď tedy pár obecných dotazů:
1) Mění se s nastavením jiné délky nátahu i Brace Height? Asi ne že? A jak je tomu u změny libráže?
2) Dočetl jsem, že různé systém kladek jsou různě náročné na časování. KDyž kupím nový luk, budou kladky správně načasované? Kolik střel vydrží luk, než se mu rozčasují kladky? Záleží to pouze na tětivě popřípadě lanovodech?
3) Jaká je zhruba životnost tětivy? Samozřejmě že kus od kusu a výrobce od výrobce, ale existuje nějaký průměr? Co se na tětivě nejčastěji kazí? Je to omotávka, která jezdí po kladkách?
4) Je něco, co se na luku opotřebovává a je nutno to časem vyměnit? (nepočítám tětivu a lanovody). Nejspíš tlumiče tětivy že? Nebo ještě něco jiného?
5) Jak je to se střelbou v zimě (venku)? S kuší mě zatím nejvíc bavila zimní střelba (protože na to mám nejvíc času). Je možné střílet i s lukem v zimě? Vadí luku sníh/déšť?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 5:04 pm    Předmět: Citovat

Tak po dnešní návštěvě ostravské pobočky epuskohled.cz jsem velmi ale velmi zklamaný. Byl to typický příklad toho, jak shop přichází o zákazníky.

Po předchozí emailové konverzaci jsem si s panem XXX domluvil schůzku na čtvrtek okolo 14. hodiny. Velice ochotně se se mnou bavil a sám říkal, že je to daleko lepší, když se zajdu podívat osobně a že tam bývá denně až do 17. hodiny (někdy i déle) takže nevidí problém.

Při mé návštěvě 14:38 jsem zastihl prodejce (nejspíš pan YYY) jak zamyká prodejnu. Prý má nějaké obchodní jednání, každopádně mi ještě odemkl prodejnu a "obsloužil" mě. Očividně se nejednalo o pana XXX, se kterým jsem vedl emailovou konverzaci, protože jednak by věděl, že jsem si s ním psal (a na onu zmínku by nějak reagoval), ale hlavně by o těch lucích něco věděl. Při prvním dotazu "jakou zvolit libráž luku" (ano blbá otázka, ale zajímalo mě jak odpoví) odpověděl velice elegantně "podle toho, kolik člověk natáhne". Podle mě není problém natáhnout 70lb, ale problém je natáhnout to několikrát za sebou - no budiž. Naštěstí vzal do ruky luk (už se mi blýsklo v očích) a chtěl mi ho dát na vyzkoušení (nátah na prázdno prsty). Samotnýmu mi na tom luku něco chybělo, ale nebyl jsem si jistý co. No došlo mi to dřív než prodejci - chyběla na něm tětiva. Borec se to snažil natáhnout za lanovody. Very Happy už po tomto jsem se chtěl otočit, ale když už jsem teda zaplatil lístek za šalinu, tak tu ještě chvilu budu. Podal tedy druhý luk a dal mi ho, ať si ho zkusím natáhnout (nedostal jsem žádné info - že třeba nesmím vystřelit na prázdno, nebo si mám dát bacha, že když budu tětivu uvolňovat, tak že si mám dávat bacha, že to cukne) zdůrazňoval jsem že jsem ještě luk v ruce nedržel. No nic, natáhl jsem ji v pohodě - v pohodě ji uvolnil - a po dotazu "kolik to bylo liber" si vzal borec do ruky luk, mrkl se na stupnici u šroubů a řekl "tady žádná stupnice není, ale je to tak 35-40 liber. Byl to myslím tento luk, ale nejsu si jistý... http://www.epuskohled.cz/eshop/luky/luky-kladkove/kladkovy-luk-2015-mission-menace-ii-detail.

Vytáhl ještě teda tento luk: http://www.epuskohled.cz/eshop/luky/luky-kladkove/luk-kladkovy-dream-liner-20-70lb-360fps-detail . Byl nastavený na minimum = 20lb (jak pírko).

Měl jsem plnou A4 dotazů. No zeptal jsem se ještě na dva.
1) Jestli se může něco pokazit na luku při normální střelbě (prý ne, pokud nebudu střílet bez šípu), tak se ptám, jestli ani kladky nebude potřeba seštelovat/doladit/načasovat - očividně slyšel tuto otázku poprvé, protože se tak jednak tvářil a odpověděl nejistě - Ne-e nic se neštěluje
2) Otázka na kterou sám nevím odpověď. Co vše se voskuje, jestli jen tětiva tam kde jezdí na kladkách, nebo i uprostřed, kam se zachytává release. Řekl mi že se maže kompletně celá tětiva i lanovody - podle mě kravina

Takže budu muset kluci otravovat vás. Do dalšího příspěvku bych sepsal moje dotazy a požadavky na luk.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 3:25 pm    Předmět: Citovat

jojo terčovnici mám vyrobenou (střílím z kuše). Palcové inbusy mám taktéž doma. No rozhodně si chci údržbu luku obstarávat sám, takže bow-press je pro mě do budoucna nutnou investicí. Ještě pročtu stránky a snad se rozhodnu správně. Ve čtvrtek si jdu do obchodu pro rady a tipy. Pak bych se s vámi ještě rád kluci poradil.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 1:56 pm    Předmět: sss Citovat

KOŘEN napsal:
díky, ještě kouknu na nějaký videa a zkusím i tu návštěvu toho shopu. Jinak základku bych u toho bowtechu měnil hned, to je něco otřesného ten základ. Ty piny nevím, to bych musel držet v ruce. Každopádně, to bude můj první luk, takže nepotřebuju úplný TOP příslušenství Wink
je mi to jasne ani ja nemam top príslušenstvo ani ho nepotrebuješ nap.lov. zameriavač za 200€ k tej zakladke je to šuvix stouto zakladkou sa zle manipuluje ladi a letky sa mi dotýkali o kable.zameriavac zatim postači časom si dokupiš niečo lepsie nap.5 pin mikro,luk mi prišiel bez stabylizatora ten som dokupil, potrebuješ ibusoví kluč na luk,terčovnicu kupovat mi uz príde za zbytočne vyhodene prachy zrobyš si doma z čohokolvek nap.vreco narvane handramy kupoval som bow pres 57€ potrebujem ho lebo všetko si robým sám ak je treba načasovat kl.atd (prečo bow pres)nemám dobru skusenost s jednou predajnou zmrvili na luku čo sa dalo.Pozri si ....bowhunter.cz pozrel by som ešte luk Bowtech fuel2015 je to luk medzi Diamond infinite edge a assassinom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 10:13 am    Předmět: Citovat

Very Happy no to je pravda, kde se to dá pořídit? Very Happy
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2015 9:58 am    Předmět: Citovat

Pevnú ruku a dobré oko Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
Strana 1 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.