Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Indoor Majstrovstvá Europy v historickej lukostrelbe Budapeš
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2016 9:07 pm    Předmět: Citovat

lentak napsal:
Všetky pochybnosti vás prejdú, ak si prečítate na stránke SLA 3D zápis z VČS vo Varíne, stanovy, súťažný poriadok a iné dokumenty na stránke SLA 3D.
SLA 3D má svoje vytýčené ciele. Je na dobrej ceste. Žiaľ tradičná lukostreľba u nás ťahá za .... nič. Navrhol som predsedníctvu, ako prejav dobrej vôle, uvádzať na stránke SLA 3D aspoň akcie a turnaje "tradičiakov". Či vyhovejú, neviem. Uvidíme. SLA 3D sa uberá skôr cestou pravidiel SLZ.
Toto by však tradičiarom nemalo ubrať chuť na činnosti.
Ja len toľko.
Peter B


Precital som si 1.zapisnicu, a bol tam len jeden prispevok o "gulasovkach". Very Happy
O takych som nepisal Smile Pisal som o vybornych "tradicnych" turnajoch: Castrum, Beckov, Abeland, Marcelova, z ktorych kazdy je specificky a ma vybornu uroven.

SLA3D za tie roky, co sledujem jej cinnost, pokrocila kus dopredu. Zlepsila sa kvalita pretekov, zabezpecenie, uroven stavania tercov. Nemam co vytykat.
"Tradicna" lukostreba si zije svojim vlastnym zivotom, turnaje su pripravovane klubmi alebo nadsencami, a nejaka snaha "zastresit sa" pod nejaku organizaciu, tam moc nie je. Nehovorim, ze je to dobre, ci zle, je to jednoducho tak a zda sa mi, ze to aj tak ostane.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 2:00 pm    Předmět: Citovat

http://hdhiaa.net/wp-content/uploads/downloads/2016/02/HistoricalIECH2016results.pdf

konečná kompletná výsledková listina, ak by niekoho zaujímala.
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 1:29 pm    Předmět: Citovat

Každý rok začiatkom apríla býva v Nitre, na výstavisku Agrokomplex, výstava poľovníctva a rybárstva. Podobný turnaj by sa dal zorganizovať aj tam. Ako sprievodná akcia. Bude to stáť za pokus?
Odhodlá sa niekto na to?
Peter B
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2016 12:34 am    Předmět: Citovat

Dušan, išiel by som zas... ale určite lepšie pripravený... bol to veľmi zaujímavý a poučný výlet... Možno pošlem pár pripomienok aby to na MS vychytali, aj ked to sa ukazuje byť zasa uplne iná šálka kávy...
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2016 11:31 pm    Předmět: Citovat

Hm....
no videl som aj fotky a - som rad ze som nesiel, vobec sa mi to z tych fotiek nepacilo, do haly asi len tercovka.
Bolo tam len 10 muzov s lukmi s prirodnych materialov - co je na "historicku" sutaz sklamanim, v San Marine to bolo tak pol na pol, co si pamatam.
Ale skusenost urcite zaujimava - zrejme tam uz nepojdes Wink
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2016 8:53 pm    Předmět: Citovat

Tieto veci by v záujme tradičnej a historickej lukostrelby na Slovensku mali zainteresovaní riešiť... a čím skor... za chvílku začne sezona.

Každopádne k turnaju v Budapešti... už som vo vlaku, do finale sme sa nedostali a nevychytal som odjazd, takže sme neostali sa pozerať...
velmi zaujímavé terče a disciplíny... strielalo sa v jednej hale (okrem finale), prvý den z 36 terčov asi 1/3 bolo 3D.... rozostavené už zjavne mali aj terče na ME v 3D ktoré začínajú zajtra.
Organizácia na palebnej čiare výborná. Bol to maraton, na konci 1. dňa sme padali na hubu od únavy, nielen my - ja s 60lb lukom, ktorý bol naozaj pre mňa nevhodný (to je pre mna poznatok č.1) na tento turnaj s terčami všetko do 30 - 35 metrov (a s väčšinou od 5 do 20m, aj ked na svoju obranu musim povedať že som nemal vela info o terčoch okrem povinných IAA terčov ktorých bolo asi 5 a faktu že to bolo indoor, takže 70m som nemohol čakať) ale aj chalan - Stano ktorý absolvoval svoj krst naozaj ohňom. Bol to jeho úplne prvý turnaj a teda, na začiatočníka nebol zlý. Neskončil posledný a je to slušný talent... ešte o nom budete počuť... Na hubu ale padal napr. aj Boris Ziborov. Komu to meno nič nehovorí, je to menší zagulatený chlapík, ktorý minulý rok (na moju nemalú radosť Very Happy ) vytrel kocúra všetkým turkom a dokonca aj všetkým madarom v Istanbule a zobral 4000 dolarov za prvé miesto. Po prvom dni bol 24. z 40 a ozaj malproblemy s nohami... ako my.
To sa dostávam k organizácii a zabezpečeniu turnaja mimo palebnej čiary.
Chcem ostat slušný, ale naozaj to bola bieda. Niečo málo som už pochodil aj v zahraničí, nehovorim že vela, ale toto... bolo ozaj... dosť.
Označiť turnaj za majstrovstvá Europy ked je na nom 90% madarov a pár strelcov z asi 5 krajin... to už sme rozoberali, k tomu sa vracat nejdem,
ale aby ani organizátor, ktorý vysiela skupiny na strelnicu a vsvetluje disciplíny, nevedel po anglicky... to je už ozaj dosť...
Je pravda že so svetovými jazykmi bol problem skoro všade kam som prišiel... San Marino, Istanbul, Korea... Ta jazyková výbava je naozaj biedna a celkom to nechápem.
Za dalšie.. logistika. Ked prídem do Marcelovej za Peťom a dám 5 eur štartovné, mám v cene obed a chutné občerstvenie. O vode ani nehovorim.
A znovu, Majstrovstvá Europy, štartovné 30 eur. Nielen že nám nedali okrem kartičky s menom nič, ale strielali sme 1. den vyše 4 hodiny bez toho, aby sme mali čo len možnosť v tej hale, uprostred Budapešti kupiť si flašu vody, alebo niečo jesť... Boli sme hladní, smädní a všetci unavení a
boleli nás nohy lebo široko daleko bolo na sedenie pár paliet. Z tohto som naozaj sklamaný a v tomto organizátori fakt zlyhali...
V celej hale bol jeden stánok v ktorom predávali iba kávu.
Zasa... môžem už s niečim porovnávať... a zároven sa to porovnať nedá...
Taka lukostrelecká "velmoc" ako je Madarsko... U ktorej by som čakal že si zakladá a záleží jej na svojej prestíži a mene...
Priznám sa že prvý den som si nedoniesol ani vodu ani jedlo, lebo by mi ani vo sne nenapadlo že to tam bude takto.
Druhý den, ked sa strielalo 18 terčov (+ 6 finalových na ktoré som neostal a ani sa k nim nedostal) už sme sa vybavili vodou a jedlom, ale už sme ich až tak nepotrebovali lebo sa strielalo samozrejme asi polovičný čas...

K výsledkom... Úplne na rovinu priznávam že sme dostali na prdel. Madari sú proste dobrí (a v našej kategorii boli okrem nás 2 slovákov iba madari)
a na turnaj kde si všetko treba zaplatit ("ME") nepríde asi niekto kto striela 2 dni.
U mna ten výsledok nebol dobrý z ozaj kopy objektívnych a subjektívnych príčin čo nejdem zbytočne rozpitvávať a vyhovárať sa
(sám so sebou si to dostatočne rozoberem, nie každý den je nedela ako sa hovorí)
Odnášam si ale zasa velmi vela skúsenosti.
Postretal som zasa známych ludí, nebolo ich až tak vela, ale boli, vyskúšal som si aké to je siahať si na dno fyzických aj psychických síl pri
strielaní z luku a rozhodne ma to zasa výrazne posunulo.
Myslím že ten horší výsledok, ktorý odhalil moje nedostatky mi dal a pomohol viac, ako keby sa mi náhodou zadarilo alebo by som mal viac štastia.

Náš záver je taký že dosť unavený a napriek našim výkonom spokojní fičíme domov.
A napriek nedostatkom turnaja, išiel by som zas.
Chvílu na začiatku nás trápilo že aj my sme mohli, ako vela iných, spojiť ME v historickej a tradičnej strelbe s 3D, ale teraz, ked pre nas turnaj
skončil, si predstaviť že by sme tu strielali dalšie dva dni a všetko si to zopakovať... sme radi že ideme domov.
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2016 4:39 pm    Předmět: Citovat

Všetky pochybnosti vás prejdú, ak si prečítate na stránke SLA 3D zápis z VČS vo Varíne, stanovy, súťažný poriadok a iné dokumenty na stránke SLA 3D.
SLA 3D má svoje vytýčené ciele. Je na dobrej ceste. Žiaľ tradičná lukostreľba u nás ťahá za .... nič. Navrhol som predsedníctvu, ako prejav dobrej vôle, uvádzať na stránke SLA 3D aspoň akcie a turnaje "tradičiakov". Či vyhovejú, neviem. Uvidíme. SLA 3D sa uberá skôr cestou pravidiel SLZ.
Toto by však tradičiarom nemalo ubrať chuť na činnosti.
Ja len toľko.
Peter B
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2016 4:20 pm    Předmět: Citovat

Ano, kedysi tam boli vsetky mozne preteky - dalo sa na nich prejst odkazom "Vsetky preteky".
Tento odkaz bol zmeneny na Preteky SLA 3D Preteky SLA 3D.
Cize su tam len preteky 3D.
"Tradicnaci" prestali vo vacsine chodit na preteky 3D hlavne kvoli problemom/diskusiam/nejasnostiam vo vybave a - mozno aj ako reakcia na to - sa postupne vyprofilovali zname a uspesne tradicne turnaje.
Pocul som vrabcov na streche cvirikat, ze SLA3D chce nejako zastresit aj tradicne turnaje, ale vobec neviem v akom to je stave/vyvoji. Osobne neviem, aky je za tym vyznam - zrejme snaha mat subjekt ktory by mohol fungovat ako stycny bod medzi Slovenskom a zahranicnymi organizaciami - aj tradicnej lukostrelby.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2016 1:01 pm    Předmět: Citovat

sugriva napsal:
feketesolyom napsal:
Ano. Lukostrelecké kluby ako Vinedi a nás Fekete ... Vymazali z 3d archery. Tak to je potom aká podpora historickej a tradicionálnej lukostrelby?

Trúfam si tipnúť, že je to preto, lebo ani jeden z klubov nevykonáva činnosť zameranú na 3D lukostreľbu. Je to bohužiaľ v stanovách SLA3D uvedené skoro doslova tak.
Možno keby bola asociácia tradičnej lukostreľby ako v Čechách, a možno aj boli nejaké snahy o jej konštituovanie, ja neviem..
Mne sa rok ráta za dobrý, veselý a úspešný, ak sa mi podarí zúčastniť sa na Castrume, Abelande a predposlednom turnaji Bojového chodníka Karpatskej kotliny, a to sú práve podujatia v réžii Vinedi a Fekete Sólyomu.. Wink

To je docela určitě tak.
V Čechách je to asi trochu jinak. V ČLS vás jako klub musí přijmout Valné shromáždění, pokud splníte podmínky dané stanovami a směrnicí ČLS. Stanovy popisují i zánik členství.
V Č3DL je to sice jednodušší, ale obdobné. Klub přijme předsednictvo na základě přihlášky. Náležitosti přihlášky stanoví směrnice.
Jakou lukostřelbou se klub zabývá sice nijak zvlášť nezkoumáme, ale proč vstupovat do 3D Svazu, když chci střílet z koně, nebo z hradu v brnění?
Máme u nás kluby, které jsou členy Č3DL a ačkoli mají hodně členů, licenci 3D má pár lidí. Nijak zvlášť to nezkoumáme. Kluby prostě vycházejí vstříct potřebám své členské základny. 3D soutěží máme dostatek, takže ani nevadí, že všechny nestaví závody. Už teď je klubů tolik, že kdyby chtěl každý udělat dva závody, tak se musí překrývat.

Kdyby nám někdo vyčítal, že málo podporujeme historickou lukostřelbu, asi by většina členů vůbec nechápala o čem je řeč.

Provozujeme 3D

Jak to má ATL asi ochotně odpoví Kibe
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sugriva
Nováček
Nováček


Registrace: 30.3. 2009
Příspěvky: 75
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2016 11:06 am    Předmět: Citovat

feketesolyom napsal:
Ano. Lukostrelecké kluby ako Vinedi a nás Fekete ... Vymazali z 3d archery. Tak to je potom aká podpora historickej a tradicionálnej lukostrelby?

Trúfam si tipnúť, že je to preto, lebo ani jeden z klubov nevykonáva činnosť zameranú na 3D lukostreľbu. Je to bohužiaľ v stanovách SLA3D uvedené skoro doslova tak.
Možno keby bola asociácia tradičnej lukostreľby ako v Čechách, a možno aj boli nejaké snahy o jej konštituovanie, ja neviem..
Mne sa rok ráta za dobrý, veselý a úspešný, ak sa mi podarí zúčastniť sa na Castrume, Abelande a predposlednom turnaji Bojového chodníka Karpatskej kotliny, a to sú práve podujatia v réžii Vinedi a Fekete Sólyomu.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 10:17 am    Předmět: Citovat

ani v Čechách to nedáme
https://www.youtube.com/watch?v=U7hL158TOqA
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 8:36 am    Předmět: Citovat

....súhlasím...
Peter B
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 1:42 am    Předmět: Citovat

Dušan, ten obrázok čo je povolené a čo nie bol na oficiálnej fb stránke šampionatu, aj ja som to tuším zdielal... stranka je už tuším zrušená lebo skončila registrácia, časový rozpis už mám doma, zajtra odchádzame. My ideme v mojich kostýmoch... nový sa mi už chystá. Najneskôr do Koreje už použitelná čast by mala byť. Slovanský LH kostým 9. storočie.

Peťo Be.: Záujmu o lukostrelbu na úrovni Madarska sa tu pri všetkom rešpekte nedožijeme, to je nereálne. Nie preto že by tu bol taký slabý, ale tým že tam je to úplná mánia. Majú to proste v krvi a tu si musíme priznať že naša tradicia v lukostrelbe je niekde trochu inde... Každopádne... Nebránilo by nám to v tom rozvinúť historickú a tradičnú lukostrelbu... Základy sú dobré. Beckov, Castrum, Abeland a dalšie... Nejdem sa už hádať na slovíčkach Tradičná, Historická... ktoré rozoznajú a zaujímajú ludí ktorých spočítam na prstoch jednej ruky. Ak chceme popularizovať, musíme mať širší záber a otvorenejší prístup... pri udržaní nejakej úrovne... možnosti na velký turnaj sú... aj na dalšie veci, ale to už sme trochu mimo nadpis, môžeme to prebrat niekedy niekde inde, nezamotávajme sa do toho tu. Ja si myslím že je tu dosť ludí ktorí by boli ochotní a schopní priložiť k dielu nielen ruku ale aj hlavu...

Držte nám stredu, štvrtok palce Wink
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
feketesolyom
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2009
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 6:09 pm    Předmět: Citovat

Ano. Lukostrelecké kluby ako Vinedi a nás Fekete ... Vymazali z 3d archery. Tak to je potom aká podpora historickej a tradicionálnej lukostrelby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 5:41 pm    Předmět: Citovat

Chalani, pekne sa to číta. Ja by som sa chcel dožiť času, keď na Slovensku bude taký záujem a taká podpora lukostreľby ako v Maďarsku. U nás sa podporuje iba "umelá" lukostreľba. Inak tú FITU nemožno nazvať. Všetko ostatné si nadšenci platia sami. Či už je to historická, tradičná, či 3D lukostreľba. V tomto môžeme Maďarom iba závidieť. V 3D lukostreľbe sú sny o veľkom turnaji. O veľkej súťaži. Ja sa však pýtam, dozrelo Slovensko na zorganizovanie podobných majstrovstiev ako budú v Maďarsku? Aj keby sa našiel šialenec, ktorý by to finančne zastrešil, treba nájsť miesto, treba veľa rozhodcov, traťových komisárov, zorganizovať dopravu, postaviť trate, treba veľa dobrovoľníkov a podobne. Na takéto niečo Slovensko ešte nedozrelo. Na takéto niečo Slovensko nemá dostatok ľudí. Schopných ľudí. To nemôžu organizovať dvaja či traja ľudia. Chodíte po svete, vidíte to množstvo nadšencov pri organizovaní takýchto súťaží. Ja by som sa rád dožil niečoho podobného na Slovensku. Niečo sa na Slovensku chystá. Pozrite si stránku HDH IIA. Niečo zaujímavé tam nájdete. V kalendári pretekov sú uvedené jedni preteky na Slovensku. Je to prvá lastovička.
Snáď sa niečo podarí na Slovensku aj v tradičnej či historickej lukostreľbe. Všetkým nadšencom vám patrí moje uznanie.
P.S.
Rakovické lukošenie je už v plnej príprave. Pripravujeme viacej tradičných terčov a väčšiu časť trate v parku. Chceme sa viacej priblížiť ku tradičnej lukostreľbe.
Čauko.
Peter B.
Rakovice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 10:54 am    Předmět: Citovat

Gwinbleid, ja som si pozeral tieto pravidla:

8.1.6. Middle-Age or earlier historical clothing should be represented.
No clothes or accessories can be worn that are undoubtedly modern (e.g, sunglasses, jeans, trainers, boots etc.).

....ale así mas pravdu, lebo sa mi mari, ze niekde (mozno na FB?) bolo spominane, ze nemusi byt komplet kostym, ale ze sa tam nema prist v rifloch alebo kapsacoch....ale fakt neviem, kde som to videl.

Henten kostym z Velkej Moravy vyzera zaujimavo Smile ono, zase Wink keby chcel ist niekto fakt ze na doraz, tak to by potom museli byt sipy podla archeologickych nalezov a podobne Very Happy
Viem, ze v USA je jedna sutaz, pre uplne total, archeologicky, historicky dolozenu vybavu, pricom si musia ti ludia vsetko naradie vyrobit - vratanie predzuvania sliach Wink Minuly rok sa tam stretol nejaky tucet ludi z celych US. Ak by sa to teda tlacilo tymto smerom, vyhovovalo by tomu minumum ludi.
Vidim to nejak tak, ze pokial je to vec zabavy, nalady, tak preco sa nenavliect do kostymov, ak je navyse prostredie fajn. Je to sice haluz, ked som niekde (nebudem menovat) videl uplne nezmyselne fantasy kostymy s naradim, ktore k nim nepatrili ani pri najlepsej voli + plastovy koncik a komercne pierka ako ceresnicka na torte Very Happy
Asi nejak - primerane Smile len co je to primerane, ze....ale to by sa uz debata tocila do kolecka do kola.
Ked som bol prvy krat v Turecku, v Amasii, tak hoci tam bola tribuna a moderne stanky pre teamy, atmosfera bola skvela, a kostymovacky boli zaujimave ani nie z dovodu nejakej presnej historickej vierohodnosti, ale z dovodu pestrosti a odlisenia narodnych teamov.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: čt únor 11, 2016 12:50 pm    Předmět: Citovat

Dušan, k tvojmu príspevku, iba jedna mala pripomienka, ked sa pozrieš lepšie na podmienky v Pešti nie je povinný kostým, inak uplne súhlasím s tým čo píšeš.
Mýša... uplný expert na lukostelbu nie som, a asi som ani nepochopil tvoj kontext v ktorom v súvislosti s lukostrelbou dávaš ludové kroje z 19. storočia.

Neviem ako v Čechách ale Slovenský, resp. historický odev z tohoto územia ked sa tu ešte vo velkom strielalo lukmi vyzerá aj takto

https://www.facebook.com/KostymyOdKacky/photos/pb.1486262641636715.-2207520000.1455187804./1594317177497927/?type=3&theater
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2016 12:12 pm    Předmět: Citovat

pravidla zde:
http://hdhiaa.net/wp-content/uploads/downloads/2015/03/IAA-Historical-rules2015.pdf
použité terče :3D zvěř- používá se cca od roku 1970
FITA redukované- FITA založena 1931
IFAA terénní- založeno 1970
pak nějaký normalizovaný panák a normalizovaná ďoura(věž)
a turecká puta, což je sice terč historický ,ale není evropský
Kategorie historický luk, moderní replika a moderní luk lovecký.

Opravdu to působí dojmem, že tam není ani jedna evropská historická disciplína , nehledě na to, že by asi sotva šly střílet v hale. Asi jde opravdu o oděv a nikoli o střelbu.
Maďarský kroj vypadá například takto:
http://absolventi.gymcheb.cz/2009/vehurde/tretif/madar.jpg
já bych měl vypadat takto:
http://www.obpraha15.estranky.cz/img/mid/33/kroje2.jpg
toto jsou Slováci
http://www.parta.sk/galeria/obrazky/1081.jpg?height=156&width=91

Já jim rozumím, protože v žádné jiné evropské zemi kromě prťavoučkého Maďarska si tak nelibují v romantických převlecích, takže to asi naplní i bez účasti jiných států.

Co mě od počátku trochu zaráží je počet maďarských Mistrovství Evropy a Světa. Kdybychom věc chápali stejným způsobem jako HDH-IAA, tak všechny naše závody jsou Mistrovství Evropy, protože tam přijede Jichoč. Všetice 2009 dokonce Mistrovství Světa, protože tam bylo 12 států a to i mimoevropských Laughing
To samé platí o většině závodů slovenských
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2016 10:52 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Tradiční a historická lukostřelba není totéž

....ano, to mi teraz zaplo, nemali by sa miesat hrusky s jablkami a historicka s tradicnou, co robim aj ja Embarassed
Tradicna vychadza z tradicii a historicka z historickych realii, poznatkov, vyskumov a faktov.....a casto aj z mytov.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 9:42 pm    Předmět: Citovat

Halové Mistrovství v Historické Lukostřelbě je oxymóron , jako třeba nudistická módní přehlídka (i když tak by se dal maskovat stryptýz)

Tradiční a historická lukostřelba není totéž

A historická lukostřelba není, že si na sebe natáhnu pytel, nebo si nasadím beranici
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 4:48 pm    Předmět: Citovat

Najprv k téme, keďže už je to trochen offtopic Smile

Na tú halovku ja nejdem, hoci som bol pozvaný dokonca osobne Embarassed Zisťoval som, či tam ide hlavne o náradie a že či treba kostým. Kostým treba - preto som ani nešiel, pripadá mi to - hovorím za seba - divné, strieľať v športovej modernej hale v historickom kostýme. Ak by to šlo tak, že by som si doniesol iba prírodné primitívne náradie a mohol strieľať v nejakom tričku a rifliach, tak by som zrejme šiel.....

K akciám takéhoto druhu kostým patrí, ale musí byť aj prostredie. V Istanbule boli vykostýmovaní všetci, ale predsa som si pripadal trochu divne strieľať v kostýme na modernom štadióne. Upokojovala ma v tejto veci blízka zrekonštruovaná tekke a starodávno vypadajúca dielňa výrobcu kompozitných tureckých lukov
Smile Organizátor to však vyžadoval, prijal nás ako hostí a ja som to prijal a aj si to užil. Mimochodm Malajci chodia na také podujatia vo zvláštnom odeve, o ktorom pochybujem, že je nejaký historický a kľudne si k nemu dajú ponožky v sandáloch, alebo tenisky Very Happy - a nikto ništ.

V San Marine som sa po tejto stránke cítil najlepšie. Všetci bez výnimky boli v kostýmoch vrátane obuvi, žiadne moderné doplnky. Scenéria bola stredoveká. Navyše to bola tradičná mestská slávnosť, takže ma ani nestiesňovalo, že okolo chodia moderne oblečení turisti v starobylých uličkách s modernými obchodmi. Bola to slávnosť slávená stovky rokov a my sme do toho zapadli.

Čo sa týka večnej debaty, čo je historické, historizujúce, larp, LH a čo ja viem ešte čo. Ja myslím, že je to z veľkej väčšiny márnenie času. Sme taká malá komunita a táto debata je taká špeciálna, že na vytriezvenie z nej je najlepšie skúsiť to vysvetliť niekomu zvonka - skúsil som, čo to spraví a pozerali na mňa ako na blázna. Že o akých debilných maličkostiach akože točím.

Rozumiem Gwinbleidovi, páči sa mu hostorická stránka lukostreľby, našiel sa v tom, študuje a baví ho to. Pohoda, klídek, tabáček, nevadí mi to.

Rozumiem Mýšovi, keď už rozprávame o niečom tradičnom, naozaj by to malo vychádzať z reálnej tradície. Čo spomínal, že by mali tradičné turnaje súborom známych tradičných disciplín - súhlasím. Príkladom na SK môže byť turnaj v Marcelovej. Bogárovci robia tradičné terče z pokladnice svetovej lukostreľby, ktoré "tradičňáci" poznajú, sú známe vzdialenosti, veľkosti terčov.

Pre mňa je tradičný turnaj i Beckov, Castrum, Abeland - simulujú sa na nich viaceré situácie pri dobýjaní, či obrane hradov, usadlostí a je spestrený srandovnými disciplínami, ktoré majú reálny základ, alebo "ztradičneli - Very Happy - niekto s tým kedysi prišiel, ako s tradičným, a už sa to za taký začalo považovať".

Maďari zase strieľajú všelijaké ďaleké terče po rovine s odôvodením, že ide o simuláciu jazdcov na koni, ktorí sa blížia a musíš ich zastreliť z nejakej vzdialenosti, ktorá nesmie byť blízka, lebo by bol už jazdec moc blízko.

Všeličo sa dá hore uvedenému vytknúť, ale kľuuuud, je to vo vývoji. Ešte pred časom sa za historické podujatie považoval turnaj, kde sa strieľala terčovka do slamenných terčov Very Happy Takže pohoda, veci sa vyvíjajú, ľudia študujú, disciplíny sa skvalitňujú. To nejde zo dňa na deň spraviť niečo naprosto super - to chce čas.

.....a tie "Majstrovstvá" to je kapitola sama o sebe. Ja osobne považujem za také svetové majstrovstvá turnaj v Kórei, kde sú naozaj ľudia z celého sveta. Aj prvý Fetih Kupasi bol hojne zastúpený - minulý rok tiež, ale už veľa celebrít chýbalo. Wink

Robiť Majstrovstvá silou mocou, to nie je moc dobrý nápad - už len preto, že niekto zákonite poukáže na to, že to z toho a toho dôvodu Majstrvstvá nie sú. Ako organizátor by som si na to dával pozor, Majstrvstvá by som nazval niečo, kde by boli "skoro všetci" a kde by sa strieľali tradičné disciplíny historicky podložené a známe.....zatiaľ nič také nie je, ale možno sa situácia k tomu vyvinie.

Takže - držím všetkým palce, nech študujú, nech ich to baví, a keď treba - nech do toho rýpu Very Happy
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 1:00 pm    Předmět: Citovat

Takto David, zle som položil otázku. Situácia : strieľam jazdeckým lukom a podmienka účasti na historickom turnaji je, aby som prišiel v kostýme/kroji svojej krajiny, nebolo by to smiešne byť "hentak" vystrojený? A to ti chcel Mýša povedať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sugriva
Nováček
Nováček


Registrace: 30.3. 2009
Příspěvky: 75
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 12:12 pm    Předmět: Citovat

fedosteve napsal:
David, ja len taká otázka k tým kostýmom. Mne sa momentálne páči strieľať jazdeckým lukom, myslíš že by to "pasovalo" - slovanský odev a jazdecký luk - "laminát"? Čo by si poradil mne?

Detviansky kroj by som si nedal, inak čokoľvek.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 6:27 pm    Předmět: Citovat

Pišta, Ked chceš nosiť Slovanský kostým... a reflexný laminát... Ak budeš mať ten laminát zabalený v koži... nebude to až také neprijatelné... Resp. ťažko ti to niekto vyvráti... Ortodoxných LH priaznivcov asi celkom nepresvedčíš, ale o to ti asi aj tak nepojde a ked sa nebudeš púštat do tažkých disputácii o stáročnom susedení Slovanov s Avarmi, ich spoločných výbojoch do Bizancie, alebo preživších Slovanoch aj pod vládou Uhrov... Obhájitelné by to ako tak bolo... A o tom čo píšeš... mna SP ani GP velmi nebere... nikdy som ale nekritizoval nikoho kto sa venoval iným disciplínam... Bývajú rozdiely medzi lukostrelcami tradičnými, historickými, 3D a športovými... Asi je dôležitá aj motivácia ktorá koho dovedie k lukostrelbe... všetko má vplyv... čas, peniaze, motivácia... všetci vieme svoje...
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 6:10 pm    Předmět: Citovat

David, ja len taká otázka k tým kostýmom. Mne sa momentálne páči strieľať jazdeckým lukom, myslíš že by to "pasovalo" - slovanský odev a jazdecký luk - "laminát"? Čo by si poradil mne?
A k účasti na turnajoch v zahraničí: Rozumiem Mýšovi - ten už toho "videl" a nemusí sa ísť presvedčiť na vlastné oči. A tiež rozumiem aj Petrovi B., radšej strelec pôjde na domáci turnaj, keďže chce strieľať seriál SP a GP. Tých strelcov na Slovensku zas až toľko nie je, teda v tej "našej" lukostreľbe. Dosť často to ani nie je o peniazoch a "zápecníctve" ale o čase - tož tak Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 3:16 pm    Předmět: Citovat

Ano, Peter má kus pravdy, to nepopieram... Každé "hobby" je aj (niekedy hlavne) o peniazoch.

K tomu že tu v okolí a aj vo svete je ročne niekoľko ME a MS...
(politiku federacii, asociácii, organizácii či už národných alebo nadnárodných neriešim lebo vždy čím viac som do toho videl a počul tým viac mi bolo na grc... neznášam to a snažím sa tomu vyhýbať a neriešiť to aj ked nie vždy je to možné, určite všetci vieme svoje, na Slovensku ich máme tuším 5)
No a čo? Štvalo by ma to keby to bolo vo futbale alebo v hokeji... Zaujímavé je to v Boxe... milion asociácii... ale ako lukostrelec by som mal nadávať, že niekto chce a vie pripraviť medzinárodný turnaj na úrovni? Že ich je viac? A vypýta 20 - 30 E štartovného? Nerobím si iluzie a velmi neriešim názvy turnajov... lebo ano... každý si to nazve Majstrovstvami hocičoho v hocičom a málokedy to korešponduje s rozmanitosťou účasti... ale to pre mňa vôbec nie je podstatné... podstatné je ako je súťaž pripravená... a aká je účasť... a ako sa tam cítim
Na Slovensku sa občas stretnem s relatívne slabým záujmom o kvalitné turnaje. Je mi vždy trochu lúto organizátorov, pre ktorých je podla mňa najväčšia pochvala a satisfakcia ked ludia prídu na ich turnaje strielať... Viem si dobre predstaviť čo všetko to obnáša a o ziskovosti takýchto akcii a zarabaní velkých penazi na tom nemôže byť v drvivej väčšine prípadov ani reči.
Rozdelovanie lukov a kategorie turnajov a lukov na turnajoch je kapitola sama o sebe.. v tom je naozaj trochu bordel a každý organizátor si to robí po svojom... toto právo im síce neberiem ale poriadok by som uvítal... Ale hovorim... nejak velmi ma to neobťažuje... (Nebojujem o tituly, takže mi to velmi nevadí Very Happy ) Na druhej strane sme zasa pri účasti, lebo ked niekto urobí 10 kategorii vekových a lukových a príde na turnaj 30 ludí... vtedy to vyzerá trochu... komicky...

Festivaly.. .to je zasa obvykle iba iný názov pre turnaj... Tiež ich máš rád a nevadilo by ti ani keby ich bolo 20 každý rok... Tak vidiš. Možno ta to už baví menej ako volakedy, možno aj mna bude ked precestujem to čo ty Very Happy a možno nie Very Happy

To že si niektorí organizátori do svojich akciu zamiešajú politiku, niekedy aj špinavú kampan, už som mal bohužial tiež za to moje krátke cestovanie videl... A aj ja, ktorý by som sa vydal takmer hocikam, hocikedy, už neberiem bezpodmienečne všetko... takže ano... sú aj turnaje ktoré slúžia rôznym cielom ktoré ani ja nehodlám podporovať... a preto treba pristupovať k nim individuálne... ked máš dostatok informácii predtým ako sa tam vyberieš... čo nie je vždy...
Nesúhlasím s tebou v Kostýmoch... Ale o tom sme sa už u Ajutu bavili...
Chodit strielať v "teplákoch" na turnaje a festivaly tradičnej, historickej alebo aj fantasy lukostrelby svetovej alebo aspon medzinárodnej úrovne... no, poviem iba môj osobný názor... príde mi to ako neucta. K organizátorom, k ostatným strelcom... Kostýmy totiž na takýchto akciach sú dôležité, sú súčastou akcie, dotvárajú ju a strelci ktorí si dajú námahu prísť by mohli a mali rešpektovať žiadosť, prosbu, podmienky organizátorov... Videl som minulý rok aj volnejšie pravidlá v tomto aj prísnejšie... toto je zasa "politika" a pomer, ktorý každý organizátor nastavuje... prísne podmienky kostýmov - pekný turnaj, menej účastníkov, volné podmienky kostýmov - menej pekný turnaj, viac účastníkov... k tomu asi toľko...
No a nakonec jedna možno trochu citlivá téma...
Ale úprimne a otvorene...
Tradicia lukostrelby v Československu
S Husitmi máš pravdu v tom že s lukostrelbou... asi nie...
Tie kostýmy... hovoril si mi už o povode toho indiánskeho hnutia... to je v pohode...
Vyzerá to tak... nehovorím že som, ale neskromne by som povedal že sa pomaličky zo mna stáva "odborník" takže pokial sa ja chcem opriet o historické podklady... vlastne som to aj urobil... šiel som do Velkej Moravy.
Je otázne nakolko sa s nou môžu stotožniť Česi, to by bolo na dlhú debatu...
Posledných pár mesiacov študujem relevantné zdroje (nie len internet ale napr aj knihy Archeologického ústavu ČR a dalšie), ked si dá človek námahu nájde ich dosť, A včera som si dal šiť LH kostým. (Nie som velmi technický typ na tieto veci, takže ked chcem aby to vyzeralo dobre, hold sa zasa musím obrátit na externých odborníkov... u mna je to ako s lukom :-/ )... Na začiatok tie lacnejšie časti, predsalen, mám iné výdavky a takéto veci ak majú byť naozaj kvalitné a hlavne historicky korektné nie su lacné... Takže... Práve aj koli, ale nie len pre Koreu ale aj dalšie akcie doma aj v zahraničí... si dám vyrobit pekný národný kostým lukostrelca... prelom 9.10 storočia... (Pre poriadok a velmi na hrubo, nech ma nikto nekrižuje, všetci si môžu pozriet približnú mapu Velkej Moravy... Osobne mám to štastie že Hradisko u nás v Hlohovci bolo strážnym už kniežaťa Pribinu pred tým ako vznikla Velka Morava, takže sa je k čomu hlásiť a aj sa hlásime, miesta čo by kamenom dohodil ako Ducové alebo Bojná asi netreba predstavovať nikomu)
Hovorim... o tom ako to tu bolo s lukostrelbou čo bolo predtým, potom... Mal som prednášku v Korei, ak chceš pokecáme niekedy viac...
Od Paleolitu, Skýtov, cez Avarov, Hunov, Madarov... ale my, Slovania... to je Velká Morava a k tomu by sa podla mna dalo a dá v klude prihlásiť...
Prvé použitelné časti by som mal mať najneskôr v Korei tento rok v Máji
Ale dám nejake fotky hadam aj skor Smile

PS: Kto sa chystá od vás? Ty? Ajuta? Edddie? Kto ide?


Smile

Myslím že s Patrikom sme nechali dobrý dojem a pripravili dobrú pôdu pre dalšie ročníky Very Happy
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2016 12:21 pm    Předmět: Citovat

Gwinbleid napsal:
Mýša, na to že toho precestuješ na rôzne festivaly tradičnej a historickej lukostrelby na ne máš zaujímavý názor...
.

Ono je to asi opravdu složitější.
Zčásti bude mít pravdu Peter. I u nás máme lidi, kteří vymetají co možná nejvíc Mistrovství čehokoli.
Když vezmeš v úvahu jenom lidi střílející nečím co by se dalo nazvat tradičním, tak asi největší uplatnění mají longbow.

Světy 3D, WA , tradičních, historických a romanticko-fantasy-filmových lukostřelců se prolínají jenom trochu.

v okruhu který by mohl zajímat mě je letos 9 Mistrovství Evropy nebo Světa, z toho 4 v Maďarsku!!!!

S moderními luky se shelfem nemůžeš skoro na žádnou historickou, nebo historizující soutěž

S historickými. nebo historizujícími luky nemůžeš na žádnou soutěž WA (teoreticky ano, ale byl bys za exota)

a teď k množství Mistrovství.
V Maďarsku je každý rok nejméně jedno Mistrovství Světa,nebo Evropy (nebo oboje) v lukostřelbě.
Některá z nich pořádají organizace, které nejsou Světovými, nebo Evropskými (regionálními) federacemi z pohledu mezinárodního práva , například tím, že nesdružují národní organizace, ale jednotlivce, nebo je dokonce pořádají jednotlivci, či kluby, nebo je to pouze pro zvané.

Krom toho, že to začíná být trochu šaškárna, snižuje to hodnotu nejen titulu (pro toho kdo touží zvítězit a povede se mu to)

Jenom HDH-IAA samotné letos pořádá ME v halovém 3D, halové ME v historické , MS ve 3D a MS v historické lukostřelbě
MS je to zřejmě proto, že jim tam přibyl nějaký Malajský klub (asi nějaký Malajec studující v Budapešti).
Vše se pochopitelně odehrává v Maďarsku.
Technicky vzato můžeš letos získat 4 mistrovské tituly v lukostřelbě a neopustit Maďarsko.

Kromě toho máme letos ME ve 3D IFAA v Rakousku

Mistrovství Světa v terénní IFAA v Australii

halové Mistrovství IFAA ve Španělsku

Mistrovství Evropy WA ve Slovinsku

a Mistrovství Světa WA v terénní v Irsku

o bezpočtu významných turnajů a setkání ani nemluvě.



A festivaly tradiční lukostřelby mám rád. Potkávám tam bezva lidi- jenom na ně nemám čas. A dávám přednost Evropským, protože nejsou zatíženy bojovným nacionalismem a většinou mají tak dlouhou tradici, že veškerá obřadnost je opravdovou součástí dané kultury a ne folklorním divadýlkem a když chceš , můžeš střílet v teplákách.
Když vyhraje thajwanec, tak se radují, chlapce zkusí opít a nekoukají jako vrazi. Myslím, že takovým Francouzům je pumpička, jestli vyhraje Francouz, nebo eskymák

A tady se dostávám k tomu problému u Čechů. Husity nám zhnusil komunista Nejedlý a nijak zvlášť si v adoraci patnáctiletého řádění lůzy nelibujeme. Nehledě na to, že husité se s lukostřelbou spojují obtížně.

Ti ostatní, kteří střílí v kostýmu indiánů, Angličanů, Mongolů, Turků, elfů....v podstatě převléci se můžeš za cokoli......neotravují nikoho s mapami kam až sahala moc českých králů a komu všemu jsme v minulosti dali rychtu. Spíš to budou pohodáři, kteří si hrají.

A teď najednou nastane situace, kdy dostaneš pozvánku z Asie s požadavkem- vem si národní dres. A teď babo raď. Když si vezmu sportovní dres, budu mezi Japonci, Korejci atd působit nesourodě. Pro ně je lukostřelba folklórní záležitost.
Asi spíš myslí kroj.
Já si můžu vzít sokolský kroj, baráčnický kroj, gorický kroj....všechny mají ve své sestavě kožené holínky, tedy další kufr do letadla a navíc se v tom blbě střílí z luku, protože to není vymyšleno pro lukostřelbu.

Prostě u nás není střelba v kostýmu folklór, ale livinghistory, nebo divadlo, nebo larp nebo něco podobného.

Máme odlišné kulturní prostředí.

Jediný evropský národ běžně chodící v kroji jsou Rakušané
Laughing
Zítra budeme střílet v Polsku na příšery a docela se těším. V létě bych se rád podíval na festival ve Wolinu
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 10:34 pm    Předmět: Citovat

Mýša, na to že toho precestuješ na rôzne festivaly tradičnej a historickej lukostrelby na ne máš zaujímavý názor...
Ano ME na ktorých sú 3 alebo 4 štáty zastúpené... to nie je uplne ono... ale práve preto by to chcelo podporit svojou účastou... Madari sú možno kapitola sama o sebe, ale sú aj dalšie štáty ktoré sa naozaj snažia o rozvoj tradičnej, aby si ma netahal za slovíčka, nie historickej lukostrelby, a investujú do týchto akcii a robia akcie a jediné čo chcú je aby sme prišli...
Nútit ale nikoho nemožno, to je fakt... Robit to určite nemienim... nie som ani žiadny funkcionár ani nič podobné... je to celé ponuka, návrh, pripomenka... nikoho to neživí, robíme to všetci pre seba...
Peťo, ta Budapešť ma víde cca na 100e komplet.. so štartovným, cestou, ubytovaním aj stravou...
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 4:41 pm    Předmět: Citovat

Zaujímavé čítanie.
Ja si myslím, že všetko je to o peniazoch. Ak si pozriete účasť Slovákov na turnajoch vo svete , ME a MS , sú tam zvyčajne tie isté mená. Lukostrelba na Slovensku je veľmi slabo dotovaná a ak dotácie prídu, rozoberie si ich pár vyvolených. Lepšie povedané 99 % dotácií skončí u fiťákov. To jedno percento sa ujde 3D-čkárom. Po týchto majstrovstvách sa následne konajú 3D majstrovstvá. Tam je prihlásených dosť strelcov zo Slovenska. Mám také tušenie, že ich tam ide viacej ako 15. Takéto výjazdy stoja dosť peňazí a tak sa strelci rozhodujú pre tie preteky, ktoré majú pre nich väčší význam. Určite je na Slovensku hodne strelcov, ktorí by sa nestratili vo svete na žiadnom turnaji. teraz myslím iba historické luky, tradičné PBHB a LB.
Môj názor.
Čauko.
Peter B.
Rakovice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 1:26 pm    Předmět: Citovat

ta maďarská mistrovství Evropy a Světa mě nikdy nepřestanou bavit Laughing

Touto optikou jsou vlastně skoro všechny naše závody Mistrovství Evropy, ne-li Světa. Laughing

A k historické lukostřelbě a kdo je jaká velmoc
Československo patří mezi 6 zakládajících členů FITA.
Ze všech evropských zemí má nepřetržitou lukostřeleckou tradici jenom Francie.
Všechno ostatní je "hra" na historii , která má blíž k larpu, než ke sportu, o boji ani nemluvě.

Před pár lety udělali Ronováci turnaj v historické lukostřelbě a zájem byl poměrně malý, protože to bylo těžké a daleko.

Historickou lukostřelbou se zabývá ta parta s válečnými luky

Když někdo udělá Mistrovství Evropy, nebo Světa, očekávám zastoupení světových, nebo Evropských lukostřeleckých disciplín. Jejich pravidla jsou známá a třeba francouzský bersault usiluje o zapsání do Světového kulturního dědictví.
Taky asi nějakou standartní sestavu, aby se mohli střelci ve svých národních soutěžích připravovat.
A ne jako , tuším , loni. kdy pan Kassai (bez ohledu na to jaký je to machr) rozeslal osobní pozvánky (utajená akce) , hostům přidělil koně a sám se svými žáky (asi 4 žáci na jednoho hosta) na svých koních slavně porazili všechny pozvané. Nazvali to Mistrovství Světa a výsledky byly k přečtení na prkýnku vedle dveří.
Kdyby to byla recese, tak je to skvělá bžunda, ale zrovna Maďary trošku podezřívám, že to myslí vážně.
A historická lukostřelba je zřejmě míněny střelba ve špičaté beranici na pajďuláky.

Nechci to nějak shazovat, ale dávat happeningům nálepku vrcholné sportovní události je trochu jako studijní obor "popelář s maturitou". Maturitní předměty "kutálení popelnice" , "třídění odpadu" , "vstávání ve tři ráno"

V Čechách se "bitevní"lukostřelci s tradičními trochu přestali prolínat. To je asi ten problém. Takže ti co by na takovou akci jeli na to technicky nemají a ty druhé to málo láká
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.