Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

měření rychlosti

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Drtičhlav
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út duben 12, 2016 7:56 pm    Předmět: Citovat

tu aplikaci musíte přepnout do metrické soustavy a funguje docela dobře teď mi to měří na 10m 55m/s až 57m/s 180-187 fps . na Ragim wildcat pro srovnání 44-47 m/s 144-155fps na obou lukách zatím dakron na ragimu 14 vláken na PSE 16 vláken plus tlumiče šípy 394 gr a 444 gr rozdíl na coyotu v šípech 2-3m/s.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtičhlav
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2016 8:55 pm    Předmět: Citovat

to jsem zvědavej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2016 8:42 pm    Předmět: Citovat

Drtičhlav napsal:
Tak nejdřív bych začal tím že jsem na tom měřil 3 luky.A to (PSE coyota50 liber) (Ragim Wildcat 40 liber) (Roland Snake 22 liber) Jak jsem měřil ,... nejdřív na 10 yardů položil jsem si židličku a na ní telefon postavil jsem se hned vedle toho aby špička hrotu byla na 10 yardech na kojotu nejnižší rychlost byla 220 fps na wildcat tak 190 fps a snake 130 fps což je moc to jsem provedl i na 20 yardů výsledky byly podobné a asi o 10 fps pomalejší než na 10 . na 30 to samé . Jako největší kámen úrazu je v tom že nemůžete posunout ,automatické vyznačení měřeného úseku na grafu ,v praxi : to je tak že vidíte že výstřel začal podstatně dřív než ho označila aplikace, dopady to trefuje celkem přesně . Tím je způsobena ta velká rychlost v podstatě z 10 povedených výstřelů pouze jeden začíná na začátku výstřelu a ne v bodě kdy tětiva praští o luk to je šíp o jeho délku před vámi , tak jsem to zkusil vyrovnat ubráním jedné yardy nastavil 9 a stál na 10 a výsledky byli hned o něco málo realnější coyot 205 wildcat 170 snake 110 šíp 394 gr 25.5 g tahám tak 28 palců .
Mam to stiahnute aj ja ,zajtra to testnem ked nezaprsi, uvidime ake hodnoty to bude davat. Oskusam nejake celodreva a kayu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtičhlav
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2016 7:09 pm    Předmět: Citovat

Tak nejdřív bych začal tím že jsem na tom měřil 3 luky.A to (PSE coyota50 liber) (Ragim Wildcat 40 liber) (Roland Snake 22 liber) Jak jsem měřil ,... nejdřív na 10 yardů položil jsem si židličku a na ní telefon postavil jsem se hned vedle toho aby špička hrotu byla na 10 yardech na kojotu nejnižší rychlost byla 220 fps na wildcat tak 190 fps a snake 130 fps což je moc to jsem provedl i na 20 yardů výsledky byly podobné a asi o 10 fps pomalejší než na 10 . na 30 to samé . Jako největší kámen úrazu je v tom že nemůžete posunout ,automatické vyznačení měřeného úseku na grafu ,v praxi : to je tak že vidíte že výstřel začal podstatně dřív než ho označila aplikace, dopady to trefuje celkem přesně . Tím je způsobena ta velká rychlost v podstatě z 10 povedených výstřelů pouze jeden začíná na začátku výstřelu a ne v bodě kdy tětiva praští o luk to je šíp o jeho délku před vámi , tak jsem to zkusil vyrovnat ubráním jedné yardy nastavil 9 a stál na 10 a výsledky byli hned o něco málo realnější coyot 205 wildcat 170 snake 110 šíp 394 gr 25.5 g tahám tak 28 palců .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2016 2:14 pm    Předmět: Citovat

Drtičhlav napsal:
aplikaci jsem stáhl na svůj telefon s androidem , dneska to otestuju a pak jsem napíšu svoje dojmi z aplikace Very Happy
super, som zvedavý, idem stiahnut aj ja Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtičhlav
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2016 1:50 pm    Předmět: Citovat

aplikaci jsem stáhl na svůj telefon s androidem , dneska to otestuju a pak jsem napíšu svoje dojmi z aplikace Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtičhlav
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 9:07 am    Předmět: Citovat

dík za rady chlapy, aplikaci stáhnu. 120,- není tak moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 8:54 am    Předmět: Citovat

Jíra napsal:
tu aplikaci ještě netestoval, ale i kdyby krapet šmidrala ...

Jak jsem se na tu aplikaci díval, tak dělá přesně to, co dělám já a co jsem níže popisoval:
Spustíš ji na NB a přes mikrofon do ni nahraješ tu střelbu. Pak na nahrávce označíš pík výstřelu a pík zásahu a on ti už pak sám spočte to, co já pak dělám ručně. Ta volba teploty je dobrá, protože teplota ovlivňuje rychlost zvuku a odpor vzduchu. Zdá se, že je to uživatelsky přívětivé a není důvod, proč by měl být výsledek nesprávný (šmidrat). Existuje pro vyzkoušení i demo verze, která dovoluje vyhodnotit jeden výstřel denně... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 8:02 am    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Skvělé příspěvky (Jarda, Jíra), díky Wink

Jinak u rychloměrů bývá problém, že né vždy jsou certifikované (atestované). Prý můžou být nepřesné v rozptylu až 30%.
Pro soutěže je pak atestované "chrono" nezbytné, protože je třeba zjistit právě výstřelovou rychlost.

atestace bude vždy problém, osobně jsem neviděl rychloměr krom policejního, který by měl atestaci státního zkušebního ústavu, ani ty na soutěžích Smile
mám možnost si rychloměr půjčit tak jsem tu aplikaci ještě netestoval, ale i kdyby krapet šmidrala tak je to určitě dobrá pomůcka pro zjištění poklesu rychlosti různých šípu, což se s prodlužující vzdálenosti může projevit zbytečně velkým propadem na terči a přitom stačí někdy stačí upravit nebo vyměnit typ letky či nepatrně změnit váhu hrotu a šíp zrychlí nebo má lepší letové vlastnosti, samozřejmě se to dá zjistit i pouhým střílením, ale to se týká spíše pouze těch technicky hotových střelců
že takové hraní může některé jedince dovést k většímu zájmu o své vybavení či dokonce začnou stavět své vlastní šípy je už jen takový malý bonus
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 10:57 pm    Předmět: Citovat

Jíra napsal:
Drtičhlav napsal:
dík za přepočet Very Happy tvoje měření vypadá realněji. já jsem použil jiné video pro to měření ale zestejné vzdálenosti a stejným nastavení luku. takže děkuji Very Happy

různé rychloměry jsou sice fajn, ale jak píše Jarda změří pouze výstřelovou rychlost šípu, a nejsou nejlevnější, způsob který jsi zvolil t.j. běžné vybavení kamera-počítač je sice dobré, ale mobilní aplikace možná je lepší pro nás odborně méně zdatné, znáš výsledek hned, ke stažení za 120 kč https://play.google.com/store/apps/details?id=com.summitpeaktechnologies.Chronograph&hl=cs
změříš tím nejen výstřelovou rychlost, ale i průměrnou rychlost daného šípu na různé vzdálenosti
Mas tu aplikaciu vyskusanu? Aj by som si ju stiahol ak funguje spravne Smile Dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 10:57 pm    Předmět: Citovat

Skvělé příspěvky (Jarda, Jíra), díky Wink

Jinak u rychloměrů bývá problém, že né vždy jsou certifikované (atestované). Prý můžou být nepřesné v rozptylu až 30%.
Pro soutěže je pak atestované "chrono" nezbytné, protože je třeba zjistit právě výstřelovou rychlost.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 7:48 pm    Předmět: Citovat

Drtičhlav napsal:
dík za přepočet Very Happy tvoje měření vypadá realněji. já jsem použil jiné video pro to měření ale zestejné vzdálenosti a stejným nastavení luku. takže děkuji Very Happy

různé rychloměry jsou sice fajn, ale jak píše Jarda změří pouze výstřelovou rychlost šípu, a nejsou nejlevnější, způsob který jsi zvolil t.j. běžné vybavení kamera-počítač je sice dobré, ale mobilní aplikace možná je lepší pro nás odborně méně zdatné, znáš výsledek hned, ke stažení za 120 kč https://play.google.com/store/apps/details?id=com.summitpeaktechnologies.Chronograph&hl=cs
změříš tím nejen výstřelovou rychlost, ale i průměrnou rychlost daného šípu na různé vzdálenosti
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drtičhlav
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 3:36 pm    Předmět: Citovat

dík za přepočet Very Happy tvoje měření vypadá realněji. já jsem použil jiné video pro to měření ale zestejné vzdálenosti a stejným nastavení luku. takže děkuji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 1:37 pm    Předmět: Citovat

Ještě snad pár poznámek:
1) Tohleto je velice přesná metoda měření rychlosti. Výsledná rychlost je průměr za celou dráhu, takže ty kupované rychloměry naměří malounko víc, protože měří "skoro" výstřelovou rychlost.
2) Kamera není nutná (snímkování je příliš hrubé), stačí libovolný nahrávač MP3. Strčený třeba v náprsní kapsičce.
3) Jako terč použít nějakou kartonovou krabici nebo něco, co při dopadu šípu dělá větší kravál, než ta pěna do které střílíš, takhle je ta slyšitelnost dost na hraně.
Tak čao
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 1:19 pm    Předmět: Citovat

Stáhl jsem si zvukovou stopu z toho videa do audioeditoru a změřil jsem, že průměrný časový rozdíl těch tří výstřelů a jejich dopadů na cíl je 0,652 sec. Od toho je třeba ještě odečíst čas, který potřebuje zvuk, aby doběhl od cíle do kamery, tedy 30/340=0,088 sec. Rychlost šípu je tedy 30/0,564=53,2 m/sec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtičhlav
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 10:24 am    Předmět: Citovat

www.youtube.com/watch?v=1UpBYsWP7dE&feature=share
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtičhlav
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 10:21 am    Předmět: měření rychlosti Citovat

Zdravím lukostřelce, nedávno mi přišel novej luk, a byl jsem zvědavej , jak rychle to lítá , nejsem žádnej matematik tak jsem k tomu přistoupil čistě prakticky, zajímala mě rychlost šípu na loveckou vzdálenost (30m) , tak jsem vzal odměřil 30 metrů od terče , a zapl kameru. Na videu jde vidět kdy šíp opouští luk o 0.02 s později je zvuková stopa výstřelu. na videu nejde vidět kdy dopadne šíp takže je to měřeny k maximu zvukové stopy dopadu šípu na dřevo Very Happy . a výsledek byl 0.26 s přes trojčlenku mi vyšlo 69 m za sekundu což je 226 fps. což mi příjde nějak moc Very Happy . ttps://www.youtube.com/watch?v=1UpBYsWP7dE&feature=share tady je odkaz na střelbu a info ohledně luku . Zajímalo by mě rady a tipy jak to doma na kolenu změřit, a nebo jestli má někdo doma měřič rychlosti , a byl by ochotný mě nechat si párkrát vystřelit Very Happy jsem z Olomouce ,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.