Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Síla kuše

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Prorock
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2016 3:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Micro. Klidně to moje vlákno přesuňte kam by bylo vhodnější. Hledal jsem, kam to dát, ale nenašel jsem vhodnější místo..Co se mě týče, tak mě prostě oslovily mechanické zbraně. Samozřejmě jako už jako kluka, ale hlavě nyní když jsem shlédl na youtube videa s vyrobenými kušemi a postavil jsem si jednu takovou kuš..kupovat si nic nehodlám..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2016 7:56 am    Předmět: Citovat

je dobrým zvykom keď nováček niečo o sebe napíše aby sme si vedeli urobiť predstavu o tom kto je čo je ináč vítaj medzi bláznov a pomätencov Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2016 7:51 am    Předmět: Citovat

V podstate má každý z vás kus pravdy naozaj je hlúposť naťahovať kušu rukami aj keď to nie je problém mal som chvíľky keď som exomaxa natiahol 20 x po sebe tu ide o asimetriu oboch ramien jednoducho musí byť natiahnutá rovnako na obe ramena a čo sa týka sily kuše a jej merania Bořek to napísal dobre hm..
Meral som mincierom aj silu náťahu (mám 200 Lb exoceta) a chronometrom sme na zraze merali aj Fps a zhruba tie údaje súhlasia, výrobca tieto hodnoty meria za idealnych podmienok a pochybujem že by si vymýšľal ( teda nehovorím o čínskej výrobe) je to pre neho aj pre nás dôležitý údaj aj preto že sa od neho odvíja cena výrobku

Mrzí ma že si založil dalšie vlákno lebo sú témy kde si otázku mohol zavesiť napr. zaujímavosti o kušiach a podobne
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Prorock
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 11:52 pm    Předmět: Citovat

To Kořen: to co jsi napsal je asi pravda, ale neřeší to co jsem napsal já-že na videích jde kuše s udávanou silou nátahu 80 kg natáhnout snadno prstama (ať je ta síla u spouště nebo dříve), ale když si někdo v reálu zkusí zavěsit na provaz 80 kg a zvednout rukama tak to nejde. Mě nejde o to, že je natahování kuše rukama blbost, to určitě je, ale že co vlastně je ta síla nátahu.. vypadá to, že si to výrobci vykládají po svém ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 11:15 pm    Předmět: Citovat

No spíše než síla, kterou tlačí tětiva na spoušťový mechanizmus, tak je to maximální síla, kterou musíš vyvinout k tomu, abys tětivu natáhl do nabitého stavu. Ano s tvojí myšlenou máš pravdu ale jen u reflexních kuší, kde čím dále ramena natahuješ, tím větší je jejich odpor a tím vítší sílu musíš vyvinout (kuše excalibur - stejná ramena, jen jinak dlouhé tělo).

Ale u kladkových kuší, když překonáš excentricitu kladky (let off) tak spoušťový mechanizmus nedrží už oněch například 180 lb, ale jen 100. To znamená že u 180lb kladkové kuše musíš vyvinout 180 liber, ale ty dosáhneš už třeba v 3/4 délky nátahu, pak se nabíjecí síla zmenší.

A tahat tětivu rukama je kravina. Je to sice rychlejší, ale není to přesné, ale hlavně se ti tětiva zařezává do prstů a ty jsou pak odkrvené a s takovými prsty nemůžeš mačkat spoušť a čekat kvalitní soustřel. Já třeba za hodinu střílení vystřílím jen 30 šípů. Ale spíš než na kvantitu se soustředím na techniku a kvalitu.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Prorock
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 11:09 pm    Předmět: Citovat

Tady je další video kde natáhnou 80 kg osmi prstama jak nic.
https://www.youtube.com/watch?v=ZAHBvtqdy28 v 0:17 min, a je jich na trubce víc.
Dneska jsem se zkoušel zhoupnout na padákové šňůře a prostě jsem se neudržel jak to řezalo do rukou, až když jsem jí prostrčil dřevěnou tyč tak to šlo, vážím 82 kg. Viděl bych to tak, že označení síly nátahu je zavádějící u výrobců, každý tím myslí asi něco jiného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořek
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 10:32 pm    Předmět: Citovat

no jsem si téměř jist,že 175lbs Excalibur Phoenix by tak lehce nedal.Tohle je nějákej čínskej stroj na 14" šípy ne?Takže nátah taky kratší.Navíc má rukavice.
Prostě asi budem muset jíst víc knedlíků,nebo používat lankový natahovák,to mi přijde nejlepší řešení Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Prorock
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 10:20 pm    Předmět: Citovat

Tady je třeba to video, kde daj 175 lbs vpohodě rukama
https://www.youtube.com/watch?v=z5K85X-iNmY - v 7:55 min
Nevim, mě to jako 80 kg nepřipadá jak to tam lehce dá, ale třeba je to fakt borec no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořek
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 10:04 pm    Předmět: Citovat

ano,zajímavá úvaha.Osobně jsem si zkusil zminované Jandao 225lbs holýma rukama,a měl jsem hodně co dělat.Pak jsem zkoušel Exocet 200lbs a přišlo mi to úplně stejný.Stejně-moc.Prostě kdyby šlo o život,člověk to dá,ale nedovedu si představit udělat to třeba 5x za sebou,to o nějákým kloudným zásahu po takovém fyzickém vypětí nemůže být řeč.
Ale je to jen můj poznatek,třeba se ti tady dostane odpovědi,že tu někdo tahá rukama Matrixe a já jsem jen slabej kus Very Happy
Tím jsem ti neodpověděl jako to dělají ti borci na YT,zkrátka mají v jú-es-ej asi větší a vydatnější snídaně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 9:59 pm    Předmět: Citovat

Musíš viac trénovať! Very Happy
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Prorock
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 9:31 pm    Předmět: Citovat

JJ, napsal jsi to srozumitelně, ale není mi pak jasná jedna věc. Když si prohlížím na youtube videa, kde mají třeba 175 lb kuš, tak jí natáhnou vpohodě rukama bez natahovacího nářadí. To je kolem 80 kg a to mi nehraje, mi nepřipadá, že by taková síla šla tak lehce natáhnout. Já když jsem natahoval svou vyrobenou kuš, tak rukama šla fakt těžce, a to měla u spouště kolem 15 kg sílu (podle závěsné váhy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bořek
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 9:01 pm    Předmět: Citovat

je to jak říkáš-je to síla kterou tětiva tlačí na záchytný systém v té dané vzdálenosti.Tedy na těch centimetrech,když natáhneš Jandao 225lbs 16.5" tak v ten moment je to(mělo by mít) 225lbs,pokud natáhneš méně,a kuše by byla kratší,třeba o 2cm je to třeba 200lbs.
Pro představu-kdyby jsi kuši pověsil za nášlap a na tětivu dal mincíř a přidával závaží,zjistíš přesnou hodnotu na té které vzdálenosti.Snad jsem to popsal srozumitelně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Prorock
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2016 8:04 pm    Předmět: Síla kuše Citovat

Ahoj, téma kuší mě zajímá již nějakou dobu. Chtěl bych se zeptat, když se udává síla kuše, například Jandao Chace Star 225lb, kde přesně se tato síla naměří ? Je to síla, kterou tlačí tětiva na spoušťový mechanismus po nabití? nebo je to tah v tětivě, když je nabito..nebo vybito ?? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.