Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nová podoba webu
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Náměty k posouzení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2017 11:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj Jardo,
dříve ikonu míval, pokud se dobře pamatuji, že Lucínku? Díky za tip a ukázku, zkusíme tu starou oživit. Smile Nové fórum je již skoro hotové, tak bychom to mohli rovnou použít.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2017 10:40 am    Předmět: Citovat

Ahoj, napsal jsem to do "Napište nám", ale asi to bude lepší i tady:
Lukostřelec je jediný web, na který se dívám, který nemá vlastní ikonu, bližší třeba zde:
https://www.jakpsatweb.cz/favicon.html
Já jsem takovou ikonu vyrobil, je umístěna zde:
http://mikulajar.sweb.cz/favicon.zip
Je-li zájem, stačí stáhnout, rozbalit a nakopírovat do kořenového adresáře stránek.
Uvažte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2016 2:10 pm    Předmět: Citovat

Na adrese http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Topics je kompletní přehled článků pod starým RS a tam jsou dostupné všechny tyto články. Pokud něco ne, písni prosím o co se jedná. Nejlépe na můj email, sem se dostanu s bídou tak jednou za měsíc. Díky.
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2016 12:37 pm    Předmět: Citovat

Mám otázku: jak se člověk dostane v nové podobě webu ke starším článkům? Dával jsem na fóru odkaz na článek z července a on tam už není.
_________________
A ostatně soudím, že Kartágo... vlastně dálkové disciplíny do tradiční lukostřelby patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 11:08 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem si článek přečetl ... dobrá práce notworthy
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 10:29 pm    Předmět: Citovat

Ano, předpoklad je ten, že stávající fórum se pouze uzamkne pro zápis, ale bude dostupné ke čtení a vznikne fórum nové, krásné, úžasné a hlavně modernější se snazší registrací. Ale nahlédnout do diskusí na starém stále půjde.
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 8:42 pm    Předmět: Citovat

To už jsem Dušane za poslední cca 4 roky 2x udělal. Vše, co nebylo k tématu, nebo mělo nulovou informativní hodnotu, tak jsem promazal, případně přesunul do správných přihrádek... Možná se do toho někdy pustím ještě jednou... hiding
Spíše tedy jde o ty "výtahy", protože fórum samotné nezanikne a ty celé zajímavé diskuse budou určitě zachovány.

Jo a také tu ještě nezaznělo díky, za napsaní nového článku "o lukostřelbě" panu Mýšovy Big Ups Děkujeme Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 8:04 pm    Předmět: Citovat

temu "zacatecnik chce poradit" by som zrusil, ona sa aj tak zalozi a aj tak sa tam bude riesit to same.

temy o stavbe lukov, drevinach, sipoch, by som preniesol cele, jednak je tam kopa zaujimavych informacii, jednak je zaujimava aj geneza poznania...oplatilo by sa to preniest cele a nezmyselne prispevky vymazat. kludne sa toho zhostim Wink
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 6:46 pm    Předmět: Citovat

Výtah z diskuzí by byl určitě fajn, nejlepší variantou by podle mě bylo udělat tzv. FAQ. Otázky a odpovědi.

Příklad...:
Otázka: Z jakého dřeva vyrobit longbow?
Odpověď 1: Z jasanu, protože má ty a ty vlastnosti...atd...
Odpověď 2: Z tisu, protože hezky vypadá...atd...
Odpověď 3: ...
Odpověď 4: ...

Ale pro toho, kdo se do toho pustí, to bude makačka.
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 6:20 pm    Předmět: Citovat

spočítej si témy "začátečník chce poradit"
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 5:45 pm    Předmět: Citovat

uff, to je narocne, urobit nejaky vytah. Ak vytah, tak to by bol nejaky clanok, a tam by bol uz osobny punc autora, ktory by robil nejaky filter a ktory by podla vlastneho uvazenia urcil, co je dobre a co nie.

Ja by som preniesol cele temy, ktore su zive a zaujimave. Aby som to rozlisil, dal by som asi hlasovat a zvolil si nejaky pocet hlasov, kedy by som sa s touto temou na starom vebe rozlucil a kedy by som ju preniesol.

len navrh.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2016 11:54 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
forma webu pekna.

Vyznamne stare clanky by bolo naozaj vyborne preniest, osviezit novymi informaciami a zaradit do pokladnice poznania na novom webe.

drzim palce pri preklapani Thumbs Up


To bude jistě třeba a máme to již dlouho v hledáčku... také je v plánu projít staré diskuse, které jsou zajímavé a udělat z nich určitý výtah. Kdyby se do těchto činností chtěl kdokoliv zapojit, tak mi napište.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2016 9:17 pm    Předmět: Citovat

Tak už by to snad mělo být na stránkách bez "kazů"... díky za konstruktivní komentáře.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2016 1:31 pm    Předmět: Citovat

pro upřesnění
v tom článku je jedna mylná informace, IFAA nikdy nestřílela a ani nestřílí soutěže šípy s pazourkovými hroty, jedná se halovou terčovou sestavu Flint Indoor Round nepodařený český překlad pravidel na stránkách Č3DL to mylně vyhodnotil jako halové kolo s pazourkovými šípy

Mysa napsal:
...U IFAA se můžete zúčastnit ME a MS, pokud prokážete svoji způsobilost. Kvalifikovat se nemusíte. Kvalifikovat se musíte na ME a MS v terénní IFAA. Ve 3D výkonostní třídy nejsou....

u IFAA se nemusí nikdo kvalifikovat, ani v terénní lukostřelbě, tam se používá pouze klasifikace, což je záznam výsledků pro určení výkonnostních tříd, podle kterých se střelci řadí do rovnocenných skupin, ale i když kartě nemáte žádné záznamy, tudíž žádnou výkonnostní třídu, tak se můžete se účastnit ME nebo MS, budete ovšem muset střílet ve skupině se střelci s nejvyšší třídou, je tam pouze podmínka, že musíte na startu předložit i tu byť prázdnou "score card"

Mysa napsal:
3D se střílí pod IFAA, WA a IBO, což jsou všechno světové federace registrované jako mezinárodní sportovní federace podle mezinárodního práva.

mezinárodní právo pro registraci nebo určení jak je sportovní nebo světová nějaká federace zní sice velkolepě, ale nic takového neexistuje, zřejmě záměna s podmínkami pravidel pro členy organizace SportAccord (GAISF) sdružující organizace olympijských i neolympijských sportů a která si pro své členy stanovila podmínku nejen čtyřiceti členů jejich federace, ale i přistoupení k protokolu WADA - antidoping, což IFAA ani IBO nesplňuje, krom toho IBO je spíše záležitost USA těch několik neamerických členů ji zdání světovosti asi nedodá
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt březen 10, 2016 10:43 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
No WTAA mi posílají taky Smile Letos to odsunuli na neurčito ...

pan Won šel do důchodu
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2016 12:56 pm    Předmět: Citovat

forma webu pekna.

Vyznamne stare clanky by bolo naozaj vyborne preniest, osviezit novymi informaciami a zaradit do pokladnice poznania na novom webe.

drzim palce pri preklapani Thumbs Up
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2016 12:12 pm    Předmět: Citovat

No WTAA mi posílají taky Smile Letos to odsunuli na neurčito ...
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2016 12:11 pm    Předmět: Citovat

Pekné, modernejšia forma fóra tiež poteší.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2016 10:14 am    Předmět: Citovat

Mě to bylo jasné, že je to nějaký archivní kompilát , ale už se tam zmiňuje Č3DL.
Pokusím se něco sepsat a strčím do toho odkazy na příslušné organizace. Blbé je, že třeba WTAA žádný web nemá, pan Won neumí anglicky a co jsem koukal, tak informace o jejich festivalech chodí v Čechách mě a nově i Ajutovi, který se loni obětoval a jel do Koreje. Takže to, že ATL je kontaktním orgánem pro WTAA taky není úplně pravda.
Ony tyhle folklórní srazy bývají založeny na osobních kontaktech a pořadatelé nejeví nějakou zvláštní snahu se institucionalizovat. Proč taky. Zaplatí letenky, týden v hotelu atd. Výdaje hradí jejich vláda , různé sekty, guvernér .....Když tam nikdo nejedete, tak se do adresáře nedostanete.
Platí to téměř bez vyjímky o všech srazech tradiční lukostřelby. Buďto jste jejich kamarádi, nebo alespoň potřebují někoho s vlaječkou
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ugofon
Nováček
Nováček


Registrace: 3.4. 2013
Příspěvky: 64
Bydliště: Lékařova Lhota

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2016 10:08 am    Předmět: Citovat

no na novém lukostřelci už jsou články jezdci z pastvin a turecká lukostřelba a mnohé další vše zde: http://www.lukostrelec.cz/lukostrelba/historie/
další budu postupně přidávat. Jde ještě o to upravit tu podstránku, aby byla přehlednější, už jsem to s Majorem probírala.
Co nejdřív tam přidám tu anglickou lukostřelbu.
K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2016 9:12 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Přimlouval bych se za návrat Grifinových článků o anglické lukostřelbě

Ty články na "starém" webu ještě pořád jsou, jde jen o to, převést je na web nový a protože je toho hodně, tak to asi bude chvíli trvat ... já to nedávám vůbec, jsem vděčný, že se toho někdo ujal.

Třeba tady http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=16 je mamutíkův článek "jezdci z pastvin", Tvoje "turecká tradiční" je zde http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=71, fyzika od Joshe je zde http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=17, Luky z Haithabu jsou tady http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=18 apod.

Články, které zmiňuješ, jsou zde:
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=23
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=24

Ona je tam řada článků, které určitě stojí za to je neztratit.

Pak je otázka třeba reportáží - popisy ze starých Lazluků, Lukohrátek, Všetických Naadamů a dalších akcí - bylo by škoda přijít i o tohle, ač je to samozřejmě také poplatné své době.
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ugofon
Nováček
Nováček


Registrace: 3.4. 2013
Příspěvky: 64
Bydliště: Lékařova Lhota

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2016 8:48 am    Předmět: Citovat

zdravím všechny, musím s vámi komunikovat přes Petrovo log, mě se nikdy nepodařilo do strarého lukostřelce přihlásit
Technickou stránku má na triku Major, já jsem si vzala zase administraci. pokud budete chtít něco přidat, doplnit a opravit, tak se mnou - nejlépe přes mail katka.zahorkova@gmail.com
Míšo bezva, že něco napíšeš. Plnila jsem web starými články z lukostřelce a tenhle se mi opravdu nezdál. Nic lepšího o lukostřelbě jsem tam ovšem nevyhrabala a nejsem jako nováček schopná ani něco takového napsat. Katka Záhorková
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2016 11:16 pm    Předmět: Citovat

To je v pohodě Stando- ono je z toho poznat, že je to neaktuální. Něco vám sepíšu. On je pan Dřízal trochu blbý zdroj informací o lukostřelbě (bez ohledu na to, že mě v hale diskvalifikoval za střelbu palcem z barebow) ( že střelba palcem z pravidel nevybočuje, ale moje libry ano si nevšiml). Například ve svém článku o historii lukostřelby nechal Richarda I. Lví Srdce zastřelit lukem v Palestině. To snad ani lukostřelec nemůže napsat.

Přimlouval bych se za návrat Grifinových článků o anglické lukostřelbě
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2016 11:09 pm    Předmět: Citovat

já tomu rozumím. To není kritika, ale podněty.
Kdybych psal příručku pro zubaře, asi to dopadne podobně. Jsem nezubař. Internet je sviňa. Laughing
Moc hezký web


Já to jenom nemůžu vydržet, když něco takového čtu. Už to rozdělení na soutěžní a jinou.....

Přiznám se, že už jsem soutěžil v celé řadě těch lukostřeleb, co jsou v kolonce nesoutěžní

Někdy loni jsem dával na 3D i pozvánku na závody v lukorybolovu. Soutěžilo se v tom v Itálii. Pozvánka přišla z IFAA Wink Na body
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2016 11:03 pm    Předmět: Citovat

Mýšo díky, myslím, že pokud bys byl ochoten to celé nějak upravit / přepracovat, tak to Major rád vystaví místo toho původního.
To původní jsem psal já na základě různě posbíraných informací v roce 2006 - byl to jeden z prvních článků, co kdy na Lukostřelci vyšel (originál je tady http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=14)
Tehdy jsem se svolením autora vycházel také z pramenů na webu od J.Dřízala. Ale je jasné, že za těch 10 let se změnilo hodně, dneska bych to psal také úplně jinak Smile
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2016 10:47 pm    Předmět: Citovat

Víme o tom Michale, díky za shrnutí... pracuje se na tom, jen se občas nedaří skloubit volné časy lidí...

Nové stránky jsou výborné, Majorovy 3x sláva hello1 (a možná i něco navíc Very Happy )
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2016 7:59 pm    Předmět: Citovat

Ještě je mezi sportovními disciplínami tradiční anglická disciplína clout.
Clout se střílí na 165m muži. Jak podle GNAS, tak podle BL- BS na terč o průměru 12 stop ( asi 4m), ženy na 140 yardů (GNAS) nebo 120 yardů(BLBS)
WA zná disciplínu rovněž , ale asi jí moc nestřílí
Vzdálenosti jsou muži recurve 165m,ženy recurve 125m, muži compound 185m, ženy recurve 165m . Terč WA je z nějakého důvodu opravdu 15m.

Je to echt tradiční disciplína. Tradiční jsou ovšem i terčovky . V Čechách jsme jeden čas stříleli srabácký Windsor round do 55m. Na York round jsme se chystali, ale nikdy nenašli odvahu Laughing

Tradiční jsou i různé typy střelby na stožár (pole shooting) , což je lukostřelba tak svébytná, že jsou na to specialisté nestřílející nic jiného. Prokazatelně se to střílelo ve středověku i v Čechách.

Tradiční je i disciplína Roving marks.

Nějak to z toho seznamu vypadlo a naopak se v něm ocitly ty blbiny kolem bitev, coby lukostřelba historická, či historizující. To je takový eufemismus jako třeba sojové maso. Laughing
Historickou lukostřelbu Českou má v repertoáru Sagitarius se svým kuptákem. Prý jsou to původní pravidla pro střelbu z kuše. Taky se tu střílela soutěž "hlava Turka".
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2016 6:58 pm    Předmět: Citovat

Nové stránky oceňuji a těším se i na nové fórum! :)

Za jedničku z hvězdičkou rozhodně stojí plán závodů. :) Těším se na Děčín. :)
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2016 10:51 am    Předmět: Citovat

Ahoj.
Moc hezký web.
Přečetl jsem si článek "o lukostřelbě" a bohužel je tam celá řada faktických chyb. Opravte si to a pak tento příspěvek vymažte.

Nevím odkud ten autor čerpal(není podepsaný), ale asi se zajímá jenom o ATL a chtěl napsat o lukostřelbě obecně. Měl to dát někomu zredigovat. Kibe by to určitě zvládl. Určitě to myslel dobře.

FITA a EAA už neexistují- FITA je už pár let WA (mimochodem ČSSR byla jednou ze šesti zakládajících zemí) a EAA prostě zmizela (její činnost nebyla nikdy ukončena). Místo toho je HDH-IAA, což má ale trochu jinou strukturu a cíle a osobně bych to nazval spíše maďarský komerční projekt.

Jak se dalo čekat, autora trochu popletlo množství definic kategorií a z toho vyplývající druhy luků. Je to pochopitelné a aby tomu rozuměl, musel by si vyzkoušet různé systémy. Ono k těm chybám dojde skoro vždycky, když se někdo pokusí cokoli pregnantně formulovat. Myslí to dobře, ale někdy je lepší se do hlubších rozborů raději nepouštět.

Chápu, že smyslem sdělení je, že mimo ATL se ve světě okrajove střílí i jiné soutěže
Laughing
Zcela správně je největší díl věnován Tradiční lukostřelbě

Historickou lukostřelbu bych osobně asi popsal jinak- Kjůdo nepochybně historickou lukostřelbou je, stejně jako úsilí zrekonstruovat historické postupy výroby luku a šípů. Historickou lukostřelbou je nepochybně i korejská lukostřelba, bhůtánská lukostřelba, bersault, jabusame........stejně jako většina forem anglické lukostřelby včetně střelby z warbow.
Ale to ja asi na dlouhou diskuzi- soutěž v historické lukostřelbě udělali jednou ronováci. Bylo to moc pěkné, ale pro české tradiční střelce většinou moc těžké a daleko.

Tvrzení: 3D, terénní a lovecká lukostřelba, která není organizována pod žádnou z oficiálních organizací. Není pravdivé.

K tomu došlo očividně rozdělením lukostřelby v článku na sportovní a tradiční a zařazením 3D i do tradiční, aby tam bylo víc položek. 3D se střílí od roku 1970, takže jeho tradičnost je diskutabilní.
Ke zmínce o 3D v kolonce sport- můžete se kvalifikovat na ME a MS, a sice u WA.
U IFAA se můžete zúčastnit ME a MS, pokud prokážete svoji způsobilost. Kvalifikovat se nemusíte. Kvalifikovat se musíte na ME a MS v terénní IFAA. Ve 3D výkonostní třídy nejsou.
3D se střílí pod IFAA, WA a IBO, což jsou všechno světové federace registrované jako mezinárodní sportovní federace podle mezinárodního práva. WA je dokonce zaštítěno olympijským výborem. IFAA a WA střílí i terénní lukostřelbu. IFAA to má i v názvu.

3D dále střílí nejméně tři další evropské organizace, ketré ale nejsou mezinárodní federace, ale spíše klub se členy ve více zemích.

Lovecká lukostřelba a lov lukem není totéž a jejich zaměňování nás často poškozuje, protože při jednání s úřady a další veřejností je pak těžší vysvětlovat že nejsme lovci, ale sportovci.

Lov lukem organizovaný pochopitelně je a většinou je i regulovaný. Organizovaný je dokonce i v ČR http://www.bowhunter.cz/
nebo v Německu. Jenom musejí lovci lovit v zemích, kde se to smí.
Evropské lovce sdružuje například EBF http://www.europeanbowhunting.org/index.php

Střelba z koně je také organizována. Stejně jako u tradiční lukostřelba ale trpí trochu množstvím "vůdců" .
USA mají MAAA http://www.mountedarchery.org/
Poláci mají http://pslk.org/sites/en/
MS bývá v Korei http://www.whaf.net/
Evropa pořádá EOCHU

Tradiční lukostřelba je trochu zmatená . Po celém světě existují regionální, nebo národní asociace , ale spolupracují minimálně.

Také mají odlišné kulturní podhoubí a vývoj. Asi těžko se můžou srovnávat asijské země, kde je lukostřelba národní sport s Evropou, kde má lukostřelba přirozený vývoj asi jenom v Anglii a Francii. O Africe a Americe ani nemluvě. V Austrálii na luk dokonce ani nestihli přijít

Laughing
Korejci se pokusili založit světovou asociaci, ale jak to pozoruji , tak se za deset let neposunuli přez fázi setkávání. Která je mimochodem příjemná.
Stojí je to děsné peníze, ale jedná se víceméně o uzavřenou partu lidí která je málokdy reprezentativní vzorek své země.
Je to bezvadný a neuvěřitelný počin, ale cíl je letět do Koreje, vystřelit pár šípů a týden bloumat v chalátu po stadionu. I požadavek dodání přednášky o lukostřelbě "u nás" už asi pomalu naráží na vytěženost internetu.
Setkávají se tam moc fajn lidi, ale trochu vnímám střet civilizací. Pro Japonce je chodit v kimonu normální. Čech si ho navlíkne taky, ale už jsou to pro něj "tepláky na daný sport". Takže to je setkání Asiatů představujících svou kulturu a Evropanů převlečených za něco, co jim vyhovuje. Co máš za luk, jaké máš šípy...to už tak důležité není
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2016 9:44 am    Předmět: Citovat

Velmi pekne . Mne sa paci nova tvar. Dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Náměty k posouzení Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.