Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky z běžek

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 6:28 pm    Předmět: Citovat

A nebo mazat. Prodávají se maznice na šípy. Protože jak říkáš: "Hobra a karbony - to nejde dohromady". Když je namažeš, tak v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tonino
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Modra

PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 3:52 pm    Předmět: Citovat

Este k tym sipom. Neviiem s cim strielate, ale dolezite je aj do coho. Napriklad my mame na strelnice tercovnice z hobry a ked som pouzil karbonaky, tak po par strelach boli cele chlpate, co sa ta hobra na ne zapekala, ale na druju stranu, ked pouzivam duralove, tak nemam ziaden problem. Len tak, ze dolezite je aj aky sa pouziva terc a podla toho tiez vybrat typ sipu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 3:52 pm    Předmět: Citovat

Gino Malina napsal:
Ahoj Very Happy diky za odpoved. Me sipy od bowhunter vychazi 140kc/ks. Z ali 70kc/ks. Uvidim jaka to bude kvalita.
zabudol som dodat ze ten tenky karbonak je ťažký, ma 28 gramov, cize na slaby luk nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 10:34 am    Předmět: Citovat

http://www.decathlon.sk/p/8048553_sip-geo-110-na-lukostrelbu.html#/3162-378-25_35
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2017 11:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Very Happy diky za odpoved. Me sipy od bowhunter vychazi 140kc/ks. Z ali 70kc/ks. Uvidim jaka to bude kvalita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2017 10:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj z ali mam karbonaky, jedny su v spine 400 imitacia dreva a prirodne perie, 6 ks stali 24 e. Ked ich porovnam s goldtipom co som kupoval u nás po 13e/kus nevidim v tom ziaden rozdiel, dlzka,vaha, izert hrot a koncik su navlas rovnaké. Dosli mi aj ine v spine 700 s plast olepenim, take tie tensie podobne crosx avatar, su tak isto kvalitne a stali 25 e/ 12 ks 😄
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2017 8:46 pm    Předmět: Citovat

Udělal jsem poslední úpravu luku. Testoval jsem ho na 10m. Byl docela ok. Na 15-20 m ale už šíp padal dolů a ztrácel rychlost. Proto jsem luk předělal. Odebral jsem přidané lamino z ramen luku a ramena zkrátil celkově o 20cm. Výsledek byl luk celkové délky 147cm(58") z původního 167cm(68"). Luk je lehčí a obratnější. Síla luku se zvýšila cca z 20lb na 30lb. Je rychlejší a silnější. Přesnost je také lepší. Chce to ještě kratší šípy max 28". S 30" to šlo střílet taky v pohodě, ale chce to šípy na míru. Nebude hrozit přepnutí a poškození ramen. Luk doladím a upravím vzhled. Jak budu mít video ze střelby, tak se s Vámi velice rád o něj podělím. Chci se ještě zeptat zda si někdo z Vás už někdy objednal karbonové šípy z aliexpressu? Já jsem zkusil objednat 3ks 30" spine 500 váha 28g. Tak uvidím Very Happy vychází to 3ks za 8 USD. ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2017 10:37 pm    Předmět: Citovat

Gino Malina napsal:
https://youtu.be/YaHJG45PqAk
Posilam video ze strelby. Ahoj

Na bežky celkom svižné. Bolo by zaujímavé zmerať rýchlosť.
Ani sa nečudujem lukom z bežiek, pretože bežka vyzerá ako hotové reflexné rameno luku
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 10:46 am    Předmět: Citovat

Určitě bych se přimlouval za to dřevo. Je to tradiční materiál a práce s ním je příjemná narozdíl od PVC. Pokud si vezmeš třeba lísku, tak není ani moc citlivá na chyby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 8:15 am    Předmět: Citovat

https://youtu.be/YaHJG45PqAk
Posilam video ze strelby. Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 8:05 am    Předmět: Citovat

Ano, souhlasim s Vama. Bohuzel ten mensi luk nevydrzel a zlomilo se rameno. Nebyl na strelbu staveny. Skoda toho casu,ale aspon cenna zkusenost. Ten vetsi silnejsi, zatim drzi a strili beze zmen. Hodne zalezi na ramenech. Jako prvni vyrobeny, tak se mi povedl. Strili a trefuji terc 50x70 cm do 20m. Zkratka hobby luk na zahradu. Ragim impala je skvely pro zacatecnika, je presny a rychly. Bezky uz necham na zimu. Laka me zkusit drevo a taky pvc. Tak dik za rady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2017 7:18 pm    Předmět: Citovat

Koneckonců sám píšeš, že máš Ragim Impala, tak se postav na 20m od terče, vystřel z něj a pak z běžkového luku. ... Cool Rozdíl, který vidíte i cítíte. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2017 7:14 pm    Předmět: Citovat

Gino Malina napsal:
Chci se tedy zeptat,proc jsou luky z bezek podle Vas spatne k strileni? Na youtube jsem nasel par videi a klobouk dolu pred sikovnosti tvurcu luku. Strilely taky docela slusne.


Podívej, někteří z prvních odpovídajících jsou výrobci luků na světové úrovni, kteří mají za sebou nejdřív stovky neúspěšných a pak stovky velice úspěšných výrob luku. Když ti řeknou, že je to slepá cesta, tak jim věř.

... to samozřejmě neznamená, že např. pro malé děti nebo na skautský tábor neudělají luky z běžek dobrou službu. Pár už jsem jich viděl a posloužily. Wink

Problém je v tom, že obdobně poslouží i laminátová tyč z ohradníku, nebo prostě ohnutá větev. Jakmile to nemá být "hraní si na lukostřelbu" ale lukostřelba, tak to okamžitě přestane stačit.

Jenom na vysvětlenou a zcela laicky (protože v lukařině nejsem ani amatér): z běžek se samozřejmě dá udělat i luk s ukrutnou libráží. Problém ovšem spočívá v rychlosti ramen, tzn. není důležité, jak velkou sílu vynaložíš na napnutí, ale kolik se jí vrátí v podobě energie předané šípu při zpětném narovnávání ramen. Amatér tedy obvykle vyrobí luk, k jehož napnutí musíš vynaložit enormní námahu, ale šíp pak stejně letí dost pomalu a brzy padá.

Běžky nejsou konstruovány s přihlédnutím k těmto potřebám, takže jejich vlastnosti jsou v tomto ohledu bídné. I nejobyčejnější "zahradní" luky kolem 2000 prostě střílejí nesrovnatelně lépe - vystřelíš si z nich jednou a běžku už nikdy nebudeš chtít. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 11:32 am    Předmět: Citovat

Gino základ je že si tie ramená dal dobre ,nie ako tento šašek: https://www.youtube.com/watch?v=LyQLyhW5hkg . to madlo keď už tak by si mal vyhladiť,vyzerá ako opracované iba hrubým pilníkom.a ozaj to má len tých 20 a 15 lbs? myslel som že z bežiek sa dá vyrobiť silnejší luk no ja som to neskúšal.ak je to len na také strieľanie s dcérou na záhrade tak pohoda,moja dcéra by určite mala radosť aj z takého luku,no ja jej robím drevené. daj to video,to si rád pozriem Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 2:36 am    Předmět: Citovat

Chci se tedy zeptat,proc jsou luky z bezek podle Vas spatne k strileni? Na youtube jsem nasel par videi a klobouk dolu pred sikovnosti tvurcu luku. Strilely taky docela slusne. Co se meho postrehu tyce, tak jsou moje ramena luku trochu vic mekke a pruznejsi. Proto dle meho nazoru nemohou byt takove luky moc vykonne. Bude hodne zalezet na materialu pouzitem na ramena luku. Zkousel jsem je zpevnit laminem,ale porad to neni ono. Jak rikate, chce to prejit na drevo. Bezky nechat na snih.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 2:08 am    Předmět: Citovat

https://postimg.org/image/n38jan0wd/
Vlevo je original a vedle je vyrobeny. Ale mate pravdu v tom, ze nejsou tak vykonne jak originalni. Mam to na zahradu a strilim s dcerou na 10-15m. Hodne se mi libi web stranka arni hanus. Ma skvele luky. Mam se toho co ucit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 1:57 am    Předmět: Citovat

https://postimg.org/image/c46ppbwkv/
Zkusil jsem fotky. Tak doufam,ze to bude fungovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 1:47 am    Předmět: Citovat

Podařily se mi opravdu vyrobit dva funkční luky. Jeden je ve velikosti 68 a sila je cca 20lb. Druhy je 58 a sila jen 12-15 lb. Vim,ze to nikdy nemohou byt super luky. Original je proste original. Chtel bych vyzkouset i vyrobu ze dreva,ale je to uz vyssi level. Nevim jak umistit fotky luku. Muzete mi prosim pomoct s navodem. Jsem stara skola. Dekuji Vam. Rad Vam ukazu fotky. Luky nejsou zas tak skarede a mozna se Vam budou libit. Mam i videa ze strelby. Ahojte
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2017 9:33 pm    Předmět: Citovat

Môj prvý luk som planoval urobit z beziek, kupil som bazarovky a zistil ze to je nereálne:) bezky som prerobil na sane, ktorými taham drevo z lesa na luky 😄
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2017 8:51 pm    Předmět: Citovat

No nevím, nevím - pro HORSTA/BĚŽKAŘE to naopak byla SVĚTLÁ STEZKA, která ho přivedla až k luku od tebe Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2017 1:07 pm    Předmět: Citovat

Gino, rozhodně tě nechceme odrazovat od výroby luků, jenomže běžko-luky jsou slepá cesta. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2017 1:59 pm    Předmět: Citovat

Hezká skluznice. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2017 12:34 pm    Předmět: Citovat

https://lh3.googleusercontent.com/TOfR-xfAjjWUa4g5b3bjRjaMDU_EQgcfAVCxEY_fGZ70KkJKfaKEqMnUKAfHzuVVQFeTrLIHnmaXzSvvAx5Ek9-gfYCtlMFOfF_wjP-h08C_38-7fKcLC3uwBSYDoHV1JSouBoJeM5-gGxg9EpyL7x7Upki2XFlI3Krao9BNZ5O-6b3IVgpziGa_MwK9ieRE3CvQJwamIcH7kcmUuMu6dRDC9UDrJsWOv06IXXgdLIuITKvZxrbcg1XtwW-8D3pyY8W4j42gJw4SBViUtJVUt0i3Ib2C0-ECUKE0iem3uFMgQYzc3Bj18-nzns3aIs8B6LM0BXieZ9ywSHSDBpMiIMEejPHVicP7FNu5njQjMRoME18eYJKxCYJGumHrrzVOgK7C3RzsFWlYdSqc8fE3eiPUaBn8YhXeYPFfNaAp1BhDrdwzrBuBOUXp8sn5Sr3UB8Yn3YOKYvG7w7yt7wuOkH1Sc9sAs8yZldWGpL0q52qOcakOQBUAprgkCCOd_sSeEvoQ2FC7faXtWUnAoHmA7egj2yYsUUuietGSHxNzBbmnSWyEQnEUA8VDqfH-aOeFtP8GKnYpCo0N2eSdH4LX-REhehOJrM6FrY3XzT3-vi9PX9KS1uug=w720-h540-no
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2017 11:39 am    Předmět: Citovat

Horst Běžkař Wink
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2017 10:29 am    Předmět: Citovat

Opravdu funkční ? happy7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gino Malina
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2017 10:12 am    Předmět: Luky z běžek Citovat

Zdravím všechny lukostřelce! Jsem začínající lukostřelec. Zakoupil jsem si na vánoce sportovní luk Ragim Matrix 68/28lb. Luky mě hodně chytily za srdce a tak jsem se rozhodl, že si o nich něco přečtu a zkusím si nějaký další ještě vyrobit. Našel jsem doma dvoje asi 20 let starých běžek a výsledek byl - 2 funkční luky. Fotky umístím co nejdříve. Uvítám nějaké typy a nápady od Vás více zkušených Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.