Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Skutečná sílá ramen aneb Jak je možné, že......

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Loose Tea
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2017 11:49 pm    Předmět: Citovat

Takže Vám vše kteři jste se mi snažili pomoc moc děkuju za odpověď.

Ramena mají opravdu 26 lbs.
Problém byl ve vzdálenosti 28".

Většina návodů totiž udává vzdálenost pro měření siloměrem 28".

Ale pouze Hoyt je natolik inteligentní, že se ve svých manuálech zmiňuje i o tom, že se jedná o rozměr organizace ATA a v anglickém názvu se to dá najít pod "AMO draw lenght".

Pro ty, kteří to hledají někdy v budoucnu a nedaří se jím najít odpověď a neví o co se jedná. Je to standardizovaný rozměr pro měření síly luku pro výrobce a to od zadní strany luku a né "pivot pointu". Platí to pro novější luky kde je rozměr luku 1,75".

http://i44.photobucket.com/albums/f16/nutsandbolts2006/Draw%20Length/AMODrawLength.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2017 12:53 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že ak máš presnú váhu zmeraj skutočnú silu na 28 palcoch a prepíš údaj na štítku.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 12:34 am    Předmět: Citovat

Hlavně je potřeba podívat se pro jak dlouhý střed je ta hodnota uvedena. Já jsem nasadil na 19" střed lehká ramena 26lb a luk na 28" dává 33 lb, což je přesně to co jsem chtěl - rychlý luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PePe
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 3:03 pm    Předmět: Citovat

Pokud chceš znát serioznější názor, tak se zkus zeptat třeba v archery.cz
Stručně:
Jestli jsou to ty ramena co jsem vygooglil, vypadají jako čína a entry level. Tzn. nic na nich nemůžeš brát vážně. Osobně bych u seriózních ramen očekával chybu do +-2lbs. Pak tomu přidej dalších 5-10% při nastavování zámků.
Přeměřil bych si délku ramen a středu. Nemám tušení jak moc přesně jsi změřil ty nátahy. (To, že máš přesný měřák neznamená, že je to přesné. Sám jsem to měřil takže tuším.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Loose Tea
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 12:27 am    Předmět: Skutečná sílá ramen aneb Jak je možné, že...... Citovat

Všechny Vás zdravím.

potřebuji poradit se sílou ramen. Mám 26 lbs luk (dle šťítku). Měřil jsem jeho sílu měřidlem při nátahu 28 palců a ať měřím jak měřím tak mi to na měřidle ukazuje o 2,5 - 6,3 Lbs více než je uvedeno na ramenou. Je možné aby v tom byl takový rozdíl?

Uvádím přesnější popis:
střed (Axiom +L 25)
ramena Core Bamboo: 26Lbs.
můj nátah (na prsty):29 palců.
výška těťivy 23,4 (výrobce madla udává 22,4-24,4)
měřidlo kalibrováno na +/- 0,01lbs

Luk jsem povolil na tzv. minimum a utáhl na max (dle podmínek výrobců) a ukazuje mi to 28,5-32,3Lbs. Když k tomu připočtu skutečný nátah o 1 palec větší tak jsem na cca 30-34Lbs.

Předem děkuji za Váš názor.

Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.