Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

šíp alebo šipky
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Siggi
Nováček
Nováček


Registrace: 24.10. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt březen 23, 2017 4:51 am    Předmět: Citovat

Myslim ze je to z Lidlu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st březen 22, 2017 8:08 pm    Předmět: Citovat

Super, to mě taky napadlo, ale nebyl jsem si jistý tou pevností. Moc díky - používáš nějaké speciální? Nebo obyčejné z papírnictví/lidlu?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Siggi
Nováček
Nováček


Registrace: 24.10. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st březen 22, 2017 4:34 pm    Předmět: Citovat

Ja uz vyse roka pouzívam k velkej spokojnosti tycinky do tavnej pistole. Odvtedy sa mi este neuvolnil v tercovnici ziaden insert, ako sa to stavalo kym som pouzíval original tavne lepidlo na hroty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st březen 22, 2017 9:11 am    Předmět: Citovat

Čaute kluci, jaký lepidlo se dává na inserty? Potřebuju takové to tavné, které se ohřevem nataví a jak schládne, tak zatvrdne. Potřebuju ale takové, které se dá natavit i potom co zaschne. Tzn když budu potřebovat vyndat insert z trubky, tak jen nahřeju a zatáhnu. Díkec za odkazy Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 7:52 pm    Předmět: Citovat

Súhlas KOŘEN , ja osobne strieľam Bloodline 18" 125 gr. hroty ,váha šipu 420 gr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 12:23 pm    Předmět: Citovat

Tak minimální doporučovaná váha šípu je na stránkách Excaliburu 350 grainů. Originál Diabla mají myslím 400 grainů. Kde jsi četl, že je na Matrixe psaný 150gr hrot? Má ho v sobě akorát diablo, protože je trubka lehká. Myslím si, že než váha hrotu je rozhodující celková váha šípu (co se životnosti ramen týče), pak ale záleží na FOC, kdy těžká trubka a lehký hrot nebude moc přesná kombinace. Já střílel s 20'' Bloodline a 125 gr hroty. Myslím že celková váha byla 425 nebo 440 gr.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 11:15 am    Předmět: Citovat

Mám na šípech platové končíky od eastonu. Pokud končík nasadím nelícuje přesně s hranou šípu a nejsem si jist zda při vzdálenosti 70 metrů to už nedělá bordel. Mám kuši Matrix 380 a tak používám 18" šípy. Pokud jsem měnil končík za hliníkový a váha samotného šípu narostla na 300 gr. / 40-50gr od originálu Diablo/, pokud dám 100gr. hrot jsem na 400 gr. ale na matrixe je psaný hrot 150 = 450 gr... což mi přijde sakra dost na šíp který posílám do terče. V optice je krásně vidět jak šíp letí pomaleji...
přemejšlím jestli je něco špatně či ne... váha šípu odebere ramenům hodně... ale v rychlosti je to strašně znát a stranovosti letu
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 10:56 am    Předmět: Citovat

repair:mal som na mysli absenciu 150 grainoveho hrotu na 200 grainovu nasadu..cize spolu 350..osobne si myslim ze je lepsie spocitat to f.o.c.ja to sice prakticky nerobim,riesim to instinktivne,pribrusim,dam tazsie...f.o.c pocitam tak zo zvedavosti raz za uhorsky rok..ten Korenom spominany variant s mosadznym inzertom je ale urcite lepsie riesenie ako varianta samotneho tazkeho hrotu..lepsie rozlozi vahu,ktora nebude pôsobit de facto bodovo,ale viac plochou..urcite by som sa ale vyvaroval aplikacii tazkeho hrotu na lahku,18" nasadu..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 9:53 am    Předmět: Citovat

Používam 100 aj 125 grainové, ale použitie mosadzného inzertu sa mi pozdáva zrovna z toho dôvodu čo spomínaš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 7:58 am    Předmět: Citovat

100 grainovy hrot ale ve spojeni s mosaznym insertem. Kdyz jsem mel hlinikove inserty, tak jse musel pouzit tezsi hrot, bo jsem mel vetsi rozptyl pri soustrelu. Kazdopadne volil jsem mosazny insert proto, abych mohl pouzivat 100 grainove hroty jak tercove, tak i lovecke.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2016 12:44 pm    Předmět: Citovat

mne 150-tky na môj vkus padali moc "nosom dole",co mi pripominalo stare casy,ked sem sel z hospody pod vplyvem... Very Happy teraz mam 100-ky a 125-ky...vzhladom na dlzku sipu je dobre vypocitat aj f.o.c,takisto by som tu 150-tku urcite nedal na 350 grainovy sip...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ray_001
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 88
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2016 12:22 pm    Předmět: Citovat

Ja mam 100-vkove a som spokojny. Ale na druhej strane je pravda, ze 150-tkove som neskusal Smile
_________________
Jandao Chase Star 225lb, Walther 8-32x56

Dva najdôležitejšie dni vášho života sú: deň, keď ste sa narodili a deň, kedy prídete na to prečo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2016 11:55 am    Předmět: Citovat

Zdarec... stálá otázka..
Jakou váhu hrotů ládujete do svého miláčka...

stále jsem na pochybách jestli 100 či 150 ...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kožak
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 11
Bydliště: Líbeznice

PříspěvekZaslal: st duben 27, 2016 8:02 pm    Předmět: Citovat

Xhibit napsal:
Pokud chceš něco levného zkus tyto: http://www.luky-sipy.cz/karbonovy-sip-do-kuse-22-d-069b-PID366.html

Výrobce by měl být poelang, za tu cenu to jde. S těmito jsem začínal, akorát v 20" délce. Popřehazováním hrotů mezi šípy jsem je sladil na co nejshodnější hmotnost, přeci jen číňan má větší tolerance ve všem. Dostal jsem se na max. rozdíly do 0,3gramu mezi šípy. (hrotů jsem měl ale o něco víc, dokoupeny i zvlášť na ebay)

Nicméně teď jsem pořídil EASTON Bloodline, a to je teda jiné kafe. Opravdu kam zamíříš tam ten šíp jde, až už to začíná být i nuda Wink


dík ..ale pujdu asi taky do těch eastnů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xhibit
Nováček
Nováček


Registrace: 21.2. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so duben 16, 2016 9:57 am    Předmět: Citovat

Pokud chceš něco levného zkus tyto: http://www.luky-sipy.cz/karbonovy-sip-do-kuse-22-d-069b-PID366.html

Výrobce by měl být poelang, za tu cenu to jde. S těmito jsem začínal, akorát v 20" délce. Popřehazováním hrotů mezi šípy jsem je sladil na co nejshodnější hmotnost, přeci jen číňan má větší tolerance ve všem. Dostal jsem se na max. rozdíly do 0,3gramu mezi šípy. (hrotů jsem měl ale o něco víc, dokoupeny i zvlášť na ebay)

Nicméně teď jsem pořídil EASTON Bloodline, a to je teda jiné kafe. Opravdu kam zamíříš tam ten šíp jde, až už to začíná být i nuda Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kožak
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 11
Bydliště: Líbeznice

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2016 8:16 pm    Předmět: Citovat

No nezbejvá než je pořídit a testnout Smile ale co mě dost zaujalo je tahle vychytávka...škoda jen že v čr nekoupíš Huh
https://www.youtube.com/watch?v=fk-NpQjodjY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xhibit
Nováček
Nováček


Registrace: 21.2. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2016 6:07 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem se na ně díval, v ruce jsem je ale neměl. Nevím už přesně kde, ale v nějaké diskuzi nějakou dobu zpět je jeden člověk dost vychvaloval. Od té doby mám na ně uložen odkaz v záložce v pc, ale ke koupi ještě nedošlo. Protože s kuší víc nestřílím než střílím kvůli samým problémům s ní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kožak
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 11
Bydliště: Líbeznice

PříspěvekZaslal: pá březen 18, 2016 9:47 pm    Předmět: Citovat

Pic Smile Střílel ste někdo tyhle šípy?Potřebuju doplnit stav páč sem si dneska zase pár klacku poničil ,tak chci něco míň přesnýho Smile) Dík za případný postřehy Wink
http://www.epuskohled.cz/eshop/sipy/sipy-pro-kuse2014-04-25-11-07-10/sipy-carbon-14-22-palcu-sphere-storm-detail#.VuxXpUAtF3s
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2016 11:25 am    Předmět: Citovat

síce je to od témy ktorá sa momentalne rozoberá ale nemám to kde dať

cez víkend som sa pustil do opráv šípov, letiek, insertov a pod. mal som viacero zlomených alebo prasknutých šípov kde som chcel zachrániť inserty
moje riešenie: na 1 minútu vložiť takýto šíp do žeravej pahreby do niekoľkých sekund šíp začne horieť a nechal som ho horieť cca 1 min. po uhasení ostal iba výplet ktorý sa dá stiahnuť prstom a ostane nepoškodený insert možno to tu niekde už je ale pre istotu to sem dávam zas hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2016 7:28 pm    Předmět: Citovat

Hmm, tá rezačka môže byť fajn, ale aj s tou flexou to ide celkom fajn, ale treba rýchly rez nie pomalý potom otrepy nezostávajú...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2016 11:07 pm    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=sP3Gkk6iBiE

Konečně je to někoho napadlo...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2016 10:28 pm    Předmět: Citovat

Tak flexu jsem zkoušel. Jde to, ale chce to ten stojan a nejlíp ještě trubkou otáčet, aby se nevylámaly karbonové vlákna při dořezávání. Udivilo mě, že to nemá vůbec žádný odpor, trubkou to projelo, jak horký nůž máslem.

Napadlo mě zkusit použít obyčejnou řezačku trubek. No obyčejnou ne - chce to trošku lepší. Měl jsem možnost zkusit hobby a nějakou lepší (tu jsem si hned pořídil). Ta hobby stála za prd, kolečko bylo tupé a mělo jakési vůle.

Řezačku mám tedy konkrétně od této firmy https://www.youtube.com/watch?v=PfBk8GeI_Wg a je to super, za pár korun je během chvile šíp zkrácenej. Otřepy na vnějším obvodu nedělá, uvnitř trubky ale při dořezu pár tenkých vláken vyškubne. Ničemu to ale nevadí, protože stejnak do trubky přijde končík a lepidlo.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 9:49 am    Předmět: Citovat

Ja skracujem flexou v stojane s tenkým kotúčom najlepšie 1mm max. 1,6mm v prípade potreby dobrúsim na šmirgli, aby bolo všetko tip-top Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 9:25 am    Předmět: Citovat

Čím zkrátit karbonové šípy? Na to jsou nějaké speciální pily nebo kotouče do flexy?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2015 8:16 pm    Předmět: Citovat

jojo s tou penetrací je to akorát na obtíž, to je samozřejmé. Ale s tou druhou informací jsi mě potěšil, toto mě nenapadlo.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2015 9:42 am    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
Má tvar terčového hrotu vliv na přesnost? Nebo má vůbec na něco vliv? Možná jen penetrace ne? (ten vpravo má asi o trochu větší penetraci že?)
penetrace by byla u terčového hrotu na škodu a vliv na přesnost zanedbatelná, ten vpravo se prodává jako combo někdy field point a použivajího nejvíce střelci při 3D lukostřelbě, když zasáhneš např.hřbet terče-zvířete šíp díky zúženému a vytaženému hrotu se po šikmé dopadová ploše tak snadno nesklouzne a neodrazí se
podobné řešení od firmy GoldTip v současnosti už mají v nabídce, ale trochu jinou inovaci
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2015 7:11 pm    Předmět: Citovat

Používam obidva, ale nejaký rozdiel so nespozoroval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2015 4:18 pm    Předmět: Citovat

Má tvar terčového hrotu vliv na přesnost? Nebo má vůbec na něco vliv? Možná jen penetrace ne? (ten vpravo má asi o trochu větší penetraci že?)

X
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 10:58 am    Předmět: Citovat

ja si napriek tomu myslim,ze zasada je urobit vsetky sipy v sade rovnako..co najmänsie vahove a spinove odchylky,rovnaka orientacia tuhsieho miesta u kazdeho sipu..ked vyladim optiku na stred terca,tak to tam musi chodit aj keby neviem co..pokial je kusa v dobrom stave a nemeni nalady ako so zivotom nespokojna zenska,tak nevidim problem..rovnako plynuly natah,konstantne uvolnenie tetivy zo zubov orecha..pokial nieje premenlivy vietor a strielane zafixovanou kusou,kazdy vystrel musi byt kopiou toho predchadzajuceho..vsetky sipy musia byt ako jeden..to je cela pointa..ano,sprasit sa da urcite vsetko a od techn.dokonalosti nas môze odchylit aj viacej lepidla na jednej letke,jedneho zo sipov v sade,pretoze mi to nechce drzat,tak to tam nagvazdam viacej...optika musi byt v perfektnom stave,kusa pri kazdom vystrele vo vodorovnej polohe..atd...resp.môze byt vychylena,ale pri kazdom vystrele rovnako..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 7:35 pm    Předmět: Citovat

Konečně mi čas umožnil sepsat následující a snad odpovědět na níže položené otázky, popřípadě oživit diskuzi.

http://www.crossbownation.com/forum/topic/29217-spynal-tapsaerobolt2zombieslayersexecutionersgt-laser3-and-accuspines-to-be-tested-out-of-4-different-limb-weight-ventilators/

V tomto vlákně testuje borec šípy, s kuší Scorpyd Ventilator 100, custom 112, 125 a 150 lb rameny.

Střílí na vzdálenost mezi 80-100 yardy (teď se mi nechce pročítat celé vlákno na kolik že to vlastně testoval). Od každého šípu (název vlákna) použil 3 šípy. Ručně si je olepil 2'' letkama NAP Quickspin nalepenými rovně. Co ale souvisí s našim tématem - šípy si ospinoval a poté napsal "All Arrows are fletched with stiff side between hen vanes" což chápu následovně "všechny šípy jsou olepeny tuhou stranou mezi hen letkami. Slovo "hen" jsem si vyložil tak, že to jsou ty dvě letky, které nejsou založeny v railu. Nejspíš to tedy znamená, že nejtužší místo je při založeném šípu na jeho vrchní straně.

Jinak musím říct, že si s tím dal chlapík opravdu práci, když pak porovnával ty zásahy...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Další
Strana 1 z 33

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.