Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kovářství
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 11:15 am    Předmět: Citovat

Tak to je drsný hello1 vypadá to nádherně. Shocked
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

Tady je odkaz na fotoalbum, kde jsou fotky některých zbraní, které mi dělal Mýša. Je tam japonský bitevní meč vyrobený tradiční metodou s vrstvenou čepelí.
http://picasaweb.google.com/Kamberk/MICHAELSODJAFERRARIVS


Naposledy upravil Komtur dne ne únor 10, 2008 11:54 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

zřejmě Pavel Řiháček Laughing Jinak s pochvama a výbavou to ještě dělá ten Bolf se svojí partičkou, ale ten nedělá s tamahagane(tradičně vyrobená ocel)ponivač by to nikdo nezaplatil. -Je to srandovní, že když tu někdo udělá něco velmi precizně, rentabilní cena překračuje cenu nadprůměrně klvalitní japonské čepele Laughing Jenom brus přijde tak na 2000 cm Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel Fajt
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 4:49 pm    Předmět: Citovat

Ke katanáma - nedávno jsme s ženou .. a sakra to už bude rok, to jsme ještě neměli Kačku... no prostě měl výstavu nějaký maník co se zabývá výrobou samurajských mečů původní technologií (tavení železitých písků, kování, kalení, broušení, výroba pochvy apod.). Měl to tam dost podrobně včetně vzorků a literatury s obrázkama v japonštině. Líbilo se to i polovičce

Jinak to bude pěkná pakárna... navíc zvládnutí takové technologie chce letitou zkušenost. Zajímá mě to proto že su strojař a jeden z oborů na které jsem chtěl jít bylo materiálové inženýrství - nakonec to vyhrály čerpadla a turbiny.
Snad se dopracuju alespoň ke tváření pružinovky...
PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 5:05 pm    Předmět: Citovat

No jo. To bude ono. Taky jsem je viděl na Brtnici .Haberman prodával kladiva přez tisíc.Laughing Někomu pije krev, že jejich výheň má místo páky kolečko
Pavle Fajte. Z Olomouce je Pavel Bolf, který dělá slušně vypadající repliky japonských mečů z nějaké pérovky, či jakého sajrajtu. Má velmi zdařilé kalící linie. Tuhle mi předváděl velice neobvyklou katanu formy šóbu a montáží aikuchi. Replika meče Uesugi Kenshina. Měl tam jenom jedno kizu. Velice slušná kovářská práce. Krásně hustá hada. Třeba by ti něco řekl.
Jinak u vás bydlí i Viktor Chromec, který je vnímán jako kapacita přez meče i v Japonsku, ale ten se na tebe vyprdne. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

Zdravím vespolek,taky mám kovárničku ,spousty věcí jsem sehnal ve šrotu ,a něco od známých,něco v dědině i tak mě to přišlo vše asi na 10000.Kladivo jsem chtěl křížový,tak jsem si ho koupil v Brtnici u průmyslovýho servisu za 580kč,myslel jsem,že mě picne.Ta jihomoravská prodejna bude asi pan Zajíc z Hovoran http://www.rikfer.cz/index.html beru od něj uhlí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel Fajt
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 1:26 pm    Předmět: Citovat

Tak tak, kdysi jsem měl sen vykovat si katanu. Když jsem po tom pátral, tak jsem zjistil, že to je docela složitá věc - od materiálu po technologii. Tak snad někdy bude čas zkusit dýku, či 1/2 ruční meč... gotika se mi líbí.
Jinak na té kataně je zajímavé, že prohnutí získá zakalením-to mě opravdu zaujalo.
Posezení v přístřešku s výhní a nářadím a např i s krbem by mělo určitě dobrou atmosféru, ale chtělo by to trochu opotřebovat, aby to nebylo snobácky naleštěné a zánovní... Smile
PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat

ano. Na výhni se dá i grilovat a kafe je tam v cukuprdu Laughing
Na Kladně je firma s kovářským vybavením a polotovar na kleště je u nich za 600kč. Kovadliny mají blbé. Kovářské kladivo může stát i dva klacky. Schválně se juknu, co si říkají v Mělníku. Nejlevnější vybavení, co jsem viděl ,měla nějaká firma z jižní Moravy.
Ale pokud někdo chce dělat špičaté kornoutky na šípy, občas kudličku, svícínek, přezku, vidličku , nebo mučírnu, nemá smysl do toho sypat tisíce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel Fajt
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 10:49 am    Předmět: Citovat

Koukám, že u taty doma je celé jmění. Velmi zachovalá kovadlina s kalenou plochou (asi 50kg), kovářský svěrák, malá polní výheň se šlapacím ventilátorem, kleště tam také nějaké má, asi by se našla nějaká utínka a další (ani pořádně nevím jak se co jmenuje). Tuším jsme na tom asi třikrát něco dělali. Chtělo by to postavit novou dílny a vedle přifařit kovárnu/posezení... jo jo prachy a čas.
PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

mě taky Evil or Very Mad Ona tedy půlka kovářských pomůcek vyžaduje práci ve dvou, ale kleští, kladiv a různých přípravků není nikdy dost. Občas se objeví kovářský svěrák, ale to je tak všechno. Svého času jsem loudil kovadlinu s dorazem z chlapíka, který si s ní zajišťoval vrata.
Říkal jsem mu, že cena nerozhoduje. A pak tam jednou nebyla. "Tý vole, byl tu chlap, a dal mi za ní litr". "Vůl skutečně jste, dal bych pět i víc"
Další věc je v tom, že řada starých výrobků byla vymyšlená tak, aby fungovala. Kovadliny měly kalenou dráhu, klaště byly do ohně.....A něco je letitým oboucháváním tak zhutnělé, že to prostě v obchodě koupit nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 9:56 am    Předmět: Citovat

Jo, mě loni uteklo 700 kusů kovářského nářadí od člověka, který pro mě dělá, nenapadlo ho nabídnout to mě a dal to někomu v hospodě zadarmo. Celá kovárna po jeho dědovi, málem mě piclo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 9:22 pm    Předmět: Citovat

Říkal jsem to. Musejí tě vysloveně milovat Laughing
To je dost málo. Štýrská kovadlina za 5000 je kovadlinka. Francouzské a pedinghausky jsou ještě dražší. Ale jestli se tím nechceš živit (což asi nechceš) tak ti stačí fakt kus kolejnice a všechno ostatní se dá zařídit k uchycení ve svěráku, zaražení do země.....záleží na fantazii. Jinak na zařizování stabilní kovárny nedoporučuji lehčí než 100kg. Bude ti to akorát pro zlost.
Vybavení kováren je na šroťáku vzácnost. My tu měli žně po povodních, když se lidé a podniky zbavovaly veteše zasviněné blátem. A po "revoluci" když se toho zbavovali noví majitelé a obce. Vedlejší vesnice Kosoř prodávala obecní kovárnu za 10 000. Několik kovadlin,rohatiny,autogen, dvě výhně, strojní pila, torzírovací stroj, snad 200 kleští a různých forichtungů.....Měl jsem odtamtud např. starou svářečku "triodinu" , ale to už je dneska vykopávka, která žere jak letadlo. Zkusil jsem jí prodat, ale nejvyšší nabídka byla 1000, tak jsem jí nechal rozebrat a ve zběru dostal 7000. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

Hoši díval sem se na ty věci co se týče zažízení kovárny.

Teda je to pěkně drahá prkotina!! Laughing Laughing

Za kovadlinu 5k a za střeva další 2k

No Very Happy budu muset pohledat po šrotištích..problém je že v našem kraji moc neprodavájí ze šroťáku. Sad

No nějak se stím poperem..

Zdar a sílu!

Sagi Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 9:16 am    Předmět: Citovat

Ok díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 9:10 pm    Předmět: Citovat

No když to vybrousíš tak se ti to může viklat a někdy ti to může vadit.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

aha! myslel sem že to máš přesně opracovyný, že to tam zapadne i bez toho rozžhavení ale díky...poučná věcička..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

proč bych to nevytáhl?Kov se teplem roztahuje. A ty to potřebuješ mít napasovaný akorát aby to šlo ven, ale aby se to neviklalo.Můžeš to vyrazit ze spodu tyčkou.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 4:06 pm    Předmět: Citovat

hm....a když si to tam zarazil tak už to ale nevytáhneš, nebo jo???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 8:40 pm    Předmět: Citovat

Utínku jsme dělaly tak že jsme z hranolu vyřezali trn, ten jsme nahřály a narazily do otvoru v kovadlině.Pak jsem normálně dodělal ostří.Vlček jsem načal stejně jako utínku ale špicu mám dodělanou na soustruhu.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing to ti věřím...

ok..ten japonský měch sem pochopil.

ale ty přídavné kravinky...jakým způsobem to uděláš??? flexkou?? normálně z hranolu?? to vytvaruješ flexkou?? prosímtě popiš mi to blíže.
Jinak díky Sagi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:39 pm    Předmět: Citovat

sagitta napsal:
díky za literatůru rád si to přečtu....

A díky Kydlimanovi

No musím se jít k nějakému kováři podívat.

Chtěl bych se zeptat. Jak je náročný na výrobu ten Japonský měch???? díval sem se na něho a nepříjde mi to až tak těžké.
A ty další věcičky jako utínka...rovnací trn...z jakého materialu a jakým způsobem se to vyrábí????

Díky Sagi
Smile
On je to spíš píst, ale funguje to lépe než měch a obvzláště na práce vyžadující opatrný ohřev a rychlé změny teploty dle potřeby je to o dost lepší, než ventilátor. Japončíci, ačkoli se nebrání např. bucharům, používají zásadně toto. Uděláš to i z překližky. Jenom se musí mezi výhní a pístem udělat clona(klidně z plechu), jinak se ti to poškodí sálavým teplem.
Utínky si uděláš z toho, co seženeš. Mám jednu z tenaxu, jednu z péra ze Sergeje a jednu z obřího ložiska. Používám všechny, ale každou na něco jiného. Babky, trny a podobně se dají udělat prakticky z jakéhokoli houževnatějšího materiálu. Používám houževnaté oceli třídy 16, které si nechám nacementovat a zakalit, ale i roxory, fosforovou ocel z automobilových tllumičů, poloosy a torzní tyče....Nakupuji na šroťáku za 7 kč kilo a to ještě většinou tak, že si naložím do auta šrot do zběru(odřezky a podobně) najedu na váhu, dvě hodiny se hrabu na šroťáku, naložím zajímavé kousky , nechám se znovu zvážit a uhradím rozdíl Laughing Musím se snažit být provozovateli sympatický. Pro něj to samozřejmě obchod není Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:09 pm    Předmět: Citovat

Mně jenom štve že se furt někdo ptá na něco co se dá úplně lehce najít. Tvým dotazem to akorát vyvrcholilo.


A pro doplnění odkazů http://google.cz/
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:04 pm    Předmět: Citovat

no promiň teda! hele nemusíš ani odepisovat když tě to tak otravuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 2:58 pm    Předmět: Citovat

Nechápu proč otravuješ s tím co se dá najít na internetu. http://kovarna.webzdarma.cz/ Evil or Very Mad
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:00 am    Předmět: Citovat

díky za literatůru rád si to přečtu....

A díky Kydlimanovi

No musím se jít k nějakému kováři podívat.

Chtěl bych se zeptat. Jak je náročný na výrobu ten Japonský měch???? díval sem se na něho a nepříjde mi to až tak těžké.
A ty další věcičky jako utínka...rovnací trn...z jakého materialu a jakým způsobem se to vyrábí????

Díky Sagi
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:31 pm    Předmět: Citovat

No , je to jedna z mých nejohmatanějších knih. Jako všechny publikace tohoto typu, snaží se přiblížit řemeslo lidem, kteří o něm nic nevědí. Má nadprůměrně kvalitní zpracování vývoje řemesla. Obvzlášť mne pobavil nápis na Norimberské kašně, že Paulus Kuhn vytvořil krásnější a umělečtější dílo, než jaké se mu kdy předtím zdařilo- pročež mu byl zvýšen honorář.
To dávám neustále k lepšímu a kolegové výtvarníci a řemeslníci nevěří. Laughing
Mám ji z dob, kdy jsem se ještě neuměl koukat a tahle kniha mne to trochu naučila. Praha je na pozorování kovařiny neuvěřitelná, protože je tu všechno- od 10. stol. doteď .
Včetně prasácké opravy kašny na Malém rynku. Je to renezanční skvost z roku 1560 a Magistrát chtěl vypsat tendr na restaurování. Jeden magor s výučním listem (ne restaurátor) , ji svévolně demontoval, opravil elektrickou svářečkou a rozbrusem a natřel červenou základovkou. A ještě se nějak rozčiloval kvůli honoráři Evil or Very Mad Já bych ho vyválel v dehtu a peří a vymrskal ho z města.
Ale dají se tu sehnat různé středověké kované výrobky za účelem zkoumání. Osobně vlastním asi tunu železa z různých dob Wink
V téhle knize najdeš jenom základní technologie a dokonce se nedozvíš ani nic o ergonomii kovárny. Ale to je nemoc všech knih o nějakých dovednostech. Fotky kováren většinou povědí víc. Zato je tam fotka Habermanovy plastiky "Tři zdroje a tři součásti marxismu" - to je téma na které se s panem profesorem nesmí hovořit Laughing
Občas se mi snívá o době, kdy ceny garantoval cech a barák byl plný učedníků a tovaryšů, kteří makali za byt a stravu Laughing Některé tradiční kovářské výrobky se už vůbec nevyplatí dělat (zvláště po zavedení ekologické daně na uhlí) a občas si rád zažertuji na téma "normálně zaplacená práce". Např. tradiční přepočet ceny chladných zbraní na kusy hovězích dobytků nemají hobysté rádi Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:45 pm    Předmět: Citovat

Díky.Semerák-Bohman-umělecké kovářství a zámečnictví mám.Co na to říkáš jako na literaturu??
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:34 pm    Předmět: Citovat

Chi,chi. Už nás Kydliman přesunul.
Obě knihy na trhu vydalo nakl. Grada: Goňa,Revai,Vondruška- Umělecké kovářství 2005
Ivo Frolec - Kovářství 2003
Jinak ještě doporučuji- Radomír Pleiner - Staré evropské kovářství- Nakl. ČSAV 1962
Semerák-Bohman- Umělecké kovářství a zámečnictví. SNTL1979
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

Mohl bys prosím nadnést jméno titulů??Díky
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:06 pm    Předmět: Citovat

Ledviny jsou takový fórichtung, kterým se zmenší a prohloubí ohniště(zvýší to boky) . Jukni se na to u nějakého kováře a pochopíš okamžitě. Ventilátor by měl mít regulaci výkonu. U profi výhní se přívod vzduchu reguluje klapkou pod roštem pomocí páky. V nouzi stačí starý vysavač s možností foukat. Asi si kup nějakou knihu o kovařině. Na trhu jsou teď nejmíň dvě v češtině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.