Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Umělé a jiné terčovnice
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

Zahada vyresena, silnejsi file se jmenuji

Folie fixační smršťovací
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 9:59 pm    Předmět: Citovat

No není to tak úplně pravda. Folie se rozlišují nejen podle šířky, ale také podle tlouštky.
Odkaz na jednoho výrobce http://www.novplasta.cz/stretch-folie.html
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

Ty samostrstovacka ma byt "ne potravinarska" ?

Co to presne znamena, byl jem dnes u Kutila a byly tam dve:

potravinarska , sire 30cm touska 0.02
balici, sire 50cm touska 0.02

Prodavac rikal ze folie jsou stejne, jen ta balici je vic siroka.

Je to ta spravna, stoji 199Kc a ja nechci doma dalsi kram Confused
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 10:21 am    Předmět: Citovat

Běžně to tak zakončujeme. Na čela nastříkáme montážní pěnu a položíme na to koberec a po obvodu taky, je to dobrá ochrana. Podle mé zkušenosti se dá vrstva pěny dobře zpevnit několika vrstvami perlinky a nenechat jí moc napěnit (uplácat přes fólii). Taky jsem to dělal perlinkou a silikonem, ale to je zbytečně drahé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

Potvrzuji ze na vyrobu tercovnice je treba 2 dvou paru sikovnych rukou (ten druhy hlavne na otestovani kvality matreialu) a ze Mirelon je bajecny material Wink

Muj pomocnik byl nadmiru sikovny:











To bylo tak v polovine , kdyz jsem rozbalil drouhou polovinu Mirelonove role, zacala po ni Adelka s klidem chodit, i kdyz doposud udelala jisty krok jen s oporou jende ruky.

Ten Miralon je skutecne zazracnej material Shocked

PS: Toho Mirelonu jsem mnel ve sklepe malo a jelikoz byla jeho role siroka na 3x 26cm pruhy zacal jsem tlouskou 26cm , pak jsem sehnal jen karimatky 50cm siroke, takze mam ted vzadu zub, moc se mi to nechce rezat (kdyztak poradte jak), mate zkusenosti jak na to pusobi "montazni pena", co takhle zadni cast vystrikat montazni penou (jakou ?, aby semi to nerozezralo) a placnout na to koberec (samo ze zatizit).
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 2:47 pm    Předmět: Citovat

JJ to bude asi to samé, my jsme to kupovali v Novplastě (http://www.novplasta.cz/penove-folie.html), nopaplank pak také v První obalové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:32 pm    Předmět: Citovat

Je to slabý mirelon, který se používá např. pod plovoucí podlahy.
Nechali jsme si to poslat jako obchodní balík neb jsme toho měli trošku více, ale dalo by se to myslím i vyzvednout přímo. S cenou záleží na odebíraném množství, dělali nám na to cenovou nabídku. Až se dostanu k účetnictví, tak se mrknu na přesná čísla.


Naposledy upravil Bambulka dne pá červenec 18, 2008 2:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel Fajt
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:20 pm    Předmět: Citovat

Stříhám ušima - balík POLYURETANU 3mm? Jedná-li se o PU jaká je potom cena toho balíku 170m?
Nechali jste si to dovézt nebo odvoz vlastní?
Dík.PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 12:24 pm    Předmět: Citovat

Pokud někdo plánujete tvořit více než 1 takhle motanou terčovnici, tak doporučuji se obrátit při nákupu polyuretanu rovnou na výrobce. Tam lze totiž domluvit nejen tloušťku ale i návin a přijde to rovnou strojově namotané právě na té papírové trubce a stačí to jen celé nařezat na požadovanou sílu terčovnice a pak dva páry rukou na dotažení a je hotovo. My jsme vytvořily z balíku z polyuretanu 3mm, návinu 170m 4 terčovnice, které jsou teď v průměru kolem 65cm a mají tloušťku 25cm. Práce to byla cca na hodinku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Nefrite
Nováček
Nováček


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Znojmo/Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

imago napsal:

A to já výměnný střed mám, když jsem naposledy shledal, že střed je na kašu, tak jsem ho vyřízl pryč, ono se to zešišatí, ale nezhroutí...

To je druhá možnost co mě napadla, ale s tím, že bych to vyřízl ocelovou "rourou" (vím, že to už je ohraný Twisted Evil ), "roura" by dočasně držela terčovnici v původním stavu, do toho středu vložil novej namotanej a pak tu "rouru" vytáhl... v praxi nevyzkoušeno, ale mělo by to fungovat Smile
Každopádně až budu měnit střed určitě zdokumentuju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 9:40 am    Předmět: Citovat

Výměnný střed jsme také řešili a vyřešili to papírovou trubkou, na kterou je navinut třeba koberec. Pak už lze středy měnit, tam také využíváme nopaplank z počítačů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

U téhle technologie výměný střed být nemůže. Když vyřízneš střed, soustava se zhroutí. Bez ohledu na teoretické předpoklady, funguje to . Jenom musíš dát něco dopředu a do zadu, abys nevystřeloval materiál. A i bez toho se to samo utahuje a hlavně jdou velice dobře vyndavat šípy.
Není tak vzdálená doba, kdy předměty těžší než vzduch nemohly létat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nefrite
Nováček
Nováček


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Znojmo/Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 10:47 pm    Předmět: Citovat

Ńo já teď motal 2mm mirelon, utahovanej z předpokládaných 68cm na 60 průměru a tloušťky 20cm. Zatím ještě ale není pořádně otestovanej, časem se ukáže. Uvažoval jsem nad výměnným středem, ale neměl jsem v dosahu ocelovej plech, kterej bych snýtoval do kruhu, takže až příště, nebo pokud bych chtěl tuhle zvětšit. Cool
Jinak cenově vyšla na cca 500kč, 36m Mirelonu a 30m americké pásky Laughing
Každopádně ohledně toho (ne)zapíchávání mezi vrstvy... samozřejmě když šíp letí šikmo k vinutí tak určitě má tendenci procházet skrz, ale jde o to, že jak ztrácí energii dřív nebo později se s vrstvou srovná, předpoklad je střelba kolmo na terč, z jiných úhlů se není o čem bavit.

Jaroslav Kejval napsal:
Mirelon můžeš motat jak chceš a stejně to bude pořád hustota 15 kg.

Dovolil bych si lehce nesouhlasit, hustota se určuje jako poměr objemu a hmotnosti. Mirelon sice bude pořád vážit 15kg, ale když se pod lisem narve do kostky 30x30 cm tak si troufám říct, že bude mít značně vyšší hustotu než volně namotanej. No a čím vyšší hustota, tím vyšší tření... hold to není o odolnosti na proražení...


Naposledy upravil Nefrite dne pá červenec 18, 2008 9:39 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

Osobně používám srolovaný mirelon 3 mm 25 cm široký. Vzadu několik vrstev perlinky a celé obalené samosmrštitelkou. po nějakém čase jsem přidal novou vrstvu samosmrštitelky, do takové terčovnice střílím asi rok tak v průměru jednou týdně, zatím drží, šípy z toho vytahuji dvěma prsty. Párkrát do toho střílel i Kibe se svým 70 liberním lukem a šípy to zastavilo i když sem tam špička koukala na druhé straně. Asi jsou podstatně kvalitnější terčovnice, ale tohle je lehké, snadno to přenesu, dobře se z toho vytahují šípy a celkem slušnej poměr cena-výkon.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

Mirelon můžeš motat jak chceš a stejně to bude pořád hustota 15 kg. To že to zajede mezi dvě vrstvy je pouze relativní zjištění, šíp nebo terčovnice není nikdy na sebe kolmo. To že to je obstojné nedělá ten mirelon ale ty koberce. Nopaplank je řešení ale chce to výměnný střed. nejde udělat kvalitní terčovnici za malou cenu. Já mám momentálně terčovnici kterou vyerábí firma ELEVEN. Nejdříve jsem se zhrozil jelikož to byl materiál ke kterému nemám moc důvěru ale zjistil jsem že jsem se šeredně spletl je velice dobrá. Ale je to zase o tom kolik bude stát repas když se prostřílí.
Mám na zahradě 10 cm hmotu o hustotě 45 kg a za ní desku 3 cm o hustotě 90 kilo. Mám to od roku 1997. Ten 10 cm je rozstřílen ale díky té hmotě to stále je silně kompaktní. Ta 90kg je vidět jen jak je natrhaná. I přesto bez vytahováku z ní jdou těžko vytahovat šípy. X krát se do ní hromadně střílelo z kuše a silných luků. Připadá mi to nezničitelné do ničeho lepšího jsem nestřílel. Jenže ta hmota 10 cm stála v roce 1997 ..2500 kč a ta 90 kg 2500 kč. Ta firma co to vyráběla bohužel už neexistuje...což je škoda ale existují podobné materiály ale jsou drahé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 8:56 am    Předmět: Citovat

Problém s UV má jak Nopaplank, tak Mirelon.
Oba dva materiály nechce nechávat dlouhodobě na sluníčku, protože jinak se rozdrolí.
Dlouhodobě testujeme jak spirálovitě motané mirelonové terčovnice z 3mm Mirelonu, tak Nopaplankové desky.
Z hlediska pracnosti výroby, pravidelnosti a stálosti výsledného tvaru je lepší ten Nopaplank.
Z hlediska výdrže mi ale stále vychází lépe ten Mirelon. Šípy do něj nedělají díry, ale brzdí se tím, že vjedou mezi jednotlivé vrstvy, kde se zastaví.
Takovou terčovnici je potřeba čas od času sklepnout dohromady a je vhodné mít ze zadní strany tužší koberec, aby se moc "nerozjížděla".
Ale na počet výstřelů vydrží víc než ten Nopaplank.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 8:44 am    Předmět: Citovat

Díry se zatahují na druhý den Smile) 65 kg je už moc tuhé a šípy celkem trpí. většinou se používá 65 kg jen jako 1 cm výztuha u sendvičových terčovnic. 8 cm 35 kg, 4 cm 45 kg a 1 cm 65 kg. Nevím jak ti půjde přeskládávání protože když už se ti to rozstřílí tak se to špatně vyměnuje protože se to zažne bortit. Materiál se nacupuje, drží při sobě ale ztrácí pevnost a špatně se to stahuje do sebe. Rozhodně to je lepší než Mirelon protože ten má jen 15-20 kg a půžeš to utahovat jak chceš pokud tam není z přední a zadní strany zase něco (KOBEREC) tak to je jak cedník. Jinak nopaplank celkem rychle destruuje. Mám terčovnici 1 1/2 roku venku a už se začíná díky UV záření rozpadat, drolit. Až budeš mít prostřílený prostředek nerozdělávej to ale udělej si z plechu čtverec a ten nahřej a vypal v místě prostřílení díru a tam dej nový materiál. Ušetříš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

pro cvičnou střelbu považuji za neocenitelnou snadnou vyjímatelnost šípů a opravitelnost. Standartní terče a figury je škoda rozstřelovat při tréningu a dělají to téměř výhradně lidé, kteří nejsou majiteli Laughing V tomto směru mne obohatil Jeneš a jeho samosmrštitelný systém. Nasypeš do pytle prakticky jakýkoli bordel a utáhneš samosmrštitelkou. Skoro jediný způsob, jak udělat smysluplný polystyrenový terč Laughing Kde je psáno, že terč nemůže být koule? A pokud je to zadarmo??? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 6:29 pm    Předmět: Citovat

Všechny tyto vlastnosti to má, jen ta hmotnost je trochu větší, ale jde to, ten bramborovej pytel má 6kg. Nejlepší na tom je že to nesvírá šípy a že se to dá získat v ohromným množství. Maj toho tam tolik, že bych si moh udělat třeba 3D mamuta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 9:54 am    Předmět: Citovat

V tom máš samozřejmě pravdu. Když se tam nacpou zbytky instalarérského mirelonu nebo obalového nopaplanku a pod, tak je to samozřejmě pytel k nerozstřílení. Oprava za pár korun. Dobré je se oprostit od materiálů jako hadry a kartóny a z venku to stáhnout fólií. Za nejdůležitější vlastnosti po těch "lukostřeleckých" považuju nízkou hmotnost, nenasákavost, stálost v klimatických podmínkách a cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 1:51 am    Předmět: Citovat

Pro všechny, kteří nemají do čeho střílet a nechtějí investovat do materiálu. Dnes jsem vyzkoušel nouzovou terčovnici, která je téměř zadarmo a vypadá to, že bude fungovat velice dobře. Silonovej pytel na brambory (za 15,-kč) nacpanej použitou zmuchlanou obalovou smrštitelnou folií (v zahradnickým velkoobchodě mi toho darovali haldu). Je třeba to hodně upěchovat. Dřev. šípy střílené z 15m ze 40lbs reflex. dřevolaminátu jdou 6-15cm hluboko a jdou dobře vytahovat. Hliníkové se zapichují ještě míň a jdou vytáhnout úplně hladce dvěma prsty. Po prvních 100 šípech to vypadá skoro nepoužitě, starší dirky se postupně zatahujou, tak jsem zvědavej, jak dlouho to vydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Ale ta je z 35kg na kubík. Z té hustší pěny bychom se nedoplatili. Téměř dvojnásobek Laughing A na kolik by to teprve přišlo v provedení třívrstvý karton, tlumící pásy.... Jediná výhoda je, že na tyto naše vzdálenosti rovnoměrně rozprostírá i pan Hladil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 5:29 pm    Předmět: Citovat

Ta velká terčovnice ve Všeticích je z 2x 5cm oboustraně potažená zátěžákem a svižným lukem koukaly špičky i na těch 140 m. A to je problém, protože špička ,která vykoukne, zpravidla vytáhne i kus matroše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 3:50 pm    Předmět: Citovat

Dá se to dobře svařovat horkovzdušnou pistolí. Ale jako výhodný materiál jsme to shledali jenom na výrobu ruzných zvířat a figurin (právě pro možnost svařování různě tvarovaných přířezů) a na výrobu velkoplošných terčovnic. Jinak jsou vlastnosti ve srovnání s navíjeným 2 mm mirelonem mnohem horší. Prostě jsem ještě nic lepšího než mirelon neviděl, nevím o žádné nevýhodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 6:45 pm    Předmět: Citovat

ty speciální tlumící pruhy se zhusta dají sehnat zadarmo na stavbách, dát do speciálního igelitového pytle na odpadky a utáhnout samosmrštitelkou do tvaru koule (vynálezce Jeneš) Vydrží to o dost víc než krabice, dá se to pořád dokola opravovat samosmrštitelkou a za ušetřených 1800 koupit 10 príma duralových šípů
Ještě mě napadla otázka, jak ty terčovnice pro domácí i profi použití snášejí hluk, chlupy z domácích zvířat, děti a naklápění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 5:56 pm    Předmět: Citovat

Také jsem přemýšlel, jestli je ta zmiňovaná "mezera" vyplněna zbytky rozstříleného kartonu nebo čím Wink Takovouhle terčovnici si také čas od času vyrobím, když se u nás v práci nashromáždí vycpávky z beden s počítači, tak s tím vyložím bednu a pak jí jak idiot vyměňuji ten svrchní karton, dokud se to nerozpadne úplně. Dělám se s tím jen proto, že výplň i karton mam grátis a tak mě zas tolik neprudí, že to bez údržby vydrží maximálně dva až tři tréninky. Věta, že Životnost čelního kartonu závisí na druhu šípů, předpoklad je cca 500 zásahů při pravidelném rozptýlení na ploše. mě ale dostala, představa pravidelného rozptylování šípů po ploše mi přišla fakt zábavná Laughing Teď mne napadlo, že když se nebudete trefovat vůbec, tak ta terčovnice vydrží věčnost (nebo alespoň do prvního deště Wink )

Realita u té mé bedny je taková, že po pár sériích je vytlučený střed, nejprve karton, po 2-3 výměnách kartonu i ta výplňová hmota, která se pak dá ještě případně v té bedně nějak přerovnat, aby se na střed zase dostalo něco, co bude ještě chvíli držet, ale práce je s tím víc, než užitná hodnota na střílení. Takže už mám doma v garáži materiál na další tři takové bedny a nějak se mi do nich nechce investovat čas na jejich kompletaci Rolling Eyes
On ten můj materiál je sice taky samosvorný, ale v praxi se ten střed při dostatečném ( a to nijak velikém) počtu šípů prostě vydrolí. Jinak mi to většinou udrží i luk 60lbs s bodkinama (když je to nový), pak postupně odchází a už po nějakých pár stovkách výstřelů projde hrot skrz i ze 40lbs ... mám-li srovnat s motaným miralonovým terčem, tak se to moc srovnávat nedá ... jak říkám, nemít ten materiál zadarmo ... miralon musím platit Crying or Very sad


Naposledy upravil Lucínek dne st leden 09, 2008 6:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 5:09 pm    Předmět: Citovat

kde to tam je?? Koukal jsem se na stránky SEBU skrzevá poučení a nikde jsem to nenašel. Já to tedy asi nepoužiji, protože nestřílím 40 liberním lukem už asi 30 let, ale jako zdroj poznání by to mohlo být zajímavé. Konkrétně bych rád věděl, nakolik se to liší od terčovnic, které jsme si dělali jako děti.
Tuším že i Miki psal, že na něčem takovém začínal. Dělalo se to tak, že se do papundeklové bedny nasypal všemožný bordel od polystyrenu po hadry a pak se do toho smažilo, dokud se bedna nerozpadla, což netrvalo dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 3:09 pm    Předmět: Citovat

Kdybyste náhodou nevěděli, jak na to, zde je nejčerstvější nabídka SEBU (bohužel bez obrázků ): Laughing Laughing Laughing

Vážení lukostřelci,
dovolte, abychom Vám představili naši nabídku.

Trh s lukostřeleckými potřebami má jistou mezeru, kterou se nám podařilo vyplnit. Po dlouholetých zkušenostech s lukostřelbou a mnoha hodinách práce se nám podařilo vyvinout terčovnice pro domácí, klubovou i profesionální lukostřelbu.


Naše nabídka je uvedena v příloze.

Zboží lze objednat na kontaktu: ***********************

Nabídka terčovnic pro lukostřelbu.
Dovolujeme si Vám nabídnout nový typ terčovnic pro sportovní i bojovou nebo loveckou lukostřelbu.
Praktičnost těchto terčovnic prověřili zkušenosti ze soutěží, seminářů a tréninků v průběhu 8 let.
Standardní terčovnice
Rozměry terčovnice: 600 mm x 550 mm x 300 mm
Cena: 1 785,- Kč (cena bez DPH je 1 500,- Kč)
Zaváděcí cena při objednávce do 15. 2. 2008: 1 535,- Kč (cena bez DPH je 1 290,- Kč)
Vlastnosti:
Terčovnice jsou mimořádně lehké (cca 3 kg). Standardní součástí terčovnice jsou závěsná oka nebo háčky. Výplň terčovnice tvoří nařezané pásy tlumícího materiálu, který je samosvorný. To znamená, že po vytažení šípu z terčovnice se otvor v tlumícím materiálu zatáhne. Šípy se vytahují snadno, bez použití pomůcek.
Pásy tlumícího materiálu umožňují, v případě prostřílení zásahové části terčovnice, přeskládání těchto pásů, což prodlužuje životnost terčovnice.
Vnější obal tvoří krabice z třívrstvého kartonu. Z tohoto důvodu nelze terčovnici vystavovat nadměrnému vlhku (déšť, vlhké podloží atd.).
Použití:
Terčovnice svou konstrukcí umožňuje jak připevnění na stojan (může být součástí dodávky obr. 1), tak pověšení na střelnici nebo v terénu.
Další výhodou terčovnic je, možnost střílení z různých úhlů. Umožňuje to jejich použití v terénu, ať již na terénní střelbu nebo střelbu na 2D terče (obr. 3).
Terčovnice je určena pro střelbu z luku, pro střelce s nátahovou sílou max. 40 liber a ze vzdálenosti min. 15 metrů. Na tyto terčovnice nelze používat řezné hroty, povoleny jsou pouze hroty terčové.
Při rozstřílení čelního kartonu je nutná jeho výměna. Výměna je snadná. 1 ks náhradního čela terčovnice je součástí dodávky. Při výměně se odřízne lepicí páska prostříleného čela terčovnice a novou páskou (izolepa šíře 5 cm) se přilepí nový čelní karton (obr. 2).
Výměnu čela doporučujeme provádět ve chvíli, kdy poškození čelního kartonu způsobuje možnost stržení kousků kartonu šípem, který jej vtáhne do tlumícího materiálu. Včasná výměna prodlužuje životnost terčovnice.
Životnost:
Při zachování výše uvedených podmínek je minimální životnost terčovnice 4 000 - 5 000 zásahů.
Životnost čelního kartonu závisí na druhu šípů, předpoklad je cca 500 zásahů při pravidelném rozptýlení na ploše.
obr.1 obr.2 obr.3
Zboží lze objednat na kontaktu: ****************************
Další typy terčovnic
Desková terčovnice nebo zástěna
Pružná terčovnice pro 2D terče o síle 15 nebo 20 centimetrů, rozměry
dle požadavku zákazníka (max. 1,2 m x 2m).
Terčovnice je přizpůsobena k snadné instalaci v terénu pomocí kolíků,
které jsou součástí dodávky.
Odolná i ve vlhku.
Při rozměrech 60 x 80 cm a síle 15 cm je cena 990, -Kč
60 x 80 cm a síle 20 cm je cena 1 190, -Kč
Polštářové terčovnice
Různé typy polštářů o min. síle 20 cm a obrysovém rozměru 40 x 60cm .
Čtyři úchyty v rozích pro pověšení. Vhodné pro různé terény a disciplíny.
cena od 600,- Kč
Figuríny - pouze na zakázku, dodací lhůta cca 5 - 6 týdnů.
cena od 2 000,- Kč
Příklady použití figurín a polštářových terčovnic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

Zatavil jsem pistoli. Drzi to. Debatu bych ukoncil zaverem, esli prenosny tercc tak mirelon. V aute mam taky deset vrstev hobry a na tom kokosovy koberec. Je to supr, akorat nosit to nekam bych nepral ani Mysovi ,, ehm nepriteli.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 3:03 pm    Předmět: Citovat

Balík sena jsme používali s Richardem a vcelku rychle se rozstřílel natolik, že v něm mizely šípy i s peřím. A to byl uskladněn ve stodole nastojato!! Molitan málo zastavuje, trhá se. Potřebuji terč, do kterého střílím cca 300 ran denně a nemusím každých 14dní shánět jiný. Navíc ho nosím na zádech spolu s lukem a šípy. Zatím ještě pořád miralen vyhovuje. Jediné co škodí je vytrhávání materiálu nepřesnými dřevěnými šípy. Vyhovuje i neprůstřelná vrstva šetrná k šípům s levným vyměnitelným zabodávacím materiálem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.