Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Získávání informací
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 6:57 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:19 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 6:29 pm    Předmět: Citovat

Ano možná je chyba, že se to neřešilo na začátku. Je však chyba že se tu snažime trochu uklidit aby ty cenné informace, co tu spousta lidí poskytla bylo možné snadněji najít?

Podle mě je tu nedostatek tolerance. Tento portál dělá pár lidí ve svém volném čase, zdaleka není toho času tolik kolik by si tento portál zasloužil. Občas se možná šlapne vedle. Ale pokud za to co člověk dělá se mu dostane především nadávek, časem si začne klást otázku proč to vlastně dělá.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 6:16 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav: Napsal jsem co jsem chtěl.
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 6:03 pm    Předmět: Citovat

A ptal se adminu co provedli.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 5:51 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:20 pm, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 5:50 pm    Předmět: Citovat

Nejde a nešlo o urážení se. Jde jen o to, že na tomto fóru byla dlouho veliká tolerance k napadání a urážení druhých a trpění dementních individuí.
I přes prosby směrem k adminům s tím velice dlouho nic nedělali.
Nyní je už zjevně pozdě a fórum je zapráskané uživateli jako je Eon, Džejár...
A mazání starších příspěvků odcházejícími? Tak trošku proto, aby jste si uvědomili, že svým přístupem jste odsud vyštvali lidi, kteří se snažili sem postovat alespoň v rámci svých vědomostí co nejvíce.
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

Mluvím o věcech co se událi tak pred měsícem a co vedly k tomu že jsem ti dal další ban na jednoho z tvých klonů.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:20 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 5:36 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:21 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 5:31 pm    Předmět: Citovat

Nejsem si vědom že bych něco provedl, kromě toho že jsem se ještě nedostal ke sloučení temat jak mě prosil Myša.

Smazal jsem par příspěvků především pana Eona či jeho klonů a příspěvků pana Hawkwinda co na to reagovali ale neobsahovali žádnou praktickou informaci, A šlapnul jsem asi vedle kdy jsem odmazal část přispěvku od Hawkwinda která se odvolávala na Eonuv příspěvek a neobsahovala žádnou informaci týkající se tematu.

V poslední době jsem děním na fóru spiše znechucen a pomalu si začínám zahrávat s myšlenkou, že na portále do diskusnich for uplně přestanu zasahovat, přestanu číst všechny přispěvky, ale pouze ty, ktere mě zajimájí.
A v ušetřeném čase pujdu raději střílet z luku. Klaním se před Mýšou, že má ještě sílu příspěvky odbočující od tématu mazat.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

To je zajímavý, že i urážení se může stát módou. Máme zkušenost, že na klinikách se začnou pacientky sebepoškozovat, protože to prostě zrovna "frčí". Začne to nějaká, kterou ostatní obdivují a po ní to pak papouškují ostatní. Tady se zase rozmohly dramatické odchody z fora a někteří jsou ještě hysteričtější a dokonce mažou své příspěvky.
Tedy u pubescentních pacientek na psychiatrickém oddělení mě to nepřekvapuje, ale u lukostřelců dospělého, nebo skoro dospělého věku je to zarážející.

Mimochodem to, že končím na foru není potřeba vůbec specielně oznamovat, to jde udělat mnohem méně okázale. Prostě už nenapsat a šmytec.

Ale stejně mi to vrtá hlavou a tak se chci zeptat adminů. Vy jste těm co tu tak dramaticky končí provedli něco strašného? Zavraždili člena rodiny, nebo usekli ruku? Či je snad, nedej Freud, vykastrovali ?
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 4:26 pm    Předmět: Citovat

Všetky informácie, ktoré som potreboval k výrobe ELB polotovaru neboli od Hawkwinda ani od Jeneša priamo na tomto fóre (odkaz na náčrt od Jendy, a iné, moje vlastné pokusy a náčrty a moje PC), takže jak Kydliman uvádzá...kdo odpoveď vie tak dá... a ja tvrdí, že nedá, ak sa necítí tým ohrozený v lukarine.
Hawk až keď sa HLives na začiatku spýtal na výrobu, dal sem toto:
10 cm na stred 30x35 potom na koniec 18 mm, vytilerovať, od konca 19cm zúžiť na 10mm, na jaseň luk a backing plátnom. Čo som už dávno vyriešil. Fotky na luky z Mary Rose mi dajú viacej ako nejaký návod, pokiaľ sú nejaké fotky, a všetkým, čo mi pomohli priamo i nepriamo prajem veľa úspechov,...nie je majster ten, čo začne, ale ten kdo dokončí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

No proti internetu nic nemám ale neměl by člověk věřit všemu co tu najde.

No na tomhle fóru končím mějte se tu.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 2:46 pm    Předmět: Citovat

renm napsal:
...Tady na foru je toho je hodně, přečetl jsem tu toho už dost ale ne na vše jsem tu našel odpověď, tudíž hledám neustále dál. Určitě i ty sám shromažďuješ informace a věřím že většinu důležitých informací jsi stejně získal z netu a slouží ti ke zdokonalování.
Nevím no, buď je tady ten topic a vlastně celkové forum o vzájemné pomoci a pokecu v zajímavé komunitě lidí a nebo tu nemusí být vůbec snad ne?
Wink
Prostě jen nechci při výrobě zbytečně mrhat časem tím že udělám zásadní chybu jako dejme tomu že dám léta pod kůrou na břicho místo na záda apod.... A v rozměrech taky ještě tápu, takže ty budu dělat odhadem a dle svého úsudku, s tím jsem se smířil...aspoň nějaké vzrůšo Twisted Evil Taky jsem zastáncem toho že pokud chce být někdo v nějaké činnosti dobrý ať už jde o obsluhu PC, technologických postupech výrob, umění atp tak je lepší na všechno přijít sám..ale vždy musí mít nějaké ty základy
Až udělám pár luků tak věřím že se mým začátkům a dotazům budu smát ale proč ne...žádnej učenej z nebe nespad Laughing


Sme na tom rovnako Wink , akurát po prečítaní tohoto fóra som si kúpil knihu od p. Kejvala, potom svoje nápady som si hodil na rys.papier potom na mm papier a nakoniec do PC. Teraz hľadám najlepší tvar pre ELB a vzhľadom k odkazom na net, máme možnosť vidieť tieto luky z Mary Rose a ich tvar.
Takže, keď som chcel na začiatku u Living... nejaké rozmery, dostal som skoro padák a rozmer 5:8 a i preto som si vyrobil pomôcku na tento rozmer. A výroba ďalších potrebných pomôcok pokračuje; nikoho to neminie; ak ho to chytilo ! Teraz som dokončil svoj rumpáľ na tiller, ešte na tetivu a na šípy, ... Embarassed A keď sa spýtaš niekoho konkrétne na niečo, musíš počítať s tým, že dostaneš odpoveď takú akú dostaneš, ale Drak. odkáže sem tam aspoň na net.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
renm
Nováček
Nováček


Registrace: 15.7. 2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 4:53 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:


Podle tvého postupu se může stát že znovu objevuješ Ameriku.

A ještě jednou opakuji, nebyt internetu tak já osobně s lukostřelbou vůbec nezačnu, protože bych bez těch informací co jsem si na netu našel nevěděl ani jak začít.

naprosto souhlasím, nejde mi o to abych si sedl k monitoru a čekal že to do mě nasypete bez jakéhokoliv svého přičinění ale objevovat objevené taky nepotřebuju Laughing
Prostě bez kvalitních podkladů a zdrojů výroba kvalitního luku buď vůbec nebude možná a nebo čas než se k něčemu takovému dopracuješ bude pro úplně neznalého člověka strastipně a několikanásobně delší než s těmito informacemi. Myslíš že výrobci ve středověku museli na kompletní výrobu přijít zas úplně od znova? To snad ne - i tam probíhala výměna zkušeností většinou z generace na generaci.
To snad uznáš i ty Draku a tím bude debata vyřešená Wink
_________________
www.hobby.nipax.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

Draku nic proti. Ale podle tvé logiky by si měl zahodit všechny informační zdroje a začít na tom pracovat sám. Uznávám že takto nabyté znalosti jsou trvalejší, ale také trvá mnohem déle než k ním dospěješ.

Pokud tu informaci získáš tak tím vlastně práce nekončí, většinou to znamená ji vyhodnotit, ověřit si ji v praxi a případně o vlastní zkušenosti doplnit.

Podle tvého postupu se může stát že znovu objevuješ Ameriku.

A ještě jednou opakuji, nebyt internetu tak já osobně s lukostřelbou vůbec nezačnu, protože bych bez těch informací co jsem si na netu našel nevěděl ani jak začít.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.


Naposledy upravil pet.ar.kay dne st červenec 23, 2008 5:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 4:19 pm    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu že se diskuse odklonila od tématu přesunul jsem to sem
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
renm
Nováček
Nováček


Registrace: 15.7. 2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 4:11 pm    Předmět: Citovat

Drakobijec napsal:
Jo ale přece jeno se to v tobě víc prohloubí pokud na dost věcí sám. Techniku sem se učil taky sám. Twisted Evil No a trénuju na 3cm kůl zaraženej do země.
A celkem se trefuju.

no to sice chápu že nějak se začít muselo, ale už jsem alergickej na to jak se tady tím všichni na foru oháníte. Myslel jsem že forum je od komunikace a pomoci. A nebýt prověřených informací na netu tak si udělám luk který mi stejně bude na houby jelikož bych ho udělal jak za mlada z vrby a jako tětivu silon. Tím by jakýkoliv zájem o lukostřelbu vypršel a zas bych hledal něco jinýho. Jenže chci se tím zabývat trochu víc a tak jsem rád za každou trochu informací a jsem rád že mi může alespoň někdo poradit kdo s tím už má zkušenosti. Tady na foru je toho je hodně, přečetl jsem tu toho už dost ale ne na vše jsem tu našel odpověď, tudíž hledám neustále dál. Určitě i ty sám shromažďuješ informace a věřím že většinu důležitých informací jsi stejně získal z netu a slouží ti ke zdokonalování.
Nevím no, buď je tady ten topic a vlastně celkové forum o vzájemné pomoci a pokecu v zajímavé komunitě lidí a nebo tu nemusí být vůbec snad ne?
Wink
Prostě jen nechci při výrobě zbytečně mrhat časem tím že udělám zásadní chybu jako dejme tomu že dám léta pod kůrou na břicho místo na záda apod.... A v rozměrech taky ještě tápu, takže ty budu dělat odhadem a dle svého úsudku, s tím jsem se smířil...aspoň nějaké vzrůšo Twisted Evil Taky jsem zastáncem toho že pokud chce být někdo v nějaké činnosti dobrý ať už jde o obsluhu PC, technologických postupech výrob, umění atp tak je lepší na všechno přijít sám..ale vždy musí mít nějaké ty základy
Až udělám pár luků tak věřím že se mým začátkům a dotazům budu smát ale proč ne...žádnej učenej z nebe nespad Laughing
_________________
www.hobby.nipax.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

Jo ale přece jeno se to v tobě víc prohloubí pokud na dost věcí sám. Techniku sem se učil taky sám. Twisted Evil No a trénuju na 3cm kůl zaraženej do země.
A celkem se trefuju.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat

S lukostřelbou jsem začínal před třemi roky, nebýt netu a informací které jsem tam našel tak s lukostřelbou nejspíš ani nezačnu. I tak je to metodou pokus omyl neboť informace je nutné ověřit.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 12:21 pm    Předmět: Citovat

Já sem s lukama začal před šesti lety a to sem si tak akorát mohl pustit robina hooda s Costnerem. Šel jsem cestou pokus omyl až jsem se dopracoval k takovým lukům jaký právě dělám, nevím proč dneska všichni hned všecko hladají na netu.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.