Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Získávání informací
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 4:14 pm    Předmět: Citovat

Paja: no od Dunihlava by stačila metodika sušení dřeva, myslím si že pokus by měl udělet jeden člověk, pokud možno důvěryhodný, neboť tak lze zajistit že material a luky budou nejvíce podobné. Prostě vybrat material čast sušit jedním způsobem, čast druhym a pak z toho vyrobit luky. Ale jak říkam experiment může prokazat že to tak je nebo není, ale na otázku proč neodpoví.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 3:16 pm    Předmět: Citovat

A proč najednou mluvíš o střílení, když jsou otázky směřované na sušení? OK , prostě nevíš.A proč mi vyhrožuješ, že mě trefíš mezi oči a já to nerozchodím? Proto, že neznáš odpověď?

Pro ostatní: Je nesmysl, nechat sušit dřevo déle, než je nezbytně nutné. Nic tím nezíská. Venkovním sušením se dostanete na min.12% vlhkosti, níž ne. A je jedno, jestli to necháte rok, nebo deset let.
Deformace při sušení, to je příčné a menší podélné smrťování dřeva, se odehrává od cca30% vlhkosti směrem dolů, ale ne pořád!! V závyslosti na druhu dřeva se tyto deformace kolem 15% vlhkosti zastaví.
A Dunihlavovo zrání? Trošku fantasy pojem. Ano, dřevo může vyzrát, ale je to opravdu dlouhodobá záležitost ( změna krystalizace, odpaření silic...), ale nechápu, čím je to pro výrobu luku prospěšné.
Naopak příliš dlouho sušené dřevo se stává křehkým, třeba výrobci hud. nástrojů velmi neradi dělají z příliš dlouho sušeného dřeva pro jeho křehkost.
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 3:05 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé, v odpovědi na moji reakci se odvoláváš na koupi jezdeckého luku ale celou dobu se navážíš do lidí co dělají longbow. Pája1111 a Pet.ar.kay napsali, že by se hodnoty luků, vyráběných ze stejného kusu dřeva ale jinak sušeného, pro možnost porovnání, zapsali do tabulky a Ty napíšeš , že podle tabulek neděláš. čili dáváš do souvisu dvě různé věci. Tak Ti nevím, ale asi si z nás děláš celou tu dobu srandu. ( a dalo by se to napsat i s větším rozletem )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:14 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 2:21 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav: Já číst umím, ale ty jsi nechápavý. Proč je lepší? Co to je nabité? A proč má lepší vratnost? Jak je možné, že je tuhší? Kolik má procent vlhkosti po roce a půl?
Tvé pocity mě nezajímají....
Ptám se tě na konkrétní věci, tak zkus konkrétně odpovědět. Pokud to nevíš, stačí napsat, nevím to. I to je odpověď, ale je stejně o ničem, jako tvé předchozí odpovědi.
Pokud nejsi své tvrzení schopen obhájit, je ti k ničemu, protože luk z takového dřeva ti vydržel jen dvacet výstřelů, jak jsi sám napsal...
Pet.ar.kay: Jak bys chtěl ten pokus udělat, když Dunihlav není schopen odpovědět na základní otázky? Evidentně by neměl do tabulek co doplnit....
Já se ho ptám pouze na základní znalosti, ne na program z boenigu....
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 1:48 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:14 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav napsal:
Pet.ar.kay thumbleft dobrý postreh, nechápem prečo on(pája) na to ide ako advokát na súde .


Já ho chápu taky nemám rád slepou víru. Proto navrhuji ten experiment. Nevysvětlí sice proč ale ukáže či to tak skutečně je. A argument empiricky zjištěno s popisem experimentu tak aby ho každý mohl zopakovat je docela silný argument.

A pokud tě můžu poprosit, pokud nebudeš mít něco konkrétního v ruce přestaň se tu na všechny co s tvým nazorem nesouhlasí osočovat a kazit tu vzduch.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Pája1111 mě předběhl. Moje reakce patří Dunihlavovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 1:06 pm    Předmět: Citovat

Pořád tady vřeštíš jak skalpovanej Huron ale neviděl jsem od Tebe ještě ani hoblinu natož fungující luk, nebo že bys dojel na nějakou soutěž a troch nám to předvedl. Navíc nikdo Tě nenutí kupovat cizí luky (ať mají či nemají set ) udělej si svůj a až přežije první soutěž tak ho tu ukaž. Do té doby ????? Ti nic nedává právo kazit povětří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Very Happy A zase jsi mi neodpověděl. Už ti dám jen jednu otázku. Evidentně to nejsi schpen pobrat.
Proč je dřevo sušené dva roky lepší, než sušené půl roku? Když na konci tohoto procesu budou mít obě stejnou vlhkost.
A pokud se ti dřevo při řezání nevyštípává, máš ostrou pilu Wink
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 12:34 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 12:11 pm    Předmět: Citovat

pája: někomu stačí víra nemusí to mít podložené. Může se s tím sice nesouhlasit, ale nic s tím nenaděláš.
Osobně nevím kdo má pravdu.

Tady je asi čas pro experiment. i když dlouhodobý, Pokusit se vyrobit několik luků pokud možno z co nejpodobnějšího dřeva (to bude asi problem) Několik sušených sušený tak jak říkáš ty druhý tak jak říká Eon. Luky by měli mít podobné vlastnosti a podobný design. No a luku pokud možno zaznamenat co nejpřesněji nátahovou křivku a pravidelni ji sledovat jak se mění řekněme po 1000 vystřelech. Chapu že ty luky budou od sebe tak 2 roky. A bude to urcitě zatížené chybou, navíc ty luky nebudou identické. Ale snad srovnání průběhu nátahových křivek v závislosti na počtu výstřelů ledacos prozradí.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.


Naposledy upravil pet.ar.kay dne st srpen 06, 2008 1:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 11:43 am    Předmět: Citovat

Dík Drobčeku nechal jsem se zatáhnout do diskuse, byla to chyba na takové přispěvky je lépe neodpovídat.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 10:48 am    Předmět: Citovat

Dunihlav: A proč ani neumíš napsat mailovou adresu?A jak je možné, že tě nezajímá co se s dřevem děje, když ostatním pořád dokola tvrdíš, že tvůj postup je správný? To bys měl vědět, když chceš někoho obviňovat, že kecá...
A copak jsi zase napsal, že to musíš znova opravovat? A opravdu se se mnou nechceš kamarádit?
A nemohl bys konečně uznat, že jsi úplný blb a že tomu prostě nerozumíš?
A jak je možné, že tě v léčebně pouští k počítači? Nemám ti alespoň poslat pomeranče?
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

A tak pěkně jsi se rozloučil...( pročpak se vracíš ?? )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 3:17 am    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:17 pm, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drobcek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 365
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 1:23 am    Předmět: Citovat

Ve fotbale platí taky pravidla

- zlobíš? - žlutá karta
- ještě zlobíš? - červená a ven panáčku, můžeš jít do sprch.

Admini jsou rozhodčí a tady jsou pravidla daná - všichni víme, že to nemají lehké, věnují se portálu ve volném čase, když náhodou udělají chybičku, můžeme (cca 605 registrovaných uživatelů) jim to zkusit třeba odpustit a zapomenout na to ...ale nezatahujte je do diskusí, který jsou plný velmi nevyrovnaných emocí ... každý ví, že jsou nuceni to číst a promazávat, aby tady udrželi určitou kulturu.

A navíc jsou Admini ještě tak hodní, že se snaží všechno vysvětlit a na všechno odpovídat .... je mi jich fakt líto, obdivuji jejich trpělivost a podpořím je v tom, aby každou přestřelku "vo ničem" okamžitě poslali do věčných lovišť, tohle je portál o lukostřelbě a není to hra EGO 1 versus EGO 2 jak by se dalo dneska vyslovit "ý dží ou van vs. ý dží ou tu"

Pokud má někdo problém může si dát doma studenou sprchu...

A jestli se do nich někdo bude navážet budu nucen sundat dvouručák ze zdi a poslat čepel naplocho někomu přes zadek aby se probudil a neprudil ! to je všechno .... your loving Peacemaker angel7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 12:31 am    Předmět: Citovat

Mám dojem že uhýbáš od tématu. Sice se zatím vyrábět luk nechystám, ale teoreticky by mě to zajímalo. Na Pájovi otázky si v podstatě neodpověděl. Máš prostor se vyjádřit proč je dřevo sušené jeden a půl roku a déle lepší na výrobu luku než dřevo sušené jen půl roku? Proč ten prostor nevyužiješ?

Co se týká lukohrátek nevím jak to souvisí s tématem který si začal? Že by mlžení a úkrok stranou od tématu?

Můj osobní názor jaké lukohrátky byly, vzhledem k tomu že jsem se podílel na organizaci asi nebude směrodatný. Kvůli chřipce jsem tam byl jen půl dne na soutěži jednotlivců a nejspíš proto jsem neměl čas si všimnout, že by to byla trapárna. Nepřišlo mi to ani z ohlasů co byly v diskuzi k lukohrátkám, nevyčetl jsem to ani z reportáže z lukohrátek. Ostatně proč ses nejel přesvědčit sám? Přihlášený si byl.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 12:22 am    Předmět: Citovat

Dunihlav: A proč pořád přepisuješ to, co jsi už napsal? Ty nesouhlasíš sám se sebou?
Proč jsi nechtěl odpovědět na otázky? Ty snad nevíš odpověď?
A když nerozumíš "urychlovačkám" proč je teda kritizuješ??
A kde jsi slyšel, že lukohrátky byla trapárna? Všude, kde se o nich mluvilo, jsem slyšel chválu....
A z jaké jiné planety jsem?
Proč jsi na mě zlý? Já se tě jenom ptám. Bojíš se SF?
A proč mi nezbylo nic v hlavě? Je to tvým sušením?
Proč nejsi víc kamarád? Je to tím, že jsem oproti tobě hloupý? To se jako nade mě povyšuješ? Chtěl bych se s tebou kamarádit a ty mě stále odmítáš.... Pojď si psát aspoň maily, bude legrace Very Happy
Třebas o sušení dřeva....a lucích co nemají SF a dostřelí aspoň 200m.
A pak se zlomí a ty to doženeš backingem. A co takhle o tvé starší metodě sušení, že se nejdříve dřevo dá do vody?
Víš, jak moc mě mrzí, že jsem od tebe nepřijal nabídku na ten luk? Ani v noci nespím.... Tak moc bych ho chtěl..... Když se ti omluvím, pošleš mi ho? Prosím.....
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 12:02 am    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 11:45 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav:To jsou odpovědi na mé otázky? Opravdu hodně povrchní a neuspokojivé.
1.Vůbec jsi neodpověděl, to co jsi napsal je jen výmluva, komu to tak funguje???? Tobě? A komu dalšímu?
2.S pár lidmi jsem mluvil, dokonce i o tobě.....nepřej si slyšet, co říkali.
3.Zase jsi neodpověděl....
4.Luk, který se zlomil po dvaceti výstřelech. To je celkem pochopitelné, že ještě neměl set.... Jediná, zatím logická odpověď.
5.To že se dřevo sušením smršťuje, vím. Tak jak jsi to napsal ty, to znamená, že když budu sušit dřevo 10 let, nic mi z něj nezbude?
A kdy se přestane smršťovat?
6.Nejsem zvědavý na tvůj názor na můj luk, ale na to, jak je možné, že luk ode mě nemá set? Všude píšeš, že jsem kurvič dřeva, nedělám řemeslo dobře, tak jsem chtěl vědět proč?
A taky ti chci už alespoň po páté připomenout, že nedělám luky na kšeft, nikdy jsem nedělal a dělat nebudu, tak už to vezmi laskavě na vědomí...
Pro ostatní: Sami vidíte, že Dunihlavova oponentura je děravá jako ementál.
Zvlášť začátečníkům doporučuji, aby na jeho příspěvky moc nedali.
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 11:38 pm    Předmět: Citovat

Trochu to tu musím dať do poriadku Wink !
Vidím to tak, hneď od začiatku sú admini O.K., na rozdieľ od tých, čo som bol predtým i keď som im tiež tŕňom v oku Wink , ale neriešia hneď, ale po dlhšej dobe, to je správné a v poriadku z psycholog. hľadiska.
Jeden i druhý prispievateľ má pravdu, škoda každého príspevku, je na škodu fora, že sa mažú, už tu nikdy nebudú, ako keď sa poreže starý strom. Vulgárnosti dať preč, to je v poriadku, že niekdo má tú odvahu druhých "kritizovať za to, čo tu napíšú, je každého vec, ale kritika a kritika je rozdieľ, vysvetliť niekomu niečo slušným spôsobom je zase iná tak "strašne náročná vec", hoci je ťažké sa pre nestranného pozorovateľa orientovať, čo niektorý radi využívajú v dobrom i v zlom slova zmyslu, ale zostává na každom z nás si každé takéto informácie overiť alebo to nechať tak a vrátiť sa k ním po čase, až bude každý skúsenejší a disponovanejší pre tú, ktorú informáciu, fuj to je veta. Disponovanejší môže byť kdokoľvek a informacie získavať je jednoduchšie na rôznych fóroch pri komunikácii a tiež osobnou skúsenosťou. Takže, kdo má takéto skúsenosti je vo výhode, ale len na čas, a pokiaľ s tým naloží správným spôsobom je to O.K. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 11:17 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:18 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 9:45 pm    Předmět: Citovat

Přátelé, tento portál vznikl díky velkému úsilí a mnohahodinové práci několika málo lidí. Jeho cílem, stejně tak i ATL ČR je pozvednout tento nádherný "sport" a rozšířit ho mezi lidi. Pokud nám chcete v tomto nelehkém úkolu pomoci, jste tu srdečně vítáni. Je celkem zbytečné zde vytvářet různé flameware.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat



Naposledy upravil Igor V dne so srpen 09, 2008 3:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav napsal:
pet.ar.kay a čo si chcel riešiť , to že som sa hádal s Hawkwindom že drevo čo neschne pomalu aspoň 1,5 roka je naprd materiál a on tvrdil opak ??? Absurdné,nepochopiteľné , dosť ludí je toho istého názoru .Ja som sa dostal do nemiloti vdaka tomu že som písal o tom . To je ale všeobecne známa pravda ,mladé drevo dostane SF efekt, čo je podľa mna neprofesionály defekt a plytvanie materiálom pretože luk potrebuje max. možnú vratnosť. Zavádzanie nováčikov sú tvrdenia že drevo staršie ako rok je krehké , blbie se s nim delá , nedá se štípat a podobné nezmyselné odporné absurdnosti ktorých účelom je možnosť pre profíka uľaviť si na kvalite ,alebo brzdiť niekoho. Rozum zastáva ! Vieš prečo tie luky žihajú ? Práve preto že je rýchlo schnuté a nemá tvrdosť na to aby sa nezbúralo brucho Razz

Nejsem asi všeobecně znalý, tak tě, prosím, požádám o vysvětlení, toho, co tu tvrdíš.
1.Co se děje se dřevem, když pomalu schne 1.5 roku? Co je to vlastně to zrání? Dochází v tom materiálu k nějakým změnám, např. chemickým, fyzikálním oproti dřevu, které je sušené třebas půl roku?
2.Kteří lidé jsou stejného názoru?
3.Co je to mladé dřevo? Podle toho co píšeš, je to rychle vysušené?
4.Proč by si profík ulevoval na kvalitě?
5.Rychle usušené dřevo je málo vysušené? Tudíš vlhké? Pokud není vlhké, proč není stejně tvrdé, jako to 1,5 roku staré?
6. A jak je možné, že jsem udělal luk ze svídy, kterou jsem sušil půl roku a drží stále reflex i po více než 1000 výstřelech? Ten luk vidělo dost lidí, někteří si z něj i vystřelili.... Je to zázrak? Je to náhoda?
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

ad Pája: Zrovna v tvém případě mi to přišlo škoda a tvojí reakci jsem nechápal a bral jako přehnanou. Právě v době kdy tady začali admini pracně čistit augiášův chlév, by ti co mají co ukázat měli zůstat. Dobré příspěvky sem natáhnou dobré lidi, naopak to platí, bohužel, ještě více.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 7:06 pm    Předmět: Citovat

Aby bylo jasno. Já nemám vůbec nic proti adminům tohoto fóra. Spíš naopak.
Cením si toho, co dělají a v současné době jim ani trochu nezávidím, napravovat ten bordel, který tady vzniknul.
A protože nemám tolik trpělivosti, jako oni a nebaví mě dohadování s některými ... ( on si je Eon i sám pojmenuje ), tak jsem odešel jinam, to je všechno.
To, že smažete kecy, které se ničeho netýkají, nebo jsou v nich urážky atd., to je naprosto v pořádku, jen to přišlo ukrutně pozdě....
Že odchod z fóra nazve Gator, znalec lidského duševna, urážením se, ještě neznamená, že jde o urážení se.
Ano, jde to udělat i méně okázale, výsledek je ovšem stejný....
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 7:03 pm    Předmět: Citovat

Nedostal si ban za to co říkáš o dřevě, ale za osobní napadání jiných. To co tu říkáš se dá říct věcně, neosobně a tak aniž bys pourážel všechny okolo. A to si nedělal.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.