Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Je šíp tvrdý nebo měkký?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 12:15 pm    Předmět: Citovat

Zneužil jsem kamoše. ale hlavně jeho fotoaparátu (umí video 30 snímků za sec), a natočil jsem několik výstřelů, které by měly předvést lukostřelecký paradox bez hájspíd kamery. Docela dobře je vidět obtékání madla. Všiml jsem si, že pet.ar.kay se zabývá fotografováním. Dalo by se to ještě nějak vylepšit?


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

Bohuzel, Nasel jsem to nahodou, byli to dva dily korejsky, jeden o vyrobe luku a druhy o sipech.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 10:48 am    Předmět: Citovat

orange napsal:
Na YouTybe je video jak stary Korejec dela bambusove sipy a posloucha jak svisti ve vzduchu

Máš ten odkaz, nebo název? To bych chtěl vidět!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

Na YouTybe je video jak stary Korejec dela bambusove sipy a posloucha jak svisti ve vzduchu Laughing
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 9:06 am    Předmět: Citovat

Program pro zjištění sladěnosti luku a šípu, který je ke stažení, si jedni pochvalují a pro druhé je moc „matematický“.
Pro ty druhé nabízím jinou možnost, kdy se vystačí jen s jedním dělením. Funguje stejně pro kovové, dřevěné i laminátové šípy.
a) je třeba znát výstřelovou rychlost toho daného šípu. Je jedno, jak se zjistí (rychloměrem, kamerou, jedním nebo dvěma mikrofony rozborem letové křivky atd.)(Já jsem to měřil přes letovou křivku i přes nahrátí zvuku, v obou případech 50 m/sec, plus minus nějaká desetina)
b) je třeba znát vlastní frekvenci šípu v tomto uspořádání:
Jemně uchopím šíp za končík dvěma prsty a opřu jej asi v polovině délky o hranu stolu (hrotem dopředu nahoru). Druhou rukou na něj brnkám a posouvám ho při tom přes hranu k sobě, až najdu takový bod na šípu (přední uzlový bod, u mne to bylo 12,5 cm od špičky), kdy šíp při tom brnkání prakticky neposkakuje a nerachotí po hraně stolu a spokojeně vydává hluboký tón . Výšku toho tónu (jeho frekvenci) je třeba nějak zjistit (nejlépe nahrátím přes mikrofon, ale třeba absolutním sluchem, fantazii se meze nekladou) (Já jsem ho nahrál do PC, programem Goldwave411 si ho prohlédl a zjistil, že frekvence je 44,4 Hz viz obr.)
c) Frekvenci podělíme rychlosti, to je vše.
Pokud je výsledek větší než 1,0 , je šíp tvrdý
Pokud je výsledek menší než 0,86 , je šíp měkký
Mezi tím je šíp akorát (mně vyšlo 0,89)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 2:09 pm    Předmět: Citovat

No uhlíkový šíp le dost složitý, ošvindloval bych to takto:
Bral bych, že je to homogrnní materiál (ten dřík) a počítal bych to jak doporučuji tady níž (9. 11.) pro dřevo, jako homogenní materiál, včetně výpočtu hustoty. Tuhost E*I spočti ze spajnu, poslední verze prográmku to již uvádí, nevím jestli ji máš. (E*I = 2,55/spine). Odtud dostaneš to E a dál je to stejné.
čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 1:38 pm    Předmět: Citovat

jardo,
este jeden dotaz....ako pouzit tvoju aplikaciu na uhlikove sipy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 11:38 am    Předmět: Citovat

Takže zájemci si mohou stáhnout uvedený XLS soubor zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 10:33 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:

pokud je nějaký problém s místem, mohu tento soubor umístit ke stažení na FTP Lukostřelce, takže by nebyl problém s použitelností.


V zásadě problém s místem není, ale rád Tvou nabídku přijmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme ladenie luku je veľmi dôležité, hlavná činnosť súťažného lukostrelca.
Keď som strieľal súťažne ladil som kladkáč stále, cez papier, holý šíp a streľbou na vodorovnú a zvyslú čiaru.
Teraz už to tak neriešim a dám na pocit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 1:46 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Přesto jsem ale vyvěsil ještě pro případného zájemce novější verzi (a nechám ji tam asi tak týden), která je více „jůzrfrendly“.

Pěkný den,
pokud je nějaký problém s místem, mohu tento soubor umístit ke stažení na FTP Lukostřelce, takže by nebyl problém s použitelností.
Je totiž třeba brát do úvahy, že ne každý má čas číst neustále každé diskusní téma, které se tady objeví - já sám poslední dobou stíhám číst tak 10% příspěvků, pokud se k tomu už vůbec dostanu, něco si tady přečíst ... zato vím (mám potvrzeno od nových uživatelů), že často listují historií diskusí, hledají tam informace - a proto má smysl jednak čistit starší diskuse a ponechávat v nich jen věcnou část a jednak odkazy na zajímavé informace nebo materiály udržovat aktuální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Moja reč, ale nesmie to byť po hotentótsky, ale zrozumiteľné ľuďom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 10:10 am    Předmět: Citovat

Přesně o tohleto mi šlo.
A k tomu dřevu a rovnicím, víte co je rovnic třeba kolem zvuku houslí? Staří Řekové a Římani dělali takové výpočty, že bychom se divili… Matematika není proti přírodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

ano....Cornus ma urcite dlhodobe skusenosti, a k drevu rovnice nepasuju...mne osobne vsak takyto vypocet dost pomohol a podstatne skratil cestu hladania vhodneho sipu....empiricky by mi to trvalo urcite dlhsie....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 4:51 pm    Předmět: Citovat

Vladik - ano, mělo by to tak být

Cornus - souhlasím, zkušenost je lepší, ale když není......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 4:35 pm    Předmět: Citovat

Posledné čo potrebujem na naladenie svojho primitívneho dreveného luku s dreveným šípom je výpočtová technika.
Úplne mi postačujú zmysly test s holým šípom.
Už viem odhadnúť či mi šíp vylezie hladko bez plesknutia o luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 4:14 pm    Předmět: jardo Citovat

jardo, tag mi vysla podla tvojej tabulky velkost sipov na moj 30librovy samick:
1916, dlzka 77cm....koeficient 1.19
akurat, jeden dotaz na hustotu materialu....tych 2820 kg/m^3 je pre
duralove zliatiny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

J. Kejval – ještě pro ilustraci výstupy z programu k předešlému příspěvku:

Sestava...................................................koeficient....komentář k šípu
a) viz naše dřív. diskuze:

Samick 34“+1916puv....................................1,00 ..........měkký
s+1946 zkr o 5cm, hrot +35zrn ...................1,06 ......... měkký
s+1946 zkrácený..........................................1,13 ......... O.K. můj souč. stav
b) co se stane když:
dtto nátah -2 palce .....................................1,15.......... O.K.
dtto nátah +2 palce.....................................1,11...........O.K. ale skoro měkký
dtto tah luku -10lb ......................................1,38...........vyloženě tvrdý
dtto tah luku +10lb .....................................0,98...........měkký
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 2:02 pm    Předmět: Citovat

Byl bych příliš naivní, kdybych si to všechno neuvědomoval. Každý model je silným zjednodušením reality, všechno podchytit ani nejde (mimochodem - korekci tahu luku na nátah tam mám! Laughing ). Spíš ale jde o
- ověření zkušeností jako: "když zkrátím šíp o 1 palec, je to totéž jako když uberu z hrotu 25 zrn, (nebo tak nějak). Na té pomůcce si to můžu spočítat, jestli to tak je.
- o tendence a jejich míru, jak se určitá změna projeví (abych mohl posoudit, jestli když zkrátím šíp o 1 mm je to moc, nebo o 10 cm ještě málo)
- jsem přesvědčen, že pro každý luk i šíp lze najít vyhovující rozsah oné veličiny f*t, at už je to long, nebo compounde, s oknem nebo bez, nebo když podpírám šíp palcem, jde jen o poprvé než najdu ten korekční faktor, ale to je velice jednoduché.
Zkrátka - musí se to zkalibrovat

Ale nechci už nikoho unavovat úvahami, kdo má chuť ať si to zkusí, rád mu s tím poradím
Všem hezký den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 1:01 pm    Předmět: Citovat

Chlape tak to jsi mne dostal. Pro mne to je už příliš matematiky. A osobně když se na ten modul podívám tak si nejsem jist co z toho vyleze za výsledek. Za další s tím výsledkem nikdo nebude umět dále pracovat. Je skvělé že jsi se do toho pustil a moji snahou není tě v tom odradit ale když už ti to tak matematicky pálí tak zamyslet se nad dalším řešením.
Podívej. To že známé hodnoty spin a jsou přidruženy k nějaké síle luku je pouze první vstup a tyto hodnoty už jsou konstantní. Víš podle toho jak je tuhá ta násada. Jenže tu tuhost ještě ovlivńují další věci a to skutečná délka nátahu a tím aktuální síla luku a také profil luku. Rozdíl bude jednak když budeš mít luk jako klasický longbow - tam musíš mít šípy podstatně měkčí , jednak když to bude moderní longbow tak ty budou tužší, recurve zase ještě více tužší atd. Máš luk 30 liber - značených na luku ale on ve skutečnosti může mít 28 nebo 32 lbs. potom ti tento rozdíl bude tuhost zase ovlivňovat. Zase můžeš mít šípy dlouhé 30 palců ale tvůj nátah bude skutečně jen 27 palců. zase to má obrovský vliv jenom tím že jsi nechal 3 palce rezervu. Přitom dokonale posuneš hodnotu spine někam jinam. Zase u továrních šípů můžeš šíp ovlivnit pouze váhou hrotu nebo délkou šípu. Stačí 3 libry v tuhosti násady a už ti to jde jinam. proto u dřevěných šípů je podstatně větší variabilita ve výběru spine než u hliník atd. Protože když ti nesedí 40 liber vybereš si 43 atd. atd. Ale to je tady v ČR pro většinu ještě hudba budoucnosti. Takže asi tak nějak. Bohužel nejde najít asi optimální vzorec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 10:18 am    Předmět: Citovat

No fakt je, že se na to dívám z pohledu majitele "továrního" reverzního luku, ale nezdá se mi zase tak problematické získat a zadat potřebné údaje. Měl by to každý napořád.
Vycházím při výpočtu ze 4 předpokladů a posuď prosím, jestli je to kravina:
1. Každé těleso, (tedy i šíp) kmitá po vybuzení jemu vlastní frekvencí danou jen a jen rozložením jeho hmoty (bez ohledu na luk).
2. Vybuzení ke kmitání je dáno počním pohybem tětivy při vypuštění z prstů
3. Čas za který vodorovně kmitající končík dorazí na úroveň opěrky je zase dán tahem luku a hmotností šípu.
4. Je optimální, když v tomto okamžiku je končík vykmitnutý co nejvíce vlevo (nebo vpravo u levých), takže vykoná právě jeden a čtvrt kmitu.

Domnívám se (ale to už je spekulace), že přijatelný interval je mezi 1,1 - 1,3 kmitu, pod je šíp měkký, nad tvrdý.Samozřejmě že realita je složitější, ale určité korekce to mohou vylepšit.
Důlezité jsou 2 hodnoty, zmíněný čas a frekvence (šlo by je získat i jinak, třeba kamerou nebo nakrátím zvuku atd)
"det iz ól"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 9:03 am    Předmět: Citovat

Jardo M je to jistě záslužná věc ale při představě že většina lidí nezná ani aktuální natahovou silu (kterou při svém luku v závislosti na osobní délce nátahu má), tak cokoliv budou počítat je zase k ničemu. Protože správný výběr spine je v první řadě závislý na tomto základním údaji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne listopad 09, 2008 3:18 pm    Předmět: Citovat

Snad pro doplnění:
U dřeva spočítejte hustotu z váhy lomeno objemem, mělo by vyjít tak něco mezi 600 až 800 kg/m3. Za sílu stěny pak polovina průměru dříku - plný materiál je vlastně trubka s nulovou dírou a stěnou až do středu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne listopad 09, 2008 12:44 pm    Předmět: Citovat

Už je to O.K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 8:20 pm    Předmět: Citovat

No musí se to zkopírovat, pak není problém, ale zkusím to znovu:
http://www.volny.cz/mikulajar/tuhost.xls
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

Jarda M- nejako tá www. adresa nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 6:22 pm    Předmět: Citovat

Kamarádi ve zbrani,
Asi před 2 týdny jsem tu zveřejnil takový prográmek pro možné sladění luku a šípu. Myslel jsem, že po vychytání nepřesností na základě vašich připomínek, by to mohla být pro všechny zajímavá pomůcka, zvláště když odstraňuje z různých ladících „holých“ a „papírových“ testů ten největší problém, kterým je střelec sám se svými zlozvyky, chybami, náladami atd.
Mýlil jsem se! Z 677 registrovaných vůbec nikdo problémy s tuhostí – měkkostí šípu nemá a asi nikdy ani neměl! Jenom já sám.
Přesto jsem ale vyvěsil ještě pro případného zájemce novější verzi (a nechám ji tam asi tak týden), která je více „jůzrfrendly“.
Dodávám že lze takto hodnotit nejen šípy kovové, ale i doma vystrouhané šípy dřevěné, na základě jejich „spajnu“
Všem přeji hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so říjen 25, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 5:24 pm    Předmět: :D Citovat

nwo...tak tuto aplikaciu by som rad skusil, ak mas tex problem s jej uverejnenim, posli majlom, rad ju umiestnim na nejaky spolahlivy server...Very Happy vladik@pimpa.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 5:11 pm    Předmět: Je šíp tvrdý nebo měkký? Citovat

Jsem nováček, začátečník a amatér samouk.
Ve fóru LUKY – Samick Polarit jsme řešili, jestli mám šípy měkké nebo tvrdé, a když měkké, tak jak moc, zkrátit o milimetr nebo o 10 cm?
Zaujaly mě práce B.W.Kooi a proto jsem si sestavil značně zjednodušený program v Excelu, bez řešení soustavy parciálních diferenciálních rovnic:

Tento program počítá průběh dráhy končíku šípu v okolí boční opěrky luku. Správný šíp obchází opěrku obloukem zleva (tedy na grafu shora), měkký šíp má delší vlnu a naráží do opěrky (madla) zprava zezadu (zezdola), zatímco končík tuhého šípu s kratší vlnovou délkou naráží už zleva (shora). Provedl jsem výpočet pro stejný luk a šípy jako Kooi a výsledky jsou až překvapivě podobné.


Pokud to bude někoho zajímat, mohl bych pak ten prográmek nějak zveřejnit na webu, jestli to zvládnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.