Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Samick polaris

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 6:18 pm    Předmět: Citovat

Jardo díky....kupodivu jsem konečně našel i jakouštakouš tabulku....takže to podle ní vidím spíš na tu 66". Tak teď už jen nakoupit a začít pravidelně trénovat Cool
JardaM napsal:
Já s tím střílím asi dva roky. Pro tvůj nátah je 70" moc. Volil bych 66 nebo 68". To 1 kilo v tahu ani nepoznáš. Jestli se ti střílelo s 28 lbs dobře, tak si vezmi těch 30 (když posiluješ) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 4:35 pm    Předmět: Citovat

Já s tím střílím asi dva roky. Pro tvůj nátah je 70" moc. Volil bych 66 nebo 68". To 1 kilo v tahu ani nepoznáš. Jestli se ti střílelo s 28 lbs dobře, tak si vezmi těch 30 (když posiluješ) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 9:49 am    Předmět: Citovat

Zdravím
tak jsem díky chlapů z Chiméry HK měl možnost si tenhle luk odzkoušet, pokud mne paměť neklame byl to 70"-28lbs. Také mi ho doporučili jako začátečnickou volbu, takže prvotní koupě je jasná. Teď bych se ještě rád poradil ohledně přesnějších parametrů a tak jsem zamířil s otázkami sem Wink

1) podle několika rad tady jsem si "změřil" (vypočítal) délku nátahu 27", ale prodejci u tohoto luku uvádějí celkovou délku luku nikoliv nátah, jaká délka by tedy byla odpovídající mým proporcím?

2) jak velký rozdíl v síle nátahu je mezi 28 a 30 lbs? Jde mi o to, jestli zůstat u slabší varianty, kterou jsem si vyzkoušel a nebo zvolit mírně silnější. Nejsem zrovna moc fyzicky zdatný Sad i kdyzž co jsem se rozhodl pro tenhle sport, tak se snažím posilovat, ale to taky nebude mít okamžitý efekt.

předem díky za poznatky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 8:49 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Jardo,

az pojedu na chatu, je to pres kopec od Zlina muzu se u tebe stavit a prinesu oba luky a muzes si vyskouset.

San

No to by bylo skvělé!!!
A kam to přes ten kopec jezdíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 8:24 am    Předmět: Citovat

Jardo,

az pojedu na chatu, je to pres kopec od Zlina muzu se u tebe stavit a prinesu oba luky a muzes si vyskouset.

Ale je to navykove ..... hihi

Nebo prijed nekam na akci .....

Kdyz "nahodou" budes mit cestu kolem Teplic zastav se u Kyzla, prinejmensim pokecate ... Je to moc prima clovek, kterych se uz najde malo na tomto svete.

Ja se chystam k Arnimu kdyz uz budu motorizovan a pomine tam to lyzarske silenstvi. Budu se tam kolem valet stejne tyden v laznich.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 7:15 am    Předmět: Citovat

fokous napsal:
Je to zajimavé tak ,jsem se do toho zahloubal a mam s toho oči Shocked

Ono to má volné pokračování na vlákně "je šíp tvrdý nebo měkký?". To je ještě zajímavější, tak bacha na oči! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fokous
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 7:23 pm    Předmět: Citovat

Jardo tvoje vlákno jsem si prohledl. Je to zajimavé tak ,jsem se do toho zahloubal a mam s toho oči Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 11:31 am    Předmět: Citovat

Středy Hoyt mají u Matyáška, ty Tradtech pinnacle tu snad ani nikdo neprodává, ale obojí přijdou tak ke 4 tisícům a to mě dost odrazuje.
Raději bych zůstal u sportovního luku, ale ne za takovou cenu. Ten mind 10 mi připadal přijatelný, ale pokud to proti polarisu není žádné zlepšení, tak si asi něco vystrouhám z "bazy" nebo "svíbu" Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 10:06 am    Předmět: Citovat

Po po polarisu jse nekolik rozumnych aternativ. Ted je otazka jestli chces delat tradicni nebo sportovni lukostrelbu.

Na trdicni je nekolik dobrych vyrobcu. Ja mam dobre skusenosti s lukami od Kyzla. Nejlepsi LB co jsem v ruce drzel je of Franty Hadase a ma ho Kocourek ale trvalo mu pul roku nez ho vyrobil. Pisu jen o tom z ceho jsem strilel, vyrobcu primitivnich luku je nekolik. s rozlicnym stupnem kvality a doby dodani.

Reflxaky jsou dobre od kyzla a arniho co znam.

Pokud chces strilet sportovne, treba holy luk tam je uplne nejlepsi alternativa stred tradtech pinnacle, ma to ILF montovani na ramena a muzes na to primontovat rameno od jakehokoliv vyrobce. Stred je drevenny ale je to moc hezky luk. Mam ho doma, koupil si ho ted i mh ten uz ma model cislo 2 , je tenci a vice sexy. Lidi s tim strileli i na MCR v terreni.

Pokud chces pak do opravdu sportovni lukostrelby tak Hoyt stred, ramena libovolna spotrovni, pokud budes delat stringwalkinh tak poridit luk co nejdelsi.

Absolutni spicka jsou stredy Spigarelli a Bernardini navrzeny specialne pro barebow a k tomu ramena Border, ale to u nas nikdo nedodava a ten luk te uz vyjde docela mastne.

Takze odpovez si co chces strilet ...

Tradicni lukostrelbu - vetsinou luky bez okna mimo kategorie holy luk
3D - plati stejny vyber luku jao pro tradicni lukostrelbu akurat v kategorii HL muzes pouzit kovovy sportovni stred.
Sportovni lukostrelbu - letos nam FITA otevrela nekolik preknych kategorii a tereni je paradni disciplina.

Anebo si vem to co doma mas ted a objed si akce tradicni , 3D (dalo by se moluvit mozna na vyjimce kdyz nemas licenci, nebo prijed na terennni nebo na FITU. A uvidis sam co ti sedi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 8:14 am    Předmět: Citovat

Tak jo, ale co po Polarisu? Osobně jsem myslel, že bych si pořídil Mind10. (pokud to vůbec je vyšší úroveň?). Na Olympiádu se nechystám a jezdecký nechci, nemám koňa. Nebo je další úroveň "svíbový" ? Laughing Poraďte...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 11:13 pm    Předmět: Citovat

jardo, samicka mam stale...Very Happy ale coraz castejsie skusam instinktivnu
strelbu...otec mi spravil dva longbowy, jeden je 18 kilovy, druhy oklolo 35...ale na ten som este nevyzral....
nuz a kazdym dnom cakam jazdecky luk od Arniho...a vidim to tak,
ze na na longbowy zacne sadat prach...xexe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 5:18 pm    Předmět: Citovat

vladik napsal:
....samick polaris je v tomto pripade, myslim si, vhodnym razcestim....


a aký luk máš teraz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fokous
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2009 11:21 am    Předmět: Citovat

To vlákno oSamicku jsem četl je to docela zajimavý a eště jednou dík za rady. Už se na to docela těšim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

To Fokous
Já už jsem jedno vlákno Samick polaris před pár měsíci založil. Měl jsem s ním jakési potíže, ale díky J. Kejvalovi to dopadlo dobře. Tak si to přečti.
Teď jsem s ním spokojený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 9:22 am    Předmět: Citovat

ano. San to napisal presne....polaris je vybornou volbou na zaciatok,
nema ziadne vyrazne zaludnosti, dobre sa snim uci postoj, natah....(30-40lib staci)
skus ho s mieridlami a bez nich...a neskorej uvidis, akou cestou chces ist dalej, ci bare bow a instinktivna lukostrelba, alebo si vyberies sportovu, olypijsku lukostrelbu....samick polaris je v tomto pripade, myslim si, vhodnym razcestim....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fokous
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 5:32 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověd tak do něj du. Jen sem chtěl znát názor zkušenějších: Nechtěl jsem kupovat zajíce v pytli Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 5:15 pm    Předmět: Citovat

Na kvalitu sa vykasli, je to supr luk na uceni se. Mel jsem ho sam. A nastrilel. Za tri mesice ho nekomu prodas, kdyz se naucis formu. Kdyz si poridis luk silnejsi nenaucis se nic. Je jen par rozumnych alternativ na zacatek. Lanura kdyz chces strilet LB a Geronimo kdyz chces strilet reflex. Tyto luky strileji i u male libraze presne. S dalsimi pro zacatek nemam skusenosti. Snad me dalsi doplni aby to neznelo jako ednostarana reklama. Jeste horsebow od Kejvala ale to je pro deti.

SAN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fokous
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 4:59 pm    Předmět: Citovat

A dík za odezvu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fokous
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 4:58 pm    Předmět: Citovat

Ctěl bych si ho pořídit na rekreační střelbu a tak mě zajimají náke recenze. Jenom mne zajimá kvalita a zda se na začátek doopravdy hodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:17 am    Předmět: Citovat

skusenosti s tymto lukom mam....zacinal som s nim...
aku pomoc konkretne potrebujes?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fokous
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 9:06 pm    Předmět: Samick polaris Citovat

Jsem totální začátečník a chtěl bych poradit. Dost mě zaujal luk Samick Polaris máte s ním někdo zkušenosti. Děkuji za pomoc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.