Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tradiční lukostřelba, instinktivní lukostřelba
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:
A pak byl jeden vegetarián, který uviděl strast, rozpoznal její vznik i příčinu a ukázal cestu k osvobození od ní.
Taky velmi poučné.

Nie poučné, ale inšpirujúce v tom , aby sa zakopala vojnová sekera , veď nikomu to neprospieva, každý má právo na svoj názor (vychádzajúcí z demokratických princípov), i keby bol bohvie ako stupidný, to musí uznať každý z každého intern. fóra.
Uvediem príklad: Za 2.svet. vojny Angličania už nevedeli ako sa majú brániť proti námorným torpédám, zhromáždili námorníkov a oznámili im tento problém. Chytré hlavy nakoniec zaujala myšlienka jedného obyčajného námorníka, aby sa fúkalo proti torpédu, keď už nič nepomáhá. Samozrejme myslel to ironicky a nakoniec z toho vzniklo vodné delo, ktoré odklonilo dráhu torpéda.
Všetci, čo tu doteraz písali a budú písať, majú nejaké sympatie k tomuto fóru, pretože ide len o jedno o luk, o jedinečný luk, o ..., ktorý je lukom v rukách jednotlivého človeka, každý z nás je iný a máme rôzne životné skúsenosti a budeme mať i iné alebo podobné názory.
Snažme sa si to nezťažovať, kdo má vôľu môže to tu napísať .
Navrhujem túto ospravedlňujúcu vetu:"Nemám nič proti žiadnemu z členov tohoto fóra a ospravedlňujem sa každému, koho som nejakým spôsobom iritoval, prípadne spôsobil mu nejakú frustrujúcu ujmu na zdraví a tým mu znížil imunitu v tele. Ospravedlňujem sa mu"mea culpa"!
Kdo chce môže napísať, že to platí i pre neho. Howgh!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 8:13 pm    Předmět: Citovat

Nevím odkud to Hawk má. Jozi Monusz má 90 lbs TRH Turka,viděl ho s ním střílet v Koreji na Pelican Cupu (ale dorazil až druhý den po vás s Janem). Měl na to takovej forichtung co vypadal jako ta Korejská polotrubka co si fixnou na ruku (natahovací) a střílí tím krátký šipky. Málem ho to zabilo Smile
Zeptám se kolik s tím Turkem dal.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 5:52 pm    Předmět: Citovat

415 m to je slusne. Budem ho musiet testnut osobne...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 4:01 pm    Předmět: Citovat

Ale ste sa chytili to vegetarianstva- kurna. Radsej si vsimnite co napisal Jarda o vykone Grozerovho 80 trh Turka. To ma zaujalo. To by mal byt ten "kamiontah" s tym paprndeklom zozadu, co som nedavno o nom pisdal , ze sa mi dostal do ruk . Zaujimave. Rad by som vediet aj akymi sipami to bolo ?
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 3:45 pm    Předmět: Citovat

toto je vegetarianska stránka http://www.veggiebuddhists.com/dietofbuddha neriešim to ,sú aj iné , ten pokrok sa už zastavil ,a to zrovna teraz .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 3:18 pm    Předmět: Citovat

Ten pokrok, kde se to zastaví! Smile
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 2:41 pm    Předmět: Citovat

Taký vegetarián by si mal potom očistiť to žrádlo aj od mikroorganismov, nie ? Však čo ak prehtne mláda nejakej baktérie , by ju mohol aj zabiť .Teraz som Nudihlav ,dúfam že čoskoro dospejm k nirváne a stanem sa Seremnakokotovhlav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 11:39 am    Předmět: Citovat

No, nebylo by to špatný, být takový vegetarián.

Nie Gátor, ale Gator Very Happy . Nie budha, ale Buddha. Very Happy Ty Dunihlav Very Happy
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 11:19 am    Předmět: Citovat

Very Happy no to je vtipné Gátore Laughing Laughing Laughing to budeš vegetarián ako budha ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 10:03 am    Předmět: Citovat

Též bych zatím bez masa nepřežil, vegetariánství odkládám na příští Eony Smile
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 10:53 pm    Předmět: Citovat

Mno, Hitlerovo nejoblíbenější jídlo byla sekaná, zelí a marmeláda.... Moc vegetariánsky to nezní.... Na to se dal až zešílel úplně...
Jen tak mimochodem, nikdy jsem vegetarián nebyl, nejsem a nebudu. Jsem masoriánSurprised))
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:43 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:
A pak byl jeden vegetarián, který uviděl strast, rozpoznal její vznik i příčinu a ukázal cestu k osvobození od ní.

Taky velmi poučné.
Ee , Budha označil vegetarianstvo za extrem a kedže si šlapal svoju strednu cestu tak to nepripadalo do úvahy, ked bol starý a už umieral tak ho vraj dorazila ťažká večera z bravčového ktoré prijal aby neurazil hostiteľa .. Ten Hitler ano Laughing vieme o tom ,tiež sa inšpiroval tým opačným ind. hakenkraisom ,no aj trochu uletel v tej pošahanej hlave . Inak v idii žijú vraj celé grupy vegetariansky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

vybavil jsem si vegetariány Hitlera a Pol Pota Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

A pak byl jeden vegetarián, který uviděl strast, rozpoznal její vznik i příčinu a ukázal cestu k osvobození od ní.

Taky velmi poučné.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 7:22 pm    Předmět: Citovat

Viděl jsem na ČT pořad Planeta země (nebo tak nějak) o vývoji člověka před 2 miliony let v Africe. Byli tam 2 druhy těch pralidí. Jedni byli vegetariáni, živili se kořínky a vymřeli. Druzí začli konzumovat maso, úžasně jim narostl mozek, přežili a dopracovali to až sem na internet.

Opravdu poučné! Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 7:10 pm    Předmět: Citovat

Vegetariánů je tady víc, sám jsem byl, než jsem začal jezdit na lukostřelecké akce a zvlčel jsem. Wink
Ale ten typ co popisuje Jas je fanatický vegetarián s militantními sklony. A z vlastních zkušeností vím že fanatismus v jakéhokoliv oblasti, nejen ve stravovacích návycích, dost škodí.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 3:56 pm    Předmět: Citovat

Teraz ma napadlo , ze aj Jano Nagy je vegetarian Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 3:55 pm    Předmět: Citovat

Aha vegetarianstvo ! Tak to sa samozrejme ospravedlnujem , ak si nahodou vegetarian. Vobec som tym nechcel urazit vegetarianov- je to kazdeho vyber , ale u mojej dcery a dokonca aj par znamych sa to takto prejavovalo a mal to byt v podstate vtipny for na koniec...nevysiel Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Jasi, možná jsi svůj předchozí příspěvek v tomto duchu začal psát, ale podle mě se ti to vymklo tím závěrem o vegetariánství... Ale to je jedno.
Hlavní je,že se mají všichni rádi....
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 3:32 pm    Předmět: Citovat

Pajo , teraz si ma dostal Shocked Jednak som na teba- poodobne , ako pises , nereagoval a uz vobec netusim cim som ta tak vytocil ? Kde si preboha v mojom texte vystrachal hulvatsvo ???A kde tam je urazajuci sposob ?
Globalne vzato muj text mal navodit pocit, ze napriek nizsie uvedenemu , by som rad s niekym , ako Jarda kamaratil a diskutoval s nim o comklvek v ratane lukov. A nebyt urcitych neprijemnosti v komunikacii s nim ,stale je to uznavany remeselnik. A ty to desifrujes , ako urazanie a hulvatstvo ? Bud je chyba v mojich vyjadrovacich prostriedkoch, alebo je to dokaz
, ako to dopada , ked sa bez reci tela pustame do emocialnejsej debaty. Mne sa tvoja praca paci a aj tvoje doterajsie prispevky .Pokial mas vsak nutkavy pocit peprnejsie mi nieco napisat - do toho. Mozno sa o svojej hnusnej povahe dozviem dalsie detaijly. Ale , ako hovoris - snizuje to mozno uctu ostatnych o samotnom pisatelovy.

-
A pod ciarou , ale velmi seriozne -nemyslim si , ze kdokolvek z Lukostrelca ma cokolvek proti akemukolvek luku. Preberame tu s nadsenim vsetky mozne luky sveta a nikdo tu nikoho neponizuje pretoze ma rad indianske , indonezske , alebo Bhutanske. Nech sa ti dari.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 1:55 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav napsal:
Robím si náradie napr. ako toto... neviem ako to je silné ale je to agát self 120cm a strieľa s neflightový šíp 30g+ na 140-150m .Twisted Evil .

Slušné...

Já taky nejsem lukaŕ ale obdivuji jakékoli pokusy něco udělat. Je jedno, zda z jednohu kusu dřeva nebo různé pokusy s lepením, kompozity atd. A taky mi je jedno jaké období i když respektuji, že někoho baví jenom určitá doba... Je potřeba si uvědomit, že když u nás chodili lidé v kožešinách a pomalu lovili mamuty, tak v Indii, Číně a Egyptě atd. byla vyspělá lukařská tvorba a již v tomto období vlastně dělali pokusy s kompozity. V tomto tedy obdivuji všechny, co něco dokážou. Je právě škoda, že někteří jedinci tak trochu ješitně opustili toto fórum a smazali své příspěvky. Pokud v nich bylo něco zajímavé, tak je to škoda.

Každý jsme jiný a já např. Dunihlave jsem soutěživý typ i když asi výsledky nikdy nebudu mít nějaké super. Takže tolerujme se navzájem a je to..
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

Som fanúšik tradičnej lukostreľby , vyrábam si vlastné náradie , s nikým nesúťažím a niesom ani súťaživá povaha , mám rád výmenu skúseností na tomto fore . Robím si náradie napr. ako toto neviem ako to je silné ale je to agát self 120cm a strieľa s neflightový šíp 30g+ na 140-150m .To čo robím v tejto oblasti ma teší a stále sa zlepšujem .Nemám rád ked tzv. profesionalnych lukáry vstupujete do diskusii v snahe jeden druhého potierať , podľa mna tým sami sebe škodíte .A nechápem prečo pan P. vôbec niekoho nazýva trolom .Ak sa pan P. nebude chovať ako armadny generál nebude mi vadiť ,a teda nebudem mať dôvod naňho útočiť . A ak má nejaké psychycké problémi tak mu môžem poradiť že vegetariánstvo mu asi nepomôže zlikvidovať canididy Twisted Evil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 11:43 am    Předmět: Citovat

Jasi, nikdy jsem na tvé příspěvky nereagoval, ani na tvou práci. Co se týká toho co vyrábíš, tomu nerozumím a nekecám ti do toho. Co se týče toho, co jsi níže napsal, reagovat budu, protože tomu rozumím.
Píšeš, že je Jaro v debatách "hulvát" a sám to napíšeš urážejícím způsobem.
Je to naprosto jednoduché. Každý, kdo si to přečte, nabude pocitu, že se srazili dva hulváti a jdou si po krku.
Někoho urážet je opravdu jednoduché, ale zároveň to snižuje úctu ostatních k onomu pisateli, v tomto případě k tobě.
Sem jsem chtěl napsat něco peprnějšího na tvou osobu, ale kašlu na to,nestojí mi to za to.
Je mi moc líto, že jsi měl takové problémy s dcerou, všechny to určitě dojalo k slzám, navíc je to k tématu.....
A mimochodem, opravdu se těším, až uvidím nějaký tvůj presentovatelný skládaný luk, čekám na to společně s ostatními už hodně dlouho.
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 11:43 am    Předmět: Citovat

Hawkwin sproste nadávať som ti začal až ked som zistil tvoju záludnú povahu (aj ked,celkom ma bavilo zo začiatku ako si chcel likvidovať Gawaina) Very Happy , to je môj nedostatok že sa neudržím (nedávno mi vypršala podmienka za ublíženie na zdr. že som sa neudržal niekomu v priamom kontakte Very Happy ) V mladosti som sa venoval boj. šporom a strávil som aj pár týždňov v Aubagne atd. než som zitil že som lemra a anarchista ,a zabalil to ,tak mi prídu dosť smiešne tvoje poznámky o tom 15r čo ma preští v každom smere (vživote si ho nevidel ani mňa tak sa zdrž drbnutých vyhlásení))a kroť sa lebo budem chcieť aby si mi povedal do očí že som trol .Každopádne ak si vegetarián a ateista tak začínam rozumieť Rolling Eyes .Inak redhorsove kopozity sú celkom pekné , a nezdalo sa mi že bi napísal niečo strašne trolské aj ked nie je celkom moja krvná skupina Very Happy , ono ale chápem ,všetci čo ti nepritakajú a májú proti tebe výhrady sú troli ,ako inak .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 10:38 am    Předmět: Citovat

Som rad , ze konecne neriesis kompozity vs drevaky , ale ludsku stranku veci. Necitim ta , ako nepriatela a ani nemam potrebu na ta znevazovat a pre to som vzdy zaskoceny , ked sa do toho pustis. Podstata neprijemneho pocitu v diskusii s tebou nie je len z hrubych slov , ku ktorym sa vo frustracii uchylujes. Nemusis niekoho priamo nazvat debilom , aby si ho urazil. Dokazes umne pracovat so slovom a v podtexte tvojho prejavu je citit casto hlboke pohrdanie s oponentom , nehovoriac o podtone negacie vsetkoho co sa da okolo kompozitov. Ako som uz napisal , az obdivuhodne manipulujes s faktami ale to by nebol problem , keby diskusia bola prijemna a naladena v pozitivnom a navzajom sa o informacie obohacujucom style.Na to myslim taketo cety su.
Ja mam rad drevenne luky stale. Aj si sem tam nejaky vystruham a Jardo mozno ta sklamem, ale "drapanie dreva " je naozaj lahka vec. Ta zahada preco niekomu tie luky idu lepsie a niekomu nie a lamu sa , nie je vsak v komplykovanosti ostruhania dreva , ale v remeselnej zrucnosti doticneho. A ta rozhoduje vo vsetkych remeslach , nie len v lukoch.
Ani praca na kompozite nie je ziadna dryna. Ak je to vsak na jednom cloveku a nie na manufakture a navyse bez spravnych informacii o NIE JEDNOM materialy-dreve, ale o NAJMENEJ 6 materialoch ,tak to zacina byt detektivka. Ked budeme vediet najmenej to, co nasi historicky predchodcovia o vsetkych materialoch co treba , tak sa vyroba kompozitu celkom pravdepodobne stane nezaujimavou a fandovia sa zasa mozu kludne vratit k struhaniu dreva , pretoze to bude stale viac dobrodruzna zalezitost s casto neocakavanym koncom.
A pokial je nieco zahada , tak sa to vzdy poklada za vyssi level. Laka to.
A co sa tyka pubertiaka Nicka, mas pravdu . Musel som sa brzdit aby som nebol k nemu ostrejsi , pretoze mam doma takych zopar a naozaj nebudenm skladat ucty 16 rocnemu pubertiakovy .

Nie si nahodou este aj vegetarian /?/(okrem ateistu a bzdiciho duchara ) , to by mnohe vysvetlovalo .S hruzou spominam na dobu ked moja dnes 22 rocna dcera pestovala fanaticky veganstvo. Bola nervozna, neprijemne hadava a vo vsetkom musela mat pravdu a posledne slovo...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:43 am    Předmět: Citovat

Ještě jedna věc - z vašich poznámek (Jas, Eon) a spol. jsem vyrozuměl, že chápete výrobu kompozitních luků jako "next level" a "drápání dřeva přechodné" apod. Je to ovšem právě tahle dualita která z toho dělá problém - dělání dřevěných luků není tak snadné jak by se mohlo myslet, nebo jak tak často vyhlašujete. A nejsem si jistý, jestli je to první krok k dělání luků rohových - protože krom obecných řemeslných dovedností se při jednom ni druhém neřeší tytéž problémy. Velice často se mluví o "postoupení na další level" - "přejití k nám" apod.
Ostatně i ten Redhorse, který velkohubě prohlásil, že je to práce na 3 hodiny ten silnější dřevěnej luk zlomil (po třech dnech) - a to dělá normálně luy dřevěné. Tak se račte zamyslet kdo je skutečně zaujatej, v době kdy jsem natírán nátěrem který má křičet: "hledmě fanatik".

J.
(Jinak si po zkušenostech s výrobou hudebních nástorjů myslím, že je to spíš podobné pracem v houslařině, než výrobě dřevěných luků, není to opravdu moc podobné)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:30 am    Předmět: Citovat

Pánové pánové - jen v pár bodech i když jsem se zařekl, že už sem psát nebudu -

Ona je to spíš pověst o mé sprostotě, že ano - vždycky když se neudržím je to v tváří v tvář někomu jako Eon, nebo Redhorse - se kterým máme dlouhou minulost a je to opravdu troll nejhrubšího ražení.

Myša - ano koncept "burden of proof" implikuje to, že pozitivní tvrzení je nutno dokazovat, nikoli "vyvrat´mi to a to s čím jsem právě přišel" A Jas skutečně přišel se sadou bodů které prostě jen tak vyhlásil a očekával, že je kdokoli bude akceptovat bez ptaní.

Ján Nagy - ano byli jsme v kontaktu a pak na mě vydindal Strettonovu adresu, což se nikdy nemělo stát - protože Marka dost dlouho otravoval - tedy pravděpodobně byl dost neodbytný. Já ho neznám osobně - a je velká pravda, že ten osobní kontakt většinou obrousí ty hrany které jinak můžou vzniknout -ale spousta lidí, jako třeba i ten Stretton dělají to co dělají velice průhledně - je to kvůli tomu aby se z toho ostatní mohli poučit - já jsem teřba rozměry luků jako návod pro začátečníky postnul nejmín´20X , to jen tak naokraj, stejně jako rady jak na natahování a spoustu lidí jsem to nezištně naučil. Dělat něco v ústraní není samo o sobě známka skromnosti - může to být stejně ochrana know how. On je na střílení silnými luky lépe vybavený než já, jednak váží o 35 kilo víc, druhak má silnou kostru - kterou já mám gracilní a je rozdíl, když máte kompresi kostry 10 cm při nátahu 120, nebo 170#.

Nick Fennema - milý Eone, Nick se ve skutečnosti nejdřív zajímal o rohové luky, ale to téma silných dřevěných luků ho zaujalo tak, že si nějaké udělal a trénuje, není tedy divu že shání rohy s gemsboka, nejspíš je sháněl už dávno. Krom toho dělá mnohem lepší luky než ty i když to nedělá dlouho a natáhne v 15 víc než ty dneska a to o dost. Co dodat.

Myša - je zajímavé, že například v postech z r. 2006 kdy se celkem normálně bavíme o třeba lucích od Grozera apod a to i s Jasem. Tu animitu dokážu přesně vystopovat k jedinému příspěvku a to je kdy jsi velice barvitě popisoval Esunkejův rekord a to způsobem který se nechá směle popsat jako čirá fantasy - a po mé reakci jsem byl směle natřen dehtem, posypán peřím a označen za veřejného nepřítele č. 1. - protože jsem šáhl na tvoje oblíbené téma způsobem které se ti nezamlouvalo.
Nikdo tím spíš já nemá v oblibě patronizování ve kterém se tak vyžíváš - například usazení Draka s tím že : "má držet hubu dokud nebude mít věk alespon´na volby" - nebo Jasův komentář na Nicka "Young man". Velice rád píšeš o tom "že to děláš už 37" let - což pravděpodobně zahrnuje dobu kdy sis jako kluk dělal luky - jako všichni (třeba i já) - nicméně dřevěné luky tě nezajímají - ani je neumíš dělat, což bylo vidět když jsi tu kdysi něco postnul a obecně se o nich vyjadřuješ degradujícím způsobem - a rohový cos udělal nevydržel ani pohromdě. Ano - čas veřejně prohlásít, že nejsi lukař (což jsi udělal) co kdyby náhodou a chopit se plastového Hwarangu. Je dobré, že neustále píšeš, že "všechny urážím" - přičemž například na tomhle serveru to byli lidé dva - Ogen, který opravdu není nejostřejší tužka v šupleti a Eon na kterého si může každý udělat názor sám. Na Paleoplanet 3 - podvodník který přišel s lukem z finské břízy "který nebyl nijak vylepšený" (byla v něm uhlíková lamka) a indiánským lukem s osage "který byl starý autenický" (Žlutý jako kuřátka.), Redhorse, který i přes fakt že nepoužívá sprostá slova se chová jako dobytek - patronizace zlehčování atd. - přes fakt že pokaždé když byl požádán aby předvedl co tak velkohubě hlásá padl přímo na čumec. A Mika Nuotio - psychotická verze finského Eona, který se neváhal přihlašovat pod různými nicky a hijackovat thready až do bodu kdy ho majitel serveru legálně zabanoval u providera. Hurá! 5= všichni, spin doctoring much.


Eon - chápu, že pokud dokážeš rok obtěžovat napadat a urážet členy fóra, mě, Páju, Kejvala atd a nic se neděje - dodá ti to odvahy. Některé psychotické emajly které jsem dostal jsou opravdu na pováženou. To žes byl poprvé zabanován adminem který se jinak drží zpátky (Petr) a že to bylo po tom co jsi opojen úspěchem nastoupil na Itazipu - aniž sis uvědomil, že je "spřáteleným členem gangu" tedy ne černá ovce jako já. To že to bylo potřeba udělat ještě jednou mi napovídá, že ses nepoučil. Nicméně chápu proč máš ted´volnou ruku, je vždy úžitečné držet si po ruce tupý instrument - například na mě, některým lidem se jistě hodíš.

Gator - upřímě, jsem na tebe byl naštvaný po tom článku o Grozerovi - kterého jsi (jak je to už dávno) ukrutně vychválil ve střelecké revue. Hned ráno co to vyšlo mi volali lidi z altblau regimentu, kteří si to kupijí prakticky jen kvůli palným zbraním a ptali se proč je článek pod kterým se (jako poděkování) nachází moje jméno pod tak senzacechtivým žbleptem. Nicméně nemůže se mi samozřejmě líbit to že na mě nastoupíš pod neznámým nickem (Gator) - aniž by ses identifikoval.

Kam vůbec ukazuje váš morální kompas pánové - anonymní útoky pod neznámým nickem, nebo jasné prohlášení páně Eona : "že stejně psal tak aby mě každým příspěvkem rozzuril", nebo anonymní nástup na jiný server s agendou - to vše je naprosto v pořádku, ale používání slov jako "kurva, nebo do hajzlu" není? Přičemž komentáře lidí jako Kejval, nebo třeba i Pája (i když je to kamarád) k situaci se shoděj ze stolu jako nic, nejsou to přece členové gangu. A i ty omluvy jim jsou jaksi neupřimné, jednoslovné ...hmm hmm

Celé to pěkně vystihuje situace kolem Grozera - ještě před 3 roky se o něm veskrze mluvilo pozitivně, po neúspěchu s hromadně doveženými luky z mongolska (které jsou beztoho turistické kvality) se k němu dělaly zájezdy "pražských milionářů a výstředníků" - a dneska se na jejich práci v pdstatě fluše (tedy jeho a kassaie). (Myša kulantně napíše, že se jeho nároky zvedly - což je sice věc kterou dokážu pochopit) - nicméně situace se pomalu dostává do bodu kdy jsou z nich "výrobci nábytku" "polyamidových hraček" apod. - přestože jsou to nejspíš oni kdo pro běžné uživatele a nadšení té masové základny udělaly nejvíc. 415 m s TRH turkem o cca 80# není taky tak špatné vzhledem k té síle, at´je rohový nebo ne.

Přeberte si kdo si kolik vymýšlí : "všechny urážím" - 5. (pokud je váš jemnocit tak vyspělý, že nesnesete, když někdo mimo použije sprosté slovo, nechápu jak přežíváte v normálním světě), mé další nedostatky "rabidní longbowman" (dělám třeba i neolitické luky a pěkné placáky, "neprodám rohové lučiště na kuši " (nikdo vám nebrání vyrábět a prodávat je, jistě je to výnosný kšeft),"Neprodává suché lukařské dřevo" - viz výše, "je to skrytý obdivovatel rohových luků a vyrábí je tajně" - ano, po 5 letech kdy mi na polici leží ostrouhaná rohovina a 2 kdy mám ten toulc z MB na který jsem si musel vyhoblovat kopyto atd...kdy lepím wothanovi k. lučiště na kuši, "Bojí se o buissnes" - už skoro dva roky dělám luky jen v omezeném nožstí jako bokovku a stíhám tak zhruba 2 měsíčně atd... (a kdyby pokaždé když někdo chce dřevák silnější 60 lbs nemusel běžet ke mě).

Krom toho dělám charitativní činnost a jsem odporný ateista který bzdí směrem duchovno a mluví sprostě, ale ne nahlas v divadle. Twisted Evil

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 11:52 pm    Předmět: Citovat

Laughing Tu kladu som drzal v ruke u Jana . A je fakt , ze Jano uz hoohdne davno striela a roby drevenne -a pri tom iba jasenove luky cez 100 lb a strielal s tym cez 250 m hodne davno. Jano je asi taky obor - co sa tyka vzrastu asi ako Jarda, takze ma doma postaveny cely kladkostroj vlastnej vyroby, kde trenuje specialne chrbtove a ramenne svalstvo na zvladnutie takychto tazkych lukov. Mysli to s flytom smrtelne vazne.
Navyse je rozumnejsi , ako ja a nelezie do podobnych debat kde si rozny jedinci honia ego. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 11:01 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
A vobec , nemame co pisat o lukoch , historii a svojich nazoroch na ne pokial nie sme na urovni jadrovych fyzykov skryzenych s mikrobiologickymi botanikmi, pretoze bez merania, vazenia pocitania , mikroskopickeho skumania vsakovakym smerom nemame co prispievat a nieco si mysliet len tak Rolling Eyes !


Můžeš ho směle uklidnit JASi, že takovéhle kvality tu jsou. Jano Nagy se svým základním výzkumem je myslím celkem jedinečný. To, že on opravdu není žádný chvastoun, vede k tomu, že o jeho zkušenostech hawk nemá ani páru. Ale mimochodem, kdysi si psali a když mu Jano v soukromém mailu celkem bezelstně napsal, že na trénování flightu používá luk nad sto liber tak s ním JP přerušil kontakt Smile
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 7:24 pm    Předmět: Citovat

předpokládám, že jsi byl povinen dodat odkazy, výpočty, věrohodné očité svědky, výsledky tvé práce a když to uděláš, tak jsou to nevěrohodné blafy...Přičemž oponent je prvozdrojem Laughing
Jak si stál Adam??
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.