Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tis
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 1:18 pm    Předmět: tis Citovat

alwarez napsal:
Jestli si prectes 4 dil mohl by jsi se tam docist i o lukarich v Cesku jak vyrabeji tisove luky . !!!!


V Čechách žádní lukaři, kteří by pravidelně vyráběli tisové luky prakticky nejsou. Má to 3 jednoduché důvody:
a) nedostatek kvalitního tisu. Sem tam sice někdo někde "upytlačí" nějaký ten "domácí" kousek, sukovatý a nevalné kvality ale o pravidelné výrobě nemůže být ani řeč. Takový kousek se pak buď dostane k někomu, kdo z toho ten luk dokáže udělat (např. Hawkwind, Pája 111, Kaša, PeZ...) nebo ne. Otázkou pak smozřejmě zůstává i výkonnost těchto luků z poměrně nekvalitního tisu a často může jít o záležitost především "image", protože ten tis je přece jenom krásné dřevo.
b) importovaný tis je relativně drahý, prakticky se sice dá objednat po internetu ale je riziko, co vlastně přijde. Tzn. pokud by chtěl někdo dobrý luk, musel by poslat lukaře na vlastní náklady alespoň do Německa vybrat dřevo od těch, kteří to prodávají.
c) V Čechách je fakticky velmi málo těch, kteří umějí takový luk [u]dobře[/u] udělat, i když je spousta těch, kteří o tom "zasvěceně hovoří" . Pokud už by si někdo koupil např. čtvrtpoleno "pacific yew", komu by ten luk dal vlastně udělat?? Nebo by se do toho snad pustil hrdinsky sám?

Jenom pro úplnost a proto, že je často tato tzv. "lukařská část" fóra zaneřáděna iluzemi a někdy i polopravdami až nesmysly, uvádím seznam majitelů tisových luků v Čechách, jak jsem se snimi na různých turnajích, soutěžích nebo i jinde setkal za poslední 3 roky .
Doufám, že se nikdo neurazí pro zveřejnění ale považoval jsem za vhodné to sem dát, aby nevznikl dojem o záplavě tisových luků v Čechách. Přece jenom toto fórum může číst široká veřejnost a pak se vytváří zkreslený dojem o skutečnosti.
Pokud jsem na někoho zapomněl, omlouvám se a doplňte se, prosím, mám jenom jednu chatrnou paměť a ta mi říká, že pravidelně tisákem střílí na soutěžích jenom 1-2 střelci, zbytek tisových luků v Čechách slouží převážně k dekorativním účelům ale mohu se mýlit. Vlastníky uvádím abecedně:

1. Hawkwind - vlastní výroba, soutěže v Čechách už nestřílí, je to především náš přední výrobce bezlaminátových luků

2. Kaša - vlastní výroba z biletů, střílí pravidelně turnaje především na Moravě, většinou jasanovým longbow vlastní výroby, přímé luky evidentně umí včetně tisů

3. Pája 111 - viděl jsem krásný luk z biletů, přímé luky evidentně umí včetně tisů, na soutěžích se v Čechách neobjevuje, vyjímku tvoří asi Wothanburg, kde na fotkách (letos jsem nebyl) drží krásného tisáka z jednoho kusu

4. Palivec - pěkný tisák od Hawka, dříve střílel často, teď ho vídám méně, pravidelně Wothanburg, ale i Lazluk ap., zpravidla jsem ho viděl tisáka šetřit a střílet s ELB z IPE + tuším hickory

5. Pavel - "kůžař, brašnář": - střílí pravidelně tisákem 3D ale jezdí na soutěže už málo, luk koupil v zahraničí

6. Richard K. - tisákem střílel jeden čas pravidelně, dnes už ne, prakticky šlo o vlastní úpravu nevhodně vyrobeného luku

7. Hrom: vlastní výroba, pravidelně s ním střílí na Lazluku (a možná i jinde), letos i Všetický Naadam, královská ústupovka - 75m!

8. Kaša tisákem od Hawka +100#

9. Jaroslav Godfried - Adraj má tis 45# taky od Hawka,

10. Vláďa ...? tis 65# od Kaši.

11. Žena Páji 1111: - výroba zřejmě manžel (toho luku teda), na turnajích asi zatím zřídka ale doufejme, že to napraví a "starej" jí pustí mezi lidi!!!, teda lukostřelce no

Víc se mi nevybavuje.

alwarez napsal:
Kdydy kazdy si precetl tyhle 4 dily nemel bych o cem psat ,kazdy by perfektne rozumel lukum!!!


Nerozuměl. Jen by o nich prostě četl. Je mi líto.

Jenom teda ještě 2 poznámky:
- uvědomuji si, že jsme tady v tom tématu "off topic" takže pokud to bude někdo chtít někam přesunout, tak ať to udělá. Já tady v tom jenom pokračuju, protože mě Zmapování tisáků v Čechách a na Moravě osobně zaujalo
- hlavním cílem ale byla reakce na Alwarezův příspěvek, který mi teda připadal hlavně "off reality" a těžce zavádějící. Asi holt ne všechno, co se v nějakých knihách nebo na internetu píše je vždy úplně pravda a je potřeba občas "vzít rozum a hlavně luk do hrsti" a taky vyrazit mezi lukostřelce a kouknout se na vlastní oči, o čem ta lukostřelba v Čechách vlastně je!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.