Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tis
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 11:14 am    Předmět: Citovat

[quote="Griffin"]Re Cornus: Jenom aby s těmi luky všichni pěkně stříleli!! No ale nevím s těmi luky Morriganů..Kaša, aktivní člen skupiny, ti tam určitě bude konkurovat Very Happy
Tak pardon, pri obchodovaní používajú civilné mená. Na Morave mám viacero lukov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
cornus napsal:
Witch Elm- o aký botanický druh presne ide?


Do Googlu jsem zadal tři slova: Witch elm ulmus

Všechny odkazy tvrdí, že je to ulmus glabra Confused

Takže by som to zúžil na
glabra- rastie aj u nás a drevo považujem za najlepšie z našich brestov
procera- anglický endemit
Presuňte to prosím do príslušnej témy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 11:09 pm    Předmět: Citovat

Díky. Ale ve střelbě jsem byl na Modré ve finále s Ozzym,
a ten to vyhrál jen o ten nejslabší vláseček Twisted Evil Wink
Ale je to vítěz minulého ročníku a letošního Rogaru (a střílí lukem by
Kaša), tak mu to přeju.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 10:30 pm    Předmět: Citovat

Kaša napsal:

A mimochodem,moje výsledky jsou na pytel, protože blbě střílím,
a ne že mám silný luk

Kaša


No ale s mečem ti to zase dneska šlo.Snad by jsi nechtěl ještě dobře střílet Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 7:39 pm    Předmět: Citovat

Griffine, já jsem odstřílel s mým tisákem +100# čtyři soutěže,
a například na Chřibském Krkavci jsem dal za první den kolem
100 šípů a za druhé dopoledne dalších 140 šípů. Takže terčovka i větší
počet šípu jde zvládnout.
A mimochodem,moje výsledky jsou na pytel, protože blbě střílím,
a ne že mám silný luk Embarassed Laughing .

Kaša
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

Zistil som, že čerstvý odrezaný tis má hladkú kôru pri stlačení mäkšiu ako potom pri usušení, čo je signál, že je pripravený na spracovanie, howgh!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 10:45 pm    Předmět: Citovat

Re: Drakobijec: 100# je pořádná porce. Takovým lukem se i nějaká soutěž střílí velmi, velmi obtížně. Takto silné luky byly luky válečné na střelbu válečným šípem do dálky. Technika střelby tímto silným lukem je podstatně odlišná od střelby terčové nebo od střelby disciplin na soutěžích a turnajích, kde je přece jenom spousta terčů na vzdálenosti do cca 50m s převahou disciplin do 25m. Ale to asi výš.
No přeju aby se někdo našel z Brna, kdo tě občas někam sveze, je škoda nechat ten luk zahálet. Nicméně teda je otázkou jestli na turnaje nepoužít něco "slabšího" nebo respektive úměrného stříleným disciplinám. U nás prozatím soutěže typu flight pro luky bez limitu nejsou a pokud se brzy objeví, tak asi tak 1-2 spíše demonstrační akce za rok.
Ale rozumím tomu, že se někdo pokouší ovládnout silný luk a podívat se "na zoubek" tomu, jak to vlastně v historické době bylo! Já bych na takový luk nedostal asi ani tětivu! Tak mnoho zdaru a držím palce, aby se soutěže i pro tyto luky začaly u nás brzo objevovat. thumbleft
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

Re Griffin: Letos jsem střílel turnaj na WB, měl jsem 100# svídovej luk.
Možná časem až budu mít nějakej dopravní prostředek.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 10:05 am    Předmět: Citovat

A fástflajtová tětiva bugatce nevadí? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 8:26 am    Předmět: Citovat

To je pravda alwarezi,že luky možná budou líp fungovat.Ale tady jde o to,jak bych ti to vysvětlil?To jako kdyby jsi do bugatky veterána chtěl nacpat nový motor,že bude líp jezdit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 5:07 am    Předmět: Citovat

Nezoufejte nad spatnym tisem ve stredni Evrope stale muzete nalepit na spatny tis backing z jasanu ,hickory a bambusu ,puritani tisovych luku vas urcite ukamenuji ,ale vase luky budou fungovat a velmi dobre fungovat ,ohobluje se bile venkovni drevo tisu a nahradite bambusem.
To same plati o osage orange a urcite by fungovalo i u akatu !!!!
_________________________________________________
Poveste ho,ze byl jinej ; poveste ho ,ze byl linej
povesteho ,at se houpa.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 4:12 am    Předmět: Citovat

Nikdo nevi z jakeho botanickeho druhu Witch Elm ty luky Welsanu byly,nebot archeologie zadne zbytky techto luku zatim nenasla. Osobne nevim ,ktere druhy Witch elm se ve Walesu nachazeji ,jestli pouze jeden ci 4 druhy atd. Tez nevim jak se druhy techto stromu lisi od sebe na prvni pohled nechce se mi to vyhledavat na na netu. Kdyz se zacneme bavit o poddruzich jednoho druhu stromu ,vse muze byt osemetne a prekvapujici ,nebot dubu okolo sveta roste 200 poddruhu atd. Kazdy zna borovici ,ale v americkych poustich roste borovice osinata kde stari stromu bylo napocitano 4500 let a strom ma 15-20cm v prumeru .Ja ani nevim z jakeho botanickeho druhu byly vyrobeny ty repliky Welsskych luku ,nebot se udava pouze Witch elm . Pred 10 000 lety Britanii stale spojoval s kontinentem pruh zeme ,diky ledovci co stale vazal tolik vody ,ze proste nebylo tolik vody v mori ,proto na severu Evropy nachazime vesnice v mori az 6 km od dnesniho pobrezi a tak si myslim ze Witch Elm se dostal do Britanie prirozenou cestou rozsireni jako dalsi stromy! Nejak si nemohu stale predstavit Rimany jak v Britanii sazi stromecky ,nedobyli ostrov pro tyhle ucely!!!!
_________________________________________
Poveste ho ,ze byl jinej ; poveste ho ,ze byl linej;
poveste ho at se houpa.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 11:42 pm    Předmět: Citovat

Drakobijec napsal:
Tak dobře, já má 2 tisáky. Jsou to ovšem spíše pokroucený klacky, jeden 40# a druhý 60#. Další dva mám ve výrobě a na jeden warbow se suší materiál.


A máme č.13: Drakobijec - 2kusy vlastní výroby 40# a 60#. Na závodech a turnajích zatím neviděn. Pokud si vzpomínám na jeho příspěvky dobře, tak docela trénuje. Takže dostane Z - zahradního střelce. Co takhle alespoň Moravská liga? Viz http://www.morrigan.estranky.cz/
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 10:09 pm    Předmět: Citovat

Tak dobře, já má 2 tisáky. Jsou to ovšem spíše pokroucený klacky, jeden 40# a druhý 60#. Další dva mám ve výrobě a na jeden warbow se suší materiál.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 4:55 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Witch Elm- o aký botanický druh presne ide?


Do Googlu jsem zadal tři slova: Witch elm ulmus

Všechny odkazy tvrdí, že je to ulmus glabra Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 4:33 pm    Předmět: Citovat

Kocourek má 2 tisy, jeden zlomil a udelal z nej kratky 140cm longbow Smile pro dceru, pry střílí pekne (jak luk tak holka) mi dneska rikal, asi 25liber síla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 4:21 pm    Předmět: Citovat

Z fóra Brodec máme další tisák:

č.12.:Pike: výroba Hawkwind, 90#. Jestli s tím střílí a kde, nám snad sám doplní, zatím evidujeme jako "D" - dekorační
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 9:27 am    Předmět: Citovat

Zo zoznamu brestov som vytipoval štyri, z ktorých jeden to určite bude. Sú to pôvodné európske druhy.
Ulmus glabra- brest horský
Ulmus minor- brest poľný
Ulmus laevis- brest vaz
Ulmus procera- brest anglický
Všetky anglické bresty (Ulmus procera) sú pravdepodobne klonmi jediného stromu, ktorý priniesli na Britské ostrovy pred 2000 rokmi Rimania zo Španielska. Potomkovia prvého stromu sa celé tie roky nezmenili, pretože brest sa rozmnožuje len nepohlavne (výhonkami) a netvorí semená. Zistil to Luis Gil a jeho kolegovia z univerzity Ciudad v Madride, píše vo svojom najnovšom čísle časopis Nature.
Vyrobil som niekoľko vydarených lukov z brestu no neviem presne aký druh to bol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 8:57 am    Předmět: Citovat

Witch Elm- o aký botanický druh presne ide? Jilmov je veľa. Názory sa rozchádzajú.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Brest_(strom)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 5:19 am    Předmět: Citovat

Witch Elm bylo drevo Welsskych bojovniku co bojovali proti tehdy mlade Anglii mezi lety 1100 a asi 1250 a lukostrelba z techto luku byla predchudce tisovych luku Anglie i kdyz je mozne ,ze slabe luky se tehdy uz vyrabely na strane Anglie z domaciho tisu a kdyz prisla bitva u Krescaku 1346 cely narod uz trenoval lukostrelbu 100 let jenom na kontinente o to nevedeli ,nicmene Witch elm je urcity druh jilmu co snesl pozadovane tahy Welsanu. Tento jilm je vlastne hrcak /jmeno co jsem si ted vymyslel / nebot po stahnuti kury na hrbete jsou strasne hrboly ,vlastnost kterou trpi tez nektere druhy hickory. Nevyhoda je ze cele zvetsuje vahu ramene a tim zpomaluje navrat ramene a tim je ta rychlost sipu mensi nez by mela byt k urcitemu tahu . Podle jedne povidky zapsane v teto doby latinsky vime jake byly tahy tehto luku a ucinek .Ti co budou po mne chtit dukazy ,tezko se jich dockaji ,latinsky neumim a moje anglictina saha pouze do roku 1635, nebot z te doby stale jsem schopny precist noviny a stredoveke angl. rozumim velmi malo ! Dva anglicti vojaci utikali pred bandou welsskych lukostrelcu a ti unikli v nejvyssi cas rozdil naskoku byl pouze 20 yardu, nez zmizeli za vraty pevnosti ,rozzureni lukostrelci vystrelili dva sipy z zmizeli . Po nasledujici inspekci se zjistilo ,ze hroty pronikly vysusenym dubem vrat co byly dlan tluste ,hroty tedy ukazovaly spicky na druhe strane ,hroty byly ponechany ve vratech 2 roky ukazat krali az pojede kolem pevnosti .
Moderni lukari se toho chytli a rekonstruovali luk z tohoto dreva a spicky sipu a vysuseny dub co se dohodli ze bude 3,5 palce tlusty ,vzdalenost vime a zacaly pokusy ,nez se povedlo tento vykon duplikovat luk mel o neco vice nez 100liber a hroty byly 5 palcu dlouhe jehly namazane sadlem aby se zmirnilo treni pri proniku drevem ,nevim vahu sipu . Kdyz Welsane byli zpacifikovani byli najimani do angl . vojska jako lukostrelci za 2 pence za den podotykam se svymi velmi osklivymi luky a tak ze zacatku angl.lukostrelba byla nejmene polovina jilm a polovina tis ci v dalsim moznem pomeru ,ale luky urcite nebyly pouze tisaky !!!!!!!!!!!!!
_______________________________________

Poveste jej vys ,ze byl jinej-- poveste jej vys ,ze byl linej
poveste ho at se houpa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 1:33 am    Předmět: Citovat

Re Cornus: Jenom aby s těmi luky všichni pěkně stříleli!! No ale nevím s těmi luky Morriganů..Kaša, aktivní člen skupiny, ti tam určitě bude konkurovat Very Happy

Po upřesnění údajů č. 12 Pepíno z Brna- tis Hawk 60#, aktivně trénuje s tímto lukem, takže zrušena kategorie D (dekorační) a nahrazena Z - zahradní. Doufejme, že ho to naštve a přestoupí s tak pěkným lukem do kategorie T = turnaje.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 12:02 am    Předmět: Citovat

Ako sa nám tie puvodní luky pekne rozmáhajú. Len tak ďalej aby sme strúhači mali prácu.
Morrigani majú myslím moje luky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 11:30 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Ti to "zas se dlouho neozvu" dlouho nevydrželo. Very Happy


Správně! Jak se mihne někde tis, je třeba aby lukař i lukostřelec těžce zbystřil! Já už jsem vysadil 2 a 1 cedr taky. Wink Za několik generací uvidíme!

Takže máme:
č.12.:Pepíno z Brna: výroba Hawkwind, 60#. Jestli s tím střílí a kde, nám snad sám doplní, zatím evidujeme jako "D" - dekorační, eventuelně "Z" jako luk zahradní.

č. 13: Deadguy - podle vlatních zpráv zde na serveru vlastní výroba a 130#. Jestli s tím střílí a kde, nám snad sám doplní, zatím evidujeme jako "D" - dekorační, eventuelně "Z" jako luk zahradní.

No, ještě pár dní počkám a pak udělám celkový upgrade seznamu. Doplním libráž, pokud budeme vědět, a to jestli se s tím lukem střílí nebo ne. Nemůžu se vrátit k původníí zprávě, tak to pak předělám. No tak ještě teda trochu provětrejte skříně a mozkové závity, jestli se tam nějaký ten tisák neválí!

Jo a ještě jedna věc mě napadá: Původních luků je docela dost, alespoň tady podle fóra, teď jsme napočítali dokonce 12 tisáků!!! Luk, dříve zbraň, dnes sportovní a hobby potřeba, by se asi neměl válet v koutě! Takový tisák už vůbec ne, vždyť je to pan Luk.
5. září se koná akce, která jako jedna z mála v ČR má samostatnou kategorii Původní luk - Viz zde Turnaje a Mčr 2009 v tradiční lukostřelbě. Zatím nás je tam v kategorii původní luk jenom 5 a to 2 z nás ještě neví, čím budou střílet Rolling Eyes .

Zaznamenal jsem i letošní přihlášku Morriganů - Bódi a Krovkáče, paráda, paráda.
Tak co ty ostatní luky, co?
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 5:08 pm    Předmět: Citovat

Osage je v priemere tvrdé a husté drevo, typicky SG 0.8, kruhovo pórovité. Je to moruša s tvrdším drevom. Mal som doma poleno z južného Slovenska, na luk to nebolo, samý suk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 4:59 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Aj dobrý tis nieje nejak extra tvrdé drevo, na ručné opracovanie pohodička. SG niekde okolo 0.65.


Aha. A osage versus tis? Samozřejmě asi teda kus od kusu ale už jsi ho měl někdy pod pořízem?
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 11:54 am    Předmět: Citovat

Proste už je doba tisových lukov preč. Viem o niekoľkých vhodných jedincoch u nás, ktorá sú chránené štátom.

Aj dobrý tis nieje nejak extra tvrdé drevo, na ručné opracovanie pohodička. SG niekde okolo 0.65.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat

Re Cornus: Trochu jsem se teď nedávno zabýval tím, jestli usilovat o ELB z tisu nebo osage a vyptával se na to. Odpovědi z Anglie zněly asi takto:

- je velmi obtížné sehnat kvalitní tis, ze kterého by se dal udělat luk, který by výkoností (řešili jsme York a Clout) dosahoval parametrů luků z kombinací dřev na belly + backing zvlášť, eventuelně i trojkombinace, samozřejmě záleží ještě na těch dřevech pro sendvič
- pokud by byl kvalitní tis, tak to ty luky dosáhnou a asi i předčí ale ten není, takže i na méně kvalitní, importované ale z USA nebo Kanady, se dává backing z hickory nebo dokonce z bambusu (ale to vidí neradi, přece jenom je to "tráva" ale na flight luky před tím zavírají oči)
- totéž platí prakticky pro osage, není kvalitní, importuje se a záleží kus od kusu ale více se občas objevuje dobrý osage než tis
- je samozřejmé, že se baví o lucích určitých dostřelů a výkoností, protože tam se s ELB regulérně střílí závody i terčové lukostřelby (do 90m), převážně estetickou funkci "parkových" luků neřeší
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 11:07 pm    Předmět: Citovat

Re Pája 1111: No páni, 125# už je teda "masakr"! Zdálo se mi z těch fotek, že se do něj nějak intenzivně opíráš!! No, na Wothanburgu jsem nebyl, protože mi těsně před ním "omarodil luk" a je u Hawkwinda na léčení, tak jsem jel teda střílet jinam. Fakticky už jsem tak nebyl druhý rok po sobě, loni jsme tou dobou měli dovolenou. No nic.
Jestli má Hawk jeden tisák od tebe, tak "to teda taky píše"! notworthy

125#.... Mno, to už by stálo skoro za "Flight" ... "Ostrovani" to s tím mydlí asi takhle:[url] http://www.etas-archery.com/index.php?option=com_content&task=view&id=123&Itemid=46[/url] Za povšimnutí pro tebe stojí síla luku např. lukaře Steva Strattona!

Abych ale nezapomněl - máme číslo 10:
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 10:51 pm    Předmět: Citovat

To máte ešte v zemích českých a moravských s tisákama celkom pestré.
V horných Uhrách o ničem nevím ak nemajú niečo vo Vinedi.
Robil som jeden slabší z parkového tisu, ale po nedlhej dobe sa rozletel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 10:33 pm    Předmět: Citovat

Hawk má momentálně jeden tisák ode mě Very Happy Jinak můžeš přidat moji ženu....
Ten tis, co jsem z něj střílel na Wothanburgu letos ( škoda, že jsi tam nebyl, chyběl jsi nám) je 125#, to jen pro doplnění.
A už sem zase nebudu dlouho psát, abych nedostával od nejmenovaného zase sprosté maily..... Mějte se Wink
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.