Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tis
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 2:52 pm    Předmět: Citovat

Foto tisu je paráda Shocked , a čo už rozštvrtiť, nič sa tým už neskazí!
60 stupňov je už veľa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

zeli napsal:
Jestli to dobře dopadne, budu mít snad už příští rok přírustek do Griffinova seznamu tisáků. A určitě ho nebudu mít na ozdobu. Zatím to vypadá takhle:
http://picasaweb.google.cz/zelenek/Tis?authkey=Gv1sRgCJfL6d7g98rGEg&feat=
Letokruhy jsou někde tak hustý, že mám problém je spočítat (já už taky blbě vidím).
Starosti mi dělá vrtulovitost. Po rozštípnutí to bylo skoro rovný, po týdnu se udělala vrtule skoro 60° (je to ve sklepě).
Mýša tu jednou psal, že sušit to násilím přetočený je zbytečný, že se to vrátí. Není nějaká jiná finta jak vrtulovitost aspoň zastavit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 2:14 pm    Předmět: Citovat

Jasně. Prostě tis je pro ty trpělivé.
Mimochodem, napočítal jsem v jádru 60 letokruhů. Ale nejspíš jich tam bude víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

Záleží od priemeru.
Ak budeš sušiť v celku priemer 10 a viac počítaj s rokmi sušenia. Podľa priemeru a hustoty dreva to môže byť 1-5 rokov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 12:56 pm    Předmět: Citovat

S tím sušením:
Pája1111 onehdá nabízel tisový kus 12cm průměr 91 cm délka a byl nerozštípnutý.
A ten ital v tom videu na youtube také začíná s celým kmínkem. A na té fotce co má na svém webu má vcelku i větší tisové kmeny.
A do toho teď vy s tím půlením.
Som z toho voľaký zmetený, súdruh Kefalín!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 10:56 pm    Předmět: Citovat

Re Zelí: Kde je ta druhá půlka proboha?!? Nervous
Jak je ta lavička dlouhá? love10

Vrtule: Příští týden se musím stavit u Hawkwinda pro luk, zeptám se.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 8:55 pm    Předmět: Citovat

Zeli, pekný kousek.
Vrtulovitosť je daná rastom vlákien do špirály, to sa nedá zvrátiť. Zastaví to po úplnom vysušení.
Tis by som sušil rozpulený s kôrou a zatretými koncami. V celku to trvá dlho a môže prasknúť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 8:55 pm    Předmět: Citovat

zeli napsal:
Jestli to dobře dopadne, budu mít snad už příští rok přírustek do Griffinova seznamu tisáků. A určitě ho nebudu mít na ozdobu. Zatím to vypadá takhle:
http://picasaweb.google.cz/zelenek/Tis?authkey=Gv1sRgCJfL6d7g98rGEg&feat=
Letokruhy jsou někde tak hustý, že mám problém je spočítat (já už taky blbě vidím).
Starosti mi dělá vrtulovitost. Po rozštípnutí to bylo skoro rovný, po týdnu se udělala vrtule skoro 60° (je to ve sklepě).
Mýša tu jednou psal, že sušit to násilím přetočený je zbytečný, že se to vrátí. Není nějaká jiná finta jak vrtulovitost aspoň zastavit?



Ten je nádherný, jestli by vyšel na dva luky, bral bych druhou tyč. Razz
Ale na silný luk by to vyšlo jenom na jeden Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 8:17 pm    Předmět: Citovat

zeli napsal:
Starosti mi dělá vrtulovitost. Po rozštípnutí to bylo skoro rovný, po týdnu se udělala vrtule skoro 60° (je to ve sklepě).
Není nějaká finta jak vrtulovitost aspoň zastavit?

Někde jsem viděl (snad v TTBB ??), že se má dřevo po štípnutí pevně zafixovat a nesušit volně ložené, ale za správnost téhle rady fakt neručím. Nehledě na to, že už jdu stejně s křížkem po funuse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 7:34 pm    Předmět: Citovat

Jestli to dobře dopadne, budu mít snad už příští rok přírustek do Griffinova seznamu tisáků. A určitě ho nebudu mít na ozdobu. Zatím to vypadá takhle:
http://picasaweb.google.cz/zelenek/Tis?authkey=Gv1sRgCJfL6d7g98rGEg&feat=
Letokruhy jsou někde tak hustý, že mám problém je spočítat (já už taky blbě vidím).
Starosti mi dělá vrtulovitost. Po rozštípnutí to bylo skoro rovný, po týdnu se udělala vrtule skoro 60° (je to ve sklepě).
Mýša tu jednou psal, že sušit to násilím přetočený je zbytečný, že se to vrátí. Není nějaká jiná finta jak vrtulovitost aspoň zastavit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Night arrows.....je fraze z filmu Time line

Pán se vyzná ...
Jinak bohužel obvyklá směs jablek a hrušek s řadou nepřesností i hrubých omylů - barva vs. radar, kameny natírané na bílo (barvily se naopak na tmavo/na černo - viz Flavius: Válka židovská).

alwarez napsal:
Roku 1590 si v Anglii kazdy mohl vykrikovat co chtel

Totéž v bleděmodrém - souhlasit se dá snad jen s první a poslední větou.

Vzhledem k tomu, že v historii má spousta lidí guláš i bez tvých příspěvků, navrhuju tě adminovi na odstřel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 1:26 pm    Předmět: Citovat

oravec napsal:
nerozumiem,neviem ako si si vysvetlil môj príspevok no bola to len sranda vzhľadom na to čo napísal alwarez.i keď možno to tak v minulosti bolo,ktovie Smile

To jsem pochopil, noční šípy jsou taky fór - viz alwarez níže ... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 12:16 pm    Předmět: Citovat

Josh napsal:

Fakt dobrý. Teď už jen čekám, kdo kdy vytáhne na světlo mé oblíbené noční šípy ...[/quote] nerozumiem,neviem ako si si vysvetlil môj príspevok no bola to len sranda vzhľadom na to čo napísal alwarez.i keď možno to tak v minulosti bolo,ktovie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 10:27 am    Předmět: Citovat

Darilon napsal:
jak dlouho schne tisove rozpulené kůry zbavené dřevo???děkuji za odpověďi
Tis se suší rozpůlený? Odkdy? Odborníci doporučují zatřít konce a sušit pomalu přes kůru. Ty dřeva, co prodávají v americe jsou prý sušená 1,5 roku.

Odtud zřejmě pramení moje chybná informace o vyzrávání dřeva na luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 10:19 am    Předmět: Citovat

Specifikace šípů dle EWBS

Ohledně černé barvy šípů - Hawkind má teorii, že dříky mohly být černé, protože byly natřené dehtem, aby lépe vzdorovaly vlhku. To mi přijde vcelku smysluplné, ale asi se to spíš používalo u lepších šípů z důvodu vyšší pracnosti a tím i ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 4:39 am    Předmět: Citovat

Josh: Roku 1590 si v Anglii kazdy mohl vykrikovat co chtel ,nebot prave v teto dobe kralovna Alzbeta I rusila posledni oddily v armade slavnych lukostrelcu a puvodne angl. lukostrelec si nesl dva svazky sipu kazdy obsahoval 24 sipu /48 sipu si nesl dohromady/ a dalsich 48 sipu bylo pro nej vezeno na voze 10 000 sipu na vuz. Zasoby streliva se rozdavaly pred bitvou o tak kazdy lukostrelec mel k dispozici 98 sipu u Krescaku stalo 12 000 lukostrelcu a to znamenalo ,ze armada mela k dispozici
1 176 000 sipu a nektere sipy byly vystreleny 2 krat jak pomocnici lukostrelcu vybihaji ze rad pri odpocinku mezi utoky a rika se ,ze Francouzi zautocili 17krat od 4hod odpoledne az temer do pulnoci ,stredoveke bitvy se poradaly v utocich az jedna strana prohrala ci nastala patova situace a nikdo nebyl schopny kontrolovat bojiste , proto nebylo zvlastnosti v te dobe ,ze Anglicani nasypali do nepritele 1 milion sipu!!! Mam dojem ,ze roku 1599 konecne vsechny luky byly nahrazeny palnymi zbranemi ,zastanci lukostrelby stale placali hubou dalsich sto let,but archery was dead !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 2:51 am    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Fakt dobrý. Teď už jen čekám, kdo kdy vytáhne na světlo mé oblíbené noční šípy ...


Night arrows.....je fraze z filmu Time line co si vymyslel Hollywood,ale neco pravdy na tom je ,nektera americka letadla maji na sobe maskovaci barvu na zpusob oblohy s mraky ,ale barva tez pomaha ukryvat obraz letadla na radaru/castecne/ v noci neni sip za letu videt,ale urcite by nevadilo kdyby se natrel na cerno,pokud se stanete kriminalniky a zacnete strilet sipy za letu havrany a holubi musite natrit sipy cernou barvou jinak ptak bude sip videt a lehce se mu vyhne,tedy pokud mate cerna pera a tycku natrenou na cerno mate "night arrows" kameny do velikych praku se natiraly ,vapnem aby hlavne za slunecneho pocasi byly spatne videt za letu!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 11:25 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Zbyva jeste dodat ,ze v Anglii pouzivaly 2 druhy sipu jeden dalkovy .... na mene nez 150 yardu prisla rada na tezke sipy.... Mohl by to nekdo z vas overit jestli je to pravda?

Tak to by mě taky docela zajímalo, už to tady někdo jednou zmínil, ale nedoložil bohužel zdroj informací.
V roce 1590 doporučoval John Smythe ve své obraně lukostřelby, že by z 24 šípů ve svazku mělo být 8 lehčích dálkových, ale nikde není doloženo, že se to v praxi skutečně používalo.

oravec napsal:

ano je to pravda.ty lehké šípy byli takzvané KAMUFLÁŽNÍ šípy.

Fakt dobrý. Teď už jen čekám, kdo kdy vytáhne na světlo mé oblíbené noční šípy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 6:57 pm    Předmět: Citovat

deadguy napsal:
Griffin: byl jsem dlouho mimo takže upřesńuji .. Jo ještě GRIFFINE, můžeš si opravit v evidenci moje luky ze zahradní na přespolní, vetšina lidí má zahrady pod čtrvtkilometru Smile


Díky moc za info a doplnění k lukům. "Přespolní" je dobrá poznámka, pro tyhle silné luky se určitě hodí víc než "zahradní". thumbleft Nějak to pak v celkovém seznamu upravíme, moje poznámky vás měly trochu naštvat a vyhecovat... Rolling Eyes

deadguy napsal:
teď bude asi následovat pozvánka na nějakou akci jestli jen nekecám no snad to někdy vyjde, ste všichni někde z opačné strany republiky a já nemám moc volného času.. ale určitě bych ten klacek vzal ...


Na akci asi ani ne, jak už jsem psal níže někomu jinému, není jednoduché střílet kratší discipliny silnějšími luky, často ani terčovnice nejsou na to uzpůsobeny. Spíš, protože je vás už celkem dost se silnějšími luky, by vám asi stálo za to, se nějak "dát do kupy" a udělat si nějakou demonstračku jak píšeš, nebo "Flight unlimited" apod.
Takže nakonec přece jen výzva k akci.. Rolling Eyes , já holt mám ty luky rád a rád je vidím střílet no..Embarassed
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 9:34 am    Předmět: Citovat

ano je to pravda.ty lehké šípy byli takzvané KAMUFLÁŽNÍ šípy.na rytíře ve vzálanosti 270m padali jen tak že ryťíři se jen smáli co jsou to za páratka a při tom smíchu nevědomky přišli na 150 yardú kde už padali jako hrušky pod ránami ťežkých šípú. Very Happy Very Happy Very Happy omlouvám se že sem zas i já reagoval no to se proste nedalo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 6:58 am    Předmět: Citovat

Zbyva jeste dodat ,ze v Anglii pouzivaly 2 druhy sipu jeden dalkovy co vazil 700grains/asi 42 gramu / jehoz udajny dostrel byl 300yardu/270m/
pri tahu luku 100liber a kdyz se rytiri priblizili na mene nez 150 yardu prisla rada na tezke sipy co obycejne vazily 2krat tolik co dalkove sipy ,tyhle sipy pry nesly moc daleko, ale mely dobrou pruraznost na kratkou vzdalenost ,mohl by to nekdo z vas overit jestli je to pravda?
Ja nenatahnu 100 lib.luk a jestli mate karbonove sipy tak pozadovana vaha sipu se dosahne u sipu ,ze dovnitr narveme nejake draty na svareni apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 12:24 am    Předmět: Citovat

Josh: Drak mi psal že to bude možná silným stackingem. neměl sem v ruce žádný jiný takto silný luk, jen ten můj o jehož kvalitě pochybuju, nicméně síla je opravdová a znova opakuju, že ho nikdo nenatáhne na 32". a zkoušeli to kurva siláci, to mi věř. zkusím ho přeměřit ještě mincířem možná má 160lb, pak bych uvěřil, že ve středověku někdo střílel 140 na nátah 24" Very Happy


Drak: luk na tvé fotce vypadá silný, ale dokud ho neuvidím zatížený odpvídající vahou nemám důvod věřit že má 130. můj je tisový a vypadá opolovinu tlustší. sorry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 11:55 pm    Předmět: Citovat

deadguy napsal:
A taky nevěřím těm žvástům o MR warbows o síle 190lb. Zaprvé to nebylo třeba, zadruhé by to asi nikdo nenatáhl a pak asi ani nevyrobil. ... Mnohokrát sem četl že luky měly po vylovení od 70 do 100lb a jejich někdejší síla se počítala vzorečkama.

Máš právo pochybovat, ale pravdu nemáš. Že ty nezvládneš 130 lb ještě neznamená, že naši předkové nezvládli mizerných 55 liber navíc. Laughing Laughing Laughing
Jenom krátká rekapitulace:
1. Ještě před MR odhadoval Hardy sílu používaných válečných luků až na 180 lb podle dochovaného středověkého šípu z Westminster Abbey.
2. Ano, údaje byly získány počítačovým modelováním, ale model byl ověřen na replikách známých parametrů (v síle od 100 do 135 lb).
3. Modelování luků z MR stanovilo rozmezí nátahu od 100 do 180 lb, přičemž většina luků se nacházela v rozmezí 150-160 lb.
4. Další praktické pokusy Simona Stanleyho (btw. utáhne 190 lb) prokázaly opět na dochovaných středověkých šípech, že tyto šípy vyžadují pro efektivní použití nátah nejméně 100 lb a těžší šípy 100 g a více vyžadují luky v rozmezí 143-165 lb. Takový luk dostřelí s šípem 100-115 g cca 240 yardů (220 metrů).
5. Perlička na závěr - maximální dostřel takového luku byl zároveň účinným dostřelem, protože podle měření ztratil šíp jenom 15-30% počáteční rychlosti. Jen pro srovnání - ještě za napoleonských válek byl účinný dostřel muškety cca 100 yardů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

teď bude asi následovat pozvánka na nějakou akci jestli jen nekecám Cool no snad to někdy vyjde, ste všichni někde z opačné strany republiky a já nemám moc volného času.. ale určitě bych ten klacek vzal a taky kameru, abych se mohl s klukama kteří to u mě zkoušeli natáhnout podělil o kus legrace Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 6:16 pm    Předmět: Citovat

Griffin: byl jsem dlouho mimo takže upřesńuji teda až teď. Tisové luky mám jen dva, tebou zmiňovaný 130lb a ještě jednu 85ku (celkem mám 7 luků vlastní výroby,žádný kupovaný). Pro mě nejpraktičtějším lukem byl nyní už neexistující 100lb tis s dostřelem 240m karbon. 85ka dopálí stejným šípem na 210m. Ten 130 warbow, jak sem několikrát uvedl, nenatáhnu a pochybuju že by to tu z fora někdo zvládl. Brutální odpor už v první třetině nátahu, kdo to nedržel v ruce neví o čem mluví. 100vka je sranda, 130 masakr. Nevím čím to ti týpci z Youtube, co tahají údajné 125libráky jak dětské luky, měří, ale MŮJ LUK BY NENATÁHLI. NE NA TÁ HLI. Já sem vzal 60 kg železných kotoučů, zavěsil je na tětivu a pomalu luk zvedal nahoru. Když se někoho na english foru ptali jak ví, že má jeho luk opravdu 125lb, napsal, že mu to tvrdí výrobce a on tomu věří. Tomu bych svou metodu měření na jeho luk nedoporučoval. A taky nevěřím těm žvástům o MR warbows o síle 190lb. Zaprvé to nebylo třeba, zadruhé by to asi nikdo nenatáhl a pak asi ani nevyrobil. Pro mě je to takový lukostřelecký bulvár, o 50kách nikdo nepovede vášnivé diskuze. Mnohokrát sem četl že luky měly po vylovení od 70 do 100lb a jejich někdejší síla se počítala vzorečkama. tak a je to venku. hehe. Jo ještě GRIFFINE, můžeš si opravit v evidenci moje luky ze zahradní na přespolní, vetšina lidí má zahrady pod čtrvtkilometru Smile Pro jistotu doplňuji, že sem udělal za život asi 10 luků, nemyslím si vůbec nic o jejich kvalitě a dělám to jen a jen pro radost, ne pro soupeření. Toho je kolem mě až nechutně moc.

tady je ten 100lb před smrtí. foto z mobilu
http://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/JadernyTis#5369824846373492418
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:37 pm    Předmět: Citovat

Darilon napsal:
jak dlouho schne tisove rozpulené kůry zbavené dřevo???děkuji za odpověďi

Najdi si stránku Sušení, jedná sa o konečné % vlhkosti dreva a to je presne ten čas na opracovávanie, aj keď opracovávať sa môže kedykoľvek Wink, ale tiler až po vysušení, aký to bol priemer, kde to sušíš, zatrel si to, aká je veľkosť bieleho dreva a koľko to má letokruhov, máš to rozpolené v najširších letokruhoch.?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 7:25 pm    Předmět: Citovat

Kaša napsal:
Griffine, já jsem odstřílel s mým tisákem +100# čtyři soutěže,
a například na Chřibském Krkavci jsem dal za první den kolem
100 šípů a za druhé dopoledne dalších 140 šípů. Takže terčovka i větší
počet šípu jde zvládnout.


No páni!! Jste borci. Mám radost, že jste se rozhodli vydat na podzimní Všetice, respektive MČR v TL, všimni si, že jste vyrovnali skóre Morava:Čechy na 50:50%. Paráda.


Re Cornus: No tak, jsi měl s těmi luky Morriganů pravdu!! Kaša asi moc chodí do práce, šermuje a málo dělá luky nebo co.. Wink
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Darilon
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2009
Příspěvky: 13
Bydliště: č. BUDĚJOVICE

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:32 am    Předmět: Citovat

jak dlouho schne tisove rozpulené kůry zbavené dřevo???děkuji za odpověďi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 11:49 am    Předmět: Citovat

[quote="cornus"]
Griffin napsal:
Re Cornus: Jenom aby s těmi luky všichni pěkně stříleli!! No ale nevím s těmi luky Morriganů..Kaša, aktivní člen skupiny, ti tam určitě bude konkurovat Very Happy
Tak pardon, pri obchodovaní používajú civilné mená. Na Morave mám viacero lukov.


Cornusi, od tebe mají luky Krovkáč (60# jilm) a Opoč (45# akát).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Zo zoznamu brestov som vytipoval štyri, z ktorých jeden to určite bude. Sú to pôvodné európske druhy.
Ulmus glabra- brest horský
Ulmus minor- brest poľný
Ulmus laevis- brest vaz
Ulmus procera- brest anglický

alwarez napsal:
Nikdo nevi z jakeho botanickeho druhu Witch Elm ty luky Welsanu byly ...


Tady musím dát za pravdu alwarezovi. Dnes bude asi obtížné zjistit, co je ten Wych elm (též wych hazel) vlastně zač. Tohle dřevo zmiňuje např. Ascham v Toxophilovi (1548). Uvědomte si tu drobnost, že Carl Linné zavedl tzv. binomické názvosloví teprve v roce 1735 a rostlinné druhy popsal v roce 1753. České odborné názvosloví vzniklo o dalších 100 let později a nemám důvod se domnívat, že v Anglii tomu bylo jinak. Nehledě na setrvačnost, kdy lidový název může přetrvat nezávisle na tom odborném (a přitom označovat něco úplně jiného).
Už jen pro úplnost, Gerald z Walesu, na kterého se níže odkazuje alwarez, uvádí "dwarf elm tree".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.