Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Kejvala
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 7:24 pm    Předmět: Citovat

Tuto sobotu proběhl 3D závod v Adršpachu . Na vlastní oči jsem viděl, jak při treningové střelbě před závodem praskl AleXbow 48 palců jednomu juniorovi né dospělákovi a nebylo to špatně nataženou tětivou .Jsem tedy velice zvědavý jak proběhne reklamace u výrobce .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 4:48 pm    Předmět: Citovat

Tak ten pan tu kritizuje kde koho jak to blbe delá, tak nemuze cekat nic jiného. Tys ten luk nevidel. Nemá smyl neco reklamovat a utracet za postové, protoze podle toho jak jsou ty ramena uzký asi ani ne 2cm, tak se kroutí kazdý luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 3:55 pm    Předmět: Citovat

Jedno mi neni jasne ,proc tak placete nad Kejvalovym lukem ,pokud se ramena zkroutila a vubec se mi nelibi vyroba atd. luk jednoduse zabalim a poslu jej Kejvalovi zpet ,ze chci luk vymenit a pokud i ten se zkrouti tak cele se opakuje ,nebo je postovne pro vas tak drahe ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 8:16 pm    Předmět: Citovat

Zdar vsem, ja ten luk viděl, a fakt je to hruza, samozrejme nemcum se to za ty love asi nevyplatí ani reklamovat, ale ten luk se kroutí uz pri natahu tak 25cm. protoze ty ramena jsou uzoucký a nemají vubec zadnou torzní tuhost. Nechapu proc na zacatku ma takový silný deflex a reflex pouze na konci, po napnutí to tomu luku dáva takové vubec neorientalní prohnutí. Zrejme vyrobce z materialu pro jeden luk vyrobil 2 luky a proto jsou ta ramena tak úzká. Na konci ramen je jen takový výstupek za který se zahakne tětiva, ale i ten je udělán nepřesně a není vůbec v ose. Mimochodem na strankach výrobce se nikde nepíše ze by to byl vysloveně dětský luk, když je v silách od 15-40Lb a snátahem 28", tak je i pro dospělé. A jen tak mimochodem střelil jsem si tím hybridem od Novotného, je to jasne uplne jiná cenová kategorie, ale tohle se torzne neda v rukach zkrivit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 6:02 am    Předmět: Citovat

No vidis Imago ja to musel cisti 2 krat jestli jsem se nespletl a pak potreti jestli neco takoveho je mozne Nemec si pochvaluje a to je dulezite. Koupil
luk za okolo 200euro a to je pro nej levne .Kejval si bude urcite libovat az si to precte on totiz nema moc casu, nebot jak jsi mohl precist dela do Nemecka stovky luku rocne a je docela mozne ,ze se za tu dobu neco na-
ucil co vy na to vsichni na lukostrelci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 11:41 pm    Předmět: Citovat

Chtěl jsem to nějakou formou komentovat ale podívám se na to až tak za týden. Very Happy
Reagovat budu pouze na technické věci nikoliv na něčí domněnky a na to že si někdo neumí luk po nasazení tětivy srovnat a pak se diví že mu letí ramena. Už se těším na ty reakce

Ishi u toho luku co se ti údajně protahuje pouze tětiva tak ten v 30librách a 8,8 grains střílí 178 ftps.

Jinak pro všechny... pro mne jsou i tyto negativní odezvy naprosto konstruktivní já se z nich dovedu poučit. Ale zatím jsem se dočetl akorát to že jednomu se protahuje při napínání tětiva a druhému že se kroutilo rameno. Je pro mne velkou záhadou že problém s tímto lukem mají jen lidi v ČR přitom do Německa jich dělám stovky ročně a nemám jedinou reklamaci..alespoň ji žádný obchodník nesdělil....jo vlastně te´d reklamují to že chtějí u dalších luků dělat vyztužené špičky za připlatek. Že by se k zakoupené věci uměli jinak chovat??? Zřejmě ano. Nebo to bude tím,že tomu více rozumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 9:52 pm    Předmět: Citovat

He Alwarez Very Happy ,ty si Kejvalov hovorca Laughing . By som sa opýtal Kejvala koľko by podľa jeho metra stál taký krátky jazdecký luk keby mal uberané ztoho dreveného jadra ,on dúfam vie čo myslím ,a či sú jeho recurve luky takto robené a ktoré ..... Ono keby som vedel čo kupujem ,tak ani omylom ,ani za 500kč už z princípu .
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
svojí těžko stravitelnou kritičností přitahuje nejedno oko, které ho pak měří přísnějším metrem.


Slova jak z mramoru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 8:29 pm    Předmět: Citovat

Kazdy kdo koupil Kejvaluv detsky luk jej koupil jenom proto ,ze je laciny a ze kazdy chce neco za nic aby to stalo nic a byl to super luk ,tak takto nic nefunguje . Detsky luk je vetsinou 15 liber tahu a natah na 23-24 palcu a na techto paramerech jezdecky luk Kejvala dobre fungoval ,prestalo to fungovat az kdyz kazdy chtel tento levny luk ve vetsi librazi a delsim natahu nebot soudruzi nechteli moc platit a nejradeji by vsechno meli zadarmo ,no a pak si kazdy stezuje bla bla bla!!! Jestli jste si mohli vsimnout Kejval prepracoval ty jezdecke luky tak aby vice vyhovovaly pozadavkum na natah 40 liber a trochu vice . Kdyz mate s luky problemky jednoduse cele reklamujte a po ptakach chcete novy luk a tim to konci ,nezapomente ze i nektery laminatovy luk se muze zkroutit ,zlamat atd. stale je to jen drevo a laminat /vyroben z ropy/.
Urcite desetiny procenta luku se proste nepovedou a lukari je proste vymeni, nebot i toto je zapocitano do vyroby a nakladu na vyrobu . Na druhe strane je mi divne ,ze kazdy kdo strili kratkym jezdeckym lukem chce dosahovat nejake super presnosti na terce-- na co je jezdecky luk absolutne nevhodny ,na presnost je dlouhy recurve 68 - 70 palcu dlouhy a jasne stejne dlouhy long bow . Otazka je jestli ti nejvetsi kritici Kejvala strileli jeho recurve luky a long bows ,kdyz ne tak se u nej zastavte a vyzkousejte si je on ma vice modelu na sklade ,nez reklamuje a po leta vetsina jeho luku sla do Nemecka a cele zapadni evropy a tak nemohou byt tak spatne Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 8:13 pm    Předmět: Citovat

Moja partnerka ma luk od pana Kejvala je s nim spokojna je to recurve "Myth" bola zatial na svojej prvej sutazi v 3D s tymto lukom . Sutaz bola v Marcelovej a usporiadaval ju lukostrestrelecky klub historickej lukostrelby Fekete solyom boli to V. Medzinárodné Lukostrelecké Preteky Marcelová.
vo svojej kategorii ziskala prve miesto. Takze asi tolko ... chceli ste vediet nejake uspechy s lukmi pana Kejvala . Tak prajem kazdemu nech mu sipy lietaju presne tam kam ich chce dostat Smile snad mi nevynada ale dam foto s diplomom a tanierom ako ho hrdo drzi ja si od nej dodatocne vypytam povolenie takze psssst zatial Blush http://picasaweb.google.sk/j.jancovic/Marcelova# Ja radsej nebudem hovorit ako som dopadol Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

Je možné že pan Kejval rozumie ladeniu športového luku ,možno vie robiť aj recurve(neviem nezažil som Very Happy ) Rolling Eyes ??? Ale jazdecký luk určite nie ,lebo jeden som mal a za tú cenu určite nestál ,bol to taký vyleštený pekný lučík ,strelecky kripel ,ale tetivu nestrieľal asi preto že to je tá profesionalnešia rada od horse father ,longinus ... Inak neviem čo chcel Jarda povedať tým že HF je detský luk Laughing ,ved ani deti nie sú tak blbé ,aby nevedeli že strieľa sa šípom nie tetivou.... Laughing To je podpis pána čo držkuje non-stop na iných výrobcov.
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 1:39 pm    Předmět: Citovat

orange napsal:
A mas JardoM novy problem:

Ted se nedolatis za stredy u tercovnice Laughing

Takový je život. Jeden problém vyřešíš a naskočí nový. Jako když přejdeš jedny hory a před sebou uvidíš další... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

A mas JardoM novy problem:

Ted se nedolatis za stredy u tercovnice Laughing
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 10:52 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
J. Kejval, myslím si, opravdu něco o lukostřelbě ví a je jen a jen dobře, pokud to předává i do praxe.

Já jsem některé Jardovy luky viděl a líbily se mi, i když jsem z nich nestřílel. Můj luk mi vyladil, dal novou tětivu a zakládku, a tohle je výsledek na 30m na kolečko 12 cm.
Fakt tomu rozumí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 10:33 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
...... S dětským lukem Tiniky od p. Kyzla si zastřílím i já při svých 185 cm.


Dokonce i Ja se svymi 195cm aniz bych ho jakkoliv poskodil, nebo by mu uletela pri vystrelu tetiva (jde o luk, ktery jsem u p.Kyzla koupil predloni sve neteri).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 10:30 am    Předmět: Citovat

Je potreba pro nestranost take dodat, ze p. Kejval, uz nejakou dobu podporuje mlade talenty v jeho Alex tymu a jeho clenove se s jeho luky trefuji.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 10:04 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Ishi děkuji za reference dětského jezdeckého luku který vyzkoušel dospělý a který ho srovnal s takovým velikány jako Grozer a Hanuš. To je myslím úspěch.


Moc se neplacej po zadech ty gumo, myslim, ze vetsina pritomnych velmi dobre pochopila! A to ze je to detsky luk neznamena, ze dospely s nim neni schopen vystrelit, nebo ze ho automaticky znici. Tvuj alibismus a arogance je opravdu bezbreha!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 9:26 am    Předmět: Citovat

Ishi děkuji za reference dětského jezdeckého luku který vyzkoušel dospělý a který ho srovnal s takovým velikány jako Grozer a Hanuš. To je myslím úspěch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ishi
Nováček
Nováček


Registrace: 3.12. 2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 12:43 am    Předmět: Luky od Kejvala Citovat

Po přečtení názorů pana Kejvala na různé výrobce luků u nás ( Peroutka -špatně , Matyášek- špatně, Kýzl-taky špatně, Arni-špatně ,názor na ostatní jsem nezaznamenal, ale byli hodnoceni určitě taky špatně.) Mohlo by se tedy zdát, že jediným schopným lukařem v Čechách , na Moravě a ve Slezsku je jakýsi pan Kejval. Já se lukostřelbou zabývám už několik let, střílím z luků jezdeckých a měl jsem v ruce této kategorie luky tří výrobců: Grozera, Hanuše a Kejvala. O Grozerovi jsem se vyjadřoval dříve, s lukem od Arniho střílím půl roku a své výsledky s ním považuji za docela dobré, viz 3.místo na MČR ve Všeticích. Luk od pana Kejvala jsem držel v ruce hodně krátce, nicméně jsem s ním zažil neuvěřitelné příhody. Jednalo se o luk Horse Feathers (jiné jeho luky neznám,ani ty co měly ty údajné vynikající recenze v zahraničí)
Luk Horse Feathers je na www stánkách ALEXBOW uváděn takto:
"HORSEBOW je určen pro zájemce preferující tento styl luků a jako vhodná varianta pro nejměnší střelce díky napínací síle od 15 lbs. Rychlost, kožené madlo, prostor pro opakované uložení šípu, plynulá nátahová křivka řadí tyto luky do skupiny kvalitnějších produktů "
Luk se kterým jsem se pokoušel střílet měl nátahovou sílu 35 liber, byl určen pro dorostence. Problém toho luku ale byl ten, že nestřílel šípy, ale tětivu. Nebyla to ale náhoda, zkoušel jsem to hodněkrát a vždycky letěla tětiva. Už jsem se začal domnívat, že geniální pan Kejval vymyslel něco převratného, co tady ještě nebylo, ale tětiva se nazabodávala do terče, takže jeho nový vynález se nedal moc uplatnit v poraxi.
Luk byl nakonec reklamován, i když pan Kejval sice tvrdil, že neumíme střílet z luku.
Měl jsem v ruce ještě několik exemplářů stejného typu luku a ramena se při nátahu kroutila jako .... . Pravda je, že tenhle luk se prodává za 1.410,86 Kč, ale i tak by člověk čekal, že budou létat šípy a ne tětiva.
Můj jednoznačný závěr pro potenciální zájemce o tento luk je :
Néééééééé
Zdravím všechny lukostřelce ( včetně výrobců luků co střílejí z luku)
Ishi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
Strana 11 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.