Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba kuše (neprofesionálně)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 4:51 pm    Předmět: Citovat

Broďan: To je opravdu práce na úrovni - obojí. Tak teď pro změnu kuše z jiného soudku.

http://www.volny.cz/jenes/P1010717.JPG
http://www.volny.cz/jenes/P1010718.JPG
http://www.volny.cz/jenes/P1010719.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 2:31 pm    Předmět: Citovat

to Broďan:Páni to je kušička , fakt pěkná nevím jak se pozná že je to dokonalá replika,ale od fotky z muzea bych to nepoznal.Hlavně ten hever to je práčička hodná mistra.

To já spíš čekal,že se tu budou oběvavat kuše podobné té mé, které nebudou mít nic společného s replikami.

Já sem dřívě chtěl konstruovat kuše podobné této ,protože mě fascinovaly ale potom, když sem nikde nemohl sehnat pořádné dřevo na kuši rohovinu šlachy a vše z čeho je tvá kuše vyrobena a hlavně ty zkušenosti a informace mi chyběly, tak sem začal shánět nějaký modernější materiál a našel sem laminát a bylo to .chtěl sem zkusit i pružinovou ocel,ale ta mě odradila poté co jsem slyšel jak je nebezpečná když praskne.
No a teď už jsem línej si to porádně vyzdobit, možná někdy v létě až na to bude dost času, mě stačí ,že to dobře střílí ,teď si chci vyrobit pořádný luk, jeden už sem si vyrobil z jasanu ale on praskl ,což mě dost naštvalo,protože sem si s ním dost vyhrál ale to nevadí. ted si jen musím na pile sehnat dřevo a hurá do toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 11:47 am    Předmět: Citovat

Broďan napsal:
http://www.strelci.webzdarma.cz/Fotky/kuse_hever_II.jpg

Co je to černé obložení na soše u ořechu - je to černěný plech nebo rohovina?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 9:32 am    Předmět: Citovat

Broďan:

Ten hevírek je opravdu pěkný, taky mě to jednou čeká Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Broďan
Nováček
Nováček


Registrace: 11.10. 2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Český Brod

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 2:13 am    Předmět: Citovat

robinhoodd napsal:
v jednoduchosti je síla Wink

ne jako uznávám, že to není jako uplně co byste si představovali, ale zase na druhou stranu sem dejte taky nějaký fotky svejch kuší ať se můžu inspirovat


Já si taky dělám kuše svépomocí v garáži a jsem amatér. Taky vím, co jsem zjednodušil, co jsem byl líný dělat a co bych příště udělal jinak. Pokud vím, tak jedinou opravdu dokonalou repliku má v téhle republice Jiljovský.
Jedna z mých kuší je k vidění zde, ale více si cením toho německého heveru vedle, ten byl skutečně pracný.
http://www.strelci.webzdarma.cz/Fotky/kuse_hever_I.jpg
http://www.strelci.webzdarma.cz/Fotky/kuse_hever_II.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

Robinhoodd:

Já jsem nečekal vůbec nic, a přesto jsem byl lehce šokovaný....
Jedno se ti ale určitě podařilo- oživit diskuzi na téma kuše, o to já se marně snažím několik týdnů. Mezi všemi těmi dlouhými, nebo divoce prohnutými klacíky je to opravdu dřina.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:16 pm    Předmět: Citovat

Josh napsal:
To je jako když budeš tvrdit, že nepotřebuje meč, protože trubkou z lešení se dá taky zabít ...

No a néé....? Smile Zabít se dá i holou rukou. Luďa Lůžek také dělá dětské kuše, se kterými se dá úspěšně strefit na deset metrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:08 pm    Předmět: Citovat

Robinhoodd a Maarty_Cock:

Pánové, jak Broďan tak Jiljovský mají super kuše, doufám, že sem hodí nějaké foto pro porovnání.
Já osobně za profesionální výrobu považuji výrobu ve velkém (na kšeft). Ale i kusová výroba v "amatérských" podmínkách může být odvedena vysoce profesionálně, což toto není ani náhodou a nedá se to omlouvat funkčností.
To je jako když budeš tvrdit, že nepotřebuješ meč, protože trubkou z lešení se dá taky zabít ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 11:02 pm    Předmět: Citovat

Amatér je slovo z francouštiny a slovní základ je MILOVAT.Neprofesionálně=zdarma.Řada profesionálů svou práci nemá ráda a na odměnu by s trochou soudnosti neměli ani pomyslet.Buďme schovívaví a oceňme první řemeslný počin.Vždyť on to nevydává za repliku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 10:35 pm    Předmět: Citovat

v jednoduchosti je síla Wink

ne jako uznávám, že to není jako uplně co byste si představovali, ale zase na druhou stranu sem dejte taky nějaký fotky svejch kuší ať se můžu inspirovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 9:48 pm    Předmět: Citovat

OK kluci, hrajte si klidně dál, ale s fotkama opatrně, zatim toho k vidění opravdu moc není. Jo, slovo neprofesionálně pokud vím neznamená stlučený za 2hodiny pomocí obsahu krabičky poslední záchrany. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Maarty_Cock
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 8:39 pm    Předmět: kuše Citovat

Pokud vím, tak téma tohoto fora se nazývá "Výroba kuše(neprofesionálně)" takže nevim co uživatel Broďan čekal. Snad nějakýho sportovního fešáka za 10 000??? Sám jsem si vyrobil podobnou kuši této a musím říct že je to fakt dělo. Výroba nebyla tolik namáhavá. Když se na to vrhnete a máte k tomu potřebný materiál a nářadí, tak to jde rychle. A výsledný efekt podle mě stojí za to a náklady na výrobu byli minimální (příbližně něco kolem 300kč). Hold když si s tím člověk vyhraje a má z toho radost.........tak proč nee?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

Docela bych chtěl vidět ,jak si v 10 letech hraješ s vrtačkou na koleně,každopádně bys tu kuši v 10 letech ani nenatáh... ale dobře příště až budu dělat kuši ,tak si vzpomenu na tvá slova a budu se jí po estetické stránce více věnovat,ale jinak po funkčnostní stránce je ta kuše dobrá .

Rob
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Broďan
Nováček
Nováček


Registrace: 11.10. 2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Český Brod

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 8:50 am    Předmět: Citovat

Ale myslíš to jako vtip, žejo? Když mi bylo cca 10 let, tak jsme doma na koleně vyráběli podobný kousky. Ono je možné nazvat kuší v podstatě cokoliv. Třeba i ramínko přitlučený na kus prkna.
Tady samozřejmě nejde o nutnou podobnost s nějakou skutečnou kuší, ale určitě jde o řemeslnou práci. Zkrátka, takové fotky jsem nečekal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 6:26 pm    Předmět: fotky Citovat

http://www.sawyercrossbow.wz.cz/

tady jsou ty fotky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 1:27 pm    Předmět: Citovat

http://www.koral.biz/page.do?id=11

nebo jestli by to bylo nenačetlo tak stačí do seznamu ve vyhledavači napsat : koral laminát a už to tu firmu najde

tady to je Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 2:35 pm    Předmět: laminátek Citovat

se omlouvám, to je 3 cm široký no a objedvávám to u jedné firmy Koral.
rozměry z objednávky 30mmx5mmx700mm.

rob
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 12:56 pm    Předmět: Citovat

Hm, docela by mě zajímalo, kde bereš ten 5cm širokej laminát?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 12:57 am    Předmět: kušička Citovat

Ahoj
Tak s těma fotkama to bude pozdějc.. protože moje kuše je u babičky a ta odemne bydli asi 175km a o vánocích sem si zapomněl foťák..
tak apoň popíšu z čeho kuši mám..

Lučiště je z laminátu délka 70 cm tloušťka 5mm a na šíř má asi 5cm je zdvojený ten druhy laminát je zkrácený na 60 cm k soubě jsou přilepeny kobercovkou a svázány nějakým syntetickým provázkem.

spouštěcí mechanismus je podobný jako u moderních pistolových kuší takový ten co vystrkuje tětivu.

tětiva je vyrobený z ze syntetického motouze bílé barvy
délka nátahu je asi 38 cm

socha je vyrobena z dubového dřeva (deska ze staré postele,dobrý materiál)

lučiště je přivázáno k soše provazem.

dostřel s doma vyrobeným šípem s kovaným železným hrotem je asi 200 m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

Jerrydecampo: Vidíš, pro mě jsou problém zase luky, protože nemám přístup ke kvalitnímu vhodně připravenému materiálu. Lučiště na kuši čistě ze dřeva jistě zhotovit lze. Kvůli životnosti je tam ale dobrý naklížit aspoň ty šlachy. Co se týká výkonu, bude to něco podobného, jako u té tvojí s listovým perem z auta- 80kg, dostřel 150m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 10:29 pm    Předmět: Citovat

Pár obrázků máš třebas tady:

http://www.curiavitkov.cz/valka35.html
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 8:47 pm    Předmět: Citovat

No napsal jsem svoje dosavadní pokroky,a už v tehle oblasti pokračovat nebudu(možná v důchodu až budu mít čas a nebudu vědět co by)Zatím se přikláním k luku a asi dlouho budu,má pro mě větší hodnotu, a postup výroby je jednodušší.Tím nechcu zavrhovat kuše..prostě každý má svoje.
Jen by mě zajímalo jestli lze na kuši použít čistě dřevěné lučiště a zda tak jaký je meximální potenciální dostřel a nátahová síla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 11:04 am    Předmět: Citovat

Jerrydecampo: Nic ve zlém, ale zatim toho u tebe moc ke chlubení není. Je zajímavé, že všichni jsme začínali úplně stejně. Pokud už tě nebaví stále vyměňovat tu ocelovou strunu, pak přejdi na tětivu ze lněného provázku, když je dobře udělaná, vydrží několik stovek výstřelů a "nestrouhá" sochu. Ocelové lučiště z péra od auta taky neskýtá moc možností k dalšímu vývoji. Pokud chceš zůstat u oceli, doporučuju přejít na lučiště kovaná, je ale dobrý si o tom nejdříve hodně nastudovat. Sám jsem své experimenty s ocelí naštěstí ve zdraví přežil. Praskly mi celkem tři ocelová lučiště, poslední o středovém průřezu 50x13 mm a to byl opravdu mazec! Rozdejchával jsem to asi tejden. Teď už k té oceli přistupuju s mnohem větším respektem. Jinak přeju do budoucna v oblasti kuší mnoho úspěchu! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 2:06 am    Předmět: Citovat

Musím se pochlubit s mojimi experimenty v teto oblasti.Poslední dobou jsem se soustředil na luky takže kuše už nekonstruuju.Poslední co mám je taková prostě z toho co doma bylo.Přes nějaké pružinové spouště nevalného ůčinku jsem se dobelhal k ořechu.Ten jsem vytvořil pomocí pilky na železo a vrtačy z kulatiny.Spoušťecí páka je kovaná-ze železa.
Jako lučiště slouží listová pružina z trabanta a tětivu tvoří ocelové lanko.
socha je jasanová a poměrně mohutné konstrukce protože šířka listového péra je velká a neměl jsem jak ji zmenšit.
lučiště má dereflexivní tvar, a po napnutí tětivy už vytváří poměrně velký oblouk.
Maximální dostřel 150m.Nátahová síla:natahuju ručně bez heveru ale mám co dělat..výhodou je že to funguje jako bezp. pojistka, protože většina lidí co se kolem ní nachomejtne ji prostě nenatáhne.
ocelové lanko má nevýhodu že se často přetrhne a kazivost tětivy je velká.. taky nasazení lučiště je ve špatném ůhlu(tětiva strouhá sochu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2006 6:10 pm    Předmět: kušička Citovat

Ahoj
Zkuste sem psát , vaše vychytávky , způsoby provedení spouštěcích mechanismů a těl kuší , z čeho vyrábíte tětivu když ne z dacronu, výroby šipek atd.
až nafotím fotky mojí kuše , tak je sem přidám.

Upozorňuji, že to je fórum o domácí výrobě kuší tak bych ocenil, kdyby se tady potom nenavážel nějaký profesionál a kritizoval až by to nebylo hezké.. samozřejmě jestli-že se podělí o dobrou radu nebudu proti Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strana 11 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.