Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Cvičné luky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 2:54 pm    Předmět: Citovat

Už jsem to vyřešil, možná ne úplně správně, ale vyřešil...
Došel jsem k závěru, že nám zakládku moc "vodorovně", že z ní šíp po vypuštění moc brzy sjede, spadne, takže se kormidlo propadne dolů o ty 2-3 mm až k tomu pultíku okna. Utvrdilo mne v tom i to, že mi silnější vítr zprava sfoukával šíp při napínání ze zakládky.
Trošičku jsem ten drát zakládky na konci kleštemi přiohnul nahoru (jen tak nepatrně, asi o 0,2 mm),
a je to!! wave
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:10 am    Předmět: Citovat

Sane, vždyť to vidím i bez rtěnky, na tom pultíku okna mi to kormidlo kreslí čárku! (Ne na boku ale dole)
S tím pootáčení u nalepeného končíku to není zas tak jednoduché. Pak mi to může zase chytat o stěnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

Jardo,

ukradni zene rtenku, namaz tim kormidla a uvidis.

Nekdy staci pootocit koneckem sipu.

Proto jsou lepsi brka

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 8:58 am    Předmět: Citovat

Ještě mám takový menší problém:
Dolní kormidlo šípů mi mírně chytá za spodní stranu okna (ten parapet). Teoreticky by chytat ani neměly, mělo by tam být místo. Zakládku posunout trochu výš nejde kvůli buttonu a ten samozřejmě taky ne. Zkoušel jsem změnit výšku lůžka tětivy, ale to v rozumných mezích taky moc nefunguje.
Dělají to jak Jazzy, tak PowerFlighty. (kormidla na obou jsou Arizona 260)
V čem může být problém? Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj 306 je slusny vysledek na 30m, je to jako cca 510b v hale na 60sipu, na 50m to je uz horsí, v BB jsem strellil na zavode 274 na 50m, celkem pak jednou 579, ale na zavode jsou vetsi nervy nez doma Smile, chtel bych to dotahnout na 600b v BB nekdy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 8:29 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si zase po čase zkusil krátkou Fitu a je to můj zatím nejlepší výsledek 543 bodů (306 + 237). Tu padesátku jsem dost zmastil, takže je reálné, že se při lepší konstelaci dostanu přes 550 bodů. Mám z toho dobrý pocit. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

Já se určitě nebojím, nemám (hned ze tří důvodů) co ztratit.
Jen je mi divné, že jsem ti před týdnem ve čtvrtek psal soukromou zprávu, a ještě teď není vyzvednutá.
Takže tato neděle asi definitivně padá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 10:41 am    Předmět: Citovat

Snad bych to jedenkrát zkusit mohl.
Jsem ale zvyklý střílet na pevnou vzdálenost (po zastřílení), takže skoro s určitostí nic netrefím, bude to lítat vysoko nebo zase nízko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 9:49 am    Předmět: Citovat

vsechny zavody FITA najdes tady, zaroven jsou tam i výsledky, vyfitroval jsem ti jen ten senov
http://cms.czecharchery.cz/www/cl-100/151-kalendar-zavodu/?limit=&id_sezona_zvolit=2009&id_typ_zvolit=T&id_klub_zvolit=SEN
jedu tam taky 9.8. a Richard, poslední nas pripravný zavod pred odjezdem do Francie na ME.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 6:51 am    Předmět: Citovat

To jsi mě teda dostal! Rolling Eyes Každopádně díky za nabídku. Díval jsem se na stránky Lapačky Šenov, ale nic jsem tam o tom závodě nenašel (stránky jsou neaktuální a navíc snad i zavirované, jak mi hlásil Google).
To je jednodenka?
Takže přemýšlím....................... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 7:40 pm    Předmět: Citovat

Ja jsem vzdal hlinik uplne, radsi nejlevnejsi karbony za stovku.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 1:22 pm    Předmět: Citovat

no u tech jazzu nevim jak to je, kolegum sem jcih uz taky nekolik rozstrelil, tam to jde nejak snaze. Tluste hliniky jsem si koupil na halu, ale moc mi to snima neslo, tak jsme se vratil zase k ACE, ale na podzim jim dam jeste sanci v hale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Ještě k těm šípům: Ty moje JAZZy mají taky pin, a už jsem asi tak 4 nebo 5 rozštípl. Rozbité končíky ani nepočítám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 12:17 pm    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
no ja to vidim tak, ze ty Jardo zavodis sam se sebou, protze tvuj luk s temi doplnky i technika neodpovida vlastne zadne oficialni kategorii, aby si se mohl s nekym merit a porovnat svoje výkony

To je fakt, ale ani necítím potřebu se s někým (mimo sebe, jak říkáš) měřit. Je to pro mě i taková meditace, takové jogínské cvičení a v těch se (aspoň doufám) taky nedělají kategorie a přebory Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 11:36 am    Předmět: Citovat

no ja to vidim tak, ze ty Jardo zavodis sam se sebou, protze tvuj luk s temi doplnky i technika neodpovida vlastne zadne oficialni kategorii, aby si se mohl s nekym merit a porovnat svoje výkony, abys pak treba dospel k nazoru, ze se svým lukem si dosahl maxima a pro lepsi vysledky je zapotrebí "lepší" naradí. A stim rozstrelením sipu to není zas tak hrozny, u ACE kdyz s epouziva pin a specialkoncik, tak se rozstreli jen koncik a sipu s enic nestane, zrovna vcera sem na 25m trefil koncik a oba sipy jsou netknutý. naposled sem trefil sip pred pul rokem. To se trochu zkrivil, ale proti treba carbon flash i novýmu sipu je vlastne rovny. Jinak tim polarisem pomerne dost lidí ze zacatku strilí 3d, nez si koupí po case lepsí luk, je to i dost podobny luk jako jsem mel na zacatku samick sht, který je kratsi. Hlavne vidím rozdíl v ramenech, u toho samicku nemaji zadnou torzni tuhost, lehce se s nimi da kroutit do strany, ty carbon winwin, to v ruce vubec nevytocim do torze. To ma pak vliv na chyby pri vypusteni, kdy ty winwin, skovají hodne chyb. ted jsme trenigove dal na 50m 283 a na 30m 311b a to sem to na tech 30m skazil 2 vystreli do 5.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

vladik napsal:
...poviem za seba, ak sa posunies dalej, budes prinosom...Very Happy


Jenomže já nevím, co nebo kam je to "dalej". Přístupy máš různé, jedni tvrdí, že je to všechno člověkem, ne tím nářadím, ale všichni si kupují luky za desetitisíce.
Kdyby tu byl lukostřelecký oddíl, tak je to něco jiného, ale není.
Pojem "tradiční luk" mi nic neříká, záleží, jak si tu tradici definuji, jestli do ni zahrnu i hajtech, jen když to probůch není vidět? Za 100 let bude určitě tradiční i ten Polaris.
Teď mám dlouhodobý průměr (asi 400 šípů) na 30 m do 80cm terče asi 81 - 82 % a dokážu občas dát šesti šípy 48 bodů i na 50m. Mám z každého zlepšení ohromnou radost, je to můj koníček.
(to se nechci chlubit, asi ani není až tak čím, ale jak se říká - sdělená radost je dvojnásobná radost!)
Když se "posunu dál" a koupím si luk za 20 tisíc a šípy po tisícovce, bude moje radost větší ? Pochybuji. Budu akorát víc nasraný, když si šíp rozstřelím, než teď Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 9:19 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Jsem zvědavý, jestli mezi 827 zaregistrovanými střílí taky někdo cvičným lukem

jardo, nemyslim...ty si svoj samick vyždímal ako nik, koho poznam...
...mash neskutocne pragmaticky pristup...tvoj Samick si vytuningoval do maxima....je na tebe ci sa chces posunut technologicky dalej, ide o to kolko chces tejo zabavke venovat, penazi, ci casu....
...poviem za seba, ak sa posunies dalej, budes prinosom...tvoje empiricke poznatky su na nezaplatenie...Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 8:50 pm    Předmět: Cvičné luky Citovat

Když se našinec podívá na dělení luků z hlediska prodejců, tak se dost často (např. JASA ARCHERY...) dělí luky na:
- tradiční
- sportovní
- cvičné
- kladkové

Ty cvičné trošku do sportovních patří a taky nepatří, protože se berou spíše jako záležitost hobby a ne sportu.
Můj luk Samick Polaris, (ale patří do této kategorie i Mind10), je cvičný luk a já svou střelbu skutečně chápu jako koníček a ne sport, takže je všechno v pořádku.
Toto vlákno jsem založil proto, že se mezi barebowisty necítím doma, když mám ten zaměřovač a taky jsem se nechal nahukat Sanem a Luďkem a vyrobil jsem si navíc takový pseudostabilizátor. Ovšem říkat něčemu takovému olympijský luk, to je blbost, to chápe každý.
Fakt ale je, že jsem se zase zlepšil v krátké Fitě na 529 bodů (225 + 304) a mám pocit, že se to bude ještě lepšit.
To že se vůbec lepším, za to děkuji všem, kteří mi byli ochotni poradit. Tady v té naší divočině, (kde 3 km od mé střelnice zadávili v Lípě vlci nějaké ovce), se fakt nemá člověk koho zeptat. Crying or Very sad

To ale neznamená, že jsem HL zavrhl - Až budu trefovat samé žluté, tak mě to omrzí a ten vizír zahodím, aby to bylo zase zajímavější. Cool
Jsem zvědavý, jestli mezi 827 zaregistrovanými střílí taky někdo cvičným lukem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.